Ritkán látott, tízgólos meccsen nyert a Haladás a Kozármisleny ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.11.27. 14:50
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Szombathelyi Haladás ritkán látható gólzáporos meccsen 6–4-re megverte a vendég Kozármislenyt. A hazaiaktól Derekas és Molnár Rajmund is duplázni tudott.

A lendületes Molnár Rajmund (81) ezen a délutánon kétszer is betalált a Kozármisleny kapujába (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–KOZÁRMISLENY 6–4 (5–2)

Szombathely,Haladás Sportkomplexum, 803 néző.Vezette: Kovács Imre (Szalai Balázs, Kovács Gábor)
HALADÁS:
Verpecz–Simut, Csató, Németh M., Bosnjak (Nyíri, 82.)–Derekas, Rácz B., Doktorics (Horváth R., 60.), Tóth M.–Csernik (Tarján, 82.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
KOZÁRMISLENY:
Lékai– Beke (Szabó D., 82.), Gajág, Horváth D. (Füredi, a szünetben), Nagy E. – Kosznovszky, Bartha (Hampuk, 86.), Tölgyesi, Vajda– Turi,Vogyicska (Guth, 82.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző:
Rácz B. (2. – 11-esből), Molnár R. (19., 42.), Doktorics (25.), Derekas (36., 54.), ill. Horváth D. (18.), Nagy E. (34.), Bartha (70.), Szabó D. (89.)
Michal Hipp
: – Örülök, hogy sok gólt sikerült szerezni egy olyan csapat ellen, amelyik labdabiztos és bátran felvállalja a támadójátékot. Játékosaim maradéktalanul végrehajtották azt, amit edzésen gyakoroltunk, ennek tudható be, hogy a helyzeteinket sikerült majdnem százszázalékosan kihasználni.
Szekeres Zoltán: – Rengeteg hibával játszottunk, ezt a Haladás könyörtelenül kihasználta. Hiába volt még több helyzetünk is, azokból csak négy gólt sikerült szerezni.

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a szombathelyiek számára, a 2. percben Rácz Barnabás tizenegyesből lőtt góljával megszerezték a vezetést. „Vége is lehet”, „Fújd le” – hallatszott a lelátóról, hiszen a vasi szurkolók – érthető módon – már ekkor véget vetettek volna a meccsnek. Ám még messze nem volt vége, sőt, csak ekkor kezdődött a java. A vendégek kiegyenlítettek, de a következő támadásból újból a hazaiaknál volt az előny. Majd Doktorics góljával már kettővel ment a Haladás. Huszonöt perc alatt tehát négy gól – és még mindig nem volt vége. A vasiak előtt több helyzet adódott, ám gólt a vendégek szereztek. A mislenyi találatra azonban újból érkezett a hazai válasz (4–2). A szünet előtt jött az újabb hazai gól, így 5–2-es állásnál tértek pihenőre a csapatok.

A második félidő is vasi találattal indult, így már 6–2-re vezettek a zöld-fehérek. „Százat nekik!” – hallatszott a kosarashasonlat a nézőtérről. Továbbra is jó iramú volt a meccs, a Haladás nem állt le, a Kozármisleny pedig próbált még faragni a hátrányon. A baranyaiak erőfeszítését siker is koronázta, mert előbb Bartha, majd a rendes játékidő lejárta előtt nem sokkal a csereként beálló Szabó Dominik is betalált, így 6–4-es győzelemmel búcsúzott el hazai közönségétől erre az évre a Haladás.

Összességében elmondható, hogy változatos meccsen akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a szombathelyi csapat.

20. Dorogi FC18341119–33–1413

A kék mezes, újonc Kozármisleny padlóra került Szombathelyen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

90+2. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 6–4-RE NYERT A HALADÁS. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Rácz Barnát buktatták 22 méterre a kaputól, Molnár szabadrúgása lepattant a sorfalról, Derekas pedig 6 méterről fölé bombázott.

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

89. perc: Itt a tizedik GÓÓÓL! Szépített a Kozármisleny! Egy középen vezetett támadásból a csereként beállt Szabó Dominik közelről helyezett a bal alsó sarokba (6–4).

86. perc: Vendégcsere, Bartha helyére Hampuk jött be.

85. perc:Kosznovszky kapott sárga lapot.

82. perc: Cserék mindkét oldalon. A Haladásban Nyíri állt be Bosnjak, míg Tarján Csernik helyére. A Kozármislenyben Vogyicskát Guth, Bekét Szabó Dominik váltotta.

81. perc: Molnár Rajmund iramodott meg, majd 17 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

78. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

70. perc: GÓÓÓL!!! Egy vendégkontra végén Bartha középről, nyolc méterről a bal sarokba helyezett (63)

68. perc: Horváth Rajmund balról, 15 méterről leadott lövése a bal kapufáról vágódott ki.

63. perc: Ráczot gyalulta durván a földbe Vajda, kisebb közelharc, tumultus, lökdösődés alakult ki. Végül a játékvezető adott is három sárga lapot. A vendégeknél Füredi és Vajda, a hazaiaknál Csernik kapott figyelmeztető kártyát.

60. perc: A megsérült Doktoricsot Horváth Rajmund váltotta.

Féltucatszor ismétlődött meg az ilyen jelenet: gólt ünnepelnek a szombathelyiek (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

54. perc GÓÓL!!! Derekas17 méterről a hosszú, bal sarokba csavart (62).

Megkezdődött a második félidő, a vendégeknél Horváth Dániel helyett Füredi érkezett.,

Vége az első félidőnek, 5–2-re vezet a Haladás!

42. perc: GÓÓÓL!!! Derekas-Doktorics volt a labda útja, utóbbi bal oldali beadását Molnár Rajmund hat méterről a kapu közepébe vágta (5–2).

36. perc: Mi van itt? GÓÓÓL!!! Rácz jobb oldali szöglete után Derekashoz pattant a labda, a támadó négy méterről a léc alá lőtt (4–2).

34. perc:GÓÓÓL!!! Szépített a Misleny! Nagy Erik elé került a labda, a védő 12 méteres lövése a jobb sarokba kötött ki (3–2).

32. perc: Doktorics kapásból, óriási helyzetből, 12 méterről leadott lövését védte bravúrral, lábbal Lékai.

30. perc: Rácz cselezte át magát két védőn a bal oldalon a tizenhatoson belül, középre adott labdáját Molnár hét méterről lőtte kapura, egy védőről szögletre vágódott a labda.

25. perc:MEGINT GÓÓÓL!! Molnár futott el a jobb oldalon, középre adott labdáját Beke rosszul találta el, a hosszún érkező Doktorics négy méterről a kapuba helyezett (3–1).

Molnár Rajmund a hálóba helyez, a mislenyi védők csak asszisztálnak hozzá (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

19. perc: GÓÓÓÓL! Itt a válasz! Csernik ugratta ki középen Molnár Rajmundot, a csatár pedig 14 méterről a bal sarokba lőtt (2–1).

Hamarr örülhettek az egyenlítő gólnak a mislenyiek, a végén mégis vesztesen hagyták el a pályát (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

18. perc: Jobb oldali szöglet után a kifejelt labdát Horváth Dániel hét méterről jobbról, a hosszú, bal sarokba ívelte (1–1).

16. perc: Molnár Rajmund került helyzetbe, 17 méteres lövése centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett.

13. perc: Beke tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, 12 méteres lövése a felső lécről vágódott ki.

A vendégeknél egy ismerős arcot is felfedezhettünk, a korábban Szombathelyen futballozó középpályás, Kulcsár Kornél a kispadon kezdett.

Jár a gratuláció a társaktól a büntetőt higgadtan értékesítő Rácz Barnabásnak (78) (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

2. perc:GÓÓÓL! Doktorics tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, ahol az egyik mislenyi védő a földre vitte – tizenegyes! A büntetőt Rácz laposan a jobb sarokba lőtte ((1–0).

1. perc: A kék-fehér felsőben, kék nadrágban, kék sportszárban futballozó kozármislenyiek kezdték a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három meccsén nyeretlen Haladás a hat bajnoki óta nyeretlen Mislennyel szemben.