Hétgólos meccsen nyert a Haladás a Dorog ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.10.30. 14:50
Nagy csatában győzött a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)<br />
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a forduló előtt 9. helyezett Haladás a sereghajtó Dorogot fogadta, és fordulatos meccsen 4–3-ra nyert úgy, hogy a vasiak győztes gólja a 90+4. percben született.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 43 (1–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 1143 néző.Vezette: Farkas Tibor (Mohos Milán, Vörös Dániel)
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Csató, Németh M. (Devecseri, 63.), Bosnjak – Derekas, Rácz, Csilus T., Doktorics (Nyíri, 63.) – Csernik (Lencse, 75.), Borvető (Molnár R., 63.). Vezetőedző: Michal Hipp
DOROG:
Borsos V. – Kárász, Gyurácz, Keresztes (Kovács O., a szünetben), Papp M. – Albert Á., Szerencsi (Barna G., a szünetben), Lénárth, Sztojka – Vígh (Paudits, 73.), Magyari (Szedlár, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:
Rácz B. (7.), Molnár R. (74., 81.), Derekas (90+4.), ill. Sztojka (48.), Kovács O. (60.), Lénárth (89.)
Michal Hipp
: – Az első félidőben jól játszottunk. Hamar megszereztük a vezetést, és utána is rengeteg lehetőségünk volt. A szünet után kissé belealudtunk a mérkőzésbe, ezt jól használta ki ellenfelünk, amely nemcsak kiegyenlítette a mérkőzés állását, hanem meg is fordította. Érdekes mérkőzést látott a közönség. Nagyot küzdöttünk.
Marián Sluka: – Érdekes, sokgólos mérkőzést játszottunk. Sajnos az első félidő elején figyelmetlenség miatt gyors gólt kaptunk, de nem adtuk fel, hamar rendeztük sorainkat, és úgy érzem, a szünet után nem véletlenül szereztük meg a vezetést. Sajnos a hajrá a hazai csapatnak sikerült jobban.

Derekas Zoltán (43) szerezte a Hali győztes gólját (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A szombathelyiek kezdték aktívabban a mérkőzést, a vendégek kontrákkal próbálkoztak. A vasiak fölénye hamar góllá érett: ehhez kellett a gólszerző Rácz Barnabás helyzetfelismerése is. A zöld-fehérek vezetésük birtokában is mentek előre, a dorogiak nem tudtak igazán kibontakozni. A hajrára kissé visszaesett az iram, de változatlanul a hazaiak rohamoztak.

A szünetben hármat cserélt a vendégek edzője – a húzás bevált. A dorogiak ugyanis előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. A hazaiak, úgy tűnt, még az öltözőben maradtak. Aztán megrázták magukat a zöld-fehérek, és ismét átvették a meccs irányítását, hamarosan pedig kiegyenlítettek. Majd az előző gól szerzője, Molnár Rajmund újra betalált: ismét a Halinál volt az előny. Ám elég volt egy védelmi megingás, és a vendégek a 89. percben egalizáltak.

De még hátravolt a csattanó: Derekas Zoltán a 90+4. percben a bal felső sarokba fejelt – megnyerve a meccset csapatának. 43

Labdabűvölés közben (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

94. perc: GÓL, 43! Ott a győztes gól! Rácz jobb oldali szögletét Derekas 12 méterről a bal felső sarokba fejelte (43).

89. perc: GÓL, 33. Kárász jobb oldali bedobását egy dorogi megcsúsztatta fejjel, majd a középen érkező Lénárt hét méterről a léc alá bombázott (3–3).

86. perc: Szombathelyi csere, Bosnjakot Hursán váltotta

84. perc: Dorogi csere, Albert helyett Rácz érkezett

81. perc: GÓL, 32!Molnár kapott labdát, megtolta két védő között, majd 15 méterről kilőtte a hosszú, bal sarkot (32).

79. perc: Lénárt kapott sárga lapot

75. perc: Hali-csere: Csernik le, Lencse be.

74. perc: GÓL, 22! Csernik lövése a bal sarokba igyekezett,de Gyuráczról végül szögletre pattant a labda. A szögletet Rácz adta be jobbról, Molnár tíz méterről a bal felső sarokba fejelt (22).

73. perc: Dorogi csere, Vígh helyett Paudits

72. perc: Sárga lap itt, sárga ott. Csernik és Barna kapta

63. perc: Hármat cserélt Michal Hipp. Németh Milán, Doktorics és Borvető helyett Devecseri, Nyíri és Molnár Rajmund érkezett.

62. perc: Csilus kapott sárga lapot

60. perc: GÓL, 12! Sztojka jobb oldali szögletét a csereként beállt Kovács Olivér kapásból, 11 méterről a kapu közepébe vágta (12).

58. perc: Barna cselezgetett a jobb szélen, majd 19 méterről a léc fölé csavart

48. perc: Gól! 1–1! Sztojka vezetgette a labdát, majd mivel senki nem támadta, 20 méterről ellőtte, a labda a bal sarokba vágódott (11).

Megkezdődött a második félidő. A vendégek hármat is cseréltek a szünetben. Magyari helyett Szedlár, Szerencsi helyett Barna, Keresztes helyett Kovács O. állt be.

Doktorics Áron (középen) két védő között is szlalomozott(Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége ez első félidőnek.

Egy perc a ráadás

37. perc: Rácz kapott sárga lapot

34. perc: Albert kapott sárga lapot.

32. perc: Csernik ballal, 20 méterről tüzelt, Borsos szögletre ütötte a bal sarokba igyekvő lövést.

30. perc: Rácz egy csel után 25 méterről lőtt, Borsos kiöklözte az életerős lövést.

28. perc: Bosnjak 26 méteres lövését fogta Borsos.

27. perc: Magyari elé került a labda, de a támadó 19 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

Érdekesség, hogy mindkét csapat kispadján szlovák vezetőedző ül. A Haladásnál Michal Hipp,a Dorognál Marián Sluka - utóbbi anno futballozott Szombathelyen is. Ráadásul mindkét trénert a közelmúltban nevezték ki. Hippet eddig három győzelem és egy vereség a vasiaka, Slukával egy-egy győzelem és vereség a vendégek eddigi mérlege.

Eddig elég egyoldalú a meccs. a hazaiak jóval többet kezdeményeznek, a vendégek jobbára védekeznek és kontráznak.

Rácz Barnabás szép gólt lőtt (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)

7. perc:GÓL! Doktorics szerzett labdát, aki egyből a jobb oldalon beinduló Ráczot indította, a középpályás észrevette, hogy a hátráló kapus, Borsos elcsúszott és 19 méterről a léc alá emelt (10).

6. perc: Csernik jobb oldali szögletét Csilus fejelte kapura, de egy védőről szögletre vágódott.

1. perc: A piros-fekete felsőben, fekete nadrágban és piros sportszárban pályára lépő dorogiak kezdték a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az előző bajnokiját egyaránt elvesztő Haladás és a Dorog.