A Haladás tartalékosan is legyőzte a Siófokot

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2020.12.07. 19:51
Szombathelyi öröm (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Haladás hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Siófokot a labdarúgó NB II 20. fordulójában. A házigazda az 52. és a 64. percben volt eredményes a tabella 14. helyén álló riválissal szemben.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 2–0 (00)
Szombathely,
Haladás Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette:Szigetvári Márk (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
Haladás:
Rózsa – Mocsi, Bosnjak (Tóth Barna, 78.), Debreceni – Kállai, Csilus T., Schuszter, Doktorics (Szalay Sz., 83.) – Németh Márió (Tóth Milán, 65.) – Medgyes, Rácz F. (Schimmer, 83.).Vezetőedző:Mátyus János
Siófok:
Hutvágner – Polényi (Deutsch B., 54.), Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Kecskés T. (Tömösvári, 65.), Horváth P. (Hajnal G., 54.), Tajthy (Medgyesi, 80.) – Gaál B., Elek B., Balogh B.Vezetőedző:Waltner Róbert
Gólszerzők:
Németh Márió (52.), Medgyes (64.)

A szombathelyiektől különböző okok miatt hét futballista is hiányzott, a kispadon mindössze négy mezőnyjátékos és egy kapus foglalt helyet. A vendégek kezdték aktívabban a meccset, aztán fokozatosan kiegyenlítődött a játék. Csak kisebb helyzetek alakultak ki, de mindegyiket a szombathelyiek dolgozták ki. Aztán egyre veszélyesebbé váltak a hazai akciók, különösen Medgyes Zoltán és Rácz Ferenc volt elemében, miközben a siófokiak semmi veszélyt sem jelentettek Rózsa Dániel kapujára.

A szünet után Rácz-helyzettel kezdte, Németh Márió-góllal folytatta a meccset a szombathelyi csapat. A siófokiak összekapták magukat, ám hiába kerültek egy kis időre fölénybe, újabb gólt –Medgyes Zoltán gyönyörű egyéni villanása révén – a hazaiak szereztek (2–0).A vendégek próbálkoztak, nem adták fel, de a hazaiak fegyelmezetten és roppant lelkesen futballoztak. Sőt, akár tovább növelhették volna előnyüket, de a másik oldalon is adódtak meleg pillanatok Rózsa kapuja előtt. A több sebből vérző Haladás megérdemelten nyert.

20. Debreceni EAC2041616–37–2112

90+2. perc: Vége a meccsnek!

90. perc: Kettő perc a ráadás!

83. perc: Két csere a Haladásban, Rácz helyett Schimmer és Doktorics helyett Szalay érkezett.

80. perc:Siófoki csere, Tajthy le, Medgyesi be.

79. perc: Balogh balról, 17 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé.

78. perc: Csere a Haladásban, Bosnjak helyett Tóth Barna állt be.

68. perc: Rácz 19 méterről alig lőtt a hosszú, bal sarok mellé.

66. perc:Egy beadást Jagodics Bence fejelt kapura, Rózsa bravúrral védett, majd a gólvonalon csorgó labdát Csilus becsúszva kivágta.

65. perc: Mindkét csapat cserélt, a Siófokban Kecskés helyett Tömösvári, a Haliban Németh Márió helyett Tóth Milán állt be.

64. perc: GÓL! Medgyes tette-vette a labdát a jobb oldalon védője mellett, majd 11 méterről óriási gólt ragasztott a rövid, bal felső sarokba (2–0).

61. perc: Szépen kijátszott siófoki akció végén a bal oldalon az előbb beállt Deutsch elé került a labda, a védő 16 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé.

54. perc: Két csere a Siófokban. Polényi helyett Deutsch és Horváth Péter helyett Hajnal állt be.

52. perc: GÓL! Medgyes vezette balról befelé a labdát a tizenhatoson belülre, a mellette érkező Németh Márióhoz továbbított, s a támadó hét méterről a jobb sarokba lőtt (1–0).

46. perc: Medgyes, Rácz volt a labda útja, utóbbi 12 méterről lőtt, de Hutvágnernek nem okozott gondot a lövés.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

Egy perc az első félidő hosszabbítása.

41. perc: Mocsi kapott sárga lapot.

40. perc:Medgyes indította Ráczot, a támadó betört a tizenhatoson belülre, két védő gyűrűjében 13 méterről, kissé balról lőtt, de Hutvágner védett.

39. perc: Rácz vezette rá védőjére a labdát, majd egy igazítás után 25 méterről alig lőtt a léc fölé. Szép egyéni akció volt!

Az utóbbi percekben változatos, de nem túl izgalmas mezőnyjátékot láthattunk, az iramra mindenesetre nem lehet panaszunk.

Az egyik kispadon egy korábbi remek védő, a másikon egykori remek csatár. Mátyus János a Haladást, Waltner Róbert a Siófokot irányítja.

26. perc: Doktorics lépett volna ki a bal szélen egyedül, amikor Polényi lerántotta – sárga lap. A szabadrúgást Rácz 17 méterről a kapu fölé lőtte.

25. perc: Bosnjak kapott sárga lapot lerántásért.

22. perc: Medgyes játszotta tisztára magát a bal szélen, életerős, 15 méteres lövését Hutvágner hárította.

21. perc: Ápolás. Debreceni maradt a földön, az oldalvonal mellett próbálják összedrótozni a tehetséges játékost. Sikerrel, a védő ismét elfoglalta helyét a bal oldalon.

Húsz percen vagyunk túl, kiegyenlített a játék, a szombathelyiek is vezettek néhány veszélyes akciót.

12. perc:Doktorics került helyzetbe a bal szélen, de kissé kiszorított szögből, hét méterről Hutvágner kezébe lőtt.

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre a vendégek kezdeményeznek többet, a szombathelyi térfélen folyik a játék.

8. perc: Sikeres volt az ápolás, Bosnjak visszatért a pályára.

5. perc: Bosnjakot kell ápolni az oldalvonal mellett, a szerb-magyar védőnek a jelek szerint a jobb combja húzódott meg.

Noha nincsenek szurkolók – több stadionhoz hasonlóan – a Rohonci úton is a hangszórókból hallatszik a Hali-drukkerek buzdítása.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a találkozót a sárga felsőben, kék nadrágban, sárga sportszárban játszó vendégek kezdték. A Hali tiszta fehérben futballozik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a hazai pályán eddig csak egy vereséget szenvedő Haladás az idegenben kétszer győztes Siófok ellen. A nyári 1. fordulóban a szombathelyiek kiütéses, 5–1-s sikert értek el a Balaton partján, így a siófokiakat fűti a visszavágás vágya.

A Haladásbólkülönböző okok miatt Devecseri Szilárd, Németh Milán, Tóth Dávid, Jancsó András, Kiss Bence, Holdampf Gergő és Farkas Balázs is hiányzik. A vendégeknél az elmúlt fordulóban kiállított Nikházi Márk nem léphet pályára. A vasiak kapuját ezúttal Rózsa Dániel védi, Verpecz István a kispadon foglal helyet.