Nem tudta begyötörni a győztes gólt a Szolnok a Tiszakécskének

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.11.28. 12:50
Holczer Ádámnak (pirosban) bőven akadt dolga a Szolnok és a Tiszakécske meccsén (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában két Tisza-parti csapat találkozott egymással, a Szolnoki MÁV és a Tiszakécske előbbi pályaválasztásával. A hazaiak sokkal többet tettek a győzelemért, de nem tudták begyötörni azt az egy hiányzó gólt, így döntetlennel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II

18. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–TISZAKÉCSKEI LC 0–0
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZOLNOK: Kovács P. – Szekszárdi, Kovács O., Szabó A., Tóth B. – Tisza K., Földi M. (Gohér, 85.) – Rokszin, Sipos Z. (Lakatos I., 78.), Tömösvári (Kurdics, a szünetben) – Irmes (Tóth L., 60.). Vezetőedző: Csábi József
TISZAKÉCSKE: Holczer – Gyurján B. (Pongrácz, 63.), Vachtler, Végső, Farkas A., Uzoma – Kovács B. (Szalay Sz., 63.), Csősz, Erdei C. (Pál A., 76.) – Zádori, Heffler N. (Gréczi G., 83.).Vezetőedző: Visinka Ede
Csábi József: – Minden mérkőzés valahol az előző meccsnek is a következménye. Szerdán láttam igencsak biztató jeleket, amelynek most megvolt a hozadéka. Régen volt bajnoki találkozón ennyi helyzetünk, így az eredménnyel nem lehetek elégedett, de a mutatott játékkal igen.
Visinka Ede: – Nagyon harcos és küzdelmes mérkőzést játszottunk. A Szolnok mindent megtett a győzelemért, mi pedig azért, hogy ne kapjunk ki. Több meleg pillanatot is átéltünk a kapunk előtt, de hősiesen védekeztünk. Ez az egy pont óriási érték, amiből tovább tudunk építkezni.

A Tisza-parti régiórangadón az első félidő eleje és vége egyértelműen a Szolnoké volt, míg a kettő között leginkább a mezőnyben folyt a játék, melyet sok kemény ütközés jellemzett. A Tiszakécskének igazi helyzete nem volt, csupán egy távoli lövése, a vezetés megszerzéséhez mindenképp a hazaiak álltak közelebb. Holczer Ádámnak bőven akadt dolga.

A szünet után tíz percet követően pörgött fel ismét a mérkőzés, és néhány perc leforgása alatt három helyzetet is kihagyott a hazai csapat, egyszer a kapufát is eltalálta. Ezt követően kijöttek a szorításból a vendégek, de veszélyeztetni egyáltalán nem tudtak. Majd a hajrá ismét a MÁV-é volt, amely két meccslabdát is elhibázott, és mivel nem tudta begyötörni a mindent eldöntő gólt, így döntetlennel ért véget a találkozó, azaz a kék-fehérek nyeretlenségi sorozata immár kilenc meccsre rúg. 0–0

20. Tiszakécske18331217–36–1912

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, gól nélküli döntetlent játszott egymással a Szolnok és a Tiszakécske! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Pongrácz vágta fel Lakatost, amiért sárgát kapott.

90+2. perc:Kimaradt az újabb meccslabda! Nagy hazai bedobás után megcsúszott a labda,Rokszin érkezett középen, de 10 méterről fölé lőtt!

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Óriási szolnoki lehetőség! Rokszin vezette a kontrát, jól tette ki jobbra Lakatosnak, aki viszont félmegoldást választott, a se nem igazán beadás, se nem igazán lövés elhalt Holczer kezében!

87. perc: Pongrácz lőtt 20 méterről, de jócskán mellé.

85. perc: Csábi József is cserére szánja el magát, Földi jön le, Gohér áll be.

83. perc: Újabb kécskei csere, Heffler helyén Gréczi.

80. perc: Csősz buktatta Kurdicsot, amiért jár a sárga lap.

78. perc: A Szolnok is változtat, Lakatos István jön Sipos Zoltán helyére.

76. perc: Vendégcsere, Erdei Carlót Pál András váltja.

Kijött a szorításból a Tiszakécske, de helyzetig nem jut. A Szolnok feljebb tolta a védekezését, és letámadással zavarja meg a vendégeket, többször sikerrel.

A fehér mezes tiszakécskeiek mindent megtettek a pontszerzésért (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

65. perc: SZOLNOKI KAPUFA! Sipos végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a hosszún Tóth Bence érkezett, aki 5 méterről a bal kapufát találta el!

63. perc: Kettős csere a vendégeknél, Gyurján Bence és Kovács Barnabás ment le, Pongrácz Viktor és Szalay Szabolcs érkezett.

61. perc: Szekszárdi akadályozta Holczert, hogy elvégezze a kirúgást, ezért sárga lapot kapott.

59. perc: Rokszin végezte el a szögletet jobbról, Kovács Olivér fejelte vissza a hosszúról, ám Tisza elől menteni tudtak az ötösön belül!

59. perc: Óriási hazai helyzet! Szekszárdi jobb oldali beadása után Kurdics fejelhetett 7 méterről, de centikkel fölé! Viszont szöglet, mivel megcsúszott az egyik vendégvédő hátán a labda.

60. perc: A második szolnoki csere, Tóth László váltja Irmes Dávidot.

55. perc: Tóth Bence rúgta fel Gyurjánt, így besárgult.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Egy csere a szünetben, Tömösvári helyett Kurdics érkezik.

Sok ütközés jellemezte az egész találkozót (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Az első játékrész eleje és vége egyértelműen a Szolnoké volt, míg a kettő között leginkább a mezőnyben folyt a játék, melyet sok kemény ütközés jellemzett. A Tiszakécskének igazi helyzete nem volt, csupán egy lövése, a vezetés megszerzéséhez mindenképp a hazaiak álltak közelebb.

45. perc: Bár volt ápolás és tömegjelenet is, meglepő módon hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő!

42. perc: Tömösvári jobb oldali beadás után Rokszin fejelt 6 méterről néhány méterrel a jobb kapufa mellé.

41. perc: Nagy szolnoki löket! Kovács Olivér lőtt 16 méterről, félfordulatból, a kapu bal oldalába tartó életerős lövést viszont bravúrral védte Holczer! A meccs eddigi legszebb jelenete.

40. perc: Gyurján faultolta Földit, amiért sárga lapot adott neki a játékvezető.

Az elmúlt 15 percben kiegyenlített játék zajlik a pályán, viszont nem túl folyamatosan, mivel a tiszakécskei játékosok elég sokat fekszenek a földön.

37. perc: Tisza lőtt 20 méterről, de a középre tartó lapos labdát magabiztosan fogta Holczer.

34. perc: Erdei maradt lent egy ütközés után, Tisza pedig azt nehezményezte, hogy a vendégjátékos csak rájátszik az esetre. Kisebb tömegjelent alakult ki, melynek végén Tisza Kálmán és Farkas András kapott sárga lapot.

Irmes Dávid (kékben) a tiszakécskei védők gyűrűjében (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

26. perc: Irmes kapja a meccs első sárga lapját, miután a könyökével eltalálta Gyurjánt.

Megközelítőleg 300 néző látogatott ki a mérkőzésre.

Bár rengeteg helyzet nincs, de az iramra egyáltalán nem lehet panasz. A Szolnok játszik agilisabban és veszélyesebben, de azért a tiszakécskei kontrákra is oda kell figyelni.

A szolnoki védő, Tóth Bence (jobbra) akcióban (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

13. perc: Gyurján 20 méteres lövését könnyedén megfogta Kovács Péter.

5. perc: Az első helyzet! Rokszin jobb oldali szöglete után Tóth Bence fejelt az ötös hosszú sarkánál, de Holczer kiütötte a jobb kapufa mellé tartó labdát!

A hazaiak kékben, míg a vendégek fehér szerelésben játszanak.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a Szolnok indította útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Legutóbb 2019. november 3-án találkozott egymással a két Tisza-parti együttes, akkor a kécskeiek otthonában 1–1-re végeztek a felek.

A Tiszakécske a legutóbbi fordulóban megyei rangadót nyert, ugyanis hazai pályán kettős emberhátrányban 1–0-ra legyőzte a két tizenegyest hibázó Kecskemétet. A szolnoki csapat viszont Dorogon 2–0-s vereséget szenvedett.

– A szerdai rangadó után száz sebből vérzünk – nyilatkozta a Petőfi Népének Visinka Ede, a Tiszakécske trénere. – No nem azért, mert olyan durva volt az ellenfelünk, hanem három meghatározó játékosunkra nem tudok számítani, ugyanis Farkas Norbert, Csáki Róbert és Oláh Máté eltiltott. Emellett Kalmár Ferenc, Beliczky Gergő és Simon Márk sérült. Nem állunk jól, de vannak a keretünkben motivált labdarúgók, akik alig várják a lehetőséget, hogy bizonyítsanak. Hiszek abban, hogy élni fognak vele. Szolnokon is harcos mérkőzésre számítok, mert a hazaiak stílusa ilyen. Mi a győztes meccs utáni önbizalmunkra tudunk alapozni. Sajnos a pályájuk talajra sem a legjobb, így nehéz futballozni rajta. Ettől függetlenül szeretnénk megnyerni a találkozót, mert nekünk ez létfontosságú meccs lesz.

A hazaiaknál Vólent Roland és Kónya Márk nem léphet pályára sérülés miatt, míg a vendégeknél hat játékos hiányzik.

– Nyilván rendkívül fontos mérkőzés vár ránk, amelyen szeretnénk végre nyerni – mondta az Új Néplapnak Csábi József vezetőedző. – Az biztos, hogy azt nem tudom elfogadni, ha nem teszünk meg mindent a pályán, ha azt látom, az ellenfél jobban akarja a győzelmet. Ám hiszem, hogy ezzel nem lesz problémánk, viszont ettől még nem eshetünk neki ész nélkül a Tiszakécskének sem.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk mire megy az előző nyolc mérkőzésén nyeretlen és mindössze három gólt szerző Szolnoki MÁV a sereghajtó pozíciója ellenére a legutóbbi négy fordulóban kilenc pontot gyűjtő Tiszakécske ellen. Emellett azért is pikánsnak ígérkezik az összecsapás, mivel a két település csupán 40 kilométerre található egymástól.