Remek első félidei játékával a Szolnok legyőzte a Soroksárt

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.08.15. 18:50
Sipos Zoltán azt mutatja, hányadik gólját szerezte a szezonban a Szolnok színeiben (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Szolnok remek első félidei játékának köszönhetően 3–1-re legyőzte a Soroksárt. A Tisza-parti csapat így továbbra is veretlen, a fővárosiak viszont nyeretlenek maradtak.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–SOROKSÁR SC 3–1(3–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1000 néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
SZOLNOK: Csáki – Molnár R., Szekszárdi, Szabó A., Tóth B. (Gohér, 69.), Lakatos Cs. – Tömösvári, Tisza K., Sipos Z. (Berdó, 81.) – Irmes (Vólent, 64.), Lakatos I. (Kurdics, 81.).Megbízott edző: Romanek János
SOROKSÁR: Abu – Nagy O. (Hajdú R., 72.), Gengeliczki (Csernik, a szünetben), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Haris – Korozmán (Kovác, a szünetben), Lőrinczy, Magyari (Katona M., a szünetben) – Lovrencsics B. (Ternován, 78.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Sipos Z. (8.), Lakatos I. (19., 36.), ill. Lőrinczy (54.)
Kiállítva: Valencsik (66.)

Romanek János: – Tökéletesen alakult az első félidő, a második játékrészben azonban voltak gondjaink, és sajnos egy kiállítás kellett ahhoz, hogy nyugodt győzelmet arassunk. Le a kalappal a csapat előtt, főleg mivel számos sérültünk is van, ezen az úton kell továbbhaladnunk.
Lipcsei Péter: – Az első félidő alapján megérdemelte a győzelmet a Szolnok. Belealudtunk a mérkőzésbe, kritikán aluli volt a teljesítményünk az első negyvenöt percben. A szünet utáni játékkal már elégedettebb lehetek, de egy újabb fegyelmezetlenség miatt ezen a meccsen is emberhátrányba kerültünk, ami nem fér bele.

Az előző fordulóban 5–2-es vereséget szenvedett az újonc Kecskemét otthonában a Soroksár, ennek ellenére a kezdőcsapat csupán egy helyen változott, a kiállított Hudák Martin helyére a friss igazolás, Haris Attila került be. Úgy tűnik, egy hét alatt nem sikerült rendezni a sorokat a fővárosi együttes védelmében, mivel a Szolnok hamar vezetést szerzett Sipos Zoltán góljával (1–0), aki harmadik bajnokiján harmadszor volt eredményes.

Gyorsan megduplázta előnyét a MÁV Lakatos István révén (2–0), és ugyan a vendégcsapat igyekezett összeszedni magát, veszélyes nem tudott lenni. A hazaiak újabb találata pedig – amelyet ismét Lakatos István szerzett, ezúttal távolról (3–0) – demoralizálóan hatott a fővárosi együttesre.

Lipcsei Péternek a szünetben sikerült felráznia játékosait, ami magával hozta a szépítést: Lőrinczy Attila talált a kapuba (3–1). Azonban Valencsik Dávid kiállítása után a Soroksárnak már nem volt esélye arra, hogy újabb gólt szerezzen.

A Szolnok annyira nem forszírozta a támadásokat, így több gól már nem esett a találkozón. A három pontot begyűjtötték a veretlen kék-fehérek, így felléptek a tabella harmadik helyére. A Sori viszont jelenleg csupán az utolsó előtti, 19. helyen szerénykedik.

20. III. Kerületi TVE331–9–80

Lakatos Csabáék (kékben) nem sok esélyt adtak a Soroksárnak (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szolnok két góllal legyőzte a Soroksárt! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Szekszárdi reklamált, így neki is villant a sárga lap.

87. perc:Hajdú ugratta ki Kovácot, akinek viszont kicsit hosszú volt a labda, így Csáki azt okosan kiengedte.

86. perc: A szabadrúgást Gohér tekerte kapura 23 méterről, lövése pedig a lécen megcsúszva hagyta el a játékteret!

85. perc: Kurdicsot húzta vissza Katona, így ő is sárgát kapott.

83. perc: Pászka rúgott oda csúnyán Tiszának, amiért a minimum a sárga lap volt.

81. perc: Lejönnek a szolnoki gólszerzők, Sipos Zoltánt Berdó Péter, Lakatos Istvánt pedig Kurdics Levente váltja.

78. perc: Utoljára cserélnek a vendégek, Lovrencsics Balázs helyére Ternován Patrik érkezett.

77. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Szolnok a 16-os jobb oldalánál, Gohér pedig egy méterrel kapu fölé tekerte a labdát.

72. perc: Változtat a Soroksár, Nagy Olivér helyére Hajdú Roland jön.

71. perc: Tömösvári lőtt laposan 16 méterről, de két méterrel a jobb kapufa mellé! Többet ígért ez a helyzet.

69. perc: Az ivószünet közben cserél a Szolnok, Tóth Bence helyett Gohér Gergő a pályán.

66. perc: KIÁLLÍTÁS! EMBERHÁTRÁNYBAN A SOROKSÁR!Egy felívelést Lakatos István csúsztatott meg a félpálya középénél, Vólent lépett volna ki, Valencsik azonban visszahúzta, amiért sárga lapot kapott! Mivel a soroksári védőnek már volt egy lapja, így a játékvezető felmutatta neki a pirosat!

64. perc: Cserél a MÁV, Vólent Roland váltja Irmes Dávidot.

Ég és föld a különbség a Soroksár első és második félidei játéka között. Várhatóan nem telik majd unalmasan az utolsó fél óra.

56. perc: Lőrinczy vette észre, hogy a hazai kapus kint áll, a félpályáról kapura ívelt, de a visszafutó Csáki ki tudta ütni a kapu bal oldalába tartó labdát!

55. perc: Sipos végezte el a szabadrúgást 25 méterről, lövését magabiztosan hárította a kapu közepén Abu.

54. perc: Valencsik rúgta fel Molnár Róbertet, amiért sárgát kapott.

54. perc: GÓL, SZÉPÍT A SOROKSÁR!Kovác passzát követően Lőrinczy az öt és felesről lőtt a jobb alsó sarokba. 3–1

53. perc: Pászka jobb oldali szöglete után Gyömbér fejelt üresen nyolc méterről, két méterrel a bal sarok fölé.

48. perc: Lőrinczy 27 méteres szabadrúgása nem sokkal került el a bal kapufát!

46. perc: Lipcsei Péter hármat cserélt a szünetben. Lejött Gengeliczki Gergő, Magyari Szilárd és Korozmán Kevin, bejött Csernik Kornél, Katona Máté és Kovác Alan.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Hamar vezetést szerzett a Szolnok, előnyét pedig gyorsan megduplázta, ami láthatóan megzavarta a Soroksárt. A vendégcsapat igyekezett összeszedni magát, veszélyes azonban nem tudott lenni, a hazaiak újabb találata pedig demoralizálóan hatott a fővárosi együttesre. Lipcsei Péternek nagyon fel kell ráznia játékosait, ha pontot akarnak szerezni a Tiszaligeti Stadionban.

45+2. perc: Vége az első félidőnek, három góllal vezet a Szolnok a szünetben!

45. perc: egy percet rátesz a játékvezető.

43. perc: Nagy Olivér rúgott oda Tömösvárinak, így ő is besárgult.

41. perc: Siposeldobta a labdát a sípszó után, ezért sárga lapot kapott.

36. perc: ÚJABB GÓLT SZEREZ A MÁV! Lakatos István lőtt ballal 21 méterről, a félmagas labda pedig a kapu jobb oldalában kötött ki! 3–0

A fehér mezes Soroksár küzdött-hajtott, de mindez eredménnyel nem igazán párosult (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Próbál kezdeményezni a kétgólos hátrányban futballozó Soroksár, de a hazai védelem stabilan áll a lábán.

A hivatalos nézőszám: 1000 fő.

23. perc: Ivószünetet rendelt el a játékvezető. A frissítő közben Lipcsei Péter vezetőedző próbált rendet tenni a soroksári fejekben, valamint Gengeliczki tüzelte társait.

19. perc: OTT A MÁSODIK SZOLNOKI GÓL! Sipos ívelte előre a labdát Lakatos Istvánnak, aki a félpályáról indulva lefutotta Gengeliczkit, majd 6 méterről higgadtan a bal alsóba lőtt! 2–0

14. perc: Magyari tüzelt éles szögből, 16 méterről, de lövését könnyedén fogta a rövidnél Csáki.

Haris Attila (fehérben) újra Soroksáron, de aligha ilyen visszatérésről álmodott (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Statisztika: Sipos a harmadik szolnoki tétmérkőzésén a harmadik gólját lőtte.

8. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Sipos indítása utánLakatos István lőtt kapura balról, 10 méterről, és a bal alsóba tartó labdát Abu még bravúrral kitenyerelte, de az a középen érkező Sipos elé került, aki becsúszva lőtt 10 méterről a hálóba! 1–0

Egyelőre 700 néző foglalta el helyét a Tiszaligeti Stadion lelátóján.

A MÁV tiszta kékben, míg a Soroksár hófehér szerelésben játszik.

1. perc: A játékvezető belefújt a sípjába, elkezdődött a mérkőzés! A Soroksár indította útjára a labdát!

Pár perc múlva kezdünk! Addig is egy friss információ: a bemelegítés során megsérült a Szolnok játékosa, Rokszin Ádám, így helyette Lakatos István került be a kezdőbe.

ELŐZMÉNYEK

Az egypontos Soroksár az előző bajnokiján 5–2-re kikapott az újonc Kecskemét vendégeként, de meglepetésre a kezdőcsapat csak egy helyen változott, az akkor piros lapot kapó Hudák Martin helyére került be a csapat régi-új játékosa, Haris Attila. A szolnokiak legutóbb győzni tudtak Budaörsön 3–2-re, így a forduló kezdete előtt négy ponttal a 4. helyen álltak.

Ami a hiányzókat illeti, a Tisza-partiak részéről Földi Marcell, Kónya Márk, Kovács Olivér, Papp Szilárd és Tóth László sérült, míg a vendégeknél a szakvezetésSzerető Krisztoferre és Hudák Martinra nem számíthat eltiltás miatt.

A két csapat legutóbb áprilisban találkozott egymással, akkor a MÁV 3–0-ra győzött Rokszin Ádám góljával és Novák Csanád duplájával. Előtte, ősszel viszont a Soroksár tudott nyerni 2–0-ra.

– Maga az a játékstílus, amit a Szolnok képvisel, nagyon kellemetlen – mondta a Sori TV-nek a szajoli származású Haris Attila, aki a héten igazolt a DVSC-től Soroksárra, s rögtön a kezdőben kapott helyett. A 24 éves középpályás egyébként 2016 januárjától 2017 nyaráig már szerepelt a fővárosi együttesben. – Bár ez a fajta játék egyébként is jellemző az NB II-re, de ezt ők jól is csinálják. Nagy jelentősége lesz annak, hogy mennyire leszünk türelmesek az előrejátékban, mert az ellenfél nagyon fegyelmezett, agresszív, jól zár hátul.

– Az eddigi két mérkőzésen egyaránt a második félidőben tudtunk az ellenfél fölé nőni, és nemcsak fizikálisan, hanem mentálisan is. Nyilván majd jó lenne az elejétől kezdve ezt megvalósítani, de amíg ilyen eredmények születnek, addig végül is nem bánom – nyilatkozta a Szolnok TV-nek Csábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője, akit az előző találkozón kiállítottak, így kétmeccses eltiltása miatt nem ülhet majd le a kispadra.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy egymással a 4 ponttal rajtoló Szolnok és a még nyeretlen Soroksár.