A tizenegyest hibázó Szpari kikapott Szolnokon

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.04.10. 16:50
Szabó Alex (labdával) tizenegyest csinált, de hibája nem került pontokba (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a sereghajtó Szolnok a Nyíregyházát fogadta. Sokáig úgy tűnt, nem születik döntés a meccsen, ám a hazaiak némileg a semmiből vezetést szereztek. A Szpari négy perccel később tizenegyest kapott, de az kimaradt, így a Tisza-partiak 1–0-ra nyertek, és életben tartották bennmaradási esélyeiket.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi, Kovács O., Szabó A., Gohér – Hleba (Kónya M., 84.), Földi M. – Kurdics, Sipos Z., Lakatos I. (Tóth B., 86.) – Irmes (Busa, 67.). Vezetőedző: Romanek János
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szabó B. (Godwords, 82.), Gengeliczki, Jánvári, Nemes – Márkus, Vass P. (Paku, 76.) – Pócsik (Gresó, 62.), Zamostny, Kovács Á. (Hamed, 76.) – Banyoi (Novák, 62.). Megbízott edző: Balogh Zoltán
Gólszerző: Gengeliczki (75. – öngól)
Romanek János: – Nagyon sokat tettünk a győzelemért. Köszönöm a srácoknak, amit a pályán nyújtottak, igazi csapatként játszottak, így megérdemelt a sikerünk. Lehet, a labdát nem mi birtokoltuk többet, de a helyzeteket mi alakítottuk ki. Bár a tizenegyesnél szerencsénk volt, Fortuna eddig nem állt mellénk, így ez már járt nekünk.
Balogh Zoltán: – Rendkívül csalódottak vagyunk az eredmény miatt. Többet birtokoltuk a labdát, de a támadásainkat nem tudtuk befejezni, ráadásul öngólt vétettünk, tizenegyest hibáztunk, így el kell fogadnunk a vereséget.

A mérkőzés eleje nem hozott rossz iramot, ráadásul a hazaiak a kapufát is eltalálták, nem sokon múlt, hogy Sipos Zoltán lövése nem befelé pattant. Egy darabig a Szolnoknál volt többet a labda, majd a játékrész végére átvette az irányítást a Nyíregyháza, de nem tudott mit kezdeni fölényével. A félidő utolsó húsz percében gyakorlatilag nem történt semmi említésre méltó a pályán.

A fordulást követően is az óvatosságot lehetett érezni a csapatokon, s bár a Szpari többet birtokolta a labdát, ziccerig a Szolnok jutott, de Irmes Dávid nagy helyzetben mellé lőtt. Ez még kimaradt, negyedórával később viszont már bekerült a vendégkapuba a labda, még ha nyíregyházi játékosról is, mivel Sipos beadása után a becsúszó Gengeliczki Gergő öngólt vétett(1–0). Gyorsan egalizálhatott volna a Spartacus, mivel Novák Csanád büntetőt harcolt ki, ám Zamostny Balázs mellé rúgta a labdát. Mivel a hazaiak a hajrában jól sáfárkodtak az idővel, megnyerték a találkozót, s fontos három pontot szereztek – nyolc mérkőzés után – a bennmaradásért zajló harcban.

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128
Gohér Gergő (labdával) is sokat tett a szolnoki győzelemért (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

90+3. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést! Kihúzta a végét a Szolnok, s a Nyíregyháza legyőzésével életben tartotta bennmaradási esélyeit! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: Ismét egy hazai változtatás, ezúttal Lakatos István hagyja el a pályát, s bejött Tóth Bence.

84. perc: A MÁV is cserél, Hleba Tamás helyett Kónya Márk állt be.

82. perc: Újabb Szpari-csere, Szabó Bálintot váltja Amedome Godwords.

79. perc: Szabó Alex kapott a büntetőt megelőző fault miatt sárgát.

79. perc: NYÍREGYHÁZI TIZENEGYES, DE KIMARAD! Szabó Alex buktatta a tizenhatoson belül Novákot, a büntetőhöz Zamostny állt oda, de a jobb felső sarok mellé rúgta!

76. perc: Hleba faultolt a középpályán, amiért sárgát kapott.

76. perc: Kettőt cserél a Nyíregyháza, jött Paku Roland és Yasin Hamed, lement Vass Patrik és Kovács Ádám.

75. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Sipos remek jobb oldali beadására többen is becsúsztak az ötösön, s úgy tűnt, Busa mellettGengeliczkiről pattant be a labda a saját kapujába!

68. perc: Kurdics gyenge fejesét könnyedén fogja Fejér.

67. perc: A MÁV is változtat, Irmes Dávid helyére Busa Bence érkezik.

62. perc: Kettős csere a Szparinál. Bejött Novák Csanád és Gresó Mátyás, lejött a pályáról Andrei Banyoi és Pócsik Botond.

60. perc: Hatalmas helyzet! Hleba távoli lövése után Siposról pattant oda a labda Irmeshez, aki 10 méterről, ziccerben éppen a jobb kapufa mellé gurított!

53. perc: Zamostny lőtt 25 méterről laposan, méterekkel mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere nincs.

Pócsik Botond (fehérben) és Hleba Tamás sokat találkozott a középpályán (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

A félidő első fele nem hozott rossz iramot, ráadásul a hazaiak a kapufát is eltalálták. Egy darabig a Szolnoknál volt többet a labda, majd a játékrész végére átvette az irányítást a Nyíregyháza, de nem tudott mit kezdeni fölényével. Az utolsó 20 percben gyakorlatilag nem történt semmi említésre méltó a pályán.

45. perc: Vége az első játékrésznek!

Az első 20 perchez képest visszaesett az iram. Azóta még inkább a Szolnok irányít, viszont helyzetekig nem jut.

23. perc: Irmes rúgott oda Gengeliczkinek, amiért sárga lapot kapott.

17. perc: Egy szép összjáték után Földi lőtt 8 méterről, de belelépett egy védő!

14. perc: KAPUFA! Sipos ugratta ki Lakatost, aki balról laposan középre tett, a bepasszra Sipos érkezett, és 7 méterről a bal kapufát találta el!

Megközelítőleg 300 néző tekinti meg a mérkőzést.

12. perc: Kovács Ádám lapos lövése középre tartott, így könnyedén fogta Hegedűs.

A Szolnok kék szerelésben, míg a Nyíregyháza tiszta fehérben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

A nagyjából 30 fős nyíregyházi tábor szurkolása fogadja a pályára felvonuló csapatokat.

ELŐZMÉNYEK

Ősszel a két csapat meccsén a Szpari 2–0-ra nyert pályaválasztóként – Feczkó Tamás azon a találkozón mutatkozott be a nyíregyháziak vezetőedzőjeként. Azonban a mai mérkőzésen nem ülhet le a vendégek kispadjára – a sajtópáholyból figyeli majd a történteket –, ugyanis a Kecskemét ellen 2–2-re végződött összecsapáson a 44 éves szakembert kiállították az 52. percben. A vasárnapi bajnokin emiatt Balogh Zoltán és Márton István meccsel a Szparinál.

A Szolnoki MÁV nyolc mérkőzés óta nyeretlen, így különösen fontos lenne számára a három pont megszerzése, ha nem akar lemondani a bennmaradásról. A hétközi forduló nem alakult jól a Tisza-partiak számára, ugyanis az ETO FC Győr otthonában 4–1-es vereséget szenvedtek. A Spartacus pedig három meccse nem győzött, így nyilván javítani szeretne, főleg miután a csapat továbbra is versenyben van az ötödik helyért.

„Tóth Bence megsérült (végül a kispadra leült – a szerk.), Tisza Kálmán pedig kisárgult, így hét játékosunk nem léphet pályára vasárnap – mondta az Új Néplapnak a szolnoki csapat trénere, Romanek János, aki Csörgő Raulra, Papp Szilárdra, Rokszin Ádámra, Tóth Lászlóra és Tömösvári Bálintra nem számíthat még. – Remélem, azt a csapatot látom majd a pályán, amelyik a Pécs ellen is játszott, ha meglesz az a küzdés és hajtás, akkor ismét lehet esélyünk a győzelemre.”

„Nem sok időnk maradt a Szolnok elleni felkészülésre – nyilatkozta a Kelet-Magyarországnak Feczkó Tamás, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. – Igaz, a tabellán utolsó helyen álló csapathoz utazunk, ám az ilyen mérkőzések mindig nehezek. Ráadásul több játékosunkat is elveszítettük, a héten Debreceni Zalán és Szokol Zsolt sem állt rendelkezésünkre, s most Jánvári Barna (úgy tűnik, meggyógyult, mert a kezdőben kapott helyet – a szerk.) és Papucsek Barna is kiesett. Ráadásul Sigér Ákos begyűjtötte az ötödik sárga lapját, így rá sem számíthatunk. A legfontosabb a stabil védőket megfelelően pótolni, illetve a frissítés mellett az, hogy megtaláljuk a legütőképesebb csapatot vasárnapra.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a hosszú hetek óta nyeretlen Szolnok az utóbbi három meccsén csak egy pontot szerző Nyíregyháza ellen.