Ezúttal a Szpari maradt pont nélkül a Szolnok otthonában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.04.25. 16:50
Kovács Olivér (kékben) üldözte Kalocsai Lászlót – eredményesen (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Szolnoki MÁV a Nyíregyházát fogadta a Tiszaligeti Stadionban. A hazaiak az első félidőben két gólt rámoltak be, amire a Szparinak nem volt válasza, így a két csapat között egy pontra csökkent a különbség.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–0 (2–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Görög Márió (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
SZOLNOK: Csáki – Tajti B. (Sitku L., 69.), Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos (Csirmaz, 83.) – Tisza K., Földi M. (Lakatos I., a szünetben; Berdó, 69.), Kónya M. – Novák Cs., Rokszin (Irmes, 85.). Vezetőedző: Csábi József
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Papp M. (Györgyi, a szünetben), Fodor F., Papucsek (Végső, 10.), Svedjuk (Hamed, 73.) – Farkas A. – Kalocsai (Herczku, a szünetben), Paku, Márkus A. (Zamostny, a szünetben), Gresó – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Rokszin (4.), Tisza K. (31.)
Csábi József:– Újabb nagy skalpot sikerült begyűjtenünk, hiszen a Nyíregyháza remekül szerepel tavasszal. Kihoztuk ebből a mérkőzésből a maximumot, így továbbra is szenzációs a hazai mérlegünk.
Gálhidi György:– Nagyon gyengén, bátortalanul kezdtünk, csak 20-25 perc után vettük fel a Szolnok agresszív stílusát. Sajnos hamar eldőlt a mérkőzés, a kapott két gól után pedig csak szaladtunk az eredmény után. Nem segített az sem, hogy Papucsek Barna kiválását követően gyakorlatilag a komplett védelmünk hiányzott.

Jól ismeri egymást a Szolnok és a Nyíregyháza edzője, hiszen Csábi József korábban játékosa volt Gálhidi Györgynek a Honvédban. Azóta sok idő eltelt, a kispadok előtt pedig már számtalanszor farkasszemet néztek egymással a trénerek. Ez az ismertség viszont nem nyomta rá a bélyegét a mérkőzésre, nem csak taktikai csata folyt a pályán. Olyannyira nem, hogy a találkozó elején rögtön előnybe került a hazai csapat, miután egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnál nem figyeltek a vendégek, Rokszin Ádám pedig a kapuba lőtt (1–0).

Viszonylag gyorsan egyenlíthetett volna a Szpari, de csak kapufáig jutott. A félidő felén túl jártunk, amikor ismét a hazaiak voltak éberebbek, így megszerezték a második góljukat Tisza Kálmán révén (2–0). Néhány perccel később pedig majdnem jött a harmadik találat is. Bár nem volt veszélytelen a Nyíregyháza az első játékrészben, egyértelmű volt, hogy a folytatásban többet kell nyújtania, ha pontot akar szerezni. Nyilván így érezte ezt a Spartacus vezetőedzője is, hiszen hármat cserélt a szünetben.

Jöhetett a folytatás, ami óriási nyíregyházi nyomással kezdődött. Rengeteg beadással próbálkoztak a vendégek, egymás után jöttek a szögletek, de a hazai védelem állta a sarat, mindig volt valaki, aki menteni tudott, aki belelépett a lövésbe vagy éppen kivágta a labdát. Közben pedig hátul is kellett figyelnie a Szparinak, hiszen amikor lehetősége nyílt rá, kontrázott a Szolnok. Bizonyíték erre, amikor az 57. percben épphogy tisztázni tudtak Lakatos István elől a vendégek. Ezután továbbra is sokat ívelgetett a nyírségi csapat, emellett még Gresó Mátyásban volt a bal oldalon fantázia, de a kaput ő sem tudta eltalálni, míg a másik oldalon Rokszin majdnem betalált egy újabb kontra végén.

A jól védekező Tisza-parti együttes pedig kihúzta a hajrát is kapott gól nélkül, és megérdemelten szerezte meg a győzelmet az ezúttal nem elég éles Nyíregyháza ellen. A Szpari így kilenc veretlen meccs után egymás után másodszor kapott ki, ráadásul a Szolnok egy pontra megközelítette a tabellán.

Gresó Mátyás (jobbra) nem volt veszélytelen, de gólhoz ő sem tudta hozzásegíteni csapatát (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

94. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szolnoki MÁV két góllal legyőzte a Nyíregyháza Spartacust! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

94. perc: Csirmaz lépett bele egy szabadrúgásba, amiért ő is sárgát kapott.

92. perc: A szabadrúgást Paku ívelte be, Herczku csúsztatott kapura 10 méterről, de nem volt benne erő, így Csáki könnyen fogta.

92. perc: Kónya nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, amiért sárga lapot kapott.

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít.

89. perc: Paku talpalta le Csirmazt, amiért sárgát kapott.

88. perc: Gresó éles bal oldali beadását Csáki paskolta ki szögletre. A jobb oldali sarokrúgás után kisebb kavarodás alakult ki, de végül tisztáztak a hazai védők.

85. perc: Az utolsó csere a mérkőzésen. Az első gól szerzője, Rokszin jön le, helyette Irmes Dávid a pályán.

83. perc: Változtat a Szolnok, Bárdost Csirmaz István váltja.

Sokat ívelget a Szpari, próbálkozik becsülettel, de nem tudja feltörni a szolnoki reteszt, és kontrákból még inkább a hazaiak veszélyeztetnek.

Rokszin Ádám (2) majdnem eldöntötte a mérkőzést, de lövése kevéssel mellé ment (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

76. perc: Hatalmas szolnoki helyzet! Novák passzolt befelé jobbról, a hosszúnRokszin lőhetett, de megpattanó, lapos lövése – Herczku nyúlt bele – elment a bal kapufa mellett!

73. perc: A Nyíregyháza is cserél, Svedjuk helyettHamedYasina pályán.

72. perc: Berdó kapott sárga lapot.

69. perc: Kettőt cserél a Szolnok. Meglepetésre lejön a szünetben beállt Lakatos, valamint Tajti, helyükre bejön Berdó Péter és Sitku László.

66. perc: Györgyi lőtt 20 méterről, a labda pedig nagyjából egy méterrel csavarodott el a bal kapufa mellett.

66. perc: Egy jó kényszerítő után Gresó tört be a tizenhatoson belülre, balról élesen középre lőtt, Csáki csak beleütni tudott, utána viszont Kovács Olivérnek sikerült tisztáznia.

62. perc: Györgyi bal oldali szabadrúgása után ismét Végső érkezett a hosszún, de 5 méterről mellé fejelt, még az oldalhálót sem találta el.

57. perc: Újabb nyíregyházi szöglet – talán már az 5. a szünet óta –, melyet követően a hosszún Végső fejelt fölé 4 méterről.

54. perc: Nagy Szpari-nyomással kezdődött a második félidő, jöttek a beadások jobbról-balról, de most kijött a szorításból a Szolnok. Novák húzott el a jobb szélen, betört a tizenhatoson belülre, a ziccerben érkező Lakatosnak passzolt, aki elől viszont menteni tudtak!

48. perc: Szekszárdi faultolta le Györgyit, amiért besárgult.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc:4 csere a szünetben! A hazaiak egy helyen változtatnak, Földi Marcell helyett Lakatos István a pályán. A vendégek pedig három cserét hajtottak végre, nem folytatja Kalocsai László, Papp Máté és Márkus Attila, bejött Herczku Alex, Györgyi Arthur és Zamostny Balázs.

Kónya Márk (kékben, szemben) és a Szolnok otthon tartotta a három pontot (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Hamar betalált a Szolnok, ami természetesen jót is tett a mérkőzésnek, kifejezetten jó iramot diktáltak a csapatok. Viszonylag gyorsan egyenlíthetett volna a Szpari, de csak kapufáig jutott. A félidő felén túl jártunk, amikor ismét a hazaiak voltak éberebbek, így megszerezték a második góljukat is. Bár nem volt veszélytelen a Nyíregyháza az első játékrészben, a folytatásban többet kell nyújtania, ha pontot akar szerezni.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek! Kétgólos szolnoki előny a szünetben.

43. perc: Bárdos bal oldali beadása után Novák fejelt 7 méterről a kapus kezébe.

37. perc: Tajti Balázs húzta vissza Svedjukot, amiért sárga lapot kapott.

34. perc: Újabb szolnoki helyzet! Tisza adott be jobbról, Rokszin egy átvétel után továbbpörgette a labdát, Bárdos pedig 10 méterről lőtt, de fölé! Rosszul pattant előtte a labda, így nem tudta leszorítani.

31. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A MÁV! Kónya bal oldali szöglete után a labda Végső fejéről továbbcsúszott, a hosszún pedig Tisza Kálmán eszmélt, aki Svedjuk mellett jobb külsővel a bal alsóba lőtt! 2–0

24. perc: Gresó bal oldali beadása után Paku húzta 8 méterről kapura a labdát, amely egy méterrel szállt fölé.

Eddig jó a meccs, nem lehet panasz az iramra és igazából a helyzetek számára sem, még ha az elmúlt percekben nem is alakult ki veszély a kapuk előtt.

Hornyák Marcell (48) lövése kijött a hazai kapufáról (Fotó: Nagy Balázs/Új Népalp)

13. perc: Nagy nyíregyházi helyzet!Gresó tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, középre passzolt labdájába Hornyák szúrt bele 6 méterről, de lövése kijött a bal kapufáról, így Csáki meg tudta fogni a labdát!

12. perc: Kalocsai indult volna meg, Földi viszont visszahúzta, így a szolnoki játékos sárgát kapott.

10. perc: Papucsek Barnának egy, a gólnál történt ütközés miatt vérzett a szája, és úgy tűnik, nem tudja folytatni.Végső Előd helyette a pályán.

Szolnoki öröm az első gól után (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

4. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Tisza végzett el gyorsan egy szabadrúgást, keresztlabdája Tamás Lászlót találta meg a bal oldalon, aki középre fejelt, Rokszin Ádám pedig 5 méterről az üres kapuba pofozta a labdát! 1–0

A Szolnok tiszta kékben, míg a Nyíregyháza tiszta fehérben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát a keleti rangadón!

Érkeznek a csapatok és a játékvezetők a pályára (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Többen is jól ismerhetik a másik felet, hiszen Galambos Ádám,Papucsek Barna és Farkas Aurél szerepelt korábban Szolnokon, míg Szekszárdi Tamás, Kónya Márk és Rokszin Ádám játszott korábban Nyíregyházán.

A hazaiaknál Kotula Máté ötödik sárga lapja miatt, míg Kurdics Levente sérülése okán hiányzik a mai mérkőzésről. Mellettük nagy meglepetésre nincs a keretben a csapat első számú kapusa, Molnár-Farkas Tamás sem. A vendégeknél Szabó Bálint, Galambos Ádám, Szokol Zsolt, valamint a Siófok ellen kiállított Jánvári Gábor nem játszhat. Sárga lapos eltiltása után viszont ismét pályára léphet Gresó Mátyás, aki tudja, nehéz dolga lesz a szolnoki védők szorításában.

– Egy nagyon masszív, szervezett együttes a Szolnok, nehéz feltörni a védelmüket. Tudom, sokan úgy vannak vele, hogy ha már a feljutó helyek messze vannak, teljesen mindegy, hol végez a gárda. Az öltözőben mi másképp gondolkodunk, sportolóként minden meccset szeretnénk megnyerni, így a most vasárnapit is –mondtaa támadó klubja honlapjának.

ASpartacus weboldalaszerint a két együttes eddig 48 alkalommal találkozott egymással. Ezeken a Szpari 23-szor győzött, 15-ször a Szolnok örülhetett, míg 10 mérkőzés döntetlennel zárult. Legutóbb november 4-én futottak össze a felek, és Nyíregyházán 1–1-re végeztek. Akkor Kovács Olivér szerzett vezetést a vendégeknek, a hazaiak részéről Hornyák Marcell egalizált.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az idegenben február óta veretlen Nyíregyháza a hazai környezetben erős Szolnok otthonában.