Parázs meccsen egy pontot elhozott Szolnokról a Kazincbarcika

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.05.02. 16:50
Jó iramot hozott a Szolnok (kékben) és a KBSC mérkőzése (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Szolnoki MÁV a kiesés elől menekülő Kazincbarcikát fogadta. A vezetést a KBSC szerezte meg, de a gól után emberhátrányba kerülő hazaiak egyenlítettek, és otthon tartottak egy pontot.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–KAZINCBARCIKAI SC 1–1(0–0)
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács II Gábor, Varga Gábor)
SZOLNOK: Csáki – Csirmaz, Horgosi (Bárdos, 62.), Kovács O., Tamás L., Kotula – Tisza K., Földi M., Kónya M. (Berdó, 87.) – Novák Cs., Rokszin (Irmes, 62., Szekszárdi, 87.). Vezetőedző: Csábi József
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Oldal, Szűcs K., Fótyik, Farkas A. – Csősz (Tóth-Gábor, 76.), Németh T. – Tóth L., Kovács M., Mikló (Kovác, 60.) – Korbély (Kalmár B., 85.). Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Novák Cs. (74.), ill.Farkas A. (54.)
Kiállítva: Földi M. (57.)
Csábi József: – Nagyon hektikus mérkőzést játszottunk. Az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót, két óriási helyzetünk volt, és egy meg nem adott szabályos gólunk. A kazincbarcikai találat és a kiállítás után sokat tettünk azért, hogy visszajöjjünk a meccsbe, így végül elégedettnek kell lennem a döntetlennel.
Kriston István: – Emberelőnyben meg kellett volna tartanunk a vezetést, de ismét egy egyéni hiba miatt kaptunk gólt. Sajnos a futball ilyen, ha hibázol, megbüntet. Viszont nehéz szó nélkül elmenni amellett, ami a pályán történt, de nem akarok külső körülményekkel foglalkozni.

Úgy érkezett a Kazincbarcika a Tiszaligetbe, hogy nyernie kell, ha bent akar maradni – hiába kapott ki a 17. helyezett Csákvár a találkozó kezdete előtt. Csakhogy ez nem ígérkezett könnyű feladatnak, mert a Szolnok február 28. óta nem kapott gólt hazai pályán. A mérkőzés elején a KBSC nyomott, de a Tisza-parti csapat veszélyeztetett, meg nem adott gólig és kapufáig is eljutott a MÁV.

A jó iramú első félidő után a folytatásban még jobban rákapcsoltak a felek, és Farkas András a vezetést is megszerezte a vendégeknek (0–1). Három percre ráFöldi Marcell kiállítása után emberhátrányba került a Szolnok,ennek ellenére nagyon hajtott az egyenlítésért, amely Novák Csanád révén össze is jött (1–1). Ezután el is dönthette volna a hazai csapat a mérkőzést a kitámadó vendégek ellen, de végül maradt a döntetlen, a Kazincbarcikának pedig az egy pont nem sok mindenre elég.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

95. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel ér véget a Szolnoki MÁV és a Kazincbarcika találkozója! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

94. perc: Kovács Máté 20 méteres, középre tartó lövését fogta Csáki.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

87. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Irmes és Kónya helyett Szekszárdi Tamás és Berdó Péter a pályán.

85. perc: Kónya jobb oldali szöglete után Kovács Olivér lőtt 12 méterről, a labda megpattant egy védőn, így elkerülte a bal felsőt. Az újabb sarokrúgás nem hozott veszélyt.

85. perc: Korbély helyére Kalmár Benedek érkezett.

83. perc: Óriási szolnoki helyzet! Novák tette vissza a labdát lövésre Tiszának, aki 10 méterről a bal felső mellé bombázott!

80. perc: Kovác lőtt 12 méterről jó két méterrel mellé.

76. perc: Cserélnek a vendégek, Csősz helyére Tóth-Gábor Kristóf érkezik.

Emberhátrányban egyenlített a Szolnok (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

74. perc: GÓL! EGYENLÍT A SZOLNOK! Novák csapott le a labdára a vendégtérfél közepén, miután Csősz passzát Szűcs Kornél rosszul vette át, a csatár ziccerbe került, majd a tizenhatos vonaláról a bal alsóba lőtt! 1–1

70. perc: Csősz húzta vissza Kónyát, így villant a sárga lap.

67. perc: Egy beívelés után Németh csúsztatott kapura 9 méterről, Csáki először csak kiütni tudta a kapu bal oldalába tartó labdát, de másodszorra már megfogta.

62. perc: Kettőt cserél a MÁV. Rokszin és Horgosi jön le, Irmes Dávid és Bárdos Bence áll be.

61. perc: Csábi József vezetőedzőkapott sárga lapot, miután egy fault után lapot reklamált.

60. perc: A vendégek cserélnek először, Mikló helyére Kovác Alan érkezett.

57. perc: PIROS LAP! EMBERHÁTRÁNYBA KERÜL A SZOLNOK! Földi rúgott oda Oldalnak a felezőnél, amiért sárgát kapott, és mivel már volt neki egy, így kiállította a játékvezető! Szigorúnak tűnik az ítélet.

54. perc: GÓL! VEZET A KAZINCBARCIKA! Németh jobb oldali szöglete után a rövidnél Kónya fejéről a saját kapufájára csúszott a labda, viszont a kipattanót márFarkas András 5 méterről a kapu bal oldalába lőtte! 0–1

51. perc: Mikló lőtt 10 méterről, Csáki könnyedén fogta.

49. perc: Majdnem KBSC-tizenegyes! Tóth László kapott remek labdát, majd Kovács Olivér mellett elesett a tizenhatoson belül, ami után a játékvezető először úgy látta, a védő szabálytalankodott. Nagyjából egy perc tanakodás után – az asszisztenssel egyeztetve – a spori úgy döntött, Tóth feldobta magát, amiért sárgát kapott. Innen úgy tűnt, végül helyes ítélet született.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere nem volt egyik oldalon sem a szünetben.

Jó első félidőt játszott egymással a Szolnok és a Kazincbarcika a Tiszaligetben. A hazaiak kapufáig is eljutottak, de emellett is volt helyzetük, így a gól nélküli játékrész ellenére közelebb álltak ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. A vendégeknek még az eddigieknél is többet kell vállalniuk, mert egy ponttal nem sokra mennek, ha bent akarnak maradni a másodosztályban.

45. perc: Nem hosszabbít a játékvezető, így vége az első játékrésznek!

43. perc: Földikapott sárga lapot visszahúzásért.

42. perc: Csirmaz rúghatott oda Farkas Andrásnak, mert nagyot ordított, és így előkerült a spori zsebéből a sárga lap.

32. perc: Óriási MÁV-helyzet maradt ki! Novák adott be laposan a jobb oldalról, az ötösön érkező Tisza viszont csak a jól kimozduló kapusba tudta rúgni a labdát! A labda ezután felpördült, és ahogy esett le, Rokszin már nem tudta jól megrúgni, így fölé vágta.

Eltelt fél óra, és ugyan gól még nincs, jó a mérkőzés. A KBSC hajt, mivel győzelmi kényszerben van, de inkább a Szolnok a veszélyesebb.

23. perc: Szűcs Kornél vágta fel Rokszint a bal oldalon, fél méterrel a tizenhatos vonala előtt, amiért sárgát kap. A szabadrúgásból nem alakult ki veszély.

21. perc: Szolnoki kapufa! Kónya bal oldali szöglete után Tisza fejelte vissza a labdát a hosszúról, Horváth László nem tudta megfogni, a lecsorgót pedig Földi rúgta 6 méterről a lécre! Az eset után mintha Korbély kezéhez ért volna a labda, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

12. perc: Betalál a Szolnok, de a játékvezető nem adja meg! Kotula adott be balról, Novák pedig 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt, de a bíró lökést látott, így egyelőre marad a gól nélküli döntetlen.

10. perc: Kazincbarcikai helyzet! Horgosi fedezte rosszul a labdát a tizenhatos vonalánál, így Tóth László megkerülte, de 11 méterről mellé gurított. A hazai védő nyilván gyűrte a vendégek támadóját, aki ezért büntetőt reklamált.

A Szolnok tiszta kékben játszik, míg a Kazincbarcika sárga szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

A kazincbarcikai játékosok melegítenek a mérkőzés előtt (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

A 17. helyen található Csákvár4–2-re kikapotta forduló nyitómérkőzésén a DVSC otthonában, ez pedig nagyon jól jön a Kazincbarcikának, amely egy győzelemmel három pontra zárkózhatna a Fejér megyei csapat mögé. Természetesen ehhez a Szolnoknak is lesz egy-két szava, amely legutóbb február 28-án kapott gólt (1–2 a Gyirmót ellen) hazai pályán.

Mint ismert, Magyarországon az oltások száma elérte a négymilliót, így már lehetnek nézők a sporteseményeken is. Ennek ellenére a Tisza-parti klubnál úgydöntöttek, ezt a találkozót mégzárt kapuk mögött rendezik meg, mivel úgy vélik, az idő rövidsége miatt nem lehet felelősséggel felkészülni a mérkőzés nézők előtt történő megrendezésére.

A Szolnok az elmúlt négy meccsén 10 pontot szerzett, miközben a Kazincbarcika hat bajnoki óta nyeretlen, ráadásul a kiesőzónában található, és mindenképp győznie kell, ha életben akarja tartani bennmaradási esélyeit. A két csapat november végén találkozott egymással, akkor 1–1-re végeztek a felek.

A hazaiaknál egyedül Molnár-Farkas Tamás kapus hiányzik. A vendégeknél Heil Valter és Krausz Raul hosszabb ideje maródi, Takács Tamás a Debrecenben összeszedett sérülése után még nem bevethető, Dávid Zoltán és Toma György pedig 5 sárga lap miatt eltiltott.

– Nagyon örülök, hogy ugyan már elértük a kitűzött célt, a bennmaradást, de továbbra is rendkívül motiváltan futballozunk – mondta Csábi József, a SzolnokiMÁVvezetőedzője aszoljon.hu-nak. – Ezt Győrben is bizonyítottuk, viszont a vasárnapi megint egy másik mérkőzés lesz, már csak amiatt is, mert a Kazincbarcika az életéért küzd. Szeretnénk a maradék három találkozón is továbbvinni azt, amit eddig elértünk.

– Vasárnap egy nagyon stabil csapat, jó erőkből álló Szolnok vendégei leszünk. Sportembereknek tartjuk magunkat, ezért természetesen mindent megteszünk azért, hogy megragadjuk az utolsó esélyt. Nem tehetünk mást, küzdünk az utolsó pillanatig. A szerdai kudarc után elsősorban fejben kell rendbe tenni a csapatot. Amennyiben elhisszük, hogy jobbak vagyunk, mint amit legutóbb nyújtottunk, akkor nem lehetetlen a küldetés. A mi helyzetünkben csupán a három pont megszerzése nyújthat parányi esélyt, így természetesen ennek szellemében lépünk pályára. Igaz ez akkor is, ha idegenben fogunk szerepelni – nyilatkozta aboon.hu-nakKriston István, a KBSC vezetőedzője.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a Szolnok a hat meccse nyeretlen, kritikus helyzetben lévő Kazincbarcika ellen.