Szolnoki sikert hozott a kiesési helyosztó

2022.04.24. 16:50
Sikerével tovább menekül a kiesés elől a szolnoki csapat (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknapot megelőzően utolsó előtti Szolnoki MÁV a sereghajtó III. Kerületet fogadta. A kiesési helyosztón egy hazai gól született csupán, a Tisza-partiak 1–0-ra nyertek, míg az óbudaiak vereségükkel nagyon nehéz helyzetbe kerültek.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–III. KERÜLETI TVE 1–0 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 700 néző. Vezette: Nagy Norbert (Csatári Tibor, Márkus Péter)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Tisza K., Szekszárdi, Tóth B., Gohér (Szabó A., 58.) – Kónya M. (Hleba, 76.), Földi M. – Kurdics, Sipos Z., Lakatos I. (Tömösvári, 54.) – Busa (Irmes, 76.). Vezetőedző: Romanek János
III. KERÜLET: Balázs J. – Opavszky, Egerszegi, Fejes, Kulcsár D. – Kleisz (Rajczi, 82.), Rabatin (Nyári P., 57.) – Remili (Horváth O., a szünetben), Schuszter (Daróczi, 64.), Barczi – Borvető (Birtalan B., a szünetben). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Busa (27.)
Romanek János: – Lehet, nem látszik, de belül nagyon boldog vagyok. A mérkőzés első felében remekül játszottunk, a második félidőben viszont voltak gondjaink, de csúsztunk-másztunk a sikerért. Szerintem hatalmas dolog, hogy egy olyan csapat, amelyiket már sokan leírtak, zsinórban három meccset nyer. A játékosoknak óriási szívük van, ezt ma is megmutatták.
Pintér Attila: – Hasonló mérkőzésre számítottam, de azt nem gondoltam, hogy üres kapura sem tudunk betalálni. Négyszer sikerült jól labdát szereznünk, de nem tudtuk egy ütemben végigvinni a kontrákat, hiába gyakoroltuk. A második félidőben rendszert váltottunk, és sokat tettünk a győzelemért, ám az a baj, hogy a futballt gólra játsszák.

Jó irammal és helyzetekkel kezdődött a kiesési rangadó, amelynek első félidejében egyértelműen a Szolnoki MÁV irányított. A játékrész közepén a vezetést is megszerezték a hazaiak Busa Bence góljával (1–0), és ugyan a tempóra ezt követően sem lehetett panasz, a kapura nem voltak veszélyesek a felek. A Tisza-partiak előnyről várhatták a folytatást, míg a III. Kerületnél a volt szövetségi kapitánynak, Pintér Attilának ki kellett találnia, hogyan változtat együttese játékán.

Úgy tűnik, rájött, mert a szünet után nagyon rákapcsoltak az óbudaiak, de Birtalan Botond nem tudta kihasználni Hegedűs Lajos hibáját, majd a kapufa sem a vendégekkel volt. Bő húsz percen át tartotta nyomás alatt a MÁV-ot a fővárosi csapat, de gólt nem tudott szerezni, pedig a hazaiak beszorultak, és láthatóan többször is kapkodtak. A hajrára elfáradt a Kerület, s bár ez a szolnokiakról is elmondható volt, mégis kicsit jobban bírták erővel a végét, amikor már magabiztosan játszottak, majd pedig a hármas sípszó hallatán ők örülhettek.

Rendkívül fontos három pontot szerzett tehát a Szolnok – mely egymás után a harmadik győzelmet aratta –, míg a III. Kerület iszonyatosan nehéz helyzetbe került egymás után elszenvedett hatodik vereségével.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331
A szolnoki Sipos Zoltán (kékben) ismét jól játszott, csapata pedig győzött (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szolnoki MÁV nyerte meg a kiesési helyosztót! Nagyon nehéz helyzetben innentől az óbudai csapat. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Rajczi könyökölte le Hlebát, így neki is jut egy sárga.

90+1. perc: Sipos kap időhúzásért sárgát.

90. perc: Csak 2 perc a ráadás.

90. perc: Fejes ütközött Tiszával, amiért sárgát kap.

Nyom a Kerület, de nem tud helyzetet kialakítani, viszont a Szolnok nem tudja hosszabb ideig megtartani a labdát, és eddig a kontrák is hiányoznak tőlük.

82. perc: Még egy csere, Kleisz Márkot a veterán Rajczi Péter váltja.

76. perc: Kettős szolnoki csere. Lejött Kónya Márk és Busa Bence, beállt Hleba Tamás és Irmes Dávid.

67. perc: Barczi gyenge, 25 méteres lövése nem okozott gondot Hegedűsnek.

64. perc: Ismét egy vendégcsere, Schuszter Ronald helyén Daróczi Zoltán.

61. perc: Egy jobb oldali belögybölés után Birtalan fejelt 10 méterről, de Hegedűs közelről védett!

60. perc: KAPUFA! Horváth Olivér bal oldali beadása pattant meg egy védőn, ami így áthullott Hegedűs feje felett, de a bal kapufáról kipattant a labda, és Szekszárdi fel tudott szabadítani!

59. perc: Sipos emelte oda a labdát Busának, aki 10 méterről lőtt, de középre ment a labda, így a kapus meg tudta fogni!

58. perc: Újabb változtatás a hazai oldalon is, Szabó Alex érkezik Gohér Gergő helyére.

57. perc: A harmadik csere a Kerületnél, Rabatin Richárdot Nyári Patrik váltja.

54. perc: Hazai csere, Lakatos István helyett Tömösvári Bálint a pályán.

54. perc: Egerszegi húzta vissza Busát az oldalvonal mellett, amiért járt a sárga lap.

52. perc: Birtalan tűzte rá 25 méterről, de a hazaiak kapusa kiütötte a félmagas labdát.

Schuszter Ronald (balra) és Lakatos István is sokat dolgozott a pályán (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

49. perc: Óriási hiba Hegedűstől! Egy hosszú indítást röviden passzolt ki a tizenhatoson kívül, Birtalan lecsapott a labdára, de mielőtt lőtt volna, a visszaérő Szekszárdi elkotorta előle a labdát, amit aztán Tóth Bence kivágott a kapu elől!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Kettőt cserél Pintér Attila a szünetben. Pályára lép Birtalan Botond és Horváth Olivér, s nem folytatja Borvető Áron és Remili Mohamed.

A korábbi MÁV-játékos, Remili Mohamed (fehérben) egy félidőt kapott Szolnokon (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Jó irammal és helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, amelynek első félidejében egyértelműen a Szolnoki MÁV irányított. A játékrész közepén a vezetést is megszerezték a hazaiak, és ugyan a tempóra ezt követően sem lehetett panasz, a kapura nem voltak veszélyesek a csapatok, így jelenleg előnyben a Tisza-partiak.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

33. perc: Kurdics lőtt 20 méterről, de néhány méterrel elkerülte a bal kapufát a labda.

A gólszerző Busa Bence és csapattársa, Tisza Kálmán örül a hazai találatnak (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

27. perc: GÓL! VEZET A MÁV! Sipos jobb oldali beadását Szekszárdi csúsztatta meg középen, a hosszún Busa érkezett, és 1 méterről,becsúszvabekotorta a kapuba a labdát! 1–0

26. perc: Sipos lőtt éles szögből, 8 méterről, de Balázs József lábbal szögletre mentett!

Becsült nézőszám: 700.

12. perc: Földi vágta fel Kleiszt, amiért jogosan sárgát kapott.

Opavszky Balázs (balra) és Lakatos István jó párszor találkoztak a játéktéren (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

5. perc: Remili ballábas, 22 méteres lövése csemege Hegedűsnek.

4. perc: Borvető kapott jó indítást, eltolta a labdát a kifutó Hegedűs mellett, majd a büntetőterületen kívülről lőtt, de Tóth Bence a tizenegyespontnál kifejelte a labdát.

2. perc: Kurdics lódult meg a jobb oldalon, majd 18 méterről lőtt, a rövidnél a vendégek kapusa magabiztosan fogta a meccs első lövését.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát a kiesési rangadón!

ELŐZMÉNYEK

Ősszel a két csapat gól nélküli döntetlent játszott egymással. Most az iksz egyik félnek sem jó, mindkét együttes csak a győzelemmel tudja életben tartani bennmaradási esélyeit. Ezért is lehet érdekes ez a mérkőzés, hiszen amelyik csapat ma kikap, az készülhet a harmadosztályra.

A hazaiak az előző fordulóban a Békéscsabát verték 2–1-re, így az NB II-ben augusztus 8-a után – akkor Budaörsön győztek 3–2-re – nyertek ismét idegenben.

A III. Kerület múlt héten kikapott otthon 2–1-re a Kecskeméttől úgy, hogy a 89. percben még vezetett. Ezen a találkozón mutatkozott be a fővárosiak kispadján a volt szövetségi kapitány, Pintér Attila, akinek így a debütálása végül nem sikerült jól.

Az óbudaiakat erősítő Remili Mohamed alig múlt 17 éves, amikor bekerült a Szolnoki MÁV felnőttcsapatába, s tehetségére hamar felfigyeltek máshol is. Ennek tudható be, hogy később Újpesten, a Vasasban és Pakson is játszott az élvonalban, 2020 óta pedig a Kerületet erősíti.

„Nem lesz egyszerű meccs – ismerte el a 36 esztendős csatár a Nemzeti Sportnak. – Nagyszerű éveket töltöttem a Szolnoki MÁV-nál, melyeket sohasem feledek. Öt meccs van hátra a bajnokságból, s a bennmaradáshoz legalább négy találkozót meg kell nyernünk. A táblázatra nézve látható, amelyik csapat győz Szolnokon, reménykedhet, amelyik veszít, lemondhat az álmairól.”

Az előző mérkőzésen Sipos Zoltán rúgta a szolnokiak győztes gólját, aki így hét hónap után talált be újra a bajnokságban. A 21 éves középpályás a remek idényrajt után kezd ismét magára találni. Úgy tűnik, az új frizura szerencsét hozott, mert attól kezdve, vagyis a Pécs meccs óta régi önmagát idézi.

„Mások is mondták már, hogy amióta más a hajam, ismét jól megy a játék – árulta el az Új Néplapnak a fiatal futballista. – Nem vagyok babonás, de úgy éreztem, minden szempontból meg kell újulnom, egy új Sipos Zoltánnak kell pályára lépnie. Természetesen nemcsak nekem javult a teljesítményem, hanem az egész csapatnak. Megtaláltuk azt a szisztémát, ami a legjobban fekszik nekünk, és úgy tűnik, a Nyíregyháza ellen átszakadt a gát. Majd pedig Békéscsabán is jól játszottunk, kézben tartottuk a meccset, s elhoztuk a három pontot egy olyan együttes otthonából, amelyik október 3-a óta nem kapott ki hazai pályán. Ezt a sorozatot kell folytatnunk, hiszen könnyen lehet, hogy sorsfordító találkozó vár ránk, és a mi helyzetünkben, hiába nincs könnyű meccs ebben a ligában, mégis kötelező a győzelem.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két bajnokiját megnyerve a 19. helyre feljött Szolnoki MÁV az ötös vereségi sorozatával a sereghajtó pozícióba visszacsúszott III. Kerületi TVE ellen.