Az utolsó pillanatban harcolta ki a győzelmet a Gyirmót

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.02.28. 13:50
A sárga mezes Gyirmót Szolnokon vendégszerepelt, ahol nyerni tudott (Fotók: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Szolnoki MÁV szerezte meg a vezetést a Gyirmót ellen, a feljutásért küzdő vendégek azonban fordítottak, és a ráadásban fejelt góllal megnyerték a mérkőzést, így továbbra is a dobogón állnak.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC GYŐR1–2 (1–0)
Szolnok,Tiszaligeti Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Takács János (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
SZOLNOK:Molnár-Farkas – Szekszárdi,Horgosi,Kovács O.,Tamás L. (Szabó B.,83.), Kotula – Tisza K.,Kónya M. (Berdó,73,), Bárdos – Novák,Rokszin (Lakatos I.,79.).Vezetőedző:Csábi József
GYIRMÓT:Rusák (Hársfalvi,39.) – Major,Hudák,Széles,Kirják – Vass Á. – Radics,Nagy P.,Hajdú Á. – Simon A.,Lencse (Herjeczki,87.).Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Rokszin (1–0) a 8., Simon A. (1–1)a 68., Hudák (1–2) a 90+3. percben
Csábi József:–A bajnokság legjobb formában lévő csapatával játszottunk rendkívül kiegyenlített mérkőzést. Nem volt benne a meccsben, hogy kikapunk, de a 93. percben, már a hosszabbítás letelte után gólt szerzett a Gyirmót. Nem érdemeltünk vereséget.
Csertői Aurél:–Kicsit beragadtunk az elején, nem vettük fel a játék ritmusát, és meg is kaptuk a megérdemelt gólunkat. A második félidőben már nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, több lehetőséget is kidolgoztunk, még ha ezek nem is voltak nagy helyzetek, mert a Szolnok szervezetten, jól védekezett. Majd rúgtunk egy hatalmas gólt, a végén pedig nyomás alatt tartottuk a hazaiakat, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

A Gyirmót úgy érkezett a Tiszaligetbe, hogy tavasszal még hibátlan volt, ráadásul remek pozícióban állt a feljutásért folyó harcban. Ezzel szemben a Szolnoknak épp az előző fordulóban szakadt meg a kiváló, 11 veretlen bajnokiból állt sorozata, miután meglepetésre kikapott a DEAC otthonában.

Agilisan is kezdett a hazai csapat, amelyen látszott, bizonyítani akar a sereghajtó elleni vereség után. Ennek meg is lett az eredménye, a szolnokiak a mérkőzés első helyzetéből megszerezték a vezetést Rokszin Ádám révén (1–0), a vendégek pedig nem tudtak mit kezdeni a stabil lábakon álló Tisza-parti védelemmel. Az első félidőben nem tudott komoly veszélyt jelenteni a Gyirmót a szolnoki kapura, ehhez viszont az is kellett, hogy Kovács Olivér remekül mentsen a ziccerben kilépő Simon András elől. Sok szabadrúgáshoz jutott viszont a hazai térfél közepén a győri együttes, de legtöbbször ezekből a beívelésekből sem lett semmi.

Ahogy kijöttek a csapatok a második félidőre, már látni lehetett, hogy Csertői Aurél feljutásra hajtó játékosai kezdeményezőbben lépnek fel. Azonban a Szolnok sem maradt benn az öltözőben, sőt, egyáltalán nem engedte, hogy a Gyirmót rákényszerítse az akaratát. A jó iram ellenére viszont sokáig nem jöttek a lehetőségek, majd szinte a semmiből egyenlített a vendégcsapat Simon András villanásának köszönhetően (1–1).

A gól után is kiegyenlített játék zajlott a pályán, bár inkább már a Gyirmót nyomott, de igazából helyzet nélkül. Csordogáltak a percek, majd már a hosszabbításban jártunk, amikor a jelzett ráadást követően szöglethez jutottak a vendégek, ésHudák Dávid fejes góljával megszerezték a vezetést – ez a győzelmet is jelentette számukra (1–2), így továbbra is hibátlanok tavasszal.

A Szolnok megérdemelt volna egy pontot, hiszen az első félidőben jobban játszott ellenfelénél, viszont a Gyirmót kétszer is betalált – a semmiből. A két csapat hetedik fordulóbeli összecsapásán épp a Tisza-partiak szereztek gólt a hajrában (ami akkor egy pontot ért az Alcufer Stadionban), a győriek tehát sorsszerűen vágtak vissza azért a pontvesztésért, valamint a novemberi kupabúcsúért.

Simon András és társai örülhettek a végén

93. perc: Már a középkezdésre sincs idő, a játékvezető lefújja a meccset, a Gyirmót három ponttal távozik Szolnokról!

93. perc: GÓL! MEGNYERTE A MÉRKŐZÉST A GYIRMÓT! Nagy Patrik jobb oldali szögletére Hudák Dávid érkezett, és 7 méterről a bal felső sarokba fejelt! 1–2

90. perc: Mindössze kettő perc hosszabbítást jelez a negyedik játékvezető, Nazsa Tamás.

87. perc: Most már a Gyirmót is cserél, Lencse jön le, Herjeczki Kristófmegy be.

83. perc: A harmadik szolnoki csere során Tamás Lászlót Szabó Balázs váltja.

79. perc: Újabb változtatás hazai oldalon, Rokszin helyére Lakatos István érkezett.

77. perc: Rokszin Ádám is besárgult.

74.perc: Itt a meccs első gyirmóti sárgája is, amely Kirják Henrik nevéhez fűződik.

73. perc: Először cserél a Szolnok, Berdó Péter váltja Kónya Márkot.

Simon András (sárgában) lefordult Tamás Lászlóról, és hatalmas gólt rúgott

68. perc: GÓL! A SEMMIBŐL EGYENLÍT A GYIRMÓT! Kirják ívelése után Simon András fordult le védőjéről, Tamás Lászlóról, és15 méterről, jobbal a léc alá bombázott! 1–1

63. perc: A mérkőzés első sárga lapját Tamás László kapja, aki így kénytelen lesz kihagyni csapata szerdai, szegedi mérkőzését.

56. perc: Kónya bal oldali szabadrúgása után Horgosi 10 méterrőlcsúsztatott másfél méterrel a bal kapuba mellé.

49. perc: Vass Ádám kellemetlen, de középre tartó lövését fogta Molnár-Farkas.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere nem volt egyik oldalon sem.

Az első félidőben a Gyirmót nem tudott mit kezdeni a Szolnokkal

Az első félidőben agilisabban futballozott a Szolnok, amely a mérkőzés első helyzetét rögtön gólra is váltotta. A Gyirmót nem tudott komoly veszélyt okozni, jól állta a sarat a hazaiak védelme. A vendégektől mindenképp több kell, ha meg akarják szerezni a három pontot.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek, hazai vezetéssel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

45. perc: Két perc a ráadás az ápolás és csere miatt.

39. perc: Rusák jelezte a kispad felé, hogy nem tudja folytatni a játékot a korábbi ütközés miatt, így Hársfalvi András váltja a kapuban.

Novák Csanád (kékben) és Vass Ádám fejpárbaja

31. perc: Kotula 20 méterről eleresztett lapos lövését magabiztosan fogta a vendégek kapusa.

27. perc: Lencse indítása után Simon András léphetett ki ziccerben, de Kovács Olivér hatalmasat mentett, így a gyirmóti támadó nem tudott lőni!

21. perc: Nagy Patrik jobb oldali előreívelését Hudák fejelte 7 méterről egy méterrel a jobb felső mellé.

16. perc: Novák lépett ki, de hosszan tolta meg a labdát, amelyet Rusák éppen elért a kaputól 11 méterre. A két játékos ütközött, de az ápolás után mindketten tudják folytatni a mérkőzést.

14. perc: Lencse bal oldali, lecsúszott beadását kellett a léc alól a kapu fölé tenyerelnie Molnár-Farkasnak.

11. perc: Tisza húzott el a jobb szélen, lapos beadása után Bárdos lőtt 10 méterről, a blokkról viszont kapu mellé pattant a labda. A szögletből nem alakult ki veszély.

Rokszin Ádám (jobbra) szerezte a MÁV vezető gólját

8. perc: GÓL! MÁRIS VEZET A SZOLNOK! Kotulabal oldalról érkezett labdáját Rokszin Ádám vette át remekül, amivel helyzetbe is került, majd 8 méterről a kilépő Rusák mellett a kapuba emelt! 1–0

A Szolnok tiszta kékben, míg a Gyirmót sárga szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Érkeztek a csapatok és a játékvezetők a pályára

ELŐZMÉNYEK

A két csapat ebben a szezonban már kétszer találkozott egymással. A bajnokság 7. fordulójában 1–1-re végeztek a felek azAlcufer Stadionban, ahol Németh Bence góljára a vendégek középpályása, Tisza Kálmán felelt a 94. percben. Majd a Magyar Kupában is összecsaptak az együttesek, akkor a Tiszaligeti Stadionban Novák Csanád 92. percbeli bombája döntött, így 1–0-s győzelemmel továbbjutott a Szolnok.

A Szolnoki MÁV 11 veretlen bajnoki után kapott ki 2–0-ra az elmúlt héten a DEAC otthonában. A Gyirmót viszont az idei négy mérkőzését egyaránt megnyerte, tette mindezt összesen 9–1-es gólkülönbséggel.

– Az NB II legjobb formában lévő csapata érkezik hozzánk – kezdte Csábi József, a MÁV vezetőedzője az Új Néplapnak. – Amióta én vagyok az edző, négyszer találkoztunk a Gyirmóttal, de úgy érzem, most lesznek a legmotiváltabbak. Vannak olyan játékosaik, mint például Lencse László, akik nagyon bizonyítani akarnak, ő ugyebár az idei négy meccsükön három gólt lőtt már. Nyilván a DEAC elleni vereség után szeretnénk javítani, de ez különösen nehéz lesz egy ilyen ellenféllel szemben.

– Nem szabad, hogy ez a botlása könnyelművé tegyen bennünket, erős, masszív csapat a Szolnok, a maximumot kell ellene is hoznunk – idézi a gyirmóti tréner, Csertői Aurél szavait akisalfold.hu.

Szolnoki bemelegítés a mérkőzés előtt

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire jut az előző fordulóban 11 veretlen bajnoki után vereséget szenvedő Szolnok a tavasszal hibátlan Gyirmót ellen.