A hosszabbításban húzta be a Szolnok az ETO elleni meccset

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2020.11.08. 13:20
Novák Csanád (balról a második) eldöntötte a mérkőzést (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Szolnoki MÁV az ETO FC Győrt látta vendégül. Úgy tűnt, döntetlennel zárul a mérkőzés, de a hazaiak a hosszabbításban begyötörtek még egy gólt, így megnyerték a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–WKW ETO FC GYŐR 2–1(1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szilágyi Norbert, Kovács Gábor)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Horgosi, Tamás L., Bárdos – Kónya M., Rokszin (Tóth B., 75.), Berdó (Szabó B., 83.) – Novák Cs., Kurdics (Kotula M., 70.). Vezetőedző: Csábi József
GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Dvorschák, Temesvári, Kerkez – Kiss M. (Szuhodovszki, 65.), Bagi – Szimcso, Berki, Májer – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Berdó (31.), Novák Cs. (90+2.), ill. Berki (77.)
Csábi József: – Jó csapat ellen sikerült begyűjtenünk a három pontot. Ez már nem az a Győr, amelyik hetekkel ezelőtt több sebből vérzett. Erőn felül teljesítettünk, nagyot futballoztak a srácok, ismét bebizonyítottuk, hogy az elmúlt tizenöt forduló eredményei nem a véletlen szüleményei. Emellett annak is nagyon örülök, hogy újra egymásra talált a csapat és a közönség.
Csató Sándor: – Uraltuk a játékot, megvoltak a helyzeteink, mégis a Szolnok szerezte meg a vezetést. Úgy gondolom, a második félidőben nem volt benne a hazai gól a mérkőzésben, egyszerűen nem értem, mi történt. Egyenlítettünk, mentünk előre a győzelemért, és a végén a Szolnok egy beívelt labdát befejelt… Nagyon bosszús vagyok.

Két olyan vezetőedző, Csábi József és Csató Sándor nézett egymással farkasszemet, aki egyaránt a Tisza-parti városban született, sőt, ők ketten csapattársak voltak annak idején a Szolnoki MÁV-MTE-ben. A látottak alapján a trénerek nem fogták vissza játékosaikat, nemcsak a taktikáról szólt a mérkőzés, hamar helyzetek is kialakultak mind a két oldalon.

Priskin Tamás már a 7. percben megszerezhette volna a vezetést, de lövését Molnár-Farkas Tamás bravúrral hárította. Nem sokkal később a hazai oldalon Novák Csanád fejelt nem sokkal fölé. Ezután kevésbé a helyzetek domináltak, az indulatok váltak hevesebbé, mivel a szolnoki kispad és a közönség több győri szerelést is szabálytalannak vélt, a játékvezető sípja viszont néma maradt.

A félidő közepe után rákapcsolt a Szolnok, amely egyre több kontrát vezethetett, és egyet gólra is váltott.Rokszin Ádám ugratta ki Csirmaz Istvánt a jobb oldalon, aki középre tett, s Berdó Péter nyolc méterről a bal felsőbe vágta a labdát (1–0). A vezetés után növelhette volna előnyét a hazai csapat, de az ETO-nak is adódott helyzete, több gól viszont nem született a szünetig.

A fordulást követően az ETO kezdeményezett, főleg Berki István és Májer Milán volt aktív. Szűk negyedórával a vége előtt összejött a vendégeknek az egyenlítés, BerkiIstván pattogós lövése talált utat a kapuba (1–1). Tegyük hozzá, érett már a győri gól.

Az egalizálás után azonban visszavették a kezdeményezést Csató Sándor tanítványai, úgy tűnt, a Rába-partiak megelégszenek az egy ponttal. A Szolnok érezte, többet kell tennie a győzelemért, és Novák Csanád egy rövid felsőbe tartó lövéssel jelezte is, hogy csapata nyerni akar. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Tamás László kitette a jobb szélre a labdát, Kónya Márk középre ívelt, Novák Csanád pedig bebólintotta a kapuba a labdát (2–1), eldöntve ezzel a három pont sorsát.

A hazai szurkolók vastapssal ünnepelték övéiket a lefújás után, de a pályán sem volt kisebb az öröm a szolnoki játékosok körében.

Novák Csanád (19) fejese a hálóban kötött ki, ami három pontot ért a Szolnoknak (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

20. Debreceni EAC1631312–31–199

90+3. perc: Vége, a játékvezető lefújta a mérkőzést! A hajrában szerzett góljával nyerni tudott a Szolnoki MÁV az ETO FC Győr ellen! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: GÓL! ÚJRA VEZET A SZOLNOK! Kónya Márk adta be a jobb oldalról, a labdára Novák Csanád érkezett, aki hét méterről a léc alá fejelte a labdát! 2–1

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Szimcso dobta fel magát Csirmaz mellett a büntetőterületen belül, amiért sárgát kapott.

84. perc: Novák lőtt a tizenhatos jobb sarkától, a rövidre érkező félmagas labdát magabiztosan fogta Gundel-Takács.

83. perc: A hazaiak gólszerzője, Berdó Péter jön le, Szabó Balázs váltja.

77. perc: GÓL! EGYENLÍT AZ ETO! Berki István szúrta kapura a labdát mintegy 16 méterről, pattogós lövése pedig a kapu bal oldalában kötött ki! 1–1

75. perc: Ismét változtat a Szolnok, Tóth Benjamin jön Rokszin Ádám helyett.

71. perc: Ezúttal is Májer lőtt – ez alkalommal 22 méterről –, de a labda középre jött, így Molnár-Farkas magabiztosan fogta.

70. perc: Cserél a Szolnok, Kurdics Leventét Kotula Máté váltja.

Sok helyzetet hozott a Szolnok (kékben) és a Győr csatája (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

69. perc: Ismét Májer került helyzetbe, de 12 méterről eleresztett lapos lövésében nem volt erő, így Molnár-Farkas könnyedén fogta.

67. perc: A sarokrúgást Májer végezte el, Temesvári fejelt hat méterről, de a szolnokiak kapusa kiütötte a középre tartó labdát!

67. perc: Májer 25 méteres lövését Molnár-Farkas ütötte ki, a kipattanót Tamás László rúgta ki szögletre.

65. perc: Megtörtént a mérkőzés első cseréje. A vendégek változtattak, Kiss Máté helyére Szuhodovszki Soma érkezett.

64. perc: Novák Csanád kapott sárga lapot reklamálásért.

63. perc: Az elmúlt percekben a Győr nyomott, de a Szolnok jutott el helyzetekig. Kurdics ugratta ki Novákot, aki tíz méterről a rövid felsőt célozta meg, de a vendégek kapusa kitornázta a sarokból a labdát!

54. perc: Távoli lövéssel jelentkezett a Győr, Berki tüzelt 30 méterről, de a labda jócskán fölé szállt.

52. perc: Nagy ETO-helyzet maradt ki! Szekszárdi helyezkedett rosszul, így becsúszva sem érte el a labdát, amelyre Májer csapott le, ő kitette balra Berkinek, akinek a lövése elsuhant a szolnoki kapu előtt, és két méterrel mellé ment.

50. perc: Novák lőtt 22 méterről, de gyenge volt a kísérlete, a labda három méterrel elgurult a jobb kapufa mellett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!Nem cserélt egyik csapat sem.

A fehér mezes győri csapat nem tudott betalálni az első félidőben (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Jó félidőt láthatott a közönség, hiszen mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei. A játékrész második felében már inkább a Szolnok volt kezdeményezőbb, aminek meg is lett az eredménye, mivel egy kontra végén megszerezte a vezetést. A mérkőzés természetesen még nincs lefutva, és várhatóan a második 45 perc sem lesz eseményektől mentes, hiszen az ETO-nak hajtania kell, ha pontot, vagy pontokat akar szerezni.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek! A Szolnok egy góllal vezet az ETO ellen.

45. perc: Egy perc a ráadás.

41. perc: Temesvári kapott sárgát, miután lekönyökölte Novákot.

39. perc: Májer Milán 18 méteres lövését Molnár-Farkas tenyerelte a léc fölé.

36. perc: Újabb hazai kontra, ezúttal Novák futotta le Temesvárit, a szolnoki csatár betört a tizenhatoson belülre, lövése megpattant, a kapuson már túljutott, de a labdát Dvorschák kifejelte a gólvonaltól két méterre!

34. perc: Kurdics Levente lódult meg a bal szélen, a támadást pedig lövéssel fejezte be, Gundel-Takácsnak oda kell érnie a jobb alsóba tartó labdára.

A szolnoki gólöröm, miután vezetést szereztek a hazaiak (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

31. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Egy remek hazai kontra végén Rokszin Ádám ugratta ki Csirmaz Istvánt a jobb oldalon, aki középre tett, Berdó Péter pedig nyolc méterről a bal felsőbe vágta a labdát! 1–0

26. perc: Helyzetek az elmúlt percekben nem voltak, viszont feszült a hangulat. Előbb Priskin Tamás csúszott oda a hazaiak kapusának, amiért nem kapott sárgát, majd a játékvezető nem fújt le két győri szabálytalanságot.

16. perc: Kurdics Levente adta be a bal szélről, Novák Csanád robbant be, hat méterről fejelt, a labda pedig nem sokkal szállt fölé!

Megközelítőleg 500 néző tekinti meg a mérkőzést a Tiszaligeti Stadionban.

9. perc: A hazaiak csapatkapitánya, Tamás László rúgta fel Szimcsó Viktort, amiért sárga lapot kapott.

Priskin Tamás (30) lövését óriási bravúrral védte Molnár-Farkas Tamás (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

7. perc: Óriási ziccert hagyott ki az ETO! Berkit ugratták ki, középre tette Priskin Tamásnak, akinek az enyhén balra tartó lövését hatalmas bravúrral tolta szögletre Molnár-Farkas Tamás!

4. perc: A másik oldalon is megvan az első lövés, Berki István szúrta rá 22 méterrel, amely egy védő lábán megcsúszott, így egy méterrel elkerülte a bal kapufát.

2, perc: Kónya Márk eresztett el egy lövést 25 méterről, a labda nagyjából egy méterrel szállt fölé.

A Szolnok kék, míg a Győr fehér szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Mindkét oldalon vannak hiányzók. Mint az ETO hivatalos honlapjafogalmaz, Király Botond és Vaszil Vaskeba, valamint az előző mérkőzésen kényszerűségből lecserélt Lipták Zoltán sem állhat a szakvezetés rendelkezésére.Az Új Néplap szerint pedig sérülés miatt Vólent Roland és Földi Marcell mellett Tajti Balázs sem léphet pályára a hazaiaknál, míg Kovács Olivér és Tisza Kálmán az eltiltását kénytelen letölteni a Győr ellen.

Érdekesség, hogy nemcsak a hazaiak trénere, hanem a vendégeké is szolnoki származású, hiszen Csató Sándor is a Tisza-parti városban született, és ott is kezdte játékos-pályafutását.

– Ránk fért a Siófok elleni siker, jobb is lett a hangulat az öltözőben – mondta Csató Sándor, a győri csapat vezetőedzője a Kisalföldnek. – Az elmúlt három hétben nagyon nehéz időszakon mentünk keresztül. A visszatérő játékosaink egyelőre nincsenek a legjobb állapotban, és még lesz két hiányzónk. A Szolnok masszív csapat, amely erős a párharcokban és a rögzített helyzetekben. Erre felkészültünk. Mindenképpen pontot vagy pontokat akarunk szerezni a Szolnok ellen.

– Jó erőkből álló Győrt fogadunk, amelyben olyan volt válogatott futballisták szerepelnek, mint Priskin Tamás vagy Lipták Zoltán – nyilatkozta az Új Néplapnak Csábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője. – Úgy tűnik, most kezdenek kiegyenesedni, de állunk elébe! Továbbra is úgy gondolom, hogy jól néz ki a csapatunk, ez bebizonyosodott Nyíregyházán is, ahol tíz emberrel is pariban voltunk ellenfelünkkel, és még némi hiányérzetünk is lehet, amiért csak egy ponttal távoztunk. Sajnos vannak hiányzóink, de remélem, így is azt mutatjuk majd vasárnap, amit az előző két találkozón.

A két csapat az előző szezonban mindkét mérkőzését lejátszotta egymás ellen, és mindkétszer vendégsiker született. Szolnokon 0–2, míg Győrben 0–1 lett a végeredmény.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, mire jut a legutóbb Nyíregyházán egy pontot szerzett Szolnok az előző fordulóban a Siófok legyőzésével hármas nyeretlenségi sorozatának véget vető ETO-val.