Változatos, ötgólos meccsen verte meg a Szolnok a Dorogot

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2020.11.01. 16:50
Bárdos Bence (a labdával) harcosan játszott a Dorog ellen, sőt, gólt is szerzett (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában két rossz passzban lévő csapat csatájában a Szolnoki MÁV 3–2-re nyert a Dorog ellen. A vendégek kétszer is vezettek, de a hazai csapat fordítani tudott.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–DOROGI FC 3–2(1–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Pillók Ádám (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Csirmaz, 54.), Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K. (Tóth Benjamin, 92.), Szabó B. (Rokszin, 54.), Kónya M. – Novák Cs., Kurdics (Kotula M., 67.). Vezetőedző: Csábi József
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Tóth Barnabás (Délczeg, 60.), Lénárth – Beke (Girsik, 79.), Mészáros Á., Csillag (Beliczky, 83.) – Vígh Á. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző:Novák Cs. (24. – 11-esből), Bárdos (59.), Kónya M. (80.), ill. Csillag (18.), Tóth Barnabás (50.)
Kiállítva: Kónya M. (90+3.)
Csábi József: – Ilyen csapat vagyunk, küzdünk, hajtunk az utolsó leheletünkig, ez a mérkőzés ékes példája volt ennek. Nagyon fontos három pontot szereztünk úgy, hogy kétszer is fel tudtunk állni vert helyzetből.
Németh Szabolcs: – Sajnálom a csapatomat, mivel nagy akarással és harcosan játszott. Két gyönyörű akciógólt szereztünk, viszont a Szolnok kihasználta a fizikai fölényét a rögzített helyzeteknél, ennek köszönheti a győzelmét. Úgy gondolom, többet érdemeltünk volna.

Az első tíz perc nem hozott nagy izgalmakat, de talán ez volt a mérkőzés egyetlen olyan időszaka, amelyről ez elmondható. Kifejezetten jó összecsapást láthatott Szolnokon a nézőközönség. Hazai labdaeladás után a Dorog szerzett vezetést Csillag Dárius góljával (0–1), de Novák Csanád kiharcolt, majd értékesített egy tizenegyest (1–1), így a szünetben döntetlenre álltak a felek.

A második játékrész elején ismét a vendégek kerültek előnybe, Tóth Barnabás bombagólt ragasztott a jobb felsőbe (1–2). Azonban ezúttal sem örülhetett sokáig a Dorog, mert a harcos szolnoki csapat Bárdos Bence fejesével tíz percen belül egalizálni tudott (2–2). Az egyenlítés után a hazaiak maradtak lendületben, jól láthatóan meg akarták nyerni a meccset, míg a Dorog kissé elfáradt, és úgy tűnt, már az egy ponttal is megelégszik. A Tisza-partiak nyomása végül góllá érett, amikor Rokszin Ádám második gólpasszából Kónya Márk a vendégkapuba fejelt (3–2). A harmadik hazai gólt szerző játékos még a végén begyűjtötte második sárgáját, így megkapta szezonbeli második piros lapját.

Kifejezetten lüktető, változatos mérkőzésen a hazaiak örülhettek a végén, és a találkozó összképét tekintve jogosan nyertek. Hozzá kell tenni, hogy a Dorog is jól futballozott, tehát nincs miért szégyenkeznie.

20. Debreceni EAC1421210–29–196

Mindkét csapat nagyot küzdött a jó iramot hozó mérkőzésen (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

93. perc: Itt a vége, a játékvezető lefújja a mérkőzést! Egy kifejezetten jó és változatos összecsapáson a Szolnoki MÁV 3–2-re legyőzte a Dorogot! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: Kónya Márk a sípszó után elrúgta a labdát, amiért megkapta a második sárgáját, majd a piros lapot is!

92. perc: Hazai csere, Tóth Benjamin lép pályára Tisza Kálmán helyett.

91. perc: Óriási szolnoki helyzet maradt ki! Kotula indult meg, remekül ugratta ki Novákot, aki a kapus mellett eltolta a labdát, de így kisodródott. Áttette a hosszúra, ahol Tisza érkezett, aki viszont hat méterről fölé bombázott!

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Kotula adott be balról, de a labda kissé hosszú volt Nováknak, aki így csak nyújtózkodva érte el a labdát, irányítani viszont nem tudta, így fölé lőtt. Nem ez volt az első veszélyes hazai kontra a

A harmadik szolnoki gól óta nyom a Dorog, de veszélyt nem tud okozni.

83. perc: Újfent cserélnek a vendégek, Csillag Dárius megy le, Beliczky Gergő jön be.

A harmadik szolnoki gól pillanata, ami döntőnek bizonyult (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

80. perc: GÓL! EZÚTTAL MÁR A SZOLNOK VEZET! Ismét Rokszin végezhetett el egy szabadrúgást a jobb oldalról, ezúttal pedig Kónya Márk érkezett, aki tíz méterről a kapu bal oldalába fejelt! 3–2

79. perc: Cserél a Dorog, Beke Péter Girsik Áron váltja.

77. perc: Hatalmas hazai lehetőség! Rokszin lódult meg, kitette jobbra Csirmaznak, aki tíz méterről nem a lövést, hanem a beadást választotta, de labdája elsuhant a szolnoki támadók előtt!

Tamás László (kékben) egy hónap kihagyás után tért vissza, de nem lehetett panasz rá (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

67. perc: Harmadik cserelehetőségét használja ki a Szolnok, Kurdics Leventét Kotula Máté váltja.

67. perc: Novák adott be a jobb oldalról, középen Tisza érkezett, de hét méterről középre fejelt, így Mursits hárított.

64. perc: Novák szerezte meg a labdát a tizenhatoson belül, de az asszisztens szabálytalannak látta, így a játékvezető lefújta az esetet. A hazai vezetőedzője, Csábi József reklamált is, amiért végül sárga lapot kapott.

60. perc: Cserélnek a vendégek, Tóth Barnabás helyére Délczeg Gergely érkezik.

59. perc: GÓL! EGYENLÍT A SZOLNOK! Csirmazt vágták fel a jobb szélen, amiért a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak. A csereként beállt Rokszin ívelte be a labdát, Bárdos Bence pedig nyolc méterről a jobb alsóba csúsztatott! 2–2

56. perc: Lénárt húzott el a bal szélen, az alapvonalról laposan középre adott, de a labda mindenki előtt elsuhant!

54. perc: Kettős csere a hazai oldalon. Tajti Balázst Csirmaz István váltja, míg Szabó Balázs helyére Rokszin Ádám érkezik.

51. perc: Újra helyzetbe kerültek a vendégek, Beke keveredett oda a tizenhatoson belülre, de Molnár-Farkas jól zárta a szöget, így a dorogi játékos csak a kapusba tudta rúgni a labdát!

50. perc: GÓL! ISMÉT VEZET A DOROG! Tóth Barnabás szánta el magát lövésre 17 méterről, a labda pedig védhetetlenül a jobb felső sarokba vágódott! 1–2

49. perc: A szabadrúgást Papp Máté ívelte be, Dlusztus fejelte tovább a labdát, középen pedig Nyíri kapura húzta a labdát, de az fölé szállt.

48. perc: Bekét borította fel Kónya, amiért sárgát kapott a szolnoki játékos.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik csapat sem cserélt!

Kifejezetten jó első félidőt láthatott a közönség. A vendéggól egyértelműen jót tett a mérkőzésnek, a Dorog vezetése utána felpörgött a Szolnok, amely utána veszélyesebbnek bizonyult, így aztán az egyenlítés is összejött a hazaiaknak egy tizenegyesből.

Mursits Rolandnak bőven akadt dolga mind a két félidőben (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

45. perc: Nem hosszabbít a játékvezető, hanem lefújja az első félidőt!

39. perc: Beke lépett ki középen, de kissé kisodródott balra, végül 15 méterről lőtt védője szorításában, ám Molnár-Farkas könnyedén fogta a középre tartó erőtlen lövést.

Továbbra is jó iramú a mérkőzés, az elmúlt percekben pedig a Szolnok támad, de lövésig nem jut.

29. perc: A szabadrúgást Rjasko végezte el, a kapu bal oldalába tartó 25 méteres lövését Molnár-Farkas szögletre ütötte. A sarokrúgást kifejelték a szolnoki védők, így Tóth Barnabás lőhetett, de a labda jócskán fölé szállt.

28. perc: Kovács Olivér is besárgult.

27. perc: Hatalmas szolnoki helyzet! A vendégek eladták a labdát, Kurdics csapott le rá, aki 12 méterről csak a kapusba tudta már rúgni a labdát, a kipattanóval Tajti próbálkozott, de Mursits még ebbe is beleért, így szöglet következhetett! A sarokrúgás azonban ismét veszélytelen volt.

26. perc: Bárdos lőtt 14 méterről nagyjából egy méterrel fölé.

24. perc: OTT A GÓL IS!A tizenegyeshez a sértett, Novák állt oda, aki higgadtan a jobb alsóba lőtte a labdát!1–1

24. perc: A szabálytalankodóRjaskosárgát is kapott az esetet követően.

23. perc: TIZENEGYESHEZ JUT A SZOLNOK!Mihajlo Rjaskohúzta vissza a büntetőterületen belül Novák Csanádot.

Nagyjából 500 néző szurkol a Tiszaligeti Stadionban.

18. perc: Tomás Lénárt kapott sárga lapot miután felrúgta Tamás Lászlót.

16. perc: GÓL! VEZET A DOROG! Tajti Balázs adta csínbe a labdát Tisza Kálmánnak, aki hiába csúszott be, nem tudta megtartani a labdát. Vígh Ádám csapott le rá, kiugratta Csillag Dáriust, aki a kapussal szemben 16 méterről, jobb külsővel a kapu jobb oldalába lőtt! 0–1

12. perc: Újabb hazai lövés, és ez már a kaput is eltalálta. Bárdos tűzte rá 28 méterről, de Mursits magabiztosan fogta a jó erejű, de középre tartó lövést.

A szolnoki Kónya Márk lövése suhant el a 11. percben a jobb kapufa mellett (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

11. perc:Kónya lőtt a jobb oldalról, 15 méterről, egy védő lába pedig beleért, így a labda egy méterről elsuhant a jobb kapufa mellett. A szöglet nem okozott veszélyt.

A Szolnoki MÁV kékben játszik, míg a Dorog fehér szerelésben lép pályára.

1. perc: Sípjába fúj Pillók Ádám játékvezető, a vendégek kezdik a mérkőzést!

Szokás szerint a csapatok köszöntötték egymást és a szurkolókat a kezdés előtt (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat legutóbb tavaly novemberben találkozott egymással, akkor Dorogon egy nem túl izgalmas mérkőzésen 0–0 lett a végeredmény. A tavaszi „visszavágóra” már nem kerülhetett sor a bajnokság idő előtt befejezése miatt.

Mindkét oldalon vannak hiányzók. Mint a dorogi klub honlapjaírja,Barna Gergő és Berkó Ádám sérült. A mérkőzés előtt Beliczky Gergő játéka még kérdéses volt, de ott van a mai meccskeretben, a padon kezd. Szolnoki részről Vólent Roland és Földi Marcell továbbra is maródi, ellenben Tamás László három kihagyott bajnoki után visszatérhet a védelem tengelyébe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Lássuk, mire jut az előző három bajnokiját elveszítő Szolnok a szintén egymás után három kudarcot elszenvedő Dorog ellen!