Hajrában kiharcolt büntetővel verte meg a Szolnok a Csákvárt

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.05.16. 16:50
A szolnoki Szekszárdi Tamás (kékben) üldözte a csákvári Baracskai Rolandot (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II utolsó, 38. fordulójában a Szolnoki MÁV hazai pályán győzte le az éppen bent maradó Csákvárt Novák Csanád hajrában lőtt tizenegyesgóljával. A hazaiak a második félidőt emberhátrányban játszották végig.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1(1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Ducsai József, a 22. perctől Szilágyi Sándor (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Csáki – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Tisza K., Kónya M. (Berdó, 76.), Bárdos – Novák Cs., Lakatos I. (Horgosi, 59.; Földi M., 85.).Vezetőedző: Csábi József
CSÁKVÁR:Zelezi – Vaskó, Csató, Albert I. (Koch, 69.) – Mészáros D. (Tányéros, 84.), Posztobányi – Major, Nándori, László N. (Kun G., 84.) – Baracskai, Vörös (Murka, 58.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Novák Cs. (11., 90. – a másodikat 11-esből), ill. Nándori (54.)
Kiállítva: Kovács O. (48.)
Csábi József: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, óriási dolog, hogy a tabella első felében tudtunk végezni. Ez az utolsó mérkőzés hű vetülete volt az egész éves munkánknak, hiszen sokadjára is a hajrában szereztük meg a győztes gólt, ráadásul mindezt emberhátrányban tettük.
Visinka Ede: – A minimális célt már teljesítettük, azaz bent maradtunk, de szerettünk volna szépen búcsúzni a szezontól, ami nem sikerült. Sajnos a mérkőzés végkimenetele úgy alakult, ahogy az egész idényünk: nem játszottunk rosszul, nagyot harcoltunk, de a végén kikaptunk.

Kevés helyzet, viszont jó iram jellemezte a Szolnok és a Csákvár mérkőzésének első félidejét. A hazaiak kihasználták az első lehetőségüket Novák Csanád révén (1–0), majd az utolsó tíz percet leszámítva kiegyenlített játék folyt a pályán, abban az időszakban viszont a Tisza-partiak növelhették volna előnyüket.

A fordulást követően Kovács Olivér kiállítása után emberhátrányba került a hazai csapat, a vendégek pedig pár perc múlva kihasználták létszámfölényüket, Nándori Botond góljával egyenlítettek (1–1). Többet támadott a folytatásban a Tisza-parti csapat, ám helyzetei inkább a Csákvárnak voltak. A hajrában viszont büntetőt harcolt ki a Szolnok házi gólkirálya, Novák Csanád, aki értékesítette is a tizenegyest (2–1), így a MÁV otthon tartotta a három pontot.

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Ismét Novák Csanád (balra) döntött (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Kisebb ünneplés zajlott a Tiszaligeti Stadionban a lefújás után, ami nem is feltétlenül a mai győzelemnek szólt, hanem a Szolnoki MÁV egész éves teljesítményének. Ráadásul fél év után lehettek ismét szurkolók a lelátón, akik már ki voltak éhezve arra, hogy megtapsolhassák csapatukat.

93. perc: Vége a mérkőzésnek! A Szolnok emberhátrányban is begyűjtötte a három pontot a Csákvár ellen!

92. perc: Tányéros is reklamált, így ő is besárgult.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: GÓL! ISMÉT VEZET A SZOLNOK! Novák a bal alsóba lőtte a büntetőt, megszerezve ezzel 17. bajnoki találatát! 2–1

89. perc: Nándori kapott sárgát reklamálásért.

89. perc: TIZENEGYESHEZ JUT A SZOLNOK! Tamás László bal oldali beadása után Novák előzte meg Kun Gergőt, aki buktattaa csatárt a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott!

87. perc: A hazai kapu előtti kavarodást követően Baracskai lőtt kapura 6 méterről, Csáki bravúrral ütötte ki a kapu jobb oldalából!

86. perc: Csirmaz rúgta el sípszó után a labdát, ezért sárgát kapott.

85. perc: Horgosi Donát megsérült, helyette Földi Marcell érkezik.

84. perc: Kettőt cserél a Csákvár, László Noel és Mészáros Dávid megy le, Kun Gergő és Tányéros Ádám jön be.

81. perc: Vendéghelyzet! László Noel jobb oldali szöglete után Major fejelt a hosszún 8 méterről, de Csáki kiütötte a labdát a jobb felső sarokból!

76. perc: Mintha László Noel kezéhez ért volna a labda a saját tizenhatosán belül, a hazaiak reklamáltak, de a spori nem ítélt büntetőt.

76. perc: A szolnoki csapatbanBerdó Péter váltja Kónya Márkot.

69. perc: Albert István jött le, a helyén Koch Attila folytatja.

67. perc: Mészáros húzta vissza Csirmazt, így a vendégek játékosa sárgát kapott.

Emberhátránya ellenére a Szolnok támad az elmúlt percekben, úgy tűnik, a Csákvár inkább a kontrákban bízik.

59. perc: A hazaiak is cserélnek, Horgosi Donát váltja Lakatos Istvánt.

58. perc: Vörös Tamás helyén Murka Benedek a pályán.

56. perc: Tisza került a földre gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, de a játékvezető úgy látta, nem történt szabálytalanság.

Tisza Kálmán került a földre, ekkor azonban még nem ítélt a büntetőt a játékvezető (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

54. perc: GÓL! EGYENLÍT A CSÁKVÁR! Mészáros ugratta ki Nándorit, aki 10 méterről, középről kilőtte a bal alsót! 1–1

48. perc: KIÁLLÍTÁS! Kovács Olivér vágta fel Nándorit, amiért sárgát kap, és mivel ez a második volt neki, a játékvezető a piros lapot is felmutatja! Emberhátrányban folytatja a Szolnok.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere egyik oldalon sem volt.

Csirmaz István (kékben) igyekezett megállítani Nándori Botondot (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Kevés helyzet, viszont jó iram jellemezte a Szolnok és a Csákvár mérkőzésének első félidejét. A hazaiak kihasználták az első lehetőségüket, majd az utolsó 10 percet leszámítva kiegyenlített játék folyt a pályán, abban az időszakban viszont a Tisza-partiak növelhették volna előnyüket.

45+5. perc: Vége az első félidőnek, egygólos szolnoki vezetéssel vonulnak szünetre a csapatok!

45+4. perc: Tisza szabálytalankodott Nándorival szemben, amiért ő is besárgult.

45+2. perc: Két sárga lap! Tamás Lászlót szabálytalanul állították meg, amiért lapot követelt, de a játékvezetőtől ő kapott sárgát. Majd Kovács Olivér is reklamált, amiért ő is sárga lapot kapott.

45. perc: Az ápolások miatt nem meglepő módon 5 perc a hosszabbítás.

44. perc: Kotula balról tekert középre, Tisza pedig 7 méterről fejelt fél méterrel fölé.

40. perc: Csirmaz jobb oldali beadásáról épphogy lemaradt az ötösre érkező Lakatos! Ha eléri, szinte biztos a gól.

39. perc: Bárdos lőtt kapásból 25 méterről, de a bal alsóba tartó labdát magabiztosan fogta Zelizi.

35. perc: Kónya rúgta fel Posztobányit, de a kemény fault után elmaradt a sárga lap.

30. perc:Nováknak rúgtak oda, akit ápolni kell, most emiatt áll a játék. Mintha Szilágyi játékvezetőnek még fel kéne vennie a meccs ritmusát. Persze beugróként nincs is könnyű dolga.

Novák Csanádot kellett ápolni (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

22. perc: Igen, Ducsai megsérült, így a tartalék-játékvezető, Szilágyi Sándor fújja a sípot a továbbiakban.

17. perc: Áll a játék, mivel Ducsai József játékvezető a bal vádliját fájlalja, és elképzelhető, hogy nem tudja vezetni tovább a találkozót.

Ekkor még Ducsai József játékvezető (pirosban) dirigálta a mérkőzést (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

11. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Lakatos húzta meg a bal szélen a labdát, laposan középre adott, és ki más, mint Novák érkezett a hosszún, az ötös vonalánál, és higgadtan a bal alsóba lőtt! 1–0

Nagyjából 500 néző foglal helyet a Tiszaligeti Stadion lelátóján.

A Szolnok kékben, míg a Csákvár fehér szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Szolnokon is visszatérhettek a nézők a lelátóra (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat ősszel 2–2-t játszott egymással Csákváron, akkor a Tisza-partiak két góllal vezettek idegenben, de a vendéglátó a 90. percben kihozta a meccset döntetlenre.

A hazaiaknál senki sem hiányzik, míg a vendégeknél afeol.hu szerintvisszatérhet az eltiltását letöltő Albert István, de sérülés miatt nem léphet pályára Magyar Zsolt és Baranyai Ádám sem. Meglepő módon a Csákvárban rajtuk kívül is több alapember is hiányzik, nem játszik Mim Gergő, Kocsis Bence, Daru Bence, Markek Tamás, Sejben Viktor és mint lentebb írtuk, a házi gólkirály, Madarász sem.

A Szolnok az előző 5 mérkőzésén 8 pontot gyűjtött, legutóbb, Békéscsabán 3–2-es vereséget szenvedett. A Csákvár az elmúlt 5 bajnokiján csak 3 pontot szerzett, az előző körben kikapott a Siófoktól 2–1-re otthon, ennek ellenére bent maradt a másodosztályban.

– Nem voltunk elég koncentráltak a legutóbbi mérkőzésen, nyilván azon leszünk, hogy az utolsó meccsünkön ne így legyen – mondta Csábi József, a szolnoki csapat vezetőedzője aszoljon.hu-nak. – Érdekes csapat a Csákvár, mert a kerete alapján nem ezt a helyezést lehetett várni tőle. Már kiesési gondjaik nincsenek, így nyilván nem az életükért küzdenek majd a Tiszaligetben, de ettől még nem lesz ez könnyű összecsapás. Annak külön örülök, hogy nézők előtt zárhatjuk a szezont.

A Tiszaligeti Stadionban november 8-a óta először lehetnek nézők, akkor 500 szurkoló tekintette meg, ahogy a Szolnoki MÁV 2–1-re legyőzi az ETO FC Győrt Novák Csanád 92. percben fejelt góljával. A csatár egyébként már 15 bajnoki találatnál jár, amivel holtversenyben negyedik az NB II góllövőlistáján. A Csákvár legeredményesebb játékosa Madarász Márk, aki a bajnokságban 14-szer talált az ellenfelek hálójába – ő viszont nincs ott a meccskeretben sem.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a középcsapatnak számító Szolnoki MÁV a kieséstől éppen megmenekült Csákvár ellen. A hazaiak még a hetedik helyet is megcsíphetik, a vendégek legfeljebb a 16. pozíciót érhetik el, de csak akkor, ha ledolgozzák a dorogiakkal szembeni hárompontos hátrányukat.