Egy gól döntött a Szolnok és a Budafok összecsapásán

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.09.29. 17:50
A küzdelem dominált, itt épp Tóth László (kékben) harcolt a budafoki védőkkel (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a három meccse nyeretlen Szolnoki MÁV fogadta az elmúlt két mérkőzését elveszítő Budafokot. A Tisza-parti csapat Lakatos István góljával legyőzte fővárosi vetélytársát, így megszakította rossz sorozatát.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
SZOLNOK: Kovács P. – Molnár R., Szabó A., Kovács O., Tóth B., Kurdics (Lakatos Cs., 78.) – Tömösvári (Földi M., 78.), Tisza K., Rokszin (Sipos Z., 62.) – Lakatos I. (Irmes, 90+2.), Tóth L. (Vólent, 62.).Vezetőedző: Csábi József
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics (Szalai D., 76.), Horgosi, Fótyik, Kotula (Kalmár O., 69.) – Nándori (Adorján, 59.), Soltész I. – László D., Fekete M. (Kovács D., a szünetben), Szabó M. – Papp M. (Ihrig-Farkas, 59.).Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Lakatos I. (81.)
Csábi József: – Végre lehoztunk kapott gól nélkül egy mérkőzést, aminek meg is lett az eredménye. Bár voltak olyan periódusaink, amikor hullámzó volt a játékunk, de a meccs egészét nézve megérdemelt győzelmet arattunk.
Boér Gábor: – A Szolnok jobban alkalmazkodott a pálya talajához, és amikor kellett, többet is tett a győzelemért. Mi olyan időszakot élünk, amikor elöl kicsit impotensek vagyunk, hátul pedig buta hibákat követünk el. Ebben az osztályban a küzdőszellem, a harciasság elengedtethetetlen, és nekünk ebben még fejlődnünk kell.

Az első negyedóra nem sok izgalmat hozott a mérkőzésen, a következő tizenöt percben viszont három kapufát – két szolnokit és egy budafokit – is láthatott a Tiszaligeti Stadion közönsége. Mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést, így a döntetlen reálisnak számított a szünetben, csupán a gól hiányzott az első félidőből.

Hasonlóan kevés helyzet alakult ki a második játékrész elején is, de az utolsó fél óra már ismét élvezetes volt. Inkább a hazaiak próbálkoztak, a vendégek kontrákkal igyekeztek veszélyt okozni, de kevés sikerrel. A hajrában betalált a Szolnoki MÁV Lakatos Csaba passza után Lakatos István révén (1–0), majd mintha egy tizenegyest is kapnia kellett volna, de mivel a játékvezető nem úgy látta, maradt izgalom az utolsó percekre is.

A fővárosi csapat mindent megpróbált, de ismét csak kapufáig jutott, így elszenvedte zsinórban a harmadik vereségét, míg a Tisza-partiak megszakították hárommeccses nyeretlenségi sorozatukat.

20. Tiszakécske1028 9–22–13 2

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szolnoki MÁV egy góllal legyőzte a Budafokot! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+3. perc: Még egy nagy helyzet! László Dávidnak pörgették oda a labdát, aki 11 méterről lőtt, de Kovács Péter a kapu bal oldalába tartó lapos lövést a kapufára tolta!

90+2. perc: Még egy csere a hazaiaknál, a gólszerző Lakatos Istvánt váltja Irmes Dávid.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Kalmár húzta vissza Lakatos Istvánt a felezőnél, amiért sárgát kapott.

88. perc: Vólent tört be a tizenhatoson belülre, Kalmár buktatta, azonban a játékvezető nem ítélt tizenegyest! Pedig teljesen egyértelműnek tűnt.

81. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Az imént beállt Lakatos Csaba kapta meg a labdát a tizenhatoson belül, balról középre adott, ahol Lakatos István üresen érkezett, és 5 méterről a kapu bal oldalába passzolt! 1–0

78. perc: A Szolnoknál kettős csere, Kurdics és Tömösvári jött le, Lakatos Csaba és Földi Marcell lépett pályára.

76. perc: Újabb budafoki csere, Margitics helyett Szalai Dániel a pályán.

74. perc: László Dávid tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, laposan megcélozta a rövidet, de Kovács Péter szögletre paskolta a labdát!

70. perc: Kovács Olivér szánta el magát lövésre 20 méterről, a labda pedig nem sokkal zúgott el a léc fölött!

69. perc: Kotula helyére Kalmár Olivér érkezett.

66. perc: Kurdics bombázott 17 méterrel a vendégkapu fölé pár méterrel.

65. perc: Sipos készítette le a labdát Tiszának, aki viszont 18 méterről a kapus kezébe lőtt.

62. perc: A MÁV is kettőt cserél, Rokszint és Tóth Lászlót váltja Sipos Zoltán és Vólent Roland.

Horgosi Donát (fehérben) szerelte Tóth Lászlót (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

60. perc: Lakatos István bal oldali beadása után Tömösvárihoz került a labda a kaputól 11 méterre, de eltörte a labdát, így a lövése jócskán mellé ment!

59. perc: Kettős csere a vendégeknél, Nándori és Papp Marcell helyett Adorján Krisztián és Ihrig-Farkas Sebestyén a pályán.

58. perc: Tömösvári rúgott oda Kotulának, amiért megkapta a meccs első sárgáját.

52. perc: Soltész lőtt 20 méterről jócskán fölé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: A Budafok cserélt a szünetben, Kovács Dávid állt be, aki Fekete Mátét váltotta.

Kovács Péter halászta le a labdát Papp Marcell lábáról (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Az első negyedóra nem sok izgalmat hozott a mérkőzésen, a következő 15 percben viszont három kapufát is láthatott a közönség. Mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést, így a döntetlen reális, csupán a gól hiányzik.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: Papp Marcell lépett ki Horgosi hosszú indításával, de Kovács Péter lehalászta a lábáról a labdát!

39. perc: Szabadrúgáshoz jutott a BMTE 27 méterre a hazai kaputól,Soltész állt a labda mögé, tekerését Kovács Péternek kellett kiütnie a kapu jobb oldalából!

Rokszin Ádám (kékben) és Margitics Andor csatája (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

28. perc: Most pedig ismét egy szolnoki kapufa! Tóth László jobb oldali szöglete után Kovács Olivér fejelte 7 méterről a lécre a labdát!

27. perc: Budafoki kapufa! Bal oldali kis szöglet után Kotula ívelte be a labdát, a hosszún Fótyik fejelte kapura a labdát, ami egy védőről a kapufára pattant!

19. perc: Újabb nagy hazai helyzet, kapufa!Molnár Róbert jobb oldali beadására Tóth László érkezett a röviden, és 5 méterről a bal oldali kapufát találta el!

18. perc: Komoly szolnoki lehetőség!Rokszin ívelte át a hosszúra a jobb oldali szögletet, a labdát Kurdics fejelte vissza középre, Tömösvári 10 méteres lövését viszont a vendégek kapusa lábbal hárította!

16. perc: Helyzet nélkül telt el az első negyedóra, de most itt volt egy lehetőség. Szabó Máté kapott jó labdát a bal szélen, befelé cselezett, majd 15 méterről lőtt, de jó két méterrel fölé.

Elég foghíjas a lelátó, mindössze 300 néző ült le a Tiszaligeti Stadion székeire.

A Szolnok kékben, a Budafok fehér szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A BMTE kezdőjében egyaránt helyet kapott az a két játékos, aki nyáron Szolnokról érkezett a Budafokhoz. Nevezetesen Horgosi Donát és Kotula Máté. A MÁV-ban Gohér Gergőről és Lakatos Csabáról mondható el, hogy játszott korábban az ellenfél csapatában, ám ők egyelőre a kispadon ülnek.

A fővárosi együttes két vereség után érkezik a Tiszaligetbe, de hozzá kell tenni, hogy az első két helyezettől kapott ki a csapat: a Haladástól otthon 2–0-ra, Kecskeméten pedig 1–0-ra.

A MÁV viszont épp vasárnap tudott két vereség után pontot szerezni, amikor egy izgalmas mérkőzésen, hazai pályán 2–2-t játszott a második helyezett KTE-vel.

A Budafok jobb annál, mint amit a helyezése mutat – mondta Csábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője az Új Néplapnak. – Egy játszós csapatról beszélünk, amelynek keretében több olyan futballista is található, aki komoly NB I-es rutinnal rendelkezik. Általában 4–2–3–1-et szoktak játszani, kérdés, ezen most változtatnak-e, illetve mennyire rotálnak majd, hiszen nekik is sűrű a programjuk. Nálunk egyelőre még nem biztos a kezdőcsapat, többen bajlódnak kisebb sérüléssel, és arra is gondolnunk kell az összeállításnál, hogy vasárnap már Pécsett kell pályára lépnünk.

Kotula Máté, a Budafok 19 éves balszélsője szerdán hazatér. A játékos Szolnokon született, a MÁV FC-nél nevelkedett és az elmúlt két idényben a Tisza-partiak alapembere volt.

– A legjobb tudásom szerint készülök a mérkőzésre, és ha lehetőséget kapok, a maximumot akarom nyújtani a pályán. A Szolnok masszív, jó csapat, de egyértelműen jó eredmény eléréséért utazunk a Tiszaligetbe – nyilatkozta klubjahonlapjánaka fiatal futballista.

Legutóbb 2019 decemberében találkozott a két csapat egymással, amikor a Tiszaligetben kettős emberhátrányban is csak 1–0-ra kaptak ki a kék-fehérek, és nem álltak messze a pontszerzéstől. Bár elég rég volt ez az összecsapás, a vendégek akkori kezdő tizenegyéből hatan most is a Budafokot erősítik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a Diósgyőr legyőzése óta nyerni képtelen Szolnok az elmúlt két fordulóban pontot sem szerző Budafok ellen.