Szolnokon szerzett ismét pontot a Békéscsaba

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2020.11.25. 12:50
Küzdelmes mérkőzést játszott egymással a Szolnok (kékben) és a Békéscsaba (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 18. fordulójának alföldi rangadóján a Szolnoki MÁV a három ponttal mögötte álló Békéscsabát látta vendégül. Nem bírt egymással a két csapat, így az Előre öt bajnoki után ismét pontot szerzett.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–0
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Ducsai József (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K., Rokszin (Tóth B., 86.), Berdó (Szabó B., 77.) – Novák Cs., Kurdics. Vezetőedző: Csábi József
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Babinyecz – Máris, Hursán, Kitl, Szabó P., Horváth P. – Gránicz (Pantovics, 57.), Paudits (Kovács Á., 82.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Csábi József: – Lüktető, jó mérkőzést játszottunk, kár érte, hogy nem sikerült megnyernünk. A helyzetek alapján talán megérdemeltük volna a győzelmet, de nem lehet mindig a hajrában eldönteni a meccset. Mindennek ellenére úgy érzem, értékes pontot szereztünk, mert a Békéscsaba, ha teljes a kerete, akkor jó csapat.
Preisinger Sándor: – Abszolút ikszes mérkőzés volt, mint a Siófok elleni meccsünk, csak ezúttal nem kaptunk gólt a végén. Érződik a csapaton, hogy egyre szervezettebbek vagyunk, és ez abból adódik, hogy fizikailag kezdjük összeszedni magunkat. Örülök, hogy léptünk egyet előre.

Ellentétes formát mutattak a találkozó előtt a csapatok, mivel a Szolnok négy meccse veretlen volt, míg a Békéscsaba öt bajnoki óta nem tudott pontot és gólt szerezni. A csípős időben a mérkőzés elejét a tapogatódzás jellemezte, aztán egyre inkább átvette a játék irányítását a hazai együttes, és a szünet előtt a vezetést is megszerezhette volna Tamás László lövése után. A Békéscsaba szervezetten futballozott, és inkább a kontrákra épített, de nem igazán járt sikerrel.

A fordulást követően a vendégek agilisabban léptek fel, de lendületük csupán tíz percig tartott, a hazai csapat ezután ismét magához vette a kezdeményezést, és nyomást helyezett a Békéscsabára. A hetvenedik perc környékén mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám egyik fél sem tudott élni a lehetőségével, a mérkőzés végén pedig hiába támadott a Szolnok a már csak védekezésre berendezkedő Előre ellen, nem tudott betalálni. Így a gól nélküli meccsen egy-egy pontot szereztek a felek.0–0

20. Debreceni EAC1831513–34–219

92. perc: Vége a mérkőzésnek, nem bírt egymással a Szolnok és a Békéscsaba! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Összeszólalkozott a két edző, miután Preisinger Sándor belerúgott a vendégkispadba. Aztán mindkét fél megnyugodott.

90. perc: Két perc a ráadás.

90. perc: Egy bal oldali beadás után Kurdics elé került a labda, aki öt méterről fejelt, de a gólvonalról kivágták a labdáját!

86. perc: A Szolnok is változtat, Rokszin Ádámot Tóth Benjamin váltja.

82. perc: Ezúttal a vendégek cserélnek, Paudits Patrik helyett Kovács Ádám a pályán.

79. perc: Kovács Olivér bal oldali szabadrúgását Kurdicsfejelte kapura hat méterről, ám nem tudott bele erőt vinni, így Uram könnyedén húzta le a léc alá tartó labdát.

77. perc: Szabó Balázs váltja Berdó Pétert a hazai oldalon.

73. perc: Novák kapott sárgát egy fault miatt.

72. perc: A szöglet után Szekszárdi elé került oda a labda, aki nyolc méterről kapura húzta, de két méterrel fölé szállt a labda.

71. perc: Helyzet a másik oldalon is! Csirmaz passzolta be jobbról, Rokszin középről lőhetett 16 méterről, a labda pedig egy védőn megpattanva nem sokkal kerülte el a bal kapufát!

70. perc: Ez már veszélyesebb volt! Ismét Pantovics kapta meg a labdát, aki jobbról, tíz méterről lőtt, aminél Molnár-Farkasnak már jobban résen kellett lennie, de hárított!

69. perc: Pantovics erős, de középre tartó 22 méteres lövését a szolnoki kapus könnyedén fogta.

A kezdeti békéscsabai lendület alábbhagyott, immár ismét a hazaiak irányítanak, viszont ez helyzetekben egyelőre nem mutatkozik meg.

57. perc: A mérkőzés első cseréje, Gránicz Patrik helyére egy ex-szolnoki futballista,NikolaPantovicsérkezik.

A második félidőt a Békéscsaba kezdte jobban, agilisabban futballoznak, mint a meccs első felében.

50. perc: Horváth Péter bal oldali beadása csúszott le, a labda pedig a háló tetején landolt. Molnár-Farkas Tamás érezte, hogy nem kell közbeavatkoznia.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere nincs egyik oldalon sem.

Nem született gól a harcos csapatok összecsapásán (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Az első játékrész elejét leginkább a tapogatódzás jellemezte, aztán egyre inkább átvette a játék irányítását a Szolnok, és a szünet előtt akár a vezetést is megszerezhette volna. A Békéscsaba szervezetten futballozik, és egyelőre inkább a kontrákra épít, de nem sok sikerrel.

45. perc: Egy másodpercet sem hosszabbít a játékvezető, vége az első félidőnek!

43. perc: Talán az eddigi legnagyobb helyzet! Rokszin bal oldali szöglete után ide-oda pattogott a labda, majd Tamás László elé került, aki tíz méterről ballal rászúrta, de a vendégek kapusa, Uram bravúrral ki tudta ütni a labdát!

41. perc: A tizenhatos jobb sarkáról Novák Csanád tüzelt, ám lövése alaposan elkerülte a kaput.

A Szolnok irányítja a játékot, de a támadásokba sokszor hiba csúszik. Ez a tipikus esete annak, amikor az elgondolás jó, de a kivitelezésbe hiba csúszik.

36. perc: Tisza került lövőhelyzetbe, de tíz méterről ellőtt labdáját megfogta Uram.

30. perc: Kitl Miklós kapott sárgát visszahúzásért.

29. perc: Máris Dominik készítette le a labdát Hursán Györgynek, aki viszont 20 méterről jócskán fölé lőtte.

21. perc: Kurdics Leventét ugratták ki, de védője szorításában, tíz méterről eleresztett lövése jócskán elkerülte a rövid felsőt.

Kurdics Levente (labdával) a mérkőzés elejétől kezdve lendületesen futballozott (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

A vendégcsapat vezetőedzője, Preisinger Sándor dühös a játékosaira. Arra hívta fel a figyelmet, hogy figyeljenek jobban a védekezésre, és harcosabban játsszanak.

15. perc: A szabadrúgást Gránicz Patriktűzte kapura, de a labda elakadt a sorfalban, így nem okozott veszélyt.

14. perc: Berdó Péter szabálytalankodott a kapujától 23 méterre, amiért sárga lapot kapott.

13. perc: Egy bal oldali szabadrúgást Kovács Olivér lőtt kapura, a középre tartó labda pont Uram előtt pattant meg, így csak kiütni tudta.

9. perc: Tisza Kálmán rúgta kapura a labdát 20 méterről, az életerős löketet Uram János magabiztosan fogta, bár ez nem számított, mert előtte már lest intett az asszisztens.

A Szolnok tiszta kék, míg a Békéscsaba fehér szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Abékéscsabai klub honlapja szerintez lesz a két csapat 57. egymás elleni összecsapása. A második vonalban eddig hússzor a Szolnok, tizennégyszer a Békéscsaba nyert, míg a fennmaradó tizenegy mérkőzés végén döntetlen született. A harmadosztályban is többször találkoztak a felek, ott hétszer a kék-fehérek, míg négy alkalommal az Előre győzött. Utoljára tavaly októberben mérkőztek meg egymással a felek, amikor 1–1-et játszottak Békéscsabán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, hogy mire jut a négy forduló óta veretlen Szolnoki MÁV az elmúlt öt fordulóban pont nélkül maradt Békéscsaba ellen.