A hajrában mentett pontot a Pécs a sereghajtó otthonában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.04.03. 16:50
Akadt helyzet mindkét oldalon, de a Szolnok volt veszélyesebb (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában az utolsó helyezett Szolnoki MÁV a nyolcadik Pécsi MFC-t fogadta. A találkozón a hazaiak szereztek vezetést, ám a hajrában egy megpattanó szabadrúgásgóllal egyenlítettek a vendégek, így 1–1-gyel ért véget az összecsapás. Mindkét csapatnak megszakadt a góltalansági sorozata, ám a döntetlennek a PMFC örülhetett, a Tisza-partiak nem sokra mennek az egy ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–PÉCSI MFC 1–1(0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi, Szabó A., Kovács O., Tóth B. – Hleba, Tisza K. – Kurdics, Sipos Z. (Gohér, 89.), Tóth L. (Busa, a szünetben) – Csörgő (Lakatos I., 70.). Vezetőedző: Romanek János
PMFC: Helesfay – Sági (Tihanyi, 79.), Króner, Rácz L. – Geiger (Kónya D., a szünetben), Nikitscher (Adamcsek, 64.), Kövesdi (Zsemlye, 64.), Futó, Katona L. – Bíró B., Hegedűs M. (Grabant, 64.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Kurdics (74.), ill. Adamcsek (90+2.)
Romanek János: – Nehéz ilyenkor megszólalni... Azt szokták mondani, Fortuna istenasszony segít azon, aki tesz érte, de most úgy érzem, Fortuna nem létezik. A 92. percben még nem veszítettünk pontokat, de most ez is megtörtént, pedig rengeteget tettünk a győzelemért. A bennmaradási esélyekről annyit, hogy a hajónk léket kapott, de még nem süllyedt el.
Vas László: – Azt kaptuk a mérkőzéstől, amire számítottunk. Mérges vagyok, mert az első félidőben több lehetőségünk is adódott a gólszerzésre, ám ezeket nem használtuk ki. A folytatásban enerváltan, sok technikai hibával futballoztunk, de a szívünknek köszönhetően végül ki tudtunk egyenlíteni.

Azt is lehetne mondani, hogy ez a mérkőzés a gólképtelenek csatája volt, mivel a találkozót megelőzően a Tisza-partiak 513 perce nem szereztek gólt a bajnokságban, míg a pécsiek 301 perce nem találtak be az ellenfelek kapujába. A sorozat megszakítása egyértelműen a hazaiaknak volt fontosabb, hiszen a Szolnok számára sereghajtóként létkérdésnek számított a győzelem, miközben a PMFC a nyolcadik helyével különösebb teher nélkül léphetett a pályára.

Az sem könnyítette meg a kék-fehérek dolgát, hogy keretükből öten sérülés (Kónya Márk, Lakatos Csaba, Papp Szilárd, Rokszin Ádám, Tömösvári Bálint) és egy játékos eltiltás (Földi Marcell) miatt nem léphetett pályára. Nem túlzás azt állítani, hogy a csapatot még az ág is húzza, ám a hozzáállásukon ez mit sem látszott, az első perctől fogva foggal-körömmel küzdöttek a hazai játékosok. Persze a pécsieket sem kellett félteni, akik szintén agresszíven futballoztak, hozták a szokásos stabilitást hátul, s emellett még jó támadásokra is futotta erejükből.

Az első félidőben főleg a bal oldalon tudtak többször meglódulni a vendégek, és a beadásoknak, valamint a nagy bedobásoknak – illetve magasságbeli fölényüknek – köszönhetően fejesekkel veszélyeztettek. A játékrész második felében viszont már a Szolnok nyomott, amely Kurdics Levente révén még a lécet is eltalálta, ám betalálnia neki sem sikerült. Az iramra viszont nem lehetett panasz, a nézők sem a helyzetek száma, csupán a gólok hiánya miatt lehettek elégedetlenek.

A szünet után a vendégek már nem sokat mutattak, a hazaiak pedig mentek tovább azért, hogy betaláljanak. Sokáig jól állta a sarat a Pécs, ám Kurdics Levente távoli lövése a kapuban kötött ki (1–0). A hajrában igyekeztek váltani a piros-feketék, ám semmi veszélyt sem jelentettek a szolnoki kapura, azonban az utolsó előtti percben egy jogtalannak tűnő szabadrúgásból sikerült egyenlíteniük Adamcsek Máté révén (1–1). A Tisza-partiak meglehetősen dühösek voltak a lefújás után, ami nem csoda, hiszen az egy ponttal nem sokra mennek a bennmaradásért zajló harcban.

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel zárult az összecsapás! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: GÓL! EGYENLÍT A PMFC! 17 méterről szabadrúgáshoz jutott a Pécs – egyáltalán nem tűnt szabálytalanságnak –, a labda mögé Adamcsek állt oda, akinek lövése megpattant a sorfalon, a labda pedig bevágódott a léc alá! 1–1

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Még egy hazai csere, Gohér Gergő bejön Sipos Zoltán helyett.

A szolnoki vezetés óta támadóbb szellemben futballozik a Pécs, ám ez egyelőre nem jelent semmi veszélyt.

83. perc: Szekszárdi rúgott oda Kónyának, így besárgult.

79. perc: Pécsi csere, Tihanyi Olivér áll be Sági Milán helyére.

74. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Kurdics vállalkozott lövésre 25 méterről, a labda megpattant egy védőn, és védhetetlenül vágódott a bal alsó sarokba! 1–0

74. perc: MÁV-ziccer! Kurdics remek keresztlabdája utána Lakatos tett középre balról, Busa 8 méterről kapura pörgetett, de Helesfayról fölé pördült a labda!

71. perc: Szekszárdi jobb oldali beadása után Sipos fejelt 15 méterről, de jócskán mellé ment a labda.

70. perc: A MÁV is cserél, Lakatos István jön Csörgő Raul helyett.

64. perc: Hármas csere a PMFC-nél. Lejött Hegedűs Márk, Nikitscher Tamás és Kövesdi Péter, beállt Grabant Bence, Adamcsek Máté és Zsemlye Balázs.

63. perc: Bíró lőtt 13 méterről, de a labda elkerülte a bal kapufát!

59. perc: Busa nem engedi, hogy a pécsi kapus elvégezze a kirúgást, ezért sárgát kap.

59. perc: Csörgő fejese 10 méterről nem veszélyes, Helesfay könnyedén fogja.

52. perc: Csörgő lőtt 22 méterről, de a lapos lövést védte Helesfay.

48. perc: Katona vágta fel Kurdicsot, amiért sárgát kapott – egy kis fáziskéséssel, mert az asszisztensnek kellett jeleznie.

46. perc: Hegedűs Márk lőtt 20 méterről, a középre tartó labdát könnyedén fogta Hegedűs Lajos.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Cserék a szünetben, a hazaiaknál Busa Bence váltja Tóth Lászlót, míg a vendégeknél Geiger Norbert helyén Kónya Dávid.

Nagy küzdelem zajlott a pályán (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

A félidő első felében inkább a Pécs volt veszélyesebb, de utána egyre többször került a vendégkapu elé a Szolnok, s Kurdics Levente még a kapufát is eltalálta. Az iramra nem lehet panasz, a gól viszont még hiányzik.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

41. perc: Újabb Kurdics-lövés! A szolnoki támadó ezúttal 22 méterről próbálkozott, a labda pedig a bal kapufa mellett az oldalhálóba vágódott!

39. perc: KAPUFA! Ismét Kurdics, aki ezúttal 25 méterről rátűzte, a labda pedig a lécen csattant!

37. perc: Szolnoki ziccer! Kurdics lépett ki jó ütemben, de 11 méterről nem sokkal mellé gurított!

30. perc: Nagy pécsi helyzet! Nikitscher jobb oldali beadását Rácz László fejelte el a hosszún, de 5 méterről fölé bólintott!

29. perc: Szabó Alex szerelte Kövesdit, de a játékvezető szabálytalannak látta a hazai védőt, s sárga lapot adott neki.

25. perc: Hazai helyzet! Egy kavarodás után Szabó Alex került ziccerbe, de nem találta el igazán a sarkot 10 méterről, így Helesfay kitolta a kapu bal alsója felé tartó labdát!

Piros-kék versenyfutás a labdáért (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

Nagyjából 200 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

12. perc: Tóth László remek szóló után passzolt Siposnak, aki 16 méterről eltörte a labdát, így lövése jócskán mellé ment.

8. perc: Kövesdi lőtt 20 méterről, a veszélyesen csapódó labdát a léc alól kellett kitolnia a hazaiak kapusának.

2. perc: Egyből egy nagy helyzet! A bal oldali bepasszt Bíró sarkalta kapura 6 méterről, de Hegedűs Lajos lábbal hárított!

A Szolnok tiszta kék, míg a Pécs piros szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

A kezdő sípszó előtt gyászszünetet tartottak, a 94 évesenelhunytkétszeres válogatott Raduly Józsefre emlékeztek meg a jelenlévők.

A délelőtti esőzés után még egy kis jégeső is hullott a pályára, de a kezdés előtti percekre már ez is elállt. Egy kisebb pocsolyát látni a játéktéren – nem ezen fog múlni, melyik csapat akarata érvényesül majd.

ELŐZMÉNYEK

Ősszel a piros-feketék nyertek 1–0-ra, Króner Martin szerezte a találkozó egyetlen gólját.

A bajnokságban öt meccs óta gólképtelen a sereghajtó Tisza-parti csapat, ráadásul a válogatott szünetben lejátszott edzőmeccsén 5–0-ra kikapott a Kecskemét otthonában. Nem túl biztatóak tehát az előjelek a hazaiak számára, főleg úgy, hogy Rokszin Ádám, Tömösvári Bálint, Kónya Márk, Lakatos Csaba és Papp Szilárd is sérült, Földi Marcell pedig eltiltott.

A góllövés a PMFC-nek sem megy mostanában, a legutóbbi három meccsükön nem tudtak az ellenfelek kapujába találni, s ezeken a találkozókon két pontot szereztek.

„Nagy szükségünk van a győzelemre – mondta Ro­ma­nek János, a Szolnoki MÁVvezetőedzője az Új Néplapnak. – Bízunk benne, hogy most már Fortuna is mellénk áll, mert a szerencse eddig elkerült minket. Persze tudjuk, hogy ezért tenni is kell, de bele is fogunk adni mindent, hogy megszerezzük a három pontot. Reméljük, a szurkolók biztatására is számíthatunk.”

„Az egyik utolsó lehetősége ez a szolnoki csapatnak, hogy pontot, pontokat szerezzen, és a bennmaradásért vívott kemény harcban esélye maradjon tagsága megőrzésére. A Szolnok az utóbbi meccsein szoros, egygólos csatákon maradt alul, így most is nehéz, kiélezett mérkőzést várok. Nyilván a tabella nem fog helyettünk futballozni, viszont ha tudjuk hozni a tőlünk elvártat és megszokottat, akkor sikerrel térhetünk haza. Ehhez természetesen százszázalékos hozzáállásra van szükség” – jelentette ki Vas László, a PMFC vezetőedzője az Új Dunántúli Napló megkeresésére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az előző hat fordulóban mindössze két pontot gyűjtve sereghajtó Szolnoki MÁV a legutóbbi három bajnokiján gólképtelen Pécsi MFC ellen.