Egy pontot gyűjtött a Haladás a Szentlőrinc vendégeként

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.09.29. 15:50
A korábbi szombathelyi Grumics (csíkos) mezben) csatázik védőjével, Kiss Bencével (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában Kaposváron csapott össze a mezőny két veretlen csapata, a pályaválasztó Szentlőrinc és az éllovas Haladás. Tapogatózó első negyed után a vendégek kapusának, Rózsa Dánielnek kellett kétszer mentenie, így nem zörgött meg a hálója az első félidőben. A második játékrészben parázsabb lett a hangulat, de gól ekkor sem született.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Mohos Milán, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh Márk – Harsányi (Kovács Máté, 71), Havas, Kiss-Szemán, Cenaj – Jancsó (Törőcsik, 83.), Grumics ( Mervó, 71.). Vezetőedző: Marián Sluka
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Mocsi, Németh Milán, Devecseri (Guzmics, 54.) – Kiss B. (Tóth Máté, 74.), Szekér Á., Holdampf, Csilus T. – Tóth Milán (Hegedüs, 65.), Tóth-Gábor (Horváth Rajmund, a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Marián Sluka:
– Igazi rangadó volt, ez érződött is a pályán. Az első félidőben domináltunk, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, míg a második félidőben próbáltunk frissíteni, de ekkor már nem voltunk veszélyesek a kapura. A döntetlen mindenképpen értékes, de van hiányérzetem, mert megérdemeltünk volna egy gólt.
Németh Szabolcs: – Küzdelmes mérkőzés volt, de egyik csapat sem találta a fogást a másikon, jobbára a mezőnyjáték és a párharcok domináltak. Érezhető volt, hogy mindenki jól felkészült a másikból. Igazságos a döntetlen, mert a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

Az első félidő 20. percéig csak ismerkedtek egymással a csapatok, enyhe vendégfölény mellett. Ezután váratlanul két nagy helyzete is adódott a Baranya megyei piros-feketéknek, így kétszer is bravúrral kellett mentenie Rózsa kapusnak. A szünetig már kiegyenlített lett a játék képe.

A második félidőben főleg a Haladás mestere próbálta sok cserével frissíteni a csapatát, de érdemi változás nem történt. Maximum annyiban, hogy Pillók játékvezetőnek egyre többször kellett a zsebébe nyúlnia – így próbálta megfékezni az indulatokat, ami csak részben sikerült neki. Ha a két Rózsa-védést figyelembe vesszük, akkor a Szentlőrinc állt közelebb a győzelemhez, összességében azonban igazságos eredmény született a főleg a második félidőben harcos, indulatokkal és érzelmekkel teli mérkőzésen.

20. Tiszakécske1028 9–22–13 2

90. perc: Vége a mérkőzésnek, nincs ráadás, 0–0 lett a végeredmény. Rózsa Dániel a mérkőzés lefújása után kapott sárga lapot, reklamálás miatt. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

85. perc: Tóth Máté kapott lapot, mert a levegőben leütközte ellenfelét.

83. perc: Jancsó helyett Törőcsik a Lőrincnél.

82. perc: Hegedüs bal oldali beadását Csilus 22 méterről kirúgta a stadionból, a labda a kapu fölött hagyta el a labda a pályát.

79. perc: Kállait buktatta Mervó, sárga lapot kapott érte.

74. perc: Haladás csere, Kiss Bence helyére Tóth Máté érkezett.

73. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

71. perc:
Kettőt cserél a Lőrinc, Grumics és Harsányi helyett Mervó és Kovács Máté a pályán.

70. perc: Csilus kapott sárga lapot.

69. perc:
Csilus felívelt szabadrúgását Guzmics lefejelte, csapattársa pedig közelről, a védőktől szorongatva a kapusba lőtte a labdát.

67. perc:
Német Milán húszról, nagy erejű, de középre tartó lövését védte biztosan Prokop.

65. perc: Tóth Milán helyett Hegedüs Márk a Halinál a pályán.

Az eső elállt, de bármikor rákezdhet.

54. perc: Újra cseréltek a vasiak, Devecseri helyett Guzmics lépett pályára.

Az eső elkezdett esni, nem is kicsit.

Cserélt a Haladás a szünetben, Horváth Rajmund lépett pályára Tóth-Gábor Kristóf helyett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek. 0–0-val mennek pihenőre a csapatok.

43. perc:Devecseri kapott sárga lapot buktatásért.

39. perc:
Egy bal oldali támadás után Tóth Milán beadását Tóth-Gábor Kristóf a védők szorításában hét méterről az ellenfelébe lőtte.

35. perc:
Németh Márk lőtt 22-ről ballal a Hali kapuja mellé.

31. perc: Kiss-Szemán kapott sárga lapot, Szekér Ádámot rúgta meg.

27.perc:
Jancsó kényszerítőzött Grumiccsal, a szerb csatár csatár ballal lőtt 11 méterről, Rózsa újra bravúrral védett.

23. perc:
Egy keveredés után Tamás László lövését védte nagy bravúrral Rózsa: a jobb alsóból ütötte szögletre, Harsányi szöglete után pedig Németh Márk lőtt alig a jobb kapufa mellé nyolc méterről.

16.perc:
Egy Hali-védő által kifejelt labdát rúgott kapásból, 16-ról jóval kapu fölé Kiss-Szemán.

Eddig a Haladás próbál kezdeményezni, de helyzetekig nem jutott el.

Cenáj tekintete már nem a labdán (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap

6. perc:
Tóth-Gábor lőtt a tizenhatoson belülről, a labda Prokop lábában elakadt, ez volt az első lehetőség a mérkőzésen.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szentlőrinc indította útjára a labdát.

A hazaiak piros-feketében, a vendégek tiszta fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a mezőny két veretlen csapata, az őszi idény kellemes meglepetését jelentő Szentlőrinc és a hárompontos előnnyel élen álló Szombathelyi Haladás.