Küzdelmes döntetlen született a baranyai rangadón

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.08.08. 17:20
Mindenáron csak a labda (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában Kaposváron fogadta a PMFC együttesét a Szentlőrinc csapata. Küzdelmes mérkőzés után igazságos döntetlen született, így a Pécsnek még nem sikerült nyernie ebben a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–PÉCSI MFC 1–1 (0–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Huszár Balázs, Kiss Balázs)
SZENTLŐRINC
: Hajagos – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh M. – Havas, Jancsó (Szinanovics, 69.) – Harsányi (Cenaj, 69.), Bányai, Maduka (Kiss-Szemán, a szünetben) – Grumics (Törőcsik, 89.). Vezetőedző: Marián Sluka
PMFC: Helesfay – Sági (Kónya, a szünetben), Rácz L., Dávid, Katona L. – Svedjuk, Futó (Bartha, 69.), Hursán (Tölgyesi, 69.), Marquez-Airosa (Grabant, 61.) – Geiger, Bíró B. (Adamcsek, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Bányai (1–0) a 65., Adamcsek (1–1) a 70. percben

A kevés helyzet közül az egyik (Fotó: Dunántúli Napló!Laufer László)

A pécsi piros-feketék mindjárt a mérkőzés előtt letámadták az albérletbe kényszerülő „hazai” Szentlőrinc csapatát, de a mezőnyfölényen kívül helyzetekig nem jutottak. Kijött a szorításból Marián Sluka csapata és egyenrangú félként gyűrték becsülettel egymást, de nagy helyzetekig egyik csapat sem jutott el.

A második félidőben folytatódott a nagy mezőnymunka, melyből a Szentlőrinc jött ki jobban, megszerezték a vezetést Bányai révén. Ez után cserékkel frissítették csapataikat az edzők, amiből egy Adamcsek-góllal jobban jött ki a Pécs együttese. Ekkor felpörögtek az események, több reklamálás is volt a pályán, de az eredmény már nem változott. A nagy meleg ellenére hajtós meccset láthattunk, a pontosztozkodás igazságosnak mondható. 1–1

90+3: Vége a mérkőzésnek, 1–1 a végeredmény. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+1:
Cenáj kapott sárgát buktatásért.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc:
Grumics helyett Törőcsík a pályán.

88. perc:
Tamás lapos beadását Bányai perdítette kapura, a gólvonal előtt gurult végig, kimaradt a helyzet.

Az elején sokat keresték a pirosak a labdát (Fotó:Laufer László/Dunántúli napló)

86. perc: Vas László, a Pécs edzője kapott sárga lapot reklamálásért.

70. perc: GÓÓÓL, egyenlített A Pécs. Adamcsek lőtt 18-ról a bal felsőbe. Nagy gól volt, 1–1.

69. perc: J
ancsó és Harsányi helyett Cenaj és Szinanovics, míg Futó és
Hursán helyett Bartha és Tölgyesi a pályán.

65. perc: GÓÓÓÓL, vezet a Szentlőrinc!! 1–0. Egy kapu felé belőtt labdába belekapott egy pécsi védő, a lecsorgót Bányai Péter szedte össze, és higgadtan Helesfay jobb keze mellett lőtt a kapuba.

61. perc:
Marques-Airosa helyett Grabant a pályán.

57. perc:
Futó nagy bedobása után egy kavarodásban fektében Adamcsek kézzel ütötte be a labdát a kapuba, sárga lap, szabadrúgás kifelé.

51. perc:
Harsányi kapott jobbra egy jó labdát, átvette a bal lábára és 16-ról, laposan a jobb alsó sarok felé lőtt, Helesfay biztosan védett.

46. perc: Kezdődik a második félidő. A hazaiaknál Maduka helyett Kiss-Szemán, míg a vendégeknél Bírót Adamcsek és Ságit Kónya váltotta.

45+1: Vége az első félidőnek. Döntetlennel mennek pihenőre a csapatok.

45. perc:
Egy perc a ráadás.

37. perc: Harsányi lapos beadásáról Bányai késett le centikkel.

36. perc: Maduka engedély nélkül lépett pályára ápolása után, sárgát kapott érte.

34. perc: A pécsi Hursán kér ápolást, a fején sérült meg.

Nagy mezőnymunka van, mindkét csapat becsülettel nyomja a hőségben (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

27. perc: Ivószünet.

26. perc
: Harsányi bal oldali szögletét alig fejelte a lőrinci támadó fölé.

22. perc: Geiger jobb oldali beadását Marques-Airosa lőtte fölé 5 méterről.

16. perc:
Bányai lövését védte szépen Helesfay.

14. perc: Sági adott be jobbról laposan, lemaradtak a pécsi csatárok róla, szögletre mentettek a lőrinciek

Rázendített a vendég B-közép, legalább mérkőzéshangulat van.

7. perc: Harsányi 22-ről lőtte egy szabadrúgást a sorfalba, szöglet. A szöglet után a lecsorgót rúgta nagy helyzetben fölé Tamás 6 méterről.

1. perc
: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek kezdték a játékot.

A nagy meleg ellenére be kell mozgatni az izmokat (Fotó:Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyáron jelentősen átalakult, mégis egy értékes szolnoki 1–1-gyel indító Szentlőrinc és az előző bajnokságot újoncként a negyedik helyen záró Pécsi MFC, amely hétfőn meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a Haladástól. A baranyai rangadót a Szentlőrinc stadionjának felújítása miatt Kaposváron rendezik.