Igazságos döntetlen született a baranyai rangadón

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.02.28. 13:50
Harsányi lábában maradt egy gól (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a baranyai rangadón a játéknap előtt 16. Szentlőrinc a negyedik Pécsi MFC-t fogadta. Bár mindkét gárda nagy erőket mozgósított, igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a mérkőzésen, így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
SZENTLŐRINC–PÉCSI MFC 0–0
Szentlőrinc,
zárt kapuk mögött. Vezette:Kovács Gergely (Aradi József, Bognár László)
SZENTLŐRINC:Hajagos – Molnár R.,Dulló, Keresztes B., Nagy B. (Forgács D.,83.) – Ujvárosi, Nikics (Hleba, a szünetben) – Harsányi I., Fröhlich (Torvund,58.), Kapronczai (Gamil,74.) – Matics (Mervó, 83.).Vezetőedző:Marian Sluka
PÉCS:Helesfay – Króner, Rácz L.,Preklet,Katona L. – Futó,Bartha (Bajner, 58.) – Óvári (Tihanyi, 68.), Geiger (Németh M., 85.), Grabant (Bohata, 85.) – Adamcsek (Kónya D.,58.).Vezetőedző:Vas László
Marian Sluka:–Igazi rangadó volt, harcos meccsen igazságos döntetlen született. A pontszerzéshez gratuláltam a csapatomnak, mert úgy érzem, szintet léptünk, hiszen az őszhöz képest levédekeztük a Pécs szabad- és szögletrúgásait. Ha így folytatjuk, a tabellán is előreléphetünk.
Vas László:–Elégedetlen vagyok az eredménnyel, de ez a kilencven perc csak nyomokban tartalmazott futballt. Gyűrtük, gyömöszöltük egymást, arra törekszünk, hogy legközelebb az ilyen meccseket megnyerjük.

Intenzív, küzdelmes, csapkodó mérkőzést játszott egymás ellen a Szentlőrinc és a Pécs. Egyik csapat sem tudta néhány percnél tovább a másik félre erőltetni az akaratát, és bár nagy erőket mozgósítottak, igazán veszélyes helyzetet sem tudtak kialakítani. Jól megfigyelhető volt, hogy a hazaiak a félidők elején próbálták meglepni ellenfelüket, s egy gyors góllal változtatni a játékon, de a PMFC magas letámadása könnyen megzavarta a támadásépítésüket.

A jól záró védők között pedig – ha ki is alakult lövőhelyzet valamelyik oldalon – a támadók nem tudtak Hajagos és Helesfay eszén túljárni, illetve az utolsó percben Németh Márknak sikerült előbbi alatt a kapuba lőnie, de lesen helyezkedett, így maradt a 0–0.

20. Debreceni EAC2652121–51–3015

Vége a mérkőzésnek, maradt a 0–0. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Bajner csúsztatását követően Németh Márk a kapuba lőtt, de lesen állt a pécsi játékos.

Keresztes Bence és Rácz László nagy csatákat vívott a pontrúgások után (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

88. perc: Harsányi indulhatott egy remek labdával a jobb oldalon, de jobbos lapos lövése keresztben elment a kapu előtt.

86. perc:Németh Márk és Bohata érkezett a Pécsbe Geiger és Grabant helyett.

83. perc: Marián Sluka kihasználta utolsó cserelehetőségeit is. Forgács Dávid és Mervóérkezett Nagy Barnabás és Matics helyére.

81. perc: Katona és Hajagos is besárgult. Előbbi a kapus lökése, utóbbi az azt követő heves reklamálása miatt.

75. perc: Hleba 18 méterről elvégzett szabadrúgása megrezgette a hálót, de kívülről csapódott a kapu bal oldalába a labda.

74. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Kapronczai helyére Gamil érkezett.

68. perc: Ismét cserél a Pécs. Tihanyi érkezik Óvári helyére.

65. perc: Futó óriási bedobását Rácz László csúsztatta tovább, s nagy igyekezetében Molnár Róbert majdnem saját kapujába fejelt, de a szentlőrinci hátvédet megmentette a keresztléc.

61. perc: Hleba indult meg a felezőtől, majd Torvundot indította, aki Matics elé vette le a labdát. A szentlőrinci csatár lövése viszont egy védőről Torvundhoz pattant vissza, aki nem tudta lekezelni az erősen felé tartó labdát.

Adamcseknek nem sok levegő jutott Dullóék szorításában (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

58. perc: Kettőt cserél a Pécs, Bartha helyére Kónya, Adamcsek helyére Bajner érkezett. A Szentlőrinc is változtatott, Fröhlich helyén Torvund folytatja.

54. perc: A félpálya közeléből elvégzett baloldali szabadrúgást követően Preklet fejelhetett, de nem talált kaput.

53. perc:Fröhlich kapott sárgát veszélyes játék miatt.

52. perc:Grabant kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.

49. perc: Harsányi vett át egy hosszú felívelést a jobb szélen, tolt rajta egyet befele, majd ballal 19 méterről kapura lőtt, de Helesfay könnyedén fogta a bal alsóba tartó labdát-

46. perc: A szünetben a Szentlőrinc változtatott, Hleba jött be Nikics helyére.

Folytatódott a találkozó!

Vége az első félidőnek.

39. perc: Adamcsek a bal szélről is kapura lőtte a szabadrúgást, de Hajagos kiöklözte a labdát.

38. perc: Óvári szöglete tökéletesen kanyarodott Rácz László fejére, de a pécsi hátvéd fejese fölé szállt.

Nikics többször is lefülelte a pécsi átadásokat (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

27. perc: Harsányi jobb oldalról középre ívelt labdáját a tizenhatos vonaláról Fröhlich ollózva akarta kapura irányítani, de Ráczba vágódott a lövés.

24. perc: Geiger szerzett labdát, majd 18 méterről lőtt. Bár a labda megpattant Hajagos előtt, a kapus második szándékból meg tudta fogni a labdát.

21. perc:Ujvárosi kapott sárga lapot, Katonának lépett oda elkésve.

19. perc: Kapronczai Nagy Barnabásnak készítette le a labdát. A balhátvéd kapásból tüzelt, lövése viszont centikkel, de elkerülte a jobb felsőt.

15. perc: Kapronczai távoli próbálkozása Ráczról lepattant, de Fröhlich elé került a labda, aki 17 méterről középről fölé lőtt.

13. perc: Kapronczai futott be egy hosszú átadást a tizenhatos baloldalán, de centerezését blokkolni tudta Rácz László.

11. perc:Nikics és Futó is besárgult, előbbi Katonának lépett oda késve, utóbbi Nikicsnek talpalt oda.

8. perc: Egy nagy bedobást követően Ujvárosi kanalazta Matics elé a labdát, de a szentlőrinci csatár lesen volt.

Kapronczai is nagy elánnal melegített (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

1. perc:Elkezdődött a találkozó. A fekete-fehérben játszó Pécs indította útjára a labdát.

Fröhlichék felkészültek a PMFC-re (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés ellen küzdő, újonc Szentlőrinc a szintén idén felkerült, de akár a fejjutásra is esélyes Pécsi MFC ellen.