Nem tudta megőrizni előnyét a Szpari, pont nélkül távozott Lőrincről

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.10.09. 15:00
Szabó Máté (pirosban) és Farkas Bendegúz végig nagy csatát vívtak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Fontos, már-már veszni látszó három pontot gyűjtött be a Szentlőrinc labdarúgócsapata a vendég Nyíregyháza ellen az NB II. 11. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–1 (0–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 350 néző. Vezette:Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
SZENTLŐRINC: Bese – Lénárt, Keresztes B., Tamás L., Nagy Zs. (Kiss-Szemán, 79.) – Csilus (Vidnyánszky M., 61.), Németh E. – László D. (Rétyi, 75.),Daróczi, Szabó M. (Csörgő R., 79.) – Grumics (Mervó, 61.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Márkus, Sigér Á. – Farkas B. (Artner, 74.), Pantovics (Csősz R., 80.), Gresó (Pekár, 73.) – Novák Cs (Ramos, 73.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző:Szabó M. (67. – 11-esből), Rétyi (82.), ill. Novák Cs. (24.)
Jeremiás Gergő: – Nagy sikert arattunk. A nyíregyháziak nulla egynél eldönthették volna a találkozót, de szerencsére átvészeltük azt az időszakot. Utána hatalmas akarattal fordítottuk meg az állást. Van még mit csiszolnunk a játékunkon.
Huszák Géza: – Igazságtalan játék a labdarúgás, de már régen a pályán vagyok, ezért ezt tudtam jól. Többször is eldönthettük volna a meccset, ehhez képest jött a nagy fordulat. Talán két tizenegyest is számon kérhetnénk a játékvezetőn, mert a tizenhatoson belül kezezéseket láttunk.

Nem esett egymásnak a Szentlőrinc és a Nyíregyháza, keresték a lyukakat egymás védelmén az első negyedórában. Novák Csanád erre a 24. percben unt rá, és egy 18 méteres átlövéssel maga hasított egy rést a bal felső felé, amivel megszerezte a vezetést a vendégeknek.0–1

Sokáig úgy tűnt, marad is az 1–0, azonban Gengeliczki szabálytalansága óriási lökést adott a 67. percben a piros-feketéknek. Szabó Máté harcolt ki egy büntetőt, amit aztán értékesített is. 1–1

Ezután sorra jöttek a cserék, amik kissé megtörte a mérkőzés és a hazaiak lendületét, ám a Nyíregyháza végül így sem tudott ponttal távozni. Daróczi tökéletesen készítette elő Rétyi lövését, aki laposan, az ötös sarkáról megszerezte a vezetést a Lőrincnek. Az állás már nem változott, így Jeremiás Gergő alakulata a csákvári vereség után, most hasonlóan drámai módon gyűjtötte be az összes pontot.2–1

Vége a találkozónak!

85. perc: Mervó kapott sárga lapot, miután Gengeliczki kilökte Vidnyánszkyt a labda alól, és a lőrinci könyöke eltalálta a védőt.

84. perc: Egy szögletet követően Bese lábbal védett óriásit a közelről érkező lövésnél.

82. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Szentlőrinc! Daróczi cselezett a tizenhatoson belül, majd a jobb oldalon az ötös sarkára érkezőRétyi elé tálalt, aki kapásból lőtt ballal laposan a kapu közepébe.2–1

81. perc: Huszák Géza, a vendégek vezetőedzője is kapott egy sárgát.

80. perc: Pantovics helyére Csősz Richárd érkezett.

79. perc: Nagy Zsombor helyett Kiss-Szemán, Szabó Máté helyénCsörgő Raul a hazaiaknál.

75. perc: László Dávid helyére Rétyi Róbert érkezett a hazaiaknál.

74. perc: Farkas Bendegúz helyére Artner állt be a Szpariba.

73. perc: Gresó és a gólszerző Novák Csanád helyett Pekár és Bouard Ramos lépett pályára a vendégeknél.

71. perc: László Dávid tört befelé a jobb szélről, de lövése már erőtlen volt a védők közt.

69. perc: Szabó Máté vihette egyedül a bal szélen, Vidnyánszky Mátyáshoz centerezett, aki László Dávidhoz tolta tovább a labdát. A jobbszélső első lövését Fejér, majd az ismétlést Gengeliczki blokkolta.

67. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Szabó Máté egyenlít a büntetőből! Magabiztosan lőtt a jobb felsőbe, de volt is esélye gyakorolni, hiszen az előző két meccsen is tizenegyesből talált be.1–1

66. perc: Szabó Máté indult el a felezőtől, sokáig szabálytalanul sem tudták megállítani, de a tizenhatoson belül már sikerült akkorát rúgnia Gengeliczkinek a lábába, hogy elhasaljon. Tizenegyes jön!

64. perc: Nagy Zsombor is besárgult.

63 perc: Jánvári kapott sárga lapot.

61. perc: Csilust és Grumicot Mervó és Vidnyánszky Mátyás váltotta a Lőrincben.

60. perc: Csilus lövése kerüli el messze a kaput.

58. perc: Pantovics kapta vissza a labdát jó helyzetben, tizenhatról lőtt is a bal felső fölé.

53. perc: Farkas Bendegúz rohant le az alapvonalig a jobb szélen, onnan centerezett laposan tökéletesen Pantovic elé, aki kifelé vette át, s kiszorított helyzetéből esélytelen volt, hogy eltalálja a kaput.

49. perc: Fejér ütközött az egyik hazai támadóval, mindketten a földön maradtak az ötösön belül.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Egyik edző sem változtatott.

Jeremiás Gergőnek, a hazaiak edzőjének lesz mit mondania a szünetben (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Vége az első félidőnek!

40. perc: Kisebb szabálytalanságok, veszélytelen lövések, sok pontatlanság jellemzik a mérkőzést.

32. perc:Németh Erik is besárgult.

Végig koncentrálniuk kellett a hazai védőknek (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

29. perc: László Dávid és Gengeliczki ismét összeakadt, ezúttal a támadó tűnt el a vendég tizenhatoson belül, kirúgás jön.

27. perc: László Dávid lövésébe tette bele a fejét Gengeliczki, ápolásra szorul.

24. perc: GÓÓÓÓÓL! Gyönyörű találatot ért el a Szpari! Egy gyors kontra végén Novák Csanád kapta középen a labdát és 18 méterről, jobbal a bal felsőbe lőtt. 0–1

18. perc:Keresztes Bence tüntette el Pantovicsot, ő is sárgát érdemelt.

15. perc:Baki sárgul be Szabó Máté buktatásáért.

5. perc: Gresó jobb külsővel tette szépen Márkus elé a labdát bal oldalról, de a társ az ötösről nem tudott centerezni, Tamás Lászlóba lőtt.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A labdát a fehérben játszó vendégek indították útjára. A Szentlőrinc szokásos piros-fekete mezében.

Már hangolnak a csapatok (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két értékes diadal után legutóbb Csákváron alulmaradó Szentlőrinc az edzőváltás óta megtáltosodott és az előző három bajnokiját mind megnyerő, legutóbb az MTK-t legyőző Nyíregyháza ellen.