Zuigéber volt a különbség a Szentlőrinc és a Dorog között

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.03.07. 14:20
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a játéknap előtt 17. helyezett Szentlőrinc a 15. pozícióban állomásozó Dorogot látta vendégül. A találkozón sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben, de a záró szűk félórára beállt Zuigeber, aki egy góllal és egy gólpasszal megnyerte a meccset a vendégeknek.

Mint az eredményjelző mutatja, a Dorog Szentlőrincen is folytatta jó tavaszi sorozatát (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–DOROGI FC 0–2 (0–0)
Szentlőrinc,
zárt kapuk mögött.Vezette: Zám Zsolt (Kis Zoltán, Rózsa Dávid)
Szentlőrinc: Hajagos – Forgács D. (Babinszky, 76.), Dulló, Keresztes, Nagy B. – Törőcsik (Fröhlich, 70.), Ujvárosi (Nikics, 84.), Hleba (Kapronczai, 70.) – Sili, Matics (Mervó, 76.), Harsányi. Vezetőedző: Marián Sluka
Dorog: Borsos – Kárász, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko (Nagyházi, 86.) – Tomás, Csillag (Szedlár, 59.) – Girsik (Zuigeber, 64.), Szabó L., Kanalos (Beliczky, 86.). Vezetőedző: Antal Gábor
Gólszerző: Zuigeber (69.), Szedlár (79.)

Jó iramú meccset játszott egymással a Szentlőrinc és a Dorog, de a hosszú mélységi indítások majdnem mind pontatlanok voltak, így a kapusok pulzusának sokáig nem kellett megemelkednie. Ez nagyot változott viszont a 64. percben, amikor Zuigeber pályára lépett. A vendégek támadója remekül tartotta meg a labdákat, és percekkel később egy fejessel megszerezte a vezetést csapatának, amit a hazaiak hevesen vitattak, azonban az eredményen ez mit sem változtatott.

Nem sokkal később ismét Zuigeber volt a főszereplő, aki a másik cserejátékosnak, Szedlárnak adott remek labdát a védelem mögé. A társ nem habozott, és eldöntötte a meccset. 0–2

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Dorog nyert 2–0-ra. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Zuigeber vehette át az ötösön a labdát egy csel után viszont fölé vágta a labdát.

90. perc:Kárász kapott sárgát egy taktikai faltért.

89. perc: Beliczky indította remekül Szedlárt, de ezúttal a kirohanó Hajagos védeni tudta a lapos balost.

86. perc: Kettőt cserélt a Dorog. Rjasko helyére Nagyházi, Kanalos helyére Beliczky érkezett.

84. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Szentlőrinc. Ujvárosi helyett Nikics állt be.

79. perc: GÓL! Kettővel megy a Dorog!Ismét Zuigeber volt a főszereplő, aki Szedlár elé tálalt tökéletesen. A társ egy igazítás után 6 méterről jobbal kilőtte a jobb alsót. 0–2

76. perc: Újabb kettős csere a Szentlőrincnél. Mervó és Babinszky állt be, Matics és Forgács Dávid helyére.

70. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak. Kapronczai és Fröhlich érkezett Hleba és Törőcsik helyére.

69. perc: A szentlőrinci kapus, Hajagos heves reklamálása miatt a gól után egy sárgát is kapott.

69. perc: GÓL! Vezet a Dorog!Egy baloldali beadásra érkezett a csereként beálló Zuigeber a bal kapufánál, és az alsó sarkot célozta meg. Bár Hajagos gyorsan kiütötte a labdát, a partjelző azonnal jelezte, hogy az áthaladt a gólvonalon. Bár a dorogi csatárok ezt követően még igyekeztek a hálóba juttatni a labdát, a játékvezető a kezdő körbe mutatott. 0–1

67. perc:Ujvárosi késett el a felezőnél egy belépéssel, az ő jutalma is egy sárga volt.

65. perc: Sili szólózott nagyot a bal szélen, de beadását Dlusztus szögletre fejelte.

64. perc:Zuigeber érkezett a Dorogba, Girsiket váltotta.

63. perc:Kanalos is összehozott egy sárgát, nem engedte elvégezni a kirúgást.

62. perc:Hleba becsúszva szerzett labdát, de a játékvezető szabálytalannak látta megoldását, így kiosztotta a meccs első sárgáját.

60. perc: Ujvárosi 15 méterről jobb belsővel emelte kapura a labdát, de egy fél méterrel elvétette a bal felsőt.

59. perc: Változtatott a Dorog. Szedlák jött be Csillag helyére.

56. perc: Rjasko a jobb szélről tekert Szabó Lukas fejére, de a támadó fejesét Hajagos fogta.

46. perc: Folytatódott a találkozó!

Hleba mélységi megindulásokkal próbálta meg kibillenteni egyensúlyából a Dorog védelmét (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

45. perc: Vége az első félidőnek, amelyet hosszú, pontatlan mélységi indítások jellemeztek.

35. perc: Matics egy szögletet követően 3 méterről próbálkozhatott, de a kapunak háttal nem tudott elég erőt belevinni a lövésbe, így egy védő blokkolni tudott.

Törőcsik Péter jól forgatta a Szentlőrincet (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

29. perc: Inkább a mezőnyben folyik a játék, egyik csapat sem találja a másikon a fogást.

17. perc: Harsányi 22 méteres gyorsan lefelé csapódó jobb oldali szabadrúgásába csak beleütni tudott Borsos, de az ismétlést bravúrral védte.

5. perc: Matics a tizenegyespont magasságában csúsztatott bele egy beadásba, de Sili nem tudta befutni a labdát.

A Dorog is láthatóan felpörgött a meccsre (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

3. perc: Csillag 23 méterről a tizenhatos bal sarkának vonalából elvégzett szabadrúgása Hajagos ölébe hullt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó Dorog csapat indította útjára a labdát.

Hajagos totális koncentrációval melegített Kovácsevics Árpád felügyelete mellett (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két bennmaradásért küzdő csapat egymással. A baranyaiak négy meccs óta nyeretlenek, míg a Dorog tavasszal még veretlen, igaz, legutóbbi négy bajnokiján csak döntetlenre volt képes.

Siliék ugrásra készen várták a kezdést (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)