Nagyon fontos három pontot szerzett a Budafok Szentlőrincen

KAVNDUK BENCEKAVNDUK BENCE
2022.04.03. 15:50
Harsányiék (piros-feketében) a budafoki védelem jobb oldalán okoztak nehézségeket (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Szentlőrinc saját hibái miatt elvérzett a kiesés elől menekülő Budafoki MTE ellen, pedig igen korán, már a 22. percben vezetést tudott szerezni. 2–1-es győzelmének köszönhetően Csizmadia Csaba együttese ideiglenesen elmozdult a kieső helyekről.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kulman Tamás, Ország Péter)
SZENTLŐRINC: Prokop – Hesz, Nagy Zs. (Mucsányi, 62.), Tamás L. – Erdélyi, Jancsó (Török, 72.), Biben (Rétyi, 62.), Nagy B. – Harsányi, Bányai (Németh B., a szünetben), Szabó M. (Mervó, 72.). Vezetőedző: Marián Sluka
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Romics (Györgyi, 42.), Vaszicsku, Fótyik – Csonka, Adorján, Soltész, Kalmár O. (Horgosi, 81.) – Zuigéber (László D., 75.), Szabó L. (Kovács D., 81.).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Erdélyi (20.), ill. Szabó L. (45., 57. – a másodikat 11-esből)
Marián Sluka: – Fájó vereség. Két hetünk volt a felkészülésre, és a kezünkben volt a mérkőzés, amíg türelmesen, szervezetten játszottunk. Ha úgy koncentrálunk, mint az elején, nem tudott volna fordítani a Budafok, amely nem játszott jobban nálunk.
Csizmadia Csaba: – A játék képe alapján megérdemelten nyertünk.

Egyik csapat sem kezdett óriási rohanásba Szentlőrincen, pedig a Budafoknak nagyon kellettek a pontok a kiesés ellen zajló harcban. A 22. percben viszont így is láthatott már egy kifejezetten szép gólt a közönség, az akcióval fellépő hazai jobb oldali védő, Erdélyi Botond lőtt a tizenhatos jobb sarkáról a vendégek kapujába. 1–0

Úgy tűnt, ezzel a találattal meg is fogta vendégét a Lőrinc, amely közel járt, hogy duplázzon, de a szünet előtt mégis a Budafok talált be. Szabó Levente csapott le Hesz Olivér rossz mentési kísérlete után a labdára, és az üres kapuba lőtt tizenhatról. 1–1

A fordulás után ismét a mezőnyben folyt inkább a játék. Biben, Tamás László és Nagy Barnabás viszont összehozta a vezetést a vendégeknek. Nem értették meg egymást, így szabadon gurult a labda, amelyre lecsapott egy vendégtámadó, indította Szabó Leventét, akit ekkor nem tudtak szabályosan megállítani a hazaiak. A sértett értékesítette a megítélt büntetőt. 1–2

Ezt követően még mindkét csapatnak volt lehetősége gólt szerezni, de elpuskázták a helyzeteket.

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Remek labdát kapott Németh Barnabás, de nem tudta levenni a tizenegyes pont környékén.

90+1. perc: Nagy Barnabás szabálytalansága után Németh Barnabás kapott sárga lapot.

90. perc: Györgyi lába görcsölt be, aki a 42. percben állt be csereként.

81. perc: Újabb csere a vendégeknél. Szabó Levente és Kalmár Olivér helyén Kovács Dávid és Horgosi Donát folytatja.

80. perc: Közel volt a harmadik vendég gól, de ezúttal nem tudta a kapuba kotorni Szabó Levente a baloldali beadást.

75. perc: Változtatnak a vendégek is. Zuigeber Ákos helyén László Dávid folytatja.

72. perc: Cserélt a Szentlőrinc. Szabó és Jancsó helyére Mervó ésTörök érkezett.

67. perc:Nagy helyzetet puskázott el a Budafok, pedig a hazai védelem teljesen össze volt zavarodva. Végül Prokop tudott tisztázni.

62. perc: Kettőt cserélnek a hazaiak. Nagy helyénMucsányi, Biben helyén Rétyi folytatja.

57. perc: GÓÓÓÓÓL! Fordított a Budafok! Szabó Levente értékesítette a büntetőt, a kapu közepébe lőtt.1–2

56. perc: Biben Barnabás, Nagy Barnabás és Tamás László nem értette meg egymást, így egy budafoki lecsapott a labdára, majd Szabó Leventét indította, akit Hesz Olivér buktatott. Tizenegyes jön!

Jancsóék (piros-feketében) nem tartottak ki a lefújásig (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

55. perc:Fótyik kapott sárga lapot.

46. perc: Folytatódik a találkozó. A hazaiak cseréltek a szünetben, Bányai PéterhelyéreNémeth Barnabás érkezett.

Vége az első félidőnek! Döntetlenről folytatják majd a csapatok!

45. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített a semmiből a Budafok! Hesz próbált menteni, amivel megzavarta a kirohanó Prokopot. Szabó Levente csapott le a labdára, és az üres kapuba gurított,1–1.

42. perc:Romics megsérült, Györgyi jött a helyére.

39. perc:Soltész kapott sárga lapot egy kemény belépő után.

38. perc: Bányai kapott remek labdát, kibillentette egyensúlyából a védőjét, majd 1 méterről fölé vágta a labdát.

29. perc: Egy jobb oldali beadást követően lőtt Soltész kapura 14 méterről, de Prokop könnyedén hárított.

23. perc: Ismét Erdélyi tűnt fel a Budafok tizenhatosánál, jobbról érkező beadását Biben fejelte Oroszi kezébe.

Erdélyi hatalmas gólt akasztott (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

20. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Erdélyi a tizenhatos jobb sarkáról bombázott középmagasan a hosszú kapufa oldalára, ahonnan a hálóba vágódott a labda. Jancsó beadását egy védő csúsztatta a szentlőrinci balszélső elé,1–0.

11. perc: Inkább a vendégek birtokolják a labdát, de a Szentlőrinc veszélyesen támadja le folyamatosan ellenfelét. Megvolt az első veszélyesnek tűnő budafoki akció is, de Zuigeber labdája lesen találta Szabó Leventét.

4. perc: Egyelőre csak keresi a két csapat a réseket egymás védelmén, a kapuk nem forognak veszélyben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A tiszta fehérben játszó Budafok indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a középmezőnyben lévő, legutóbb Szombathelyről is győztesen hazatérő Szentlőrinc az előző két fordulóban hat pontot gyűjtött, így már éppen a vonal felett lévő Budafok ellen.

Fontos három pont megszerzéséért készül a Budafok (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)