Idegenben gyűrte le az Ajka a Szentlőrincet

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.04.17. 16:50
Nem jutott elég közel Horváth Dániel kapujához a Szentlőrinc (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a Szentlőrinc 25 perc után után hátrányba került az Ajka vendéglátójaként, s nem tudott egyenlíteni, így 1–0-s vereséget szenvedett. A baranyai gárda négy sorozatban lejátszott hazai meccsén csak egy pontot tudott szerezni.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–FC AJKA 0–1 (0–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep,300 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC:Hajagos – Harsányi, Nagy Zs., Tamás L., Nagy B. – Mucsányi (Török L., a szünetben), Havas – Drljo (Hesz, a szünetben), Szabó M. (Onuigbo, 89.), Rétyi (Mervó, 70.) – Grumics (Németh B., a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Lehoczky, Tóth G. (Vogyicska, 86.) – Csizmadia (Tajthy, 71.), Sejben, Gaál B. – Szarka (Kenderes, 81.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Szarka (29.)
Kiállítva:
Onuigbo (90+4.)
Marián Sluka: – Negyedszerre sem sikerült megtörni a hazai pálya átkát. Nem fogjuk fel, hogy a bajnokságnak ebben a szakaszában még nagyobb akaratra lenne szükségünk, az első félidőben ez nem látszott rajtunk, a vége pedig egy potya gól lett. A szünetben változtattunk, feljavultunk, még egy kicsit türelmesebben kellett volna játszani. A továbbiakban fontos lesz, hogy megnyerjük azokat a mezőnybeli párharcokat, amiket eddig nem sikerült.
Kis Károly: – Az első félidő alapján megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A másodikban a hazaiak sokat tettek az egyenlítésért, de masszívan és agresszívan védekeztünk. A sérültek visszatérése és a covid-fertőzés után négyből három meccset megnyertünk, ezért előrefelé tekintünk, reméljük, újabb egy-két helyet tudunk még előre lépni.

Sorozatban negyedik hazai mérkőzését játszotta a Szentlőrinc, de rossz sorozata (előző három mérkőzésen egy pont) ellenére sem esett neki ellenfelének, az Ajkának. Jóformán az első játék részben igazi helyzetig sem jutottak a piros-feketék leszámítva Rétyi távoli, de veszélytelen próbálkozásait. Ezzel szemben a vendégek gólt is tudtak szerezni, éles lövés után Hajagos épp a berobbanó Szarka elé ejtette a labdát, s a támadó pár méterről a léc alá lőtt. 0–1

A szünetben játékrendszert váltott Marián Sluka, s hármat is cserélt. Ez meg is hozta a várt változást a pályán, mert az Ajka kényszerült inkább védekezésre, míg a Lőrinc előtt több helyzet is volt, amikor egalizálhatott volna, de Horváth Dániel eszén ezen a meccsen nem lehetett túljárni. Igaz, a ráadásban akár büntetőből megpróbálhatta volna ezt a bravúrt a hazai gárda, Nagy Barnabás lábára lépett rá a tizenhatoson belül az egyik vendégvédő, ezt viszont sem a pár méterre lévő asszisztens, sem a játékvezető nem vette észre.

A találkozó végén a feldúlt Onuigbobelebikázott egyet a labdába, amellyel az egyik ajkai játékost találta el, s a két csapat egymásnak esett. Végül a lőrinciek támadójának a lefújás után piros lapot is felmutatott Bana Gergely.

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

Vége a mérkőzésnek, de kisebb dulakodás alakul ki a pályán. Onuigbot ki is állította a játékvezető.

90+1. perc: Nagy Barnabás lábára léptek rá a vendég tizenhatoson belül, a játékvezető nem látta szabálytalannak az esetet.

89. perc:Szabó helyére Onuigboérkezett a hazaiaknál.

87. perc:Tar kapott sárga lapot.

86. perc: Újabb csere a vendégeknél. Tóth helyére Vogyicska érkezett.

84. perc:Sejben kapott sárgát visszarántásért.

81. perc:Szarka hagyta el a pályát Kenderes jött a helyére a vendégeknél.

A pontrúgásokat jól védekezte le az Ajka (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

75. perc: Szabó Máté 22 méterről végzett el veszélyesen egy szabadrúgást, de Horváth Dániel hárítani tudott.

71. perc: Cseréltek a vendégek is. Csizmadia helyére Tajthyérkezett.

70. perc: Cserélt a Szentlőrinc. Rétyi helyére Mervó érkezett.

67. perc: Csizmadia érkezett jól a kapu elé, de a jobb oldali beadást közelről Hajagos kezébe fejelte.

61. perc: Török László kapott sárga lapot!

55. perc: Hesz Olivér labdájának szeme volt, tökéletesen találta meg Németh Barnabást, de a csatár lapos lövésébe bele tudta tenni a lábát Horváth Dániel.

52. perc: Németh passzából Havas tört be a vendég tizenhatoson belülre, de közben szabálytalankodott a vele ütköző védővel szemben.

46. perc: Folytatódik a találkozó! A hazaiak cseréltek a szünetben, Grumics, Drljo és Mucsányi helyéreNémeth, Hesz, illetve Török érkezett. Ezzel szerkezetet is váltottak a hazaiak, öt védővel folytatják.

Vége az első félidőnek!

41. perc: Csizmadia kapott jó helyzetben labdát, fordulásból lőtt laposan a tizenhatos vonaláról, de Hajagos védett. A kontrából veszélyeztethetett volna a Lőrinc, de Drljo egy csel után csúnyán fölé lőtt 15 méterről kicsit jobbról.

34. perc: Mucsányi kapott sárgát visszarántásért.

29. perc: GÓÓÓÓL! Vezet az Ajka! Egy élesen belőtt labdát ejtett HajagosSzarka elé, aki közelről nem hibázott. A léc alá vágta a labdát pár méterről,0–1.

Havasékat egyszer játszotta át jól az Ajka, de abból Szarka gólt szerzett (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

27. perc: Rétyinek adott egy bodicseket a felezőnél Tóth Gergely, de Szabó Máté tovább tudott robogni a labdával. A szentlőrinci támadó középpályást a már sárgás Lehoczky akasztotta hátulról, de a játékvezető továbbot intett ismét.

24. perc: Szarka érkezett remekül egy baloldali beadásra, de az útjába vetődő Hajagos, Nagy páros mellett egy méterről a felső kapufát lőtte ki.

20. perc: Ismét laposan próbálkozott távolról Drljo, az oldalhálóban kötött ki a labda.

18. perc: Drljo maradt lent a földön miután Heffler keményen oda lépett neki, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

17. perc: Egy jobb oldali beadás Rétyit találta meg a vendég tizenhatoson belül, de nem tudott veszélyeztetni a támadó.

16. perc: Rétyit és Szabó Mátét is buktatták a vendégek, kisebb lökdösődés alakult ki ebből a pályán. Végül Szabó és Lehoczky kapott sárgát.

12. perc: Gaál Bálint próbálkozott 20 méterről balról, de átlövése egy fél méterrel elkerülte a hazai kaput.

6. perc: Drljo távoli lapos próbálkozását könnyen hárította a vendégek kapusa.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát!A vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Megérkeztek a csapatok! Hamarosan kezdünk!

Grumicsék zsinórban negyedszer melegíthetnek otthon, pontot eddig csak egyet szereztek ebben az időszakban (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a gyenge tavaszt produkáló, 12. helyezett Szentlőrinc a szintén nem túl fényes mérleggel rendelkező, 13. helyen álló Ajka ellen.