Két gólt lőtt emberelőnyben a Szeged a Kaposvárnak

2021.04.11. 16:50
A szegedi Ódor Máté (balról) jól védekezett a mérkőzésen a kaposváriak ellen (Fotó: Karnok Csaba / Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Szeged-Csanád a Kaposvárt fogadta. Az első félidő eseménytelensége után Zsirai Martin kiállítása révén emberelőnybe került a Szeged, amely ezután előbb 11-esből, majd akcióból is betalált, így 2-0-ra megnyerte a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 20 (00)
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Berényi Tamás (Kovács G., Tőkés)
Szeged-Csanád GA: Takács J. – Ódor, Szilvási, Pejovic (Oláh G., 78.), Mohl – Simon Á. (Kővári, 73.), Jovanovic – Dobos Á. (Kóródi, 78.), Gréczi (Grumics, 65.), Varga Sz. – Gajdos (Haruna, 73.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Kaposvár: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Zsirai, Bidzilya (Nagy J., 60.), Andrics (Zólyomi, 84.), Szederkényi – Farkas B. (Bartos, 84.), Balázs Zs. (Gál, 60.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerzők: Gajdos (72. – 11-esből), Haruna (83.)
Kiállítva: Zsirai (55.)

Dragan Vukmir: – Nagyon nehéz meccsre számítottunk, az is volt. Szerencse is kellett ahhoz, hogy nyerjünk. A Kaposvár stabil volt hátul, de talán mi jobban akartunk nyerni hazai pályán, és ez dönthetett.
Várhidi Péter:
– Mindkét csapat mindent megtett a sikerért, ám a kiállítás eldöntötte a három pont sorsát. Feszült meccs volt, amely lehetett volna null null is, de hogy miért maradtunk pont nélkül, arról kérdezzenek másokat. Pogacsicsnak nem volt védeni valója.

Az első félidőben nem sok minden történt, a kapuk nagyon kevésszer forogtak veszélyeben, egyik csapatnak sem volt említésre méltó lehetősége.

A szünet után – főleg a második játékrész második felében – azonban eseménydúsabb lett a találkozó, leginkább azért, mert Zsirai Martint másdik sárgával kiállította a játékvezető. Az emberelőnyt a Szeged kihasználta: előbb a 72. percen Gajdos Zsolt értékesítette a Simon Ádám ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt 11-est (1–0), majd alig tíz perc múlva Varga Szabolcs bal oldali beadását követően Haruna érkezett a labdára, előbb Pogacsicsba lőtt, másodszorra viszont már nem hibázott – ez volt az első találata szegedi színekben, 2–0.

A Szeged-Csanád GA a második félidő alapján megérdemelte a három pontot, de azt ne felejtsük el, hogy 1–0-nál Takács János bravúrral védte Farkas Balázs ziccerét, amikor az egyedül vezethette rá a labdát.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

90+3. perc: vége a mérkőzésnek, a Szeged nyert 2–0-ra.

90. perc: 3 perc a ráadás.

84. perc: Farkas B. helyén Bartos, Andric helyén Zólyomi folytatja.

83. perc: GÓÓÓL! VARGA SZABOLCS BALRÓL BEADTA A LABDÁT, JAMMEH ÉRKEZETT, AZ ELSŐ LÖVÉSÉT MÉG VÉDTE A KAPUS, DE A KIPATTANÓT ÖT MÉTERRŐL HARUNA BELŐTTE, 2–0.

80. perc: Kóródi lapos beadásából Oláh G. a védőbe lövi a labdát.

78. perc: Dobos Á. helyett Kóródi folytatja, míg a megsélrült Pejovic helyére Oláh G. érkezik.

77. perc: Farkas B. egyedül visz a kapura a labdát, Takács Jánost át akarja emelnmi, de a kapus nagyot véd.

74. perc: Simon Á. helyett Kővári folytatja.

73. perc: Gajdos le is jött, Jammeh Haruna a helyén.

72. perc: GÓÓÓÓL! A 11-EST GAJDOS VÁLLALTA MAGÁRA, ÉS A BAL ALSÓBA LŐTTE A LABDÁT, 1–0.

70. perc: szegedi 11-es. Simon Ádámot buktatta Ur a 16-oson belül, sárgát is kapott érte a védő.

65. perc: Gréczi helyére Grumics érkezik.

64. perc: Gajdos lőtt Pogacsics kezébe a 16-oson belül.

62. perc: Dobos Á. érkezett egy beadásra a jobb oldalon, az alapvonaltól azonban magasan adott be.

60. perc: kettős vendégcsere: Bydzilja helyett Nagy J., Balázs Zs. helyére pedig Gál jött be.

59. perc:Jovanovic lőhetett, ez már bravúr volt Pogacsicstól.

57. perc: Gréczi került lövőhelyzetbe a 11-es ponton, de gyengén találta el a labdát, így Pogacsicsnak nem kellett a barvúr.

55. perc: Zsirai kapott egy sárgát, ez már a második, ezért járt a piros lap.

52. perc: Farkas B. bal oldalról adta be a labdát, senkinek sem volt jó.

46. perc: Varga Sz. a 16-oson kívülről lőtt, egy védőről szögletre pattant a labda.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: véget ért az első félidő.

45. perc: kaposvári szabadrúgás után Hadaró 28 méterről egy méterrel fölé lőtt. Egyetlen perc a ráadás.

37. perc: Simon Á. kapott sárgát.

34. perc: Mohl 20 méteres lövése ment éppen csak el a bal kapufa mellett.

32. perc: az utóbbi időszakba több szögletet is kiharcolt a Kaposvár , ezúttal a balról érkező beadást fejelte két méterrel fölé Szabó Alex.

A két csapat az első félidőben nem veszélyeztette a kapukat (Fotó: Karnok Csaba / Délmagyarország)

24. perc: jobboldali beadás után Ur a ötös rövidebbik sarkáról estében mellé passzolt.

20. perc: Jovanovic kapott sárgát.

14. perc:Gréczi ballal elég rosszul találja el a labdát a 16-oson belül, Simon Á. már nem tud belekapni, hogy kapura terelje.

12. perc: távoli lövés megy el a szegedi kapu előtt, a becsúszó Balázs Zs. a hosszún lemaradt.

10. perc: Simon Ádám előzi meg a védőjét, és öt méterről kapura pörgeti a labdát, de Pogacsics elvetődve védi a nem túl erős próbálkozást.

8. perc: Zsirai kapott sárga lapot.

6. perc: jobbról érkezett a kaposvári beadás, hosszú volt mindenkinek.

4. perc: a meccs elejét a szegedi térfélen töltötték a csapatok.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kék-feketében, míg a vendégek fehér szerelésben.

A két csapat őszi mérkőzésén a Szeged-Csanád Grosics Akadémiaa hajrához érkezve már 2–0-ra vezetett, amikor érkezett a Kaposvár szépítése, de a vendégek akkor megszerezték a három pontot.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két körben nyeretlen Szeged-Csanád a legutóbbi hat fordulóban győzni képtelen Kaposvár ellen.