Értékes pontokat hagyott a Vasas Szegeden

2021.10.24. 16:50
Háromezer néző volt kíváncsi a Szeged és a Vasas (fehérben) meccsére (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország
A labdarúgó NB II 13. fordulójának rangadóján a Szeged-Csanád GA a forduló előtt listavezető Vasast látta vendégül. A találkozón helyzetek mindkét oldalon adódtak, kapusbravúrok is voltak, gólok viszont nem születtek, így döntetlenre végeztek egymással a felek.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–VASAS 00

Szeged, Szent Gellért Fórum, 3000 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi N., Baghy)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. –Ódor, Temesvári, Pejovic, Kővári – Simon Á., Kovács M. - Gréczi (Kóródi, 74.), Horváth K. (Lestyán, 89.), Gajdos (Dobos Á., 74.) – Haruna (Farkas A., 79.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Márkvárt (Pátkai, 69.), Berecz Zs., Hinora – Radó, Feczesin, Pekár (Hidi, 69.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Dragan Vukmir:
– Tudtuk, milyen minőségű csapat a Vasas, ezért igyekeztük lezárni a területeket. Ez sikerült, ezért megérdemeltük a döntetlent.
Kuttor Attila: – Reális az iksz, mindkét csapat megszerezhette volna az egyetlen gólt, és ugyan az utolsó három lehetőség előttünk volt, de még egyszer hangsúlyozom, a döntetlen igazságos.

A meccs első szakaszában a Vasas birtokolta többet a labdát, ám a szegedi jobb oldal igen aktív volt, gyakran sikerült Gréczinek, Ódornak és Kovács Milánnak – aki egykori csapata ellen lépett pályára – eljutnia az alapvonal közelébe, de lapos beadásaik ekkor pontatlanok voltak.

A 28. percben Gajdos 17 méterről, szabadrúgásból lőtt kapura, de egy méterrel célt tévesztett, majd ugyanő Ódor beadása után lesről talált be. A fentiekből is látható, hogy a Vasas nem tudott egyértelmű mezőnyfölényt kiharcolni, mert, bár a vendégcsapat többet kezdeményezett, a kapura nem volt veszélyes.

Rögtön a szünet után Haruna került ziccerbe, miután Gajdos fejjel lekészítette neki a labdát, ám a támadó közelről az elé vetődő Jovába lőtt. Egy szöglet után Temesvári fejesét védte megint bravúrral a Vasas kapusa. Felpörgött a meccs, a másik oldalon Radó ballal tüzelt fölé. A 63. percben Pekárlépett ki a védők között, 12 méteres lövésétMolnár-Farkas lábbal védte. Megint Radó következett, a fejesénél fel sem kellett ugrania, de néhány centimétert így is tévedett. Az utolsó 20 perchez érve átvette az irányítást a Vasas, Feczesin éppen csak eltévesztette a bal felső sarkot, a Szeged pedig jobbára védekezett. Ennek ellenére Kóródi lövéshez jutott, majd Feczesin lőtt luftot ígéretes helyzetben.

Noha gól nem született a meccsen, esemény volt bőven, és néhány kapusbravúrt is láthattunk. A Szeged értékes pontot szerzett az NB I-be visszavágyó ellenfelétől.00

20. Tiszakécske1321113–32–192

90+3. perc: vége a találkozónak.

90+2. perc: Berecz lőtt nagyon csúnyán mellé.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Lestyán érkezett Horváth K. helyére.

79. perc: Kóródi lövését eldőlve védte Jova.

79. perc: Haruna helyére Farkas A. érkezik.

78. perc: Litauszki kapott sárga lapot.

74. perc: Gréczi és Gajdos helyére Kóródi és Dobos Á. érkezett.

71. perc: Radó fejelt mellé éppen csak nyolc méterről.

69. perc Pátkai váltja Márkvártot, míg Hidi jött Pekár helyére.,

68. perc: Berecz belsőzött fölé 20 méterről.

63. perc: Pekár lépett ki a védők között, 12 méteres lövését Molnár-Farkas lábbal védte.

55. perc: Radó lövése után a labda Pejovicről pattant oldalra.

Előfordult, hogy két Vasas-játékos sem bírt el a szegedi Horváth Krisztoferrel

51. perc: Temesvári fejesét védte bravúrral Jova.

50. perc: Haruna került ziccerbe Gajdos fejese után, Jova hatalmasat védett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Ezúttal a védelmek jeleskedtek, itt éppen Iyinbor tisztáz

45. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: Kovács M. ballal rálőtte az ötösön elé hulló labdát, egy védőről szögletre pattant a labda.

43. perc: Feczesin fejelte a labdát Radó elé, ám Ódor fejjel szögletre mentett.

33. perc: Ódor beadása után Gajdos gólt lőtt, de lesről...

Inkább a küzdelem dominált a Tisza-parti 90 perc során

32. perc: Iyinbor is besárgult.

28. perc: Gajdos kapott sárga lapot.

27. perc: Gajdos 17 méterről tekert kapura szabadrúgás után.

23. perc: Radó bal oldali lapos passza után a kapu előtt lemaradt a labdáról Pekár.

14. perc: most Ódor jutott le az alapvonalig, beadott jobbról, Haruna okszizott, Horváth K., majd Haruna elől mentettek a védők, Gréczi lövése pedig szögletre pattant.

11. perc:Kovács M. jobb oldali lapos beadását Litauszki rúgta ki az ötösön.

9. perc: Horváth K. keveredett le a bal oldali alapvonal közelébe, lapos beadása védő és támadó mögé érkezett

6. perc: a vendégek birtokolják többet a labdát, el is végezheti az első szögletét.

1. perc: a vendégek fehérben, a hazaiak kék-feketében. Gréczi jobb oldali beadása magas mindenkinek.

Szeged, újra fel a harcra! –áll a szegedi ultrák drapériáján.

A két együttes Szegeden az előző bajnokság tavaszi idényében találkozott, akkor Otigba góljával a fővárosiak nyertek - a védő most eltiltás miatt nem játszhat.

A Vasas győzelemmel, a Szeged vereséggel melegített a mai találkozóra, amely szegedi szempontból az év egyik legfontosabb találkozója a két csapat múltja miatt. Elővételben 2700 jegy talált gazdára, így minden bizonnyal sok néző előtt rendezik a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző játéknapon a Csákvártól kikapó Szeged a III. Kerület elleni sikerrel élre ugró Vasassal.