Otigba fejesével győzött a Vasas Szegeden

VAJGELY PÁLVAJGELY PÁL
2021.04.02. 21:53
Egy fejes döntött a Szent Gellért Fórumban (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 30. fordulójának nyitó mérkőzésén a Vasas egy szöglet utáni fejes góllal 1–0-ra nyert a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–VASAS FC 0–1 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette:Zierkelbach Péter (Albert István, Aradi József)
SZEGED-CSANÁD GA:Varga B. – Ódor, Szilvási, Pejovic, Mohl – Jovanovic, Simon – Kővári (Gréczi, 77.), Varga Sz. (Kóródi, 77.), Dobos (Gajdos, 68.) – Haruna (Grumic, 68.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
VASAS: Jova – Otigba, Tóth B., Viczián, Terbe (Balajti, 79.) – Hidi M., Szatmári (Köböl, 64.), Kovács M. – Pekár (Hinora, 75.), Feczesin, Radó (Vernes, 64.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Otigba (71.)
Dragan Vukmir: – Gratulálok a csapatomnak, mert nagyot küzdött! Ugyan a Vasas többet birtokolta a labdát, de meddő volt a fölénye. Az utolsó perces kezezésre kíváncsi lennék... Ebben a mentalitásban kell tovább dolgoznunk.
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben jól működött a rendszerünk, birtokoltuk a labdát. Ki kell emeljem, hogy sokak szerint sok könnyű meccs van az NB II-ben, de véleményem szerint ez nem igaz. A szervezetten játszó Szeged ellen nehéz volt játszani. Ha kicsi szerencsével is, de megérdemelt győzelmet arattunk, mert előre játékban többet mutattunk ellenfelünknél.

Aktívabb volt az elmúlt két meccsén döntetlent elérő Vasas a péntek esti mérkőzésen, Feczesin fejesén kívül azonban nem volt nagy gólhelyzete. Az angyalföldiek támadója egy beadás után fejelhetett, és a labda a keresztlécen csattant. A szegedieknek is egy fejese volt, amely után Jovának védenie kellett; a szervezetten védekező Tisza-partiak ellen sokáig nem találta az ellenszert a Vasas.

Ebben sok fordulat a szünet után sem következett be, és végül egy pontrúgás döntött. Jobb oldali szöglet után Otigba csúsztatta a labdát a hosszú sarokba, ahová Varga Bence már nem ért oda. Két egyenlítési lehetősége is volt a Szegednek a hajrában, de sem Gréczi, sem Gajdos lövése nem talált utat a Vasas kapujába, így a vendégek három pontot szereztek a Szent Gellért Fórumban.0–1

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

Vége a mérkőzésnek. A Vasas Otigba fejesével szerzett három pontot (0–1). Köszönjük a figyelmet!

90.perc: Három perc a ráadás a meccs végén.

90.perc: Balajti kap sárgát a Vasasban.

87.perc: Nagy szegedi helyzet maradt ki! Simon labdaszerzése után sikerült középre tenni a labdát, ahol a kapuval szemben érkező Gréczi kapásból mellé lőtt!

84.perc: Jovanovic fejel le egy felívelt szabadrúgást, viszont az érkezők közül senki nem tudja már kapura tenni. A harmadik szegedi szöglet sem hoz eredményt.Gréczi viszont kap egy sárgát, mert megállítja a kontrát.

79.perc: Változtat Schindler Szabolcs is: Terbét hívja le, akit Balajti vált.

78.perc: Gajdosé az első szegedi sárga egy felezőnél elkövetett szabálytalanságért.

77.perc: Újabb kettős cserét hajt végre Dragan Vukmir: Vargát Kóródi, Kővárit pedig Gréczi váltja.

75.perc: Cserélnek a vendégek: Pekárt Hinora váltja.

73.perc: Egy nagy szegedi helyzet: az iménti szituációért járó szabadrúgás elmegy a hosszúra, ahol Gajdos érkezik, de estében leadott lövése centikkel megy el a keresztléc fölött.

73. perc: Kovács Milán kapja a meccs első sárgáját.

71.perc: GÓL, VEZET A VASAS! Egy jobb oldali szögletre Otigba érkezik középen, akinek csúsztatására már nem ér oda Varga,0–1.

68.perc: Kettős csere a Szegedben is: Dobos helyére Gajdos, míg Haruna helyére Grumic jön.

64.perc: Először a Vasas cserél: Radó helyére Vernes érkezik, Szatmári helyett pedig Köböl játszik a folytatásban.

55.perc: Radó használta ki két szegedi védő határozatlanságát, az alapvonalig ment a labdával, majd beadásába Pejovic nyúlt bele, de Varga remek reflexszel kiütötte a közelről érkező labdát.

48.perc: Dobos beadása után Varga lőhetett, de nem talál kaput: komoly lehetőség volt!

46.perc: Folytatódik a meccs, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Véget ért az első félidő. A Vasas aktívabb volt, a Szegednek egy veszélyes fejese volt, aminél védenie kellett Jovának, de nem hozott gólt az első játékrész.

45.perc: Szatmári lövését védi könnyedén Varga. Egy perc a ráadás az első félidő végén.

39.perc: Pekár most két ember között, középen lépne ki, de lövését blokkolják.

32.perc: Jovanovic gyűjt be egy lecsorgó labdát a Vasas tizenhatosának előterében, de lövése a kapu fölött köt ki.

30.perc: Szatmári lő ballal mintegy húsz méterről, de ballábas kísérlete ha nem is sokkal, de elmegy Varga kapuja mellett.

27.perc: Dobos robog el a bal szélen, majd beadásába belelépnek, a levágódó labda pedig veszélyesen kanyarodik, de szöglettel jöhet a Szeged. Pejovic érkezik a szögletre, léc alá tartó fejesét Jova védeni tudja.

A fehér mezes Vasas dominált az első félidőben Szegeden. Fotó: Frank Yvette, Délmagyarország

21.perc: KAPUFA! Ugyan kiegészült a Szeged, visszatért a pályára Varga, de Pekár a bal oldalon vezetett támadása utáni beadását Feczesin a keresztlécre fejelte.

20.perc: Varga Szabolcs kiált nagyot egy párharc után, majd lent is marad, érkezik az orvosi stáb is.

15.perc: A Vasas mezőnyben dominál, de nem tud helyzetet kialakítani. Jovanovic lecsúszott beadása majdnem veszélyes Jova kapujára, de elmegy a kapu mellett.

11.perc: Ismét Pekár, nagyjából ugyanarról a helyről indul meg, mint az imént, ezúttal a lövést választja, de csúnyán mellé megy.

7.perc: Pekár veri meg az ellenfelét, majd adja élesen középre, de hárít a szegedi védelem.

4.perc: Feczesin a kapuval szemben, 18 méterről lőtt, de a szegedi blokkról levágódik a labda, amit Varga húz le.

1. perc: A fehér mezben futballozó vendégek kezdték a mérkőzést, a Szeged kék-feketében lép pályára.

Köszöntjük olvasóinkat a Szent Gellért Fórumból! Hamarosan kezdődik a nagypénteki rangadó, amely az 1989-es osztályozó miatt kiemelt szereppel bír Szegeden. A hazaiaknál először a kezdőcsapat tagja Jammeh Haruna, a télen érkezett csatár ma debütál a Tisza-partiaknál. A Vasasnál három változtatás a legutóbbi kezdőhöz képest, Szatmári, Kovács és Otigba került be a kezdő tizenegybe. A szegedi szurkolók egy nagy Szeged feliratot készítettek el drapériaként. "A ti utatok sem könnyű, de mi itt vagyunk veletek!" - áll a molinón.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy bajnoki óta veretlen Szeged a legutóbbi két meccsén csak egy pontot szerző Vasas ellen.