Hátrányból győzött a Szombathelyi Haladás Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2021.02.07. 16:50
Szegedi helyzet a Haladás kapuja előtt (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Haladást látta vendégül. A találkozó első félidejében mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, majd a hajrában a vendégek bal oldali támadás végén megszerezték a győztes találatot is (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (1–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Kis Zoltán, Belicza Bence)
SZEGED-CSANÁD GA: Varga B. Ódor (Kővári, 87.), Pejovic, Deák I., Mohl Jovanovic, Simon Á. Varga Sz. (Bitó, 87.), Germán (Gajdos, a szünetben), Dobos Á. (Gréczi, 64.) Grumic (Kóródi, 64.). Vezetőedző: Vukmir Dragan
HALADÁS
: Verpecz Schimmer (Jancsó, 78.), Mocsi, Debreczeni Z. (Doktorics, 52.), Németh Mi. Kiss B., Csilus, Holdampf, Bosnjak Németh Má. (Dragóner, 66.), Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Jovanovic (16.), ill. Németh Má. (45.11-esből), Medgyes Z. (85.)
Vukmir Dragan: – A mai mérkőzés megmutatta, hogy néhány játékos nem túl jól viseli a nyomást. Az első félidőben megvoltak a helyzeteink, de megint nem találtunk be másodszor. A szünet után már nem volt annyi lehetőségünk, mint előtte, és sajnos az ellenfél a hajrában betalált. Minden meccsen van hiba hátul, ez egyáltalán nem fogadható el.
Mátyus János: – Ilyen meccsre számítottunk. Az első félidőben voltak gondjaink, nem tudtunk a Szeged fölé nőni. A szünet után már megérdemelten szereztük meg a győztes gólt, de a Szeged is markánsan játszott.

Egészen jó iramú mérkőzést játszott a két csapat egymással. Az első félidőben hiába volt fölényben a Haladás, a 16. percben remek kontra után Jovanovic kilőtte a jobb alsó sarkot. A szombathelyiek ezután is többet birtokolták a labdát, de a góljuk teljesen váratlanul jött: egy büntetőt túl jó indulattal adott meg Szilágyi Sándor játékvezető a Deák és Medgyes közötti párharc után a vendégeknek, és Németh Márió értékesítette a 11-est.

A második félidőben már nem volt annyi helyzet, mint az elsőben, és a hajrában a Haladás egy bal oldali támadás végén megszerezte a győztes találatot.1–2

A Szeged a szentlőrinci vereség után ezúttal hazai pályán is kikapott mindkétszer 21-re , és már éppen csak a vonal felett áll a tabellán.

20. Debreceni EAC2341919–48–2912

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–1 nyert a vendég Haladás. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Simon Á. fejelt fölé. 3 perc a ráadás.

A Haladás nem ismert elveszett labdát és a hajrában a győztes gólt is belőtte (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

87. perc: Bitó és Kővári jön hazai oldalon, Ódor és Varga Sz. hagyta el a pályát.

85. perc. GÓÓÓÓL! Egy bal oldali támadás után MEDGYES Z. érkezett a rövidre, és a kapuba pörgette a labdát, 12.

83. perc: Mocsi sárgát kapott.

78. perc: Schimmer megsérült, Jancsó váltja.

73. perc: Medgyes Z. messziről lőtt, két méterrel fölé.

68. perc: Varga Sz. 20 méterről lőtt fölé.

67. perc: Medgyes Z. lőtt mellé a röviden.

66. perc:Dragóner érkezett Németh Má. helyére.

64. perc: Kettős szegedi csere: Kóródi és Gréczi érkezik, Grumic és Dobos Á. jön le.

A szegedi Ódor Máté (2) pórbálja kicselezni ellenfelét (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

54. perc: Holdampf durrantott fölé 22 méterről.

52. perc: Doktorics állt be Debreczeni Z. helyére.

50. perc: Grumic nyert fejpárbajt a 16-oson belül, de a labdát Verpecz felszedte.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: A szünetben cserélt a Szeged: Germán helyett Gajdos érkezik, így Grumics lett a csapatkapitány.

A legkitartóbb szegedi szurkolókat nem lehetett eltántorítani a meccsnézéstől

Véget ért az első félidő.

45. perc:Deák kapott sárgát.

45. perc:A 11-est NÉMETH MÁ. a jobb alsóba lőtte, 1–1.

44. perc: Tizenegyest végezhetnek el a szombathelyiek. Medgyes előadta a "nagy halált" Deákkal szemben, a bíró a büntetőpontra mutatott.

37. perc: Dobos Á. jobb oldali lapos beadása elment Grumic előtt, Varga Sz. éles szögben beérte a labdát, de már csak fölé pattintotta.

A szegedi csapatkapitányt, Germánt akadályozzák meg abban, hogy indítson (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

35. perc: Németh Milán balról betört a 16-oson belülre, lőptt, Pejovic testtel blokkolt.

23. perc:Németh Milán kapott sárga lapot.

Németh Milán fejjel tisztáz a Haladás kapuja előtt Germán és Deák elől (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

21. perc: Grumic vette le Varga Sz. emelését a 16-oson belül, dropból ballal a bal felső sarok mellé lőtt.

18. perc: Varga Sz. erőből lőtte a kapu elé a labdát, nem érkezett senki az ötösön.

Így örül a góljának Jovanovic (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

16. perc: GÓÓÓÓL! 1–0. Szép szegedi támadás futott a bal oldalon, Germán készítette le a labdát JOVANOVICNAK, aki a 16-oson kívül tolt egyet rajta, majd laposan a jobb alsóba gurított, 1–0.

14. perc: Varga Sz. balról ad be laposan, Dobos valahogy beleér, de a labda mellé megy.

11. perc: Ódor jobb oldali lapos beadásáról Grumic éppen csak lemarad, a visszaemelt labdát Germán gyengén melléfejelte.

10. perc: Jobbára a Haladásnál a labda, a Szeged inkább kontrázik.

2. perc: Grumics kap remek labdát, az ötös sarkán szerelik szögletre.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, fekete-kékben a Szeged, fehér szerelésben a Haladás.

A szegedi Gajdos (balról) és Kóródi melegít az első tavaszi hazai bajnoki előtt (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

A Szeged-Csanád GA kezdője három helyen változott a korábbihoz képes: Takács J. helyett Varga B. kezd a kapuban, míg az öt sárgás Oláh Gergő helyett a hosszú idő után visszatérő Jovanovic, Gajdos helyén pedig Varga Sz kezd.

Meccs előtti eligazítás a szombathelyieknél Schimmer Szabolcsnak (23) (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy milyen lesz Vukmir Dragan hazai bemutatkozása a Szeged kispadján.