Szentlőrinci bravúr sok góllal Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.02.05. 14:50
A Szeged (kék-feketében) már az első félidőben tetemes hátrányba került (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Szeged a Szentlőrincet látta vendégül. A találkozó első félidejében összeszedett háromgólos hátrányt már nem tudta ledolgozni a hazai csapat, a hajrában csak szépíteni tudott a meccset jól menedzselő vendégek ellen, akik 4–2-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SZENTLŐRINC 2–4 (0–3)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey (Beronja, a szünetben), Temesvári, Tóth B., Kővári – Papp Á., Farkas A. (Rácz B., 69.), Szakály D., Gajdos – Bíró B. (Kundrák, a szünetben), Haruna. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes, Tamás L., László D. – Papp G. B. (Csörgő, 68.) – Pintér Á. (Radosevic, 58.), Daróczi, Kesztyűs (Havas, 76.), Rétyi (Vidnyánszky, 68.) – Novák Zs. (Taipi, 58.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző:Papp Á. (47.), Kundrák (82.), ill. Daróczi (29.), Keresztes (37.), Rétyi (45.), Taipi (80.)
Alekszandar Sztevanovics:
– Nem tudom, hol is kezdjem... Az első félidő után szörnyen éreztem magam, de így voltak vele a játékosok is. Uraltuk a meccset az elején, majd nyomás nélkül adtuk el a labdákat. Az első gól szerencsétlen volt, aztán jött az esély az egyenlítésre, de három méterről sem találtuk el a kaput. A szünet után reményt adtunk magunknak, de nehéz helyzetben voltunk. Sajnálom azokat a szurkolóinkat, akik kijöttek erre a meccsre.
Jeremiás Gergő:
– Az első félidőben jobban kezdett a Szeged, de ahogy ezt az időszakot átvészeltük, jobban játszottunk, a szerencsés gól hatásait jól lovagoltuk meg. A szünet utáni időszak nem tetszett, és míg az elején a játékkal, addig a második félidőben már a lelkesedésünkkel tűntünk ki.

Sok labdatartással szegedi fölényt láthattunk az első negyedórában, a vendégek nem nagyon tudtak kimozdulni saját kapujuk előteréből. Ahogy ment előre az idő, úgy lett egyre bátrabb a Szentlőrinc, és ennek a félidő közepén meg is lett az eredménye. Előbb szerencsésnek mondható góllal megszerezte a vezetést, majd még a sokkot kihasználva nyolc perc múlva egy beadás után fejesből megduplázta előnyét. A kegyelemdöfés a félidő utolsó percében jött, ekkor Rétyi Róbert révén már háromgólos lett a szentlőrinci előny.

A második félidőt remekül kezdte a Szeged, Papp Áron révén rögtön szépített is. A vendéggárda nem sokat tudott a támadásokkal törődni, igaz, egy-két veszélyes ellenakciója így is volt. A szegediek reményei egymást követő hibák után a 80. percben foszlottak szét, Kundrák Norbert – egyébként gyönyörű – találata csak a szépítéshez volt elegendő. 2–4

20. Dorogi FC22451322–38–1617

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, meglepetésre 4–2-re nyert a vendég Szentlőrinc. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 4 perc a ráadás.

83. perc: Rácz B. lövését védte Prokop.

82. perc: GÓÓÓÓL! Kundrák balról befelé cselezett, és jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. 2–4

80. perc: GÓÓÓÓL! Szegedi labdaeladás után Taipi egyedül vezette kapura a labdát, és higgadtan a bal alsó sarokba lőtt. 1–4

76. perc: Kesztyűs helyére Havas állt be.

69. perc: Farkas A. helyére Rácz B. jött be.

68. perc: László D. kapott sárgát.

67. perc: Papp G. B. helyére Csörgő, Rétyi helyére Vidnyánszky érkezett.

59. perc: Papp Á. lövését védte Prokop.

58. perc: Novák Zs. helyett Taipi, Pintér helyett Radosevic érkezett.

55. perc: Pintér szabadrúgása után Takács J. fogta meg a labdát.

53. perc: szöglet után Gajdos éppen csak a bal kapufa mellé fejelt.

49. perc: Kesztyűs kapott sárgát.

47. perc: GÓÓÓÓL! Haruna lépett ki a védők közül, ballal a jobb kapufára lőtte a labdát, a kipattanóból Papp Á. passzolt a kapuba. 1–3

Papp Áron szerezte a szegediek szépítő gólját (Fotó: Gémes SÁndor)

46. perc: Könczey helyére Beronja, Bíró B. helyére Kundrák érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: GÓÓÓÓL! Rétyi forgatta meg a védőket a bal oldalon, jobbal lőtt, a labda megpattant egy védőn, és a bal alsó sarokbankötött ki. 0–3

42. perc: Pintér Á. kapott sárgát.

40. perc: Haruna jobbról beadott, a rövidet támadó Bíró fejjel belekapott a labdába, amely a bal alsó mellett ment mellé.

37. perc: GÓÓÓÓL! Jobb oldali beadás után Keresztes fejelt a jobb alsó sarokba. 0–2

33. perc: Daróczi rabonás beadása után Novák fejelt hét méterről, Takács J. bravúrral védett.

30. perc: Haruna lőtt 20 méterről, Prokop kitolta oldalra, Bíró lövése mellé ment, de utóbbi amúgy is már lesen kapta a labdát.

29. perc: GÓÓÓÓL! Daróczi balról, 23 méterről szabadrúgásból lőtt, a labda a sorfalon irányt változtatott, és a jobbra mozduló Takács J. mellett a bal sarokba pattogott. 0–1

16. perc: Kővári tört balról befelé, lőtt, a labda a jobb alsó mellett hagyta el a pályát.

12. perc: szentlőrinci lövés után Takács J.maga elé ütötte ki a labdát, de másodszorra meg tudta fogni.

10. perc: Szakály D. 20 méterről ballal fölé lőtt.

3. perc: Papp Áron a jobb oldalon került a védők mögé, lapos passzát azonban kivágták.

1. perc: a hazai csapat a szokásos, új kék-fekete szerelésében, míg a vendégek fehérben. A meccs kezdőrúgását Dean Bombac, az OTP Bank-Pick Szeged szlovén irányítója végezte el.

A vendégek kezdőjében ott van az előző fél évben még Szegeden szerepelt Pintér Ádám, a keretben pedig a Szeged-Csanád GA korábbi növendéke, Mahler Gergő, a szegedi származású Török Kevint pedig a napokban jelentette be a Baranya vámegyei klub mint érkezőt.

Hét meccs, két döntetlen, öt vereség. Szegedi szempontból ez a mérleg a Szentlőrinc ellen az NB II-ben és az NB III-ban egymás ellen vívott mérkőzéseken – nem sok olyan csapat van, amelyet még nem győzött le a mai házigazda.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb az ETO-val hazai pályán ikszelő Szeged a tavaszi szezont vereséggel kezdő Szentlőrinc ellen.