A pécsi Rácz gólja három pontot ért Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2020.11.01. 16:50
A Szeged ellen sorozatban negyedik bajnokijukon nem kaptak gólt a piros mezes pécsiek (Fotó: Török János/Délmagyar)<br />
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Szeged-Csanád GA az újonc Pécsi MFC-t fogadta. A vendégek az első félidőben szerzett Rácz-góllal elvitték mindhárom pontot.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–PMFC 0–1 (01)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 600 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Bornemissza, Kis Z.)
Szeged-Csanád GA: Varga B. – Kárász, Moga, Deák I., Pejovic – Simon Á. (Gajdos, 60.), Jovanovic – Kóródi (Grumics, a szünetben), Dobos Á., Varga Sz. (Gréczi, 89.) – Dobronoky (Bojtos, a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna
Pécsi MFC:
Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Németh M. – Kónya, Tölgyesi, Hegedűs (Óvári, a szünetben), Bartha (Batizi-Pócsi, 90.) – Geiger (Adamcsek, 60.) – Keresztes (Hawkins, 75.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Rácz L. (33.)
Dobos Barna:
– Van hiányérzetem, például amiatt, hogy sorozatban nem jól jövünk ki bizonyos szituációkból. Nagyon sok hiányzónk volt, de megvoltak a lehetőségeink a szünet után, ám nem tudtuk megszerezni az egyenlítő gólt.
Vas László:
– Az eddigi eredmények nem azt mutatják, de jó csapatot győztünk le, és biztos vagyok benne, hogy a Szeged szépen lassan előrelép. Örülök a három pontnak, nagyon boldog vagyok, amit elterveztünk, azt sikerült nagyjából megvalósítani.

A meccs előtti hangulatért egyértelműen a két jó hangú ultratábor gondoskodott: olyan atmoszférát teremtettek, mintha több ezren lettek volna a Szent Gellért Fórumban, pedig nem sokkal többen jöttek össze, mint legutóbb az Ajka ellen.

A Szeged első félideje nem volt a legjobb, mezőnyfölényt nem tudott kialakítani a hazai együttes a masszív Pécs ellen, és helyzetig is csak Dobos Áron révén juthatott volna, ha a támadó nem veszíti el az egyensúlyát a 16-oson belül. A vendégek első nagy lehetősége a 24. percben alakult ki, amikor Bartha teljesen egyedül érkezett egy jobb oldali beadásra, majd Varga Bence lábát találta el, a kipattanóból pedig Németh M. a felső és a jobb oldali léc találkozásának közelébe bombázta a labdát. Ennek és a meccs képének figyelembe vételével nem érdemtelenül jutott előnyhöz a 33. percben a Pécs, amikor Rácz László volt szemfüles egy szabadrúgásból előreívelt labda miatt kialakult tumultusban, és közelről a hálóba lőtt. 0–1

Ismét csak egy gólt kapott Varga Bence, ez mégis vereséget jelentette a szegediek számára (Fotók: Takács János)

A második félidőben már jobban sikerültek a hazai támadások, amelyek végén kialakultak lehetőségek. Ilyen volt, amikor Bojtos a bal oldalon tört be a kapu elé, Helesfay kifutott elé, a fiatal hazai pedig passzolt, de lefülelték a védők. A Pécs biztosan őrizte az előnyét, igaz, a második félidőben nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

Az első félidő alapján a Pécs rászolgált a sikerre, még ha a gól egy kapu előtti kavarodás után is született.

20. Debreceni EAC1421210–29–196
Ezúttal nem jutott sok sikerélmény Dobos Áronnak, a szegedi vezetőedző, Dobos Barna fiának

90+3. perc: vége a mérkőzésnek, nyert a Pécs 1–0-ra.

90. perc: három perc a ráadás.

90. perc: Bartha helyén Batizi-Pócsi érkezik.

89. perc: Varga Sz. helyett Gréczi érkezett.

89. perc: Kónya lapos passzát Adamcsek mellélőtte az ötös sarkáról.

85. perc: Bojtos jobbról beadott, az egyik pécsi védő csúsztatása után a fejek felett ment el a labda.

83. perc: Grumics sárgát kapott.

79. perc: Helesfay sárgát kapott.

77. perc: Kárász jobbról beadott, a fiatal Bojtos rosszul vette át a labdát, így odalett a helyzet.

75. perc: pécsi csere: Keresztes helyett Hawkins jött.

70 perc: Jovanovics kapott sárga lapot.

Simon Ádám (csíkos mezben) ezúttal mindössze 60 percnyi játéklehetőséget kapott (Fotó: Takács János)

60. perc: Simon Á. helyett Gajdos érkezik. Illetve Geiger helyett Adamcsek folytatja.

59. perc: Simon Á. kapott sárgát.

58. perc:Bojtos lépett meg a bal oldalon, kijött elé Helesfay, a szegedi középre passzolt, Simon Á. elől éppen csak menteni tudott egy védő.

47. perc:Bartha lőtt kevéssel a bal felső sarok mellé, fölé.

46. perc: elkezdődött a második félidő. Cserék mindkét oldalon: a Pécsnél Hegedűs helyett Óvári, míg a Szegednél Dobronoky helyén Bojtos, Kóródi helyén pedig Grumics folytatja.

45. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: gyorsan elvégzett pécsi szabadrúgás után Hegedűs az ötös közeléből Vargát lőtte lábon.

39. perc:Németh M. sárgát kapott.

33. perc: GÓÓÓÓL, 0–1. A pécsiek előreíveltek egy szabadrúgást a bal oldali alapvonaltól, a nagy kavarodásban RÁCZ L. elé pattant a labda, aki közelről a hálóba lőtt, 0–1.

27. perc: Megint Bartha, ezúttal Geiger készítette le neki lövésre a labdát, amit fölétüzelt.

24. perc:Nagy vendéghelyzetek egy támadásból: előbb Bartha középről Varga B. lábait találta el ziccerben, a kipattanóból Németh M. a bal felső saroknál a lécre bombázott.

23. perc: Dobos Á. a 16-oson kívülről, jobbról végzett el szabadrúgást, ballal a bal felső sarok mellé csavarta a labdát.

21. perc:Kónya a jobb oldalról erősen, élesen a kapu elé lőtte a labdát, mindenki lemaradt.

Preklet (14), ha kellett, szabálytalanul állította meg a szegedi csatárokat

17. perc: sárga lap Prekletnek.

13. perc:Bartha lőtt, labdája egy méterrel szállt fölé.

3. perc:Dobos Á. lépett ki, a 16-oson belül elvesztette az egyensúlyát, Rácz L. becsúszva szögletre mentett.

1. perc: 20 másodperc elteltével volt már pécsi kapura lövés, de jócskán mellé ment a labda.

1. perc:Elindult a mérkőzés, a vendégek kezdték a játékot.

A pécsiek pirosban, a szegediek kék-feketében.

Elkezdődött a szóváltás a két tábor között, miközben pályán a csapatok.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A hét közben a MOL Magyar Kupából az óbudai vereséggel kizuhanó Szeged-Csanád GA az eddig remekül szereplő újonc Pécsi MFC-t fogadja.