Emberelőnyben nyert a Szeged a Szpari ellen

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2021.05.02. 16:50
Grumics (kék-fekete mezben) üldözi a képen Pakut, a meccsen azonban a Szpari nem tudta utolérni a Szegedet (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Nyíregyházát fogadta. A hazaiak Szokol Zsolt kiállítása miatt több mint egy félidőt emberelőnyben játszva 3–1-re megnyerték a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GA–NYÍREGYHÁZA 3–1 (1
–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 400 néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Csaba, Máyer Gábor)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Simon Á. (Jovanovic, 82., Oláh G. – Kővári (Kóródi, 61.), Dobronoky (Dobos Á. 61.), Gajdos – Grumics (Haruna, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
NYÍREGYHÁZA: Fejér B. – Szabó B., Szokol, Jánvári, Csilus (Svedjuk, a szünetben) – Paku (Kovács N. 74.), Márkus – Hamed (Zamostny, 67.), Kalocsai, Gresó – Hornyák (Végső, a szünetben). Megbízott vezetőedző: Huszák Géza
GÓLSZERZŐK: Fejér B. (10., – öngól), Kővári (57.), Dobos Á. (87.), ill. Hornyák (43.)
KIÁLLÍTVA: Szokol (44.)

DRAGAN VUKMIR: – Nagyon jó mérkőzéseket játszottunk az utóbbi időben, amely a kiváló munka eredménye. Most is domináltunk, sok helyzetünk volt, és a kiállítás után magabiztosan hoztuk a találkozót. Aki itt volt nézőként, annak jó élmény lehetett, köszönjük a biztatást.
HUSZÁK GÉZA:
– Ránk jár a rúd az utóbbi időben. Amikor egyenlítettünk, utána jött a kiállítás, és ez komolyan rányomta a bélyegét a meccsre. Még így sem éreztem, hogy kikaphatunk, hiszen a második félidő elején negyedórán át nem volt helyzete a Szegednek, ám megint jött egy buta hiba, és ebből vezetett a hazai csapat.

Az első tíz perc eseménytelensége után a semmiből szerzett elég szerencsés gólt a Szeged, bár maga a támadás tanítani való volt. Kővári ment le az alapvonalig, az ötös sarkáról visszapasszolt, az érkező Jánvárin megpattant a labda, amely a kapufáról Fejér Béla mellére hullott, majd onnan a gólvonal mögé vánszorgott. Öngól, 1–0.

A szegedi kapusnak, Takács Jánosnak a 23. percben kellett rögtön kétszer is a helyén lennie, amikor előbb Hamed, majd Hornyák lövését hárította. A félidő középső része a Szegedé volt, sorban jöttek a szép támadások mindkét szélen, Fejérnek többször is védenie kellett, majd a 44. percben Hornyák villant, és egy hosszú sprint után a tizenhatos előtt a bal lábára vette a labdát, és a védők lábai között a bal alsóba lőtt, 1–1.

A 44. percben Szokol megkapta a második sárga lapját, így megfogyatkozott a Nyíregyháza.

Nehezen találta meg a kilenc mezőnyjátékossal védekező, a szünetben kettőt cserélő Nyíregyháza ellen a kapu felé vezető utat a Szeged, a második félidő első tíz perce ennek megfelelően esemény nélkül telt el. És ahogy letelt a tíz perc, szinte azonnal megint vezetett a Szeged. Gajdos ugratta ki Kővárit a jobb oldalon, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–1.

Ezek után a hazai csapat nem erőltette annyira a támadásokat, bár így is többször sikerült beadnia a szélekről, Haruna és Mohl pedig fejelhetett, de a próbálkozások célt tévesztettek. A meccs végén még Dobos Áron érkezett a Haruna lövése után a kapusról elé perdülő labdára, és kialakította a 3–1-es végeredményt.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

90+2. perc: véget ért a mérkőzés, köszönjük a figyelmüket.

90+2. perc: Végső kap sárgát.

90. perc: 2 perc a ráadás.

90. perc: Márkus kapott sárga lapot.

89. perc: Szabó B. helyére Herczku érkezett.

87. perc: GÓÓÓÓL! Haruna lépett ki, lövése Fejérről a másik oldalra pattant, ahol érkezett Dobos Á., aki belsővel négy méterről az üres kapuba belsőzött, 3–1.

82. perc: Jovanovic érkezett Simon Á. helyére.

80. perc: Mohl fejesét a gólvonalról fejelte ki az egyik védő.

74. perc: Kovács N. érkezik Paku helyére.

70. perc: Mohl beadásából Haruna fejelt kapura, Fejér Cs. könnyen védett.

69. perc: Haruna érkezik Grumics helyére.

67. perc: Hamed helyére Zamostny érkezett.

63. perc: Dobos Á. lövését előredőlve védte Fejér B.

61. perc: Cserélt a Szeged: Dobos Á. és Kóródi érkezett Kővári és Dobronoky helyére.

57. perc: GÓÓÓL! Gajdos ugratta ki Kővárit a jobb oldalon, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–1.

55. perc: Paku lőtt messze mellé a 16-os vonaláról ballal.

52. perc: Keresi az utat a kapu felé a Szeged, de még nem találja.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

A szünetben kettőt cserélt a Nyíregyháza: Végső és Svedjuk érkezett Hornyák és Csilus helyére.

45. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: Simon Á. bal oldali szabadrúgása után Fejér B. a jobb sarokból kotorta ki a labdát.

44. perc: KIÁLLÍTÁS! Szokol lerántotta Dobronokyt, megkapta a második sárgáját, így a pirosat is.

Szokolt kiállította a bíró. (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

40. perc: GÓÓÓÓL! Hosszú indítás után Hornyák ballal a védők lábai között a bal alsóba lőtte a labdát, 1–1.

39. perc: Szilvási erőből 22 méteres szabadrúgásból egy méterrel fölélőtt.

38. perc: Paku kapott sárga lapot.

36. perc: Gajdos baloldali beadásába Fejér B. kivetődve belekapott, jól tette, mert mögötte érkezett Grumics.

35. perc: Márkus 22 méterről fölé lőtt, egy métert tévedett.

34. perc: Grumics lőtte be a védők mögé a labdát, amelyet Kővári maga elé tett, és a jobbról 15 méterről fölé tüzelt.

29. perc: Gresó fejelt fölé egy jobb oldali beadás után két védő között nyolc méterről.

27. perc: Gajdos megnézte már a jobb alsót, de a lövését blokkolta egy védő.

23. perc: Először Hamed lövését védte Takács J., majd a kipattanó utáni Hornyák-lövést szintén védte a szegedi kapus.

19. perc: Dobronoky lövését ütötte ki Fejér B.

17. perc: Paku lövését blokkolta Oláh G.

15. perc: Szokol kapott sárgát.

10. perc: GÓÓÓL! Remek jobboldali szegedi támadás után Kővári ment le az alapvonalig, az ötös sarkáról visszapasszolt, az érkező Jánvárin megpattant a labda, amely a kapufáról Fejér Béla mellére hullott, majd onnan a gólvonal mögé vánszorgott, 1–0.

9. perc: mezőnyjátékkal telt az eddigi idő, a kapuk nem forogtak veszélyben.

1. perc:megkezdődött a mérkőzés, fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

Nyíregyházi bemelegítés. (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

Egy helyen változott a hazai kezdő a Dorog ellen győztes csapathoz képest: Haruna helyett Grumics kezdett. A vendégek edzőváltáson estek át: a korábban Szegeden is dolgozó, 67 éves Gálhidi György helyett megbízott vezetőedzőként Huszák Géza irányítja a vendégeket.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut a Szeged az edzőváltáson átesett Nyíregyháza ellen, amelyet Gálhidi György helyett már Huszák Géza irányít.