Tisza-parti sikerével meglépett a Szegedtől az MTK

2022.12.11. 17:50
A labdarúgó NB II 20. fordulójának rangadóján a negyedik Szeged a harmadik MTK-t látta vendégül. A meccs első bő félórájában három vendéggól született. Gajdos ugyan nem sokkal később szépített, a második félidőben azonban már nem változott az eredmény, így az MTK három ponttal ellépett a Szegedtől.

A szegedi Papp Áron (kék-feketében) az MTK védők gyűrűjében. (Fotó: Gémes Sándor)

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–MTK BUDAPEST 1–3 (1–3)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1200 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Takács J. – Kővári, Temesvári A., Szilágyi Z., Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Szatmári L., 59.) – Gajdos, Kundrák (Bitó, 59.), Papp Á. – Bíró B. (Busa B., 59.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
MTK: Somodi – Poór, Szépe, Kocsis D., Varjú – Horváth A., Kata M. – Stieber Z. (Palincsár, 71.), Bognár I. (Nagy Zs., 87.), Zuigeber (Kovács M., 65.) – Németh K. (Zsóri, 71.).Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző:Gajdos (35.), ill. Horváth A. (13.), Németh K. (26.), Szilágyi Z. (33. – öngól)

Alekszandar Sztevanovics:
–Szomorú vagyok, de nem elsősorban a vereség miatt, hanem azért, ahogyan vesztettünk. Az első félidőben három gólt kaptunk harc és agresszivitás nélkül, és ez az egész félidőre jellemző volt. Aztán próbáltunk változtatni, de nem sikerült gólt szereznünk. Gratulálok a csapatnak a negyedik helyhez és a megszerzett pontokhoz is. A célunkat, hogy az első négy négybe kerüljünk, elértük.
Horváth Dávid:
– Jó teljesítményt nyújtottunk, az első félidőben különösen jó kombinációkkal operáltunk, és ezzel kellemes előnyt dolgoztunk ki. A szünet után lezárhattuk volna a meccset, ám az utolsó tíz percben kicsit elvesztettük a kontrollt.

Nagyon jól kezdte az MTK a forduló rangadóját, hiszen az első három veszélyes támadása egyaránt góllal végződött, ezzel 33 perc alatt elérte az általa eddig a játéknapig produkált hármas gólátlagot.

A Szeged ezek mellett is vezetett jó támadásokat, és a szépítés szöglet után egy jól eltalált Gajdos Zsolt-lövésből még a szünet előtt megszületett.

A második félidőben is felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám több gól már nem született, pedig a szegediek az utolsó tíz percben többször is bevehették volna Somodi Bence kapuját. 1–3

20. Dorogi FC20441221–35–1416

90+4. perc: vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 4 perc a ráadás.

88. perc: Somodi kapott sárgát.

87. perc: Bognár I. helyére Nagy Zs. érkezik.

85. perc: Gajdos fejelt mellé az ötösről a védő szorításában.

84. perc: Busa fordult be a 11-es ponton, lövését Somodi védte.

73. perc: Papp Á. kapott sárgát.

71. perc: Stieber helyére Palincsár, Németh K. helyére Zsóri érkezett.

69. perc: Kovács M. lőtt, Takács J. védett.

65. perc: Zuigeber helyére Kovács M. érkezett.

63. perc: megint Németh K. került a védők mögé, és megint Takács J. védett lábbal.

Páros futballett a Szent Gellért Fórumban (Fotó: Gémes Sándor)

59. perc:Kundrák helyett Bitó, Bíró B. helyére Busa B., Szakály D. helyett Szatmári L. érkezett

57. perc: Németh K. közeli lövését védte bravúrral Takács J.

53. perc: Bíró B. fejelt mellé hat méterről.

48. perc: Zuigeber kapott sárgát.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: Németh K. lőtt közelről a védőkbe.

44. perc: Kundrákkapott sárgát.

42. perc: Szépe kapott sárgát.

35. perc: GÓÓÓÓL! Egy jobb oldali szöglet után Gajdos robbant be a kapu elé, és kapásból, erőből laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1–3

A szegediek részéről Gajdos Zsolt (balról) szépített (Fotó: Gémes Sándor)

33. perc: GÓÓÓÓL! Zuigeber bal oldali beadása után a menteni igyekvő Szilágyi Zoltán a saját kapujába lőtte a labdát. 0–3

26. perc: GÓÓÓÓL! Németh Krisztián kapta vissza a labdát kényszerítő után Bognár Istvántól, majd jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot. A labda a kapufáról pattant a hálóba. 0–2

22. perc: Zuigeber jó messziről rálőtte a labdát, Takács J. oldalra ütötte azt.

14. perc: Kundrák fejelt a felső lécre, a kipattanó után Szakály D. lőtt, Somodi öklözött.

Kundrák Norbert (jobbról, Poór Patrik mellett) a felső lécet is eltalálta (Fotó: Gémes Sándor)

13. perc: GÓÓÓÓL! Horváth A. lépett be a támadásba mélyről, kényszerítőzött a 16-os előtt, majd egy átvétel után a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 0–1

12. perc:Gajdos lövését védte Somodi.

10. perc: mezőnyjáték a pályán.

1. perc: a találkozó kezdőrúgását a szegedi kiváló sportoló, Birkás Balázs világbajnok kajakos végezte el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a forduló rangadóján a két remek formában lévő 35 pontos csapat, a Szeged és az MTK.