Szegedi leckét kapott a III. Kerület

2021.08.08. 18:50
A szegedi együttes (jobbról Dobronoky) fölényes győzelmet aratott az újonc ellen (Fotó: Délmagyarország/Török János)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában hazai pályán 3–0-ra verte meg a Szeged-Csanád Grosics Akadémia az újonc III. Kerületi TVE-t úgy, hogy megint nem kapott gólt.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–III. KERÜLETI TVE 3–0 (2–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1500 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Baghy Csaba, Belicza Bence)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári (Pejovic, a szünetben), Tóth G., Mohl – Simon Á. (Farkas A., 78.), Kovács M. – Gréczi (Dobos Á., 68.), Germán (Haruna, 55.), Dobronoky – Gajdos (Kóródi, 68.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
III. KER. TVE:
Horváth T. – Rédei, Erdei, Szalai V. (Schuszter, 76.), Bekker – Tamási (Opavszky, 56.), Egerszegi – Sili (Remili, 56.), Rabatin (Biben, 84.), Borvető – Horváth O. (Angyal-Tóth, 76.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Tóth G. (6.), Gréczi (29.), Gajdos (48.)

Dragan Vukmir: – Az egész csapat, a stáb megfelelően koncentrált, hiszen a csabai siker után volt rajtunk nyomás. Meg akartunk felelni az elvárásoknak, és azt gondolom, megérdemelten nyertünk.
Kemenes Szabolcs: – Bele kell még szoknunk az NB II-es mezőnybe, ritmusba, hiszen az eddigi két meccs, a két vereség a másodosztály rutinján, annak hiányán múlt. A Szeged jóval precízebb, könyörtelenebb volt, de még van hátra harminchat bajnoki. Tanulási szakaszban vagyunk, és nem ízlik a lecke, ám fejlődnünk kell ezen kudarcok révén is.

Annál jobb kezdést el sem lehet elképzelni, mint amikor egy csapat már a hatodik percben, szinte az első valamirevaló akcióját lezárva egy szabadrúgás után gólt szerez. Ezt tette a Szeged, amely a rutinos belső védő, Tóth Gábor fejesével került előnybe.

A második gól sem késett sokat, és Gréczi Márton emelése után már nagyon magabiztos volt a hazaiak előnye, amit a mutatott játék is alátámasztott. A fővárosiaknak nem volt lehetősége, csak azután, hogy Gajdos Zsolt révén már hárommal vezetett a Szeged. Ekkor Remili Mohamed fejesét védte hatalmas bravúrral Molnár F. Tamás. Közben a hazai védőt, Temesvári Attilát fejsérülés miatt le kellett cserélni.

A harmadik szegedi találat eldöntött mindent, a meccs hajrájában pedig a vendégek két fiatalt, egy 17 és egy 18 éves labdarúgót is becserélhettek. 3–0

90+2. perc: vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: sárgát kapott Egerszegi.

90. perc: két perc a ráadás.

89. perc: szegedi kontra után Haruna kapta a labdát Ódortól, és ballal fölélőtt.

86. perc: Erdei is sárgát kapott.

85. perc: Farkas A. kapott sárgát.

84. perc: az utolsó csere a meccsen: Biben érkezett Rabatin helyett.

79. perc: Pejovic kapott sárga lapot.

78. perc: cserélt a Szeged: Simon Á. helyett Farkas A. folytatja.

76. perc: kettős vendégcsere: Schuszter és Angyal-Tóth jött Szalai V. és Horváth O. helyére.

74. perc: fővárosi szabadrúgás a kaputól 27 méterre, Remili majdnem kirúgta a stadionból.

72. perc: ivószünet.

71. perc: Borvető csúsztatta a labdát Molnár F. kezébe.

68. perc: szegedi csere: Gajdos helyett Kóródi, Gréczi helyett pedig Dobos Á. érkezik.

64. perc: Remili fejesét tolta oldalra hatalmas bravúrral Molnár F.

62. perc: Remili jó 23 méterről ballal jócskán mellélőtt.

56. perc: fővárosi csere: Tamási helyett Opavszky, Sili helyett Remili folytatja.

56. perc: Tamási lőtt fölé.

55. perc: Germán helyén Haruna folytatja.

48. perc: GÓÓÓÓL! Germán adott zseniális passzt a védők között GAJDOSNAK, aki kilépett, és jobbal a bal sarokba lőtt félmagasan, 3–0.

47. perc: Horváth O. fejjel készítette le a labdát Borvetőnek, aki a magasra pattanó labdát ballal nagyon fölé rúgta.

46. perc:: cserélt a Szeged: a fejlövést kapott Temesvári helyén Pejovic folytatja.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+3. perc:véget ért az első félidő. A Szeged magabiztos játékot mutat be, és megérdemelten vezet.

45. perc: 3 perc a ráadás.

45. perc: Molnár F.-nek kellett védenie egy nehéz labdát.

40. perc: megint csak mezőnyjátékkal teltek a percek.

Majd kiugrott a bőréből örömében Gréczi Márton, a második szegedi találat szerzője (Fotó: Török János/Délmagyarország)

Szegedi gólöröm Gréczi találata után (Fotó: Délmagyarország/Török János)

29. perc: GÓÓÓÓL! Kovács M. ugratta ki GRÉCZIT, aki a 16-oson belülre lépve egy pattanás után ballal átemelte a labdát a kifutó kapus felett, 2–0.

28. perc: Gajdos cselezett, majd ballal lőtt a 16-oson belülről, a labda elment messze a bal kapufa mellett.

26. perc: ivószünet.

22. perc: Horváth O. lőtte fölé az elépattanó labdát a jobb oldali ötös sarkától három méterre.

21. perc: Rabatin kapott sárga lapot.

17. perc: a 16-os vonalán egy védőről Dobronoky elé pattan a labda, aki kereste a jobb helyzetet lövés helyett, így a védő beérte.

15. perc:Gréczi jobbról ballal ad be, a hosszún hosszú mindenkinek.

13. perc: a gól óta főleg mezőnyben játszanak a csapatok.

6. perc: GÓÓÓÓL! TÓTH G. érkezett Gajdos szabadrúgása után az ötösre, és a hálóba csúsztatta a labdá, 1–0.

3. perc: Molnár F. vetődik ki bátran Sili elé, elkapja a labdát, de ápolni kell a kezét.

1. perc:elkezdődött a mérkőzés. Fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak. Máris egy jobb oldali beadás, de Ódor labdája Horváth T. kezébe jut.

A két csapat az előző kupakiírásban már találkozott, és akkor a budapesti mérkőzést az akkor még NB III-as III. Ker. TVE 2–1-re legyőzte szegedi ellenfelét.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia kezdője semmit sem változott a békéscsabaihoz képest, míg a vendégeknél több poszton is friss labdarúgók láthatók – így például rögtön a kapuban is.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Szeged az első fordulóban hazai pályán súlyos vereséggel nyitó újonc, a III. Kerület ellen.