Legyőzte a Szeged-Csanád GA a Diósgyőrt

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2021.10.03. 16:50
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Szeged-Csanád GA a DVTK-t látta vendégül. Az első félidő közepén szerzett két gyors hazai gól meghatározta a meccs képét, a vendég Diósgyőr a szünet után csak szépíteni tudott.
Nagyot küzdött a Szeged (Fotó: Török János/Délmagyarország)

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DIÓSGYŐRI VTK 2–1 (2–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2897 néző. Vezette: Szőts Gergely (Medovarszki János, Csatári Tibor)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gréczi M. (Dobos, 67.), Horváth K. (Lestyán, 80.), Kóródi (Gajdos, 57.) – Haruna (Daru, 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
DIÓSGYŐR: Póser – Polgár, Szűcs K., Szatmári Cs., Bárdos (Bokros, a szünetben) – Szeles (Hornyák, a szünetben; Horváth Z., 77.), Oláh B. – Kocsis D. (Jurek, a szünetben), Molnár G., Zsolnai (Bertus, 86.) – Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Kővári (23.), Horváth K. (25.), ill. Szatmári Cs. (56.)

Dragan Vukmir: – Nagyot küzdöttünk most is, mint eddig mindig. Az első félidő egyértelműen a mienk volt, sőt ha bemegy a ziccer, még nagyobb lehetett volna a különbség. A Diósgyőr jó képességű játékosokból áll, sok labdarúgó képes egy villanással gólt szerezni, ez látszott a szünet után. A gólt helyezkedési hibából kaptuk, de a lényeg a győzelem. Ilyen szurkolótábor előtt muszáj így futballozni. Megmutatta a karakterét a csapat, most teljesen rendben vagyunk.
Kondás Elemér:
– A Szeged a semmiből rúgott két gólt, nekünk meg sajnos két méterről sem sikerült betalálni. Ha pedig eltaláltuk a kaput, a szegedi kapus védett. Úgy tűnik, ez most kevés, és több játékosnak minőségben javulnia kell. Tudta mindenki, mire vállalkozik, amikor Diósgyőrbe igazolt, a nyomást bírni kellene. Az én részemet, felelősségemet vállalom, de ezt meg kell tennie a labdarúgóknak is.

Az első negyedóra a Diósgyőré volt, ebben az időszakban a Szeged csak a hosszan előrevágott labdákkal próbálkozott, igaz, a friss apukának, Molnár-Farkas Tamásnak a labdák lehúzásán kívül nem akadt dolga. Viszont a hazai ellentámadásoknak volt tempója és gyorsasága, így a vendégek figyelme sem csillapodhatott.

És ennek eredményeként a 23. percben Kővári kapott remek labdát a bal oldalon Kovács Milántól, már a 16-oson belül, majd ballal kilőtte a jobb alsó sarkot, 1–0. Sőt két perc múlva teljes volt a diósgyőri sokk, amikor Horváth K. 30 méterről a bal felső sarokba bombázott, 2–0. Könnyen háromgólos lehetett volna a hazai előny, ha a 38. percben Gréczi kaput talál szemben Póserrel hat méterről...

A szünetben hármat cserélt a vendégcsapat, és átállt sokkal támadóbb futballra. Ez meglepte a Szegedet, hiszen gyorsan két helyzetig is eljutott a Diósgyőr. A következő lehetőséget már nem úszta meg a Szeged, a szöglet után elöl maradt Szatmári, aki a 16-os vonaláról lőtt a kapuba, igaz, a labda becsapta Molnárt, mert megpattant egy védőn.

A meccs következő szakasza kiegyenlítettebb volt, a Szeged is tudott már labdát birtokolni, egy ízben Haruna került helyzetbe az ötösön, de Szűcs K. az utolsó pillanatban becsúszva mentett. A hajrában kapkodóvá vált a vendégalakulat, ám még így is tudott helyzeteket kialakítani, a legnagyobbat a 93. percben, amikor Horváth Z. fejesénél leért Molnár F. a jobb alsóba. 2–1

Több alkalommal is lehagyták a szegedi támadók a vendégvédőket (Fotó: Török János/Délmagyarország)

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske112911–25–142

90+5. perc: véget ért a mérkőzés.

90+3. perc: Horváth Z. fejese után Molnár F. leért a jobb alsóba.

90+1. perc: Gajdos rátűzte, két méterrel mellément.

90. perc: öt perc a ráadás.

86. perc: Zsolnai helyére Bertus érkezett.

84. perc: Daru és Póser ütközött, a kapus lent maradt, közben Simon visszajöhet. Póser is jól van.

82. perc: Temesvári fel akart szabadítani, eltalálta Simont, akiről veszélyesen ment a labda a jobb alsósarok felé, végül szöglet lett. Simont ápolni kell.

80. perc: Horváth K. és Haruna helyére Lestyán és Daru érkezik.

77. perc: Horváth Z. érkezik Hornyák helyére.

75. perc: Bokros lőtt, Molnár F. letérdelve védett.

67. perc: Gréczi helyére Dobos érkezik.

66. perc: Molnár G. 30 méterről nem sokkal lőtt fölé.

61. perc: szöglet után Temesvári tévesztett célt.

57. perc: Kóródi helyére Gajdos érkezett.

56. perc: GÓÓÓÓL! Szatmári előlmaradt egy szöglet után, mjad Bokros lekészítette neki a labdát, a védő pedig a 16-os vonaláról úgy lőtte a kapuba, hogy az egy védőn megpattanva becsapta Molnárt, 2–1.

55. perc: Bokros közeli lövése pattant egy szegedi lábról szögletre.

48. perc: Szűcs K. közeli bólintását védte Molnár F.

47. perc: Jurek kapott a hosszú ötösön remek labdát, ám nem lőtt, inkább visszafelé passzolt.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

46. perc: hármat cserélt a Diósgyőr: érkezik Jurek, Hornyák és Bokros, míg az öltözőben maradt Bárdos, Kocsis D. és Szeles.

45. perc: véget ért az első félidő.

41. perc: Molnár G. 25 méterről rálőtte a labdát, amelynek megfogása nem okozott gondot Molnár F.nek.

38. perc: Haruna óriási passza után Gréczi egyészen közel vihette a labdát Póserhez, ám gyengén mellélőtt.

A diósgyőriek (piros-fehérben) többet birtokolták a labdát, de a Szeged volt eredményesebb (Fotó: Török János/Délmagyarország)

35. perc: szögletet követően Könyves fejesét védte biztosan Molnár F.

33. perc: jobb oldali beadás után Molnár G. csúsztatott egy méterrel a jobb felső sarok fölé.

25. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. gondolt egy merészet, és 30 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 2–0!

24. perc: Bárdos kapott sárgát.

23. perc: GÓÓÓÓL! Kővári kapott remek labdát a bal oldalon Kovács M.-től, már a 16-oson belül, majd ballal kilőtte a jobb alsó sarkot, 1–0!

20. perc: Könyves szöglet után lőtt messze fölé.

16. perc: Ódor jobb oldali éles beadása után nehezen mentettek a védők.

6. perc: Ódor kapott sárgát.

2. perc: Molnár G. magasan fölélőtte az elépattanó labdát.

1. perc:a vendégek pirosban, a hazaiak kék-feketében. A szegedi együttest az olimpiai hetedik súlyemelő, Nagy Péter vezette be, a hazaiak fekete pólóján hátul egy nagy 10-es szám utal arra, hogy ennyi idős a klub. A pólók a szurkolókhoz kerültek, míg Nagy Péter elvégezte a kezdőrúgást.

A szegedi vezetőedző, Dragan Vukmir nem változtatott az Ajkán győztes kezdőjén, míg Kondás Elemér alaposan belenyúlt az elmúlt heti csapatába.

Az idén 10 éves hazai klub és a DVTK még nem találkozott egymással, de a Szeged-Diósgyőr párharcoknak nagy múltja van. A másodosztályban hétszer találkozott a két magyar nagy város együttese,és öt döntetlen mellett egy-egy siker szerepel a statisztikában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy egymással az egyaránt 17 ponttal álló két csapat, a Szeged és a Diósgyőr.