Öt góllal nyert a Debreceni VSC Szegeden

2021.02.21. 16:50
Az első félidőben a szegediek még állták a debreceni rohamokat (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában az edzőváltáson átesett listavezető Debreceni VSC a 17. helyen álló Szeged otthonában lépett pályára, és ugyan az első félidőben nem született gól, a szünet után a Loki ötször is betalált és kiütéses diadalt aratott.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DEBRECENI VSC 05 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér Csaba (Kis Zoltán, Baghy Csaba)
SZEGED-CSANÁD GA:
Varga B. – Kővári (Ódor, 67.), Moga, Grumic, Simon Á. (Lestyán, 81.), Bitó (Illés R., 67.) – Gréczi, Jovanovic, Oláh G. (Gajdos, 60.), Varga Sz. – Kóródi (Dobos Á., 67.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
DEBRECENI VSC: Gróf – Poór, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Dzsudzsák (Haris, 78.), Varga J. (Tischler, a szünetben) – Pintér Á. (Baráth P., 40.), Bódi (Bévárdi, 71.), Sós – Szécsi (Bárány, 78.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerzők:
Sós B. (51.), Baráth (53.), Tischler (60.), Szécsi (78.), Bárány (86.)
Dragan Vukmir
: – Nehéz bármit is mondani, a Debrecen nagyon jól játszott. Mi ma ennyire voltunk képesek.
Toldi Gábor:
– Tudtuk, hogy a Szeged élet-halál harcot vív a bennmaradásáért, készültünk is rá. A szünetben türelemre intettük a játékosokat, és ez szerencsére utána gólokban is megmutatkozott.

Pörgősen kezdett a Loki, és már az első percben az ötös sarkán veszélyes helyzet alakult ki, amikor Szécsi emelése után Varga Bence kapott bele a labdába, végül Simon Ádám mentett. A folytatásban is a Debrecennél volt többet a labda, a 11. percben a védelem előtt irányítóként szereplő Dzsudzsák 20 méteres jobb lábas lövése ment a jobb alsó sarok mellé.

Ennyi idő alapján is meg lehetett állapítani, hogy a Szegednek csak akkor van esélye bármire is, ha a labdaszerzések után gyorsan és pontosan tud támadást építeni, hiszen az éllovas agresszíven és többnyire hatékonyan próbálta visszaszerezni a labdákat. A hazai csapat nem sokat járt az ellenfele térfelén, ebben azonban semmi meglepő nem volt. Abban viszont sokkal több, hogy a hatalmas vendégfölény ellenére nem volt veszélyes kapura a Debrecen.

A 31. percben senki sem értette, Szécsi hogyan tudta mellé lőni Bódi lapos, erős beadásából a labdát a kapu közelében, majd szépen lepergett az első félidő hátralévő része.

Rögtön a pályára lépése utáni 4. percben máris helyzetbe került Tischler, akinek a közeli perdítését bravúrral védte Varga Bence. Majd a Loki két perc alatt eldöntötte a meccset: előbb a hódmezővásárhelyi Sós Bence (0–1), majd a fiatal Baráth Péter lőtt gólt (0–2). A 60. percben Tischler már jól célzott (0–3), a Szegednek nem volt esélye jóval erősebb riválisával szemben.

A hajrában a Loki további két góllal tette magabiztossá a két vereség után aratott győzelmét (0–5).

Sós Bencéék szünet után ellenállhatatlanok voltak (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

Vége a mérkőzésnek, a Debreceni VSC magabiztosan győzött. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

88. perc: Dobos Á. éppen csak mellé lőtt.

86. perc: GÓÓÓL! Bárány egyedül lépett ki, miután rossz volt a lesreállítás, és lövésébe ugyan beleért Varga B., de a labda így is a hálóban kötött ki, 0–5.

83. perc:Gréczi kapott sárgát.

81. perc: Simon Á. helyett Lestyán jött.

78. perc: GÓÓÓL! Szécsi csapta be Mogát, majd jobbal a 16-oson belülről a jobb alsóba lőtt, 04.

76. perc: Szécsi fejelt mellé a 11-es pontról.

72. perc: Bódi helyett Bévárdi a pályán.

71. perc: jobb oldali szegedi támadás végén Gréczi pörgetett fölé.

70. perc:Szécsi kapott sárgát.

69. perc: Varga Sz. labdája a jobb felsőbe tartott, Gróf repülve védett.

67. perc:Illés R. érkezik Bitó helyére, Ódor helyett Kővári, Dobos Á. helyett pedig Kóródi folytatja.

66. perc: Ferenczi lapos lövését védte Varga B.

Ez fájt Oláh Gergőnek, a hazaiak játékosának (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kovács Péter)

60. perc: GÓÓÓL! Tischler fejelte a rövidbe a labdát Bódi beadása után, 03.

55. perc:Kóródi kapott sárga lapot.

53. perc: GÓÓÓÓL! Baráth a kapu előtt tíz méterrel elé kerülő labdát egy átvétel után ballal lőtte a hálóba, 02.

51. perc: GÓÓÓÓL! Sós Bence érkezett Szécsi jobboldali beadásra, és fejjel hat méterről a jobb alsóba csúsztatott, 0–1.

49. perc: Tischler közeli perdítését Varga B. bravúrral védte.

46. perc: cserélt a Debrecen: Varga J. helyett Tischler érkezik.

Elkezdődött a második játékrész.

Varga József (33) itt elfejeli a labdát, mégis csak egy félidőnyi játéklehetőséget kapott (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Baráth lőtt mellé.

45. perc: 2 perc a ráadás.

43. perc:Ferenczi kapott sárgát.

41. perc: szöglet után Pávkocs stukkolt fölé.

40. perc: Pintér Á. helyére Baráth Péter érkezett.

36. perc: Bitó balról beadott, Oláh Gergő érkezett, de már nem tudta rendesen megfejelni a labdát, amely nem találta el a kaput.

33. perc:Kővári kapott sárga lapot.

31. perc: Szécsi érkezett Bódi éles jobb oldali beadására, és az ötös sarkáról estében mellé belsőzte a labdát.

27. perc:Poór kapott sárga lapot.

21. perc: ismét Dzsudzsák, most ballal lő jóval a kapu mellé, laposan.

17. perc: jobboldali debreceni szöglet után átkerült a labda a hosszúra, Szécsi csukafejessel éppen Varga B. kezébe juttatta a labdát.

11. perc: Dzsudzsák középről, 20 méterről jobbal lőtt a jobb alsó sarok mellé.

1. perc: Szécsi próbálta átemelni Varga Bencét, aki belekapott a labdába az ötös sarkán, Simon Ádám felszabadított.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

A szegedi csapat elszántan melegített be (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kovács Péter)

A két csapat legutóbbi három mérkőzésén a Szeged nem szerzett gólt: a Magyar Kupa 2015-16-os kiírásában még az alkalmi otthonban, Gyulán a Grosics Akadémián 0–0 volt az eredmény, majd jött a visszavágó Debrecenben, amelyen a hazaiak 3–0-ra nyertek. Az őszi, debreceni mérkőzés végeredménye szintén 3–0 volt a Lokinak.

Dragan Vukmir, a szegediek vezetőedzője megint több helyen változtatott az előző héthez képest: Pejovic, Mohl, Dobos Á. kikerült, Varga Sz., Grumics, Kóródi bekerült a kezdőbe.

Sós Bencéék (22) első bajnokijukra készültek az új szakmai stáb irányításával (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

A Debrecen kezdőjében szereplő játékosok közül többen is válogatott múlttal rendelkeznek: Dzsudzsák Balázs 108-szor, Bódi Ádám egyszer, Ferenczi János egyszer, Varga József 34-szer szerepelt a nemzeti csapatban.

A két vezetőedző játékosként egyaránt szerepelt a Ferencvárosban: balról Vukmir Dragan, a szegediek, jobbról Huszti Szabolcs, a DVSC mestere (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az edzőváltáson átesett, már Huszti Szabolcs és Toldi Gábor által irányított Loki a tavasszal még nyeretlen Szeged otthonában.