Hat gól esett, döntetlen született a délalföldi derbin

2022.09.04. 16:50
Parázs csatát és hat gólt hozott a délkeleti derbi (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a délkeleti rangadón a Szeged a Békéscsabát látta vendégül. Az első félidőben a hazaiak vezettek, majd a csabaiak fordítottak, de a végén a csereként beálló Haruna fejes gólja révén 3–3-as döntetlen alakult ki.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 3–3 (2–1)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 3100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Sinkovicz Dániel, Tökés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja (Kővári, 73.) – Simon Á. (Haruna, 83.), Sipos Sz. (Rédling, 60.) – Pintér Á. (Farkas A., 60.), Szatmári L., Gajdos – Bíró B. (Kundrák, 60.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert L., Mikló – Váradi (Máris, 68.), Zvara (Szabó Cs., 87.), Kitl M., Horváth P. (Lukács, 87.) – Hamed (Szalai, 77.), Czékus (Talpalló, 77.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Bíró B. (21., 40. – a másodikat 11-esből), Haruna (83.), ill. Czékus (31.), Puskás G. (51.), Hamed (70.)
Alekszandar Sztevanovics: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Vezettünk, többször is jól álltunk, ám utána visszaesett a produkció. Ezt kihasználta a Csaba, és fordított. Kemény perióduson mentünk keresztül, amikor vezetett az ellenfél, de a csapat karakterét mutatja, hogy kiegyenlítettünk. Most azt mondom, két pontot elveszítettünk.
Brlázs Gábor: – Az első félidőben kevés lehetőség volt, szerintem jogtalan volt a szegedi tizenegyes. A szünet után jól jöttünk ki, fordítottunk, de egy szöglet után nem figyeltünk. Sajnos egy ponttal meg kell elégednünk.

Sokszor ott volt egy csabai láb (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

Érdekes, változatos mérkőzést hozott a délalföldi derbi. Az első félidőben kétszer is a Szeged szerzett vezetést, mindkétszer Bíró Bence révén, majd a második félidőben fordult a kocka.

Egészen a hajráig a békéscsabaiak voltak előnyben: előbb Puskás Gábor közeli fejese után egyenlítettek, majd Hamed Yasin érkezett az ötösön egy lapos beadásra. A 83. percben jött a csattanó: beállt szegedi oldalon Haruna Jammeh, majd a jobb oldalról beérkező szöglet után az ötösről bólintott a kapuba, 3–3. Az első labdaérintése volt ez a szegedi támadónak.

Az iramra nem lehetett panasz, esett hat gól is, de hogy melyik csapat lehet elégedettebb, azt csak a klubok tudják. A nézők biztosan jól szórakoztak.

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+3. perc: véget ért a mérkőzés.

88. perc: Kitl M. messziről szabadrúgásból eltalálta a felső lécet.

87. perc: Horváth P. helyére Lukács, Zvara helyére Szabó Cs. érkezett.

85. perc: Mikló kapott sárga lapot.

83. perc: GÓÓÓÓL! Haruna az első labdaérintéséből gólt fejelt, 3–3.

83. perc: Simon Á. helyére Haruna érkezett

77. perc: Czékus helyére Talpalló, Hamed helyett Szalai érkezett.

73. perc: Beronja helyére Kővári érkezett.

70. perc: GÓÓÓÓL! Jobb oldali lapos beadás után Hamed az ötösről lőtt a kapuba, 2–3.

68. perc: Váradi helyére Máris érkezett.

62. perc:Beronja fejese után kijött a labda Bukránról, de végül a védők mentettek.

A szegediek megküzdöttek minden labdáért (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

60. perc: Sipos helyett Rédling, Bíró B. helyett Kundrák és Pintér helyett Farkas A. érkezik szegedi oldalon.

51. perc: GÓÓÓÓL! Bal odali beadás után Puskás Gábor érkezett a hosszún, és közelről előredőlve fejelt a kapuba, 2–2.

46. perc:elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: véget ért az első félidő.

45. perc: az ápolások miatt is csak 1 perc a ráadás.

43. perc: Váradi messziről jó lövést eresztett meg, a labda éppen csak elment a felső léc fölött.

40. perc: GÓÓÓÓL! Bíró Bence végezte el a 11-est, és a kapu bal sarkába lőtte a labdát, 2–1

38. perc: Gajdost felrúgták a 16-oson belül, szegedi büntető! A vétkes Puskást ápolni kell, ő rúgott bele a szegedi lábába.

31. perc: GÓÓÓL! Czékus vezette rá a labdát a védőkre, lövése megpattant egy lábon, majd a labda Molnár F. fölött ívelődött a kapuba, 1–1.

23. perc: Váradi kapott sárgát.

21. perc: GÓÓÓÓL! Könczey jobb oldali beadása után Bíró B. megelőzte a védőjét, és kilenc méterről a bal felső sarokba pörgetett, 1–0.

18. perc: Czékus fejelt kapura 14 méterről, a középre tartó labdát Molnár-Farkas biztosan ölelte magához.

17. perc: az első szegedi szöglet után Gajdos lőhetett, a földre pattintott labdát Bukrán fogta biztosan.

5. perc: a két szurkolótábor ízlelgeti egymást.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, fehérben a békéscsabaiak, kék-feketében a szegediek.

A játékosok a fair play szellemében futballoztak (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három bajnoki óta veretlen Szeged a három meccs óta nyeretlen Csabával szemben a délkeleti rangadón.