Csoboth Kevin duplázott Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.03.20. 16:50
A szegedi Csoboth Kevin (jobbról) az első félidőben két gólt szerzett az Ajka ellen (Fotó: Török János/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Szeged az Ajkát fogadta, és az első félidőben mutatott remek játékával, valamint az ekkor megszerzett három góljával eldöntötte a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–FC AJKA 3–0 (3–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum,750néző.Vezette:Berényi Tamás (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
SZEGED-CSANÁD GA:Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári (Bencze, 75.) – Kovács M., Farkas A. – Dobos Á. (Germán, 64.), Horváth K. (Debreceni, 75.), Csoboth (Daru, 75.) – Gajdos (Murár, 86.). Vezetőedző:Dragan Vukmir
AJKA:Balogh M. – Murka (Sejben, 34.), Görgényi, Tar, Csemer – Lehoczky (Doncsecz, a szünetben), Tajthy (Kenderes, 34.) – Gaál B. (Berzsenyi, 88.), Tóth G., Csizmadia Z. – Szarka Á. (Dragóner, 67.). Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző:Gajdos (2.), Csoboth (27., 35.)
Dragan Vukmir:
– Jól kezdtünk, három nulla volt ide az első félidőben, sőt kimaradt még néhány helyzet is. Rendben volt a hozzáállás, az akarat, és a szünet után annyit adtunk ki magunkból, amennyi az előny megőrzéséhez kellett.
Kis Károly:
– A hazaiak gyorsan, már az első félidőben eldöntötték a meccset. Ennél jobbat, többet tudunk, és a kombinatív játékunk jó volt, de helyzeteket nem igazán alakítottunk ki. A Szeged megérdemelte a győzelmet.

A második perc legelején Horváth Krisztoferhez került a labda, a bal oldali beadására Gajdos érkezett középen, és hat méterről a bal sarokba fejelt, 1–0.

A 27. percben Kővári ment le az alapvonalig, onnan visszagurított, Csoboth pedig 10 méterről középen a léc alá lőtt. A Szeged nem állt le, ennek eredményeként néhány perccel később Csoboth növelte tovább az előnyt, 3–0.

A Szeged a második félidőben picit beleült a háromgólos előnybe, de a biztos győzelme nem forgott veszélyben.

20. Szolnoki MÁV FC29591524–43–1924

90+2. perc: véget ért a mérkőzés, fölényesen, 3 góllal nyert a Szeged. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 2 perc a ráadás.

88. perc: Gaál helyére Berzsenyi érkezett.

86. perc: Gajdos helyére Murár érkezett.

75. perc: Horváth K. helyére Debreceni, Kővári helyére Bencze M., Csoboth helyére Daru érkezett.

67. perc: Szarka helyére Dragóner érkezett.

64. perc: Dobos Á. helyett Germán érkezett. Tar lövését tolta fölé Molnár F.

58. perc: Csizmadia lövését tolta szögletre Molnár F.

55. perc: Csemer kapott sárgát.

52. perc: aktívabb az Ajka a második félidő első részében.

46. perc:Lehoczky helyére Doncsecz érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek.

35. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. sarokkal készítette le a labdát Csobothnak, aki megtolta, majd jobbal 18 méterről a jobb kapufa belső élére lőtte, amely onnan a hálóba pattant, 3–0.

34. perc: Tajthy helyére Kenderes, Murka helyére Sejben érkezett.

31. perc: Gajdos lőtt a 16-os vonaláról jobbal éppen csak mellé.

Az ajkai Murka nem bírt a szegedi támadókkal. (Fotó: Török János/Délmagyarország)

30. perc: Temesvári
érkezett egy szabadrúgás után a kapu elé, ám melléfejelt hét méterről.

27. perc: GÓÓÓÓL! Kővári ment le az alapvonalig, onnan visszagurított, Csoboth pedig 10 méterről középen a léc alá lőtte a labdát, 2–0.

26. perc: Horváth K. lapos bal oldali beadását Görgényi vágta ki Gajdos elől az ötösön.

19. perc: szegedi szöglet után fejjelPejovics találta el a labdával a felső lécet.

17. perc: bal oldali szöglet után Tar fejelt 10 méterről mellé.

16. perc:Horváth K. balról jobbal beadott, Csoboth közelről Balogh M. kezébe bólintotta a labdát.

9. perc: Csoboth cselezett balról befelé, lövése messze fölészállt.

2. perc: GÓÓÓÓL! Horváth Krisztofer bal oldali beadására Gajdos érkezett középen, aki hat méterről a bal sarokba fejelte a labdát, 1–0.

1. perc:kék-feketében a hazai, fehérben a vendégcsapat. A kezdőrúgást a Délmagyarország napilap sportrovatának egykori vezetője, a korábbi atléta, Süli József végezte el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a negyedik helyen álló Szeged a 13. helyen álló Ajka ellen. A Szeged hátránya mindössze öt pont a feljutást érő második helytől.