Gól nélkül zárult a Szeged és a Csákvár összecsapása

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2020.12.13. 16:50
Kevés dolgát jól oldotta meg Markek Tamás, a Csákvár kapusa (Fotó: Frank Ivette/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Szeged-Csanád a Csákvárt látta vendégül. A találkozón nem volt sok helyzet, és azokból sem született gól, így a két csapat között a gól nélküli döntetlen után megmaradt a hat pont különbség a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–0
Szeged
, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Sipos Tamás (Hofbauer Roland, Belicza Bence)
Szeged-Csanád GA:
Varga B. – Ódor, Moga, Simon Á., Deák I., Mohl – Oláh G, Germán – Dobos Á., Varga Sz. – Grumics. Vezetőedző: Dobos Barnabás
Csákvár:
Markek – Major, Albert I., Nándori, László N. – Madarász, Radics (Mim, 71.), Kocsis B. – Baracskai (Ganbayar, 88.) – Daru, Sejben (Vörös, 88.). Vezetőedző: Visinka Ede
Dobos Barnabás:
– Minden pontnak jelentősége van, és nyilván nyerni akartunk, de a Csákvár gólerős csapat, és nem is kiesőjelölt. A masszivitásunkkal elégedettek lehetünk, a védekezésünk kifejezetten jó volt, de a labdakihozatalokkal többet lehetett volna kezdeni.
Visinka Ede:
– Az első pillanattól kezdve próbáltunk előnyt szerezni a nagyon mélyen és stabilan védekező Szeged ellen. Az első félidőben lövésig sem jutottunk, míg a Szeged a mélységi labdakihozatallal veszélyes volt. A szünet után még jobban igyekeztünk, de igazi ziccerünk nem volt. A hozzáállásunk jó volt, az utolsó kilenc meccsre nem lehet panaszunk, és ha ezt a tempót tartjuk, elkerülünk majd a kieső zónából. Köszönöm a csapat egész éves munkáját, mert ugyan utolsó előttiek vagyunk, de összefogva, kemény munkával ki tudunk lépni ebből a nem kedvező szerepből.

Nem sok helyzetet hozott a mérkőzés első félideje. A Szeged a három belső védős felállásával talán meglephette ellenfelét, amely hiába birtokolta többet a labdát, nem tudott komoly lehetőséget kialakítani. A Szeged csak néha szabadult ki a kapuja elől, és az ellentámadásokban volt is veszély, de ahhoz nem elég, hogy gólt szerezzen.

A második félidőben sem változott a játék képe, a Csákvár volt inkább mezőnyfölényben, a Szeged amikor tehette, megpróbálta minél tovább megtartani a megszerzett labdákat. Ahogy közeledett a meccs vége, úgy lett egyre aktívabb a három pont érdekében a vendégcsapat, és előbb Madarász lövését védte Varga Bence, majd Baracskai lövését blokkolta az egyik védő. A másik oldalon Dobos Áron megugrása volt veszélyes, Markek lábbal védte a jobblábas próbálkozást.

A meccs végén a Csákvár tett többet a sikerért, de ezen a napon nem bírt a jól védekező Szegeddel.

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2141717–41–2412

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, nem született gól.Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc:Daru kapott sárga kártyát.

90. perc: két perc a hosszabbítás.

88. perc: Baracskai és Sejben helyére Ganbayar és Vörös érkezik.

84. perc: Dobos Áron bal oldali szöglete után Deák István fejelt fölé magasan.

74. perc: Dobos Áron lépett ki, Nándori kísérte, a szegedi támadó jobbal lőtt, Markek lábbal védett. A másik oldalon Varga Bence aláfutott egy beadásnak, Baracskai ballal dropból csúnyán fölélőtt.

72. perc:Sejben lőtt a 16-oson belül, egy védőn megpattant a labda, de így is csak egy fél méterrel ment fölé.

71. perc: cserél a Csákvár: Radics helyére Mim jött.

69. perc:Madarász futtából lőtt, Varga Bence eldőlve védett.

63. perc:Grumics lőtt 18 méterről, jó pár méterrel mellé.

61. perc: Csákvári szabadrúgás 17 méterről, Madarász laposan a sorfalba lőtte a labdát.

60. perc:Oláh Gergő kapott sárgát

52. perc: Grumics fejelhetett egy jobb oldali beadás után, de a gyenge labda Markek kezébe hullott.

49. perc: Ódor jobbról beadott, Dobos Áron át akarta venni a labdát a másik ötös közelében, amely megcsúszott a fejen, egy védő pedig elrúgta a szegedi elől a labdát.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

Deák és László párharca (Fotó: Frank Ivette/Délmagyarország)

45. perc:Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek. Nincs gól egyik oldalon sem.

A 11 gólos csákvári Daru Bencének (sárga mezben) ezúttal nem sikerült betalálnia (Fotó:  Frank Ivette/Délmagyarország)
A 11 gólos csákvári Daru Bencének (sárga mezben) ezúttal nem sikerült betalálnia (Fotó: Frank Ivette/Délmagyarország)

42. perc:
Bal oldali beadás után Daru túlugrotta védőjét, de a fejes gyenge volt, Varga Bencének nem okozott gondot.

40. perc: Az utóbbi öt percben feljebb tudott jönni a Szeged, többet is birtokolja a labdát.

35. perc:Simon Ádám ballal 18 méterről kapu fölé lőtt.

34. perc: szegedi támadás végén Dobos Áron jobb oldali lövését blokkolta egy védő.

30. perc: Mezőnyfölényben a Csákvár az első félórában, de komoly helyzetet nem tudott kidolgozni a három belsővel játszó Szeged ellen.

19. perc: Jobb oldali csákvári lapos beadás után Madarász elé pattant a labda, aki rosszul találta el, és gyatrán mellélőt.

14. perc:Radics lőtt messziről, kb. 22 méterről, jócskán fölé szállt a labda.

10. perc: Madarász került lövőhelyzetbe, Varga Bence azonban fogta a gyenge labdát. A másik oldalon Mohl beadását Grumics át akarta venni lövés helyett a 11-es ponton, ám a labda lecsúszott a rüsztjéről.

8. perc: Bal oldali beadás után Radics lőtte rá a kifejelt labdát 15 méterről, ám rosszul találta el, és a labda messze mellé ment.

3. perc: Szegedi szabadrúgás után érkezett a labda a vendégkapu elé, Markek biztosan fogta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged-Csanád GA a szokásos hazai szerelésében, kék-feketében játszik, míg a vendég Csákvár sárgában. A szegediek indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az elmúlt hetekben hullámzó teljesítményt nyújtó Szeged-Csanád GA a múlt héten a Gyirmót ellen értékes sikert arató, de még minidg utolsó előtti Csákvárral szemben.