Grumics fejesével nyert a Szentlőrinc Soroksáron

Patai GergelyPatai Gergely
2021.10.24. 12:50
A Haladás felett aratott győzelemmel a háta mögött fogadta a Soroksár a Szentlőrincet a labdarúgó NB II 13. fordulójában. A baranyaiak félóra elteltével Miroszlav Grumics révén szereztek vezetést, a folytatásban pedig szervezett védekezéssel megőrizték előnyüket, így megérdemelten gyűjtötték be mindhárom pontot.
Egyetlen gól döntött a Szentlőrinc javára Soroksáron (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZENTLŐRINC 0–1 (0–1)
Budapest,Haraszti út, 250néző.Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
Soroksár:
Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Csontos, Pászka – Haris, Hudák (Szerető, 66.) – Korozmán, Lőrinczy, Redzic (Kovac A., 77.) – Lovrencsics B. (Magyari, 87.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
Szentlőrinc:Prokop – Erdélyi B., Hesz O., Tamás L., Németh M. – Havas, Biben – Harsányi I. (Kovács M., 87.), Jancsó (Ujvárosi, 74.), Cenaj (Szinanovics, 64.) – Grumics (Mervó, 64.). Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző:Grumics (29.)
Lipcsei Péter: – Sajnos nem bírtuk el, hogy négy-öt játékosunk gyengébb teljesítményt nyújtott. Nehéz volt feltörni a szentlőrinci reteszt, főleg úgy, hogy az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, az ellenfél kapuja előterében pontatlanok voltunk. Másik arcát mutatta a csapatom, mint a Haladás ellen, de azon leszünk, hogy kijavítsuk a hiányosságokat.
Marián Sluka: – Elsősorban csapatként nőttünk ellenfelünk felé, játékosaim szinte mindent megvalósítottak a megbeszéltekből. A középpályát végig uraltuk, a labdaszerzésekből pedig veszélyes támadásokat vezettünk, amelyek közül egyet góllal zártunk. A folytatásban is szervezettek maradtunk, s összességében megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot.

Ellentétes formában futballozó csapatok találkoztak a labdarúgó NB II 13. fordulójában a Haraszti úton, a Soroksár ugyanis a Tiszakécske legyőzését követően elvette a Szombathelyi Haladás veretlenségét, míg a Szentlőrinc a legutóbbi két fordulóban csupán egy pontot szerzett. Marián Sluka együttese ennek ellenére kedvezőbb helyzetből várhatta a fővárosi túrát, ám a hazaiak annak tudatában léphettek pályára, hogy győzelem esetén megelőzik a tabellán baranyai riválisukat.
Az első tíz perc képe alapján ugyanakkor nem úgy tűnt, hogy Lipcsei Péter tanítványai örülnek majd a végén, ugyanis alaposan bekezdett a Szentlőrinc, előbb Hesz Olivér fejesénél kellett nagyot védenie Varga Ádámnak, majd Harsányi István oldalszabadrúgása csattant a keresztlécen. A folytatásban kijött a szorításból a házigazda, amely először Hudák Martin révén veszélyeztett, majd kisvártatva Lőrinczy Attila éles szögből a kapufát is eltalálta. Helyzetekre góllal felelt a Szentlőrinc, félóra telt el a mérkőzésből, amikor Harsányi István jobbról érkező beadását Miroszlav Grumics az ötös vonaláról a jobb alsó sarokba fejelte (0–1).

A fordulás után nagyobb erőket mozgósított az egyenlítés érdekében a Soroksár, de hiába a mezőnyfölény, igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania a házigazdának. A gyors szentlőrinci ellentámadások ugyanakkor rendre magukban hordozták a veszélyt, Grumics könnyedén megszerezhette volna saját maga és csapata második találatát, ha Csontos Dominik nem ment nagyot közeli lövésénél. A hajrára fordulva cserékkel igyekezett felrázni csapatát Lipcsei Péter, a hosszabbításban pedig egy szöglet után Csontos egyenlíthetett volna, ám fejese elkerülte a kaput, így a Szentlőrinc két nyeretlen mérkőzés után fontos győzelmet aratott a fővárosban. 0–1

20. Tiszakécske1321113–32–192

93. perc: Véget ért a mérkőzés! A második félidőben jól védekezett a Szentlőrinc, amely Grumics fejesével megérdemelt győzelmet aratott a Soroksár otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Az utolsó soroksári lehetőség, egy szöglet után Csontos fejese kerülte el a kaput.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Lőrinczykapott sárga lapot reklamálásért.

Megy előre a Soroksár, becsülettel küzdenek a hazaiak, de nem tudják nyomás alá helyezni a Szentlőrinc kapuját.

87. perc:Újabb cserék, Lovrencsics Balázst Magyari váltotta a hazaiaknál, míg Harsányi István helyére Kovács Máté érkezett a vendégeknél.

85. perc: Kovác Alenlopta a távolságot, majd a tizenhatos előteréből lövésre vállalkozott, de célt tévesztett.

82. perc: Szinanovicsszabadrúgását könnyedén húzta le Varga Ádám.

79. perc: Csontoskemény belépőjét követően villant a sárga lap.

77. perc:Soroksári csere, Redzic helyére Kovac Alen érkezett.

74. perc:Újabb változtatás, ezúttal Jancsó hagyta el a pályát, az utolsó negyedórára Ujvárosiérkezett.

Mindkét együttes sok hibával futballozik, az edzők heves gesztikulációval fejezik ki elégedetlenségüket.

66. perc:Cserélt a Soroksár is, Hudák helyére Szerető érkezett.

64. perc:Kettős csere szentlőrinci oldalon, Grumics helyén Mervó folytatja, míg Cenajt Szinanovics váltotta.

62. perc:Egy gyors ellentámadás végénGrumicslépett ki, megcsinálta a cselt Csontos mellett, de a lövése lelassult a védő lábán, így Varga Ádámnak nem volt nehéz dolga.

Fölényben futballozik a Soroksár, többet birtokolják a labdát a hazaiak, de egyelőre nem találják a rést a pajzson.

57. perc: Pászkaszabadrúgása levágódott a sorfalról, Csontos ismétlését pedig könnyedén húzta le Prokop.

53. perc: Korozmánérkezett jó ütemben egy beadásra, de fejese nem talált kaput.

50. perc: Erdélyi lépett oda Redzicnek sárga lapot érően.

48. perc: Lovrencsics Balázs tálalt Hudák elé, a középpályás lapos lövése egy szentlőrinci védőről vágódott le.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik szakvezető sem változtatott a szünetben.

45. perc: Vége az első játékrésznek. A kapufát mindkét csapat eltalálta, gólt azonban csak a Szentlőrinc szerzett, a baranyaiak így egygólos előnnyel vonulhatnak pihenőre.

42. perc: Pászka beadására középen Lőrinczy érkezett, ám nem találta el jól a labdát, így Prokop könnyedén védeni tudott.

A gól óta kiegyenlített küzdelem zajlik a pályán, a kapuk nem forognak veszélyben.

35. perc: Cenajkapott sárga lapot lerántásért, Sluka mester erősen nehezményezi az ítéletet.

29. perc: GÓL, VEZET A SZENTLŐRINC! Harsányi István jobbról adott középre, a középen érkező Grumics pedig Gyömbért megelőzve, az ötös vonaláról a jobb alsó sarokba fejelt.0–1!

26. perc: KAPUFA!Redzic iramodott meg a jobb szélen, majd Pászkához passzolt, aki a balon felfutó Lőrinczyt hozta helyzetbe, ő pedig éles szögből a jobb kapufát találta el.

23. perc: Az első hazai helyzetek, Korozmán átlövését Hesz blokkolta, majd Hudák ismétlése zúgott el a bal alsó mellett.

19. perc: Havasszabálytalanságát követően Grumics reklamált hevesen, mindketten sárga lapos figyelmeztetésben részesültek.

16. perc: Korozmán centerezéséről centikkel maradt le a hosszún érkező Hudák.

14. perc: Grumics iramodott meg a bal szélen, éles beadását Pászka vágta ki középről.

11. perc: Gyömbérvállalkozott lövésre huszonöt méterről, de nem talált kaput.

Alaposan bekezdett a Szentlőrinc, a hazaiak egyelőre nem tudják felvenni a baranyaiak által diktált tempót.

6. perc: KAPUFA! Harsányi Istvántekert kapura egy oldalszabadrúgást, a labda a lécről vágódott vissza a mezőnybe.

3. perc: Egy jobbról érkező beadástHeszcsúsztatott kapura, Varga Ádám nagyot nyújtózott.

A házigazda sárga mezben és fekete nadrágban, a Szentlőrinc tiszta fehérben futballozik.

1. perc: Útjára indult a labda a Szamosi Mihály Sporttelepen.

A listavezető után a Szentlőrinc ellen is győzelemre készült a Soroksár (Fotó: archív)

ASzentlőrinctíz fordulón át nem talált legyőzőre, első vereségüket a Budafok otthonában szenvedték el Marián Sluka tanítványai. Legutóbb, Budaörsön hetedjére játszottak döntetlent, így jelenleg a 17 ponttal a tabella tizedik helyét foglalják el.A baranyaiak első győzelmükre készülnek a Soroksár ellen, az eddigi két egymás elleni mérkőzést ugyanis a fővárosi alakulat nyerte, a tavalyi kiírásban hazai pályán és idegenben is 2–1-re múlták felül riválisukat.

ASoroksára gyengébb szezonrajt után magára talált, Lipcsei Péter tanítványai a legutóbbi öt mérkőzésükből háromszor győztesen hagyták el a pályát. Októberben egyelőre hibátlanok a fővárosiak, előbb Tiszakécskén nyertek 3–2-re, majd hazai környezetben vették el a Szombathelyi Haladás veretlenségét (1–0). Amennyiben vasárnap is begyűjti a három pontot a Soroksár, megelőzi a tabellán vasárnapi vendégét.

„Biztosan könnyebb lenne a helyzetünk, ha lenne hazai pályánk, de egyelőre nincs. A játékosainkkal sokat kommunikálunk erről is, és örömmel látjuk, hogy jól kezelik ezt a szituációt – nyilatkozta a klubhonlapnak a Szentlőrinc vezetőedzője,Marián Sluka. – Nekünk nem is ezzel kell foglalkoznunk, hanem sokkal inkább azzal, hogyan legyünk továbbra is sikeresek, eredményesek. A Soroksár nem kezdte jól a bajnokságot, de mostanra ütőképes, szervezett csapattá vált, amelynek az otthonában senkinek sincs könnyű dolga. Ellenfelünk modern, kombinatív futballt játszik, s a védekezése is rendben van. Újabb nehéz meccs elé nézünk, de azon dolgozunk, hogy most vasárnap se üres kézzel térjünk haza.”

A mérkőzést eredetileg a Szentlőrinc ideiglenes otthonában, Kaposváron rendezték volna meg, ám mivel a Rákóczi is otthon lép pályára, a baranyaiak a pályaválasztási jog felcserélését kérték, amihez a soroksáriak azonnal hozzájárultak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két bajnokiját megnyerő Soroksár a már nyolc döntetlennél járóSzentlőrinccel.