Hátrányból fordítva nyert a Soroksár a Szentlőrinc ellen

Patai GergelyPatai Gergely
2021.03.03. 14:20
Egyenlő erők küzdelme a Haraszti úton, soroksári sikerrel (Fotó: Tumbász Hédi)
A csereként pályára lépő Luka Sili góljával vezetett az újonc a Haraszti úton, ám Lipcsei Péter együttese Csernik Kornél és Derekas Zoltán találataival fordított, így megőrizte hazai veretlenségét ebben a naptári évben. A krónikához hozzátartozik, hogy az első félidő végén a szentlőrinci Abdourazakou Gamil súlyos nyaksérülést szenvedett a labdarúgó NB II 27. fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZENTLŐRINC 21 (00)
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette:
Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SOROKSÁR: Abu – Gárdos (Kópis, 73.), Derekas, Takács Zs., Csontos – Szerető, Csernik, Hudák, Magyari (Tóth D., 82.) – Erdélyi, Ramadan. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Molnár R.,Dulló, Keresztes B., Forgács D. – Ujvárosi, Hleba (Törőcsik P., 82.) – Harsányi I. (Sili, a szünetben), Fröhlich (Kovács D., 63.), Gamil (Kapronczai, a szünetben) – Mervó (Nikics, 69.). Vezetőedző:Marian Sluka
Gólszerző: Csernik (64.), Derekas (79. – 11-esből), ill. Sili (55.)

Jó ismerősök vezényelték pályára csapatukat szerda délután a Szamosi Mihály Sporttelepen, a Soroksár vezetőedzője, Lipcsei Péter és a szentlőrinci mester, Marian Sluka ugyanis játékosként egykor nagy csatákat vívott egymással, ezúttal pedig tanítványaik mérték össze erejüket az NB II 27. fordulójában.

Ideális futballidőben, kellemes tavaszi napsütésben kezdődött a mérkőzés, melynek első negyedórája helyzet nélkül pergett le, a vendégek többet birtokolták a labdát, de a soroksári kontrák veszélyesebbnek tűntek. Az első nagyobb lehetőség is egy gyors ellentámadás végén adódott a házigazda előtt, Magyari Szilárd tekerését bravúrral tolta szögletre Hajagos Tamás, majd a sarokrúgást követően Szerető Krisztofer lőtt mellé ajtó-ablak helyzetben. A túloldalon Dulló Martin két fejese hordozott magában gólveszélyt, de a szentlőrinci védő előbb célt tévesztett, majd Abu Attila védett nagyot. Az első játékrész hajrájában ijesztő jelenetnek lehettünk szemtanúi, a szentlőrinci Abdourazakou Gamil ugyanis súlyos nyaksérülést szenvedett, a vendégek játékosát agyrázkódás gyanújával szállították kórházba.

A fordulás után szerencsére már a futball került előtérbe, mindkét csapat több kockázatot vállalt, mint a szünet előtt, s az iramra sem lehetett panaszunk. Kisvártatva a gólok is megérkeztek, előbb egy baranyai ellentámadás végén Luka Sili tekert a jobb felső sarokba, majd Csernik Kornél lapos lövése talált utat Hajagos Tamás kapujába (11).

A Soroksár két percen belül megfordíthatta volna a mérkőzést, de Hudák Martin tanári átadását követően Magyari Szilárd a kapufát találta el, és a túloldalon is feljegyezhettünk egy nagy helyzetet, a leshatárról kilépő Sili elől Abu az utolsó pillanatban mentett. A találkozót egy tizenegyes döntötte el, a Dulló Martin kezezéséért megítélt büntetőt Derekas Zoltán váltotta gólra, így hátrányból nyert a Soroksár, amely megőrizte makulátlan hazai mérlegét ebben az évben (2–1).

20. Debreceni EAC27512122–52–3016

93. perc: Vége a mérkőzésnek, hátrányból fordítva 21-es győzelmet aratott a házigazda Soroksár az újonc Szentlőrinc ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Paprikássá vált a szentlőrinci együttes, ezúttal Forgács Dávid kapott sárga lapot.

88. perc: Itt az utolsó soroksári változtatás, Ramadan helyére Ladányi érkezett.

86. perc: Ramadan lépett oda ellenfelének, villant a sárga lap.

84. perc: Kapronczai ültette hintába Csontost, de középre tartó lövését könnyedén fogta Abu.

82. perc: Mindkét csapat változtatott, Magyari helyett Tóth Dominik lépett pályára, míg Hlebát Törőcsik Péter váltotta.

79. perc: GÓÓÓL, MÁR A HAZAIAK VEZETNEK! Derekas állt a labda mögé, s a jobb alsóba bombázott. 21!

78. perc: BÜNTETŐ! Dulló ért kézzel a labdába a tizenhatoson belül, jogos tizenegyest lőhet a Soroksár. A vendégek hátvédje sárga lapot kapott megmozdulásáért.

Fordulás után kinyílt a gólcsap (Fotó: Tumbász Hédi)

75. perc: BRAVÚR A JAVÁBÓL! A leshatárról kilépő Sili könnyedén duplázhatott volna, de hiába húzta el a labdát Abu mellett, a soroksári hálóőr az utolsó pillanatban elcsente a játékszert.

73. perc: Először cserélt a Soroksár, Gárdos helyén Kópis folytatja.

71. perc: Hazai részről Magyarit és Erdélyit figyelmeztette sárga lappal a játékvezető.

69. perc: Negyedik cserelehetőségét is kihasználta a Szentlőrinc, a gólpasszt jegyző Mervót Nikics váltotta.

68. perc: KAPUFA! Hudák forintos labdát adott Magyarinak, aki egy pattanás után, éles szögből lőtt, a labda a jobb kapufa tövéről pattant vissza Hajagos ölébe.

64. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT A SOROKSÁR! Szerető beadását Ramadan készítette le Cserniknek, aki tizenhét méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 11!

63. perc: Ismét változtattak a baranyaiak, Fröhlich helyén Kovács Dávid folytatja.

59. perc: Erdélyi lőtt kapura a tizenhatos előteréből, Hajagos szép vetődéssel kitolta a jobb alsóba tartó labdát.

55. perc: GÓÓÓL, VEZET A SZENTLŐRINC! Sili indult meg két védő között, remekül kényszerítőzött Mervóval, majd tizenöt méterről a jobb felső sarokba tekert.01!

49. perc: Kapronczai éles beadását Derekas mentette szögletre.

Mentő szállította kórházba Abdourazakou Gamilt (Fotó: Tumbász Hédi)

46. perc: Kettős csere a vendégeknél, Harsányi Istvánt Sili, míg a nyaksérüléssel kórházba szállított Gamilt Kapronczai váltotta. A szentlőrinci támadónak mielőbbi felépülést kívánunk!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Soroksár kezdte a második félidőt.

Abdourazakou Gamil súlyos sérülésével zárult az első félidő (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Időközben véget ért az első játékrész, amely nem hozott gólt.

A szentlőrinci Gamil mozdulatlanul maradt a földön, komolynak tűnik a dolog (Fotó: Tumbász Hédi)

44. perc: A szentlőrinci Gamil súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, percek óta a pályán ápolják. Az első hírek szerint kisebb agyrázkódást szenvedhetett, úton a mentő a Haraszti útra.

41. perc: Forgács Dávid szabadrúgását az előrehúzódó Dulló fejelte a kapu mellé.

39. perc: Gárdos adott remek labdát Ramadannak, aki tizennyolc méterről nem talált kaput.

36. perc: Harsányi szögletét követően a hosszú oldalon érkező Dulló fejelte le a földre a labdát, melyet Abu bravúrral tolt ki a léc alól.

31. perc: Gamil beadását éppen Fröhlich elé fejelték a hazai védők, ám a korábbi soroksári támadó tizenöt méterről leadott lövése elzúgott a bal alsó sarok mellett.

27. perc: Csernik és Magyari kényszerítője végén utóbbi próbálkozott lapos lövéssel, a labda centikkel gurult el a jobb kapufa mellett.

Egyelőre a küzdelem dominál, nem találnak fogást egymáson a felek.

Lendületesebben kezdett a piros mezes Szentlőrinc (Fotó: Tumbász Hédi)

20. perc: A sarokrúgást Ramadan ívelte középre, a hosszú kapufánál érkező Szerető közelről mellé lőtt.

19. perc: Egy gyors soroksári ellentámadás végén Magyari kapott jó labdát, majd egy csel után a tizenhatos sarkáról lőtt, a pazar tekerést Hajagos bravúrral tolta szögletre.

15. perc: Harsányi szögletét követően Keresztes bólinthatott szabadon, Abu azonban könnyedén fogta a középre tartó fejest.

12. perc: Csontos beadására Erdélyi érkezett remek ütemben, de a visszaérő Keresztes tisztázni tudott.

7. perc: Harsányi tört be a tizenhatoson belülre, de éles szögből leadott lövése elkerülte a jobb felső sarkot.

Tiszta fehérben a soroksáriak, piros mezben és fekete nadrágban a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda, a Szentlőrinc kezdte a mérkőzést.

Lipcsei Péter (balra) jól ismeri az ellenfél szakvezetőjét (Fotó: Tumbász Hédi)

A két csapat első egymás elleni mérkőzésére tavaly szeptemberben került sor, amikor Kozármislenyben 2–1-es győzelmet aratott a vendég Soroksár. A vezetőedzők azonban ennél jóval korábbról ismerhetik egymást, szinte napra pontosan tizenegy évvel ezelőtt, még futballistaként mérte össze erejét Lipcsei Péter (FTC) és Marian Sluka (ZTE).

Nehéz helyzetben várta a mérkőzést az újonc Szentlőrinc (Fotó: Tumbász Hédi)

Ha kizárólag a statisztikára támaszkodnak, nem lehetnek elégedettek a Szentlőrinc háza táján, idei négy mérkőzéséből ugyanis mindössze egyet tudott megnyerni a kiesés elől menekülő együttes. A legutóbbi játéknapon azonban fontos pontot gyűjtött az újonc, amely a baranyai rangadón 0–0-s döntetlent játszott a negyedik helyezett Péccsel. A tabellán 28 ponttal a 17. helyen álló vendégek kezdőcsapatában ezúttal két korábbi soroksári futballista, Fröhlich Roland és Molnár Róbert is helyet kapott.

Tavasszal még gólt sem kapott hazai pályán a Soroksár (Fotó: Tumbász Hédi)

Repülőrajtot vett tavasszala Soroksár, amely első két hazai mérkőzésén egyaránt patinás riválist múlt felül, ráadásul gólt sem kapott a Győr és a Békéscsaba együttesétől. Ilyen kezdés után meglepetésként hatott, hogy Lipcsei Péter legénysége vasárnap alulmaradt Csákváron, ezúttal pedig ismét egy kiesés ellen küzdő riválissal kell farkasszemet nézniük a sárga-feketéknek. A házigazda soroksáriak az eddig lejátszott 25 mérkőzésükön 39 pontot gyűjtöttek, s a hetedik helyről várhatják a Szentlőrinc elleni összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a remek tavaszi rajt után legutóbb Csákváron három góllal alulmaradó Soroksár a kiesés ellen küzdő és három forduló óta nyeretlen, újonc Szentlőrinc ellen.