Gólgazdag meccsen bravúros soroksári pontszerzés a Pécs ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2020.11.29. 12:50
Futó Zsombor (elől) góljával már a 2. percben vezetést szerzett a Pécs (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a 7. helyezett Soroksár a harmadik Pécset látta vendégül, és kétgólos hátrányból 2–2-es döntetlent harcolt ki ellene.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–PÉCSI MFC 2–2 (0–1)
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Varga Gábor, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene M. (Tóth D., 75.), Huszák T. (Hudák, 64.), Valencsik, Pászka – Gengeliczki, Derekas – Orosz M., Csernik, Szerető (Gárdos, 64.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Kónya D., Futó Zs., Tölgyesi (Bajner B., 77.), Hegedűs M. (Németh M., a szünetben) – Óvári (Sági, a szünetben), Bartha L. (Grabant, 57.).Vezetőedző:Vas László
Gólszerző:Gárdos (73.), Derekas (86.), ill. Futó Zs. (2.), Kónya D. (67. –11-esből)
Kiállítva:Gengeliczki (66.), ill. Rácz L. (20.), Vas L. (47. –a kispadról)
Lipcsei Péter:
– Nagyon jó csapat ellen léptünk pályára, de csalódott vagyok. Pozitívum, hogy kétgólos hátrányból talpra álltunk, ugyanakkor nagy kérdés, hogy ha ilyen jól futballozunk az utolsó fél órában, miért nem tudtunk hasonlóan teljesíteni az első hatvan percben. Tanultunk kell ebből és a hátralévő két mérkőzést le kell hozni becsülettel.
Vas László: – Jól kezdtünk, a gyors vezetés lökést adott, nem is láttam problémákat, de a kiállítás áthúzta a számításainkat. Ezt követően a hazaiak futballoztak fölényben. A második gólunk után, amikor tíz emberrel folytatták a hazaiak, azt hittük, megnyertük a meccset. Ezt követően sokat hibáztunk, és azt kell mondjam, megérdemelten egyenlített a Soroksár.

Rémálomszerűen indult a mérkőzés a Soroksár számára, hiszen a Pécs már a 2. percben megszerezte a vezetést Futó Zsombor fejesével, 0–1. A 20. percben ismét a hazaiak kapusa, Varga Ádám szedhette ki a hálóból a labdát, de Rácz gólját kezezés miatt érvénytelenítette a játékvezető. A mozdulatot ráadásul szándékosnak minősítette Molnár Attila játékvezető, ezért a vendégek védőjének másodszor is felmutatta a sárga lapot, így a pécsiek 10 főre fogyatkoztak. A folytatásban az emberelőny ellenére a Soroksár nem tudott a vendégek fölé kerekedni, bár Orosz Márk a 39. percben a kapuba juttatta a labdát, a találat les miatt érvénytelen volt.

A második játékrész elején Vas László, a vendégek vezetőedzője is a kiállítás sorsára jutott, miután folyamatosan reklamált a játékvezető általa tévesnek vélt ítéletei miatt. A hazaiak óriási erőket mozgósítottak annak érdekében, hogy egyenlítsenek, de a soroksári fölény ellenére a Pécs szerzett újabb gólt. A 67. percben Kónya értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt, 0–2. Ennél az esetnél a hazai csapat is megfogyatkozott, miután a szabálytalankodó Gengeliczkit kiállította a játékvezető. A hajrára fordulva aztán góllá érett a hazai fölény, a 73. percben Gárdos fejesével szépített a Soroksár,1–2.

A gól akkora lendületet adott a hazaiaknak, hogy az utolsó percekben az egyenlítés is sikerült nekik. A főszereplő ezúttal is Gárdos volt, a jobb oldali szögletét követően Derekas állította be a2–2–es végeredményt.

20. Debreceni EAC1931615–37–229

Minden labdáért nagy küzdelem zajlott a pályán (Fotó: Árvai Károly)

95. perc: Véget ért a mérkőzés, a Soroksár nagyot küzdött a második félidőben és kétgólos hátrányból mentett pontot. SoroksárPécs2–2.

94. perc: Gárdos kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

90. perc: 4 percet hosszabbít a játékvezető a mérkőzés végén.

86. perc: Egyenlített a Soroksár, góllá érett a hazai fölény! Gárdos jobb oldali szöglete után Derekas fejelt a kapuba 11 méterről.2–2

83. perc: Óriási tűzijáték a pécsiek kapuja előtt! Előbb Gárdos lőtt hatalmas kapufát, mely után szögletet végezhettek el a hazaiak. A sarokrúgást követően Lovrencsics Balázs elé került a labda, azonban a Soroksár támadója 5 méterről Helesfayba rúgta a labdát.

81. perc: Bajner erőszakos labdaszerzését szabálytalannak ítélte meg a játékvezető és sárga lapot mutatott fel a vendégek támadójának.

77. perc: Cserélt a Pécs is, Tölgyesi helyett Bajner Bálintérkezett. A korábban külföldön is szereplő támadó először lépett pályára az idei szezonban.

75. perc: Cserélt a Soroksár, Bene helyére Tóth Dominik érkezett.

73. perc: Szépített a Soroksár! Egy bal oldali beadást követően Gárdos fejelte a labdát 2 méterről a vendégek kapujába. 1–2

70. perc: Gárdos lőtt kapura 14 méterről, kiszorított helyzetből, a labda azonban elkerülte a vendégek kapuját.

67. perc: A labda mögé Kónya állt és az elvetődő Varga mellett magabiztosan lőtt a kapu közepébe.0–2

66. perc: Kónya előzte meg Gengeliczkit, betört a 16-oson belülre, ahol a hazaiak védője csak szabálytalanul tudta megállítani. A játékvezető büntetőt ítélt és kiállította a hazaiak védőjét.

64. perc: Kettőt cserél a Soroksár, Szerető helyére Gárdos, Huszák helyére Hudák érkezik.

63. perc:Valencsik közeli fejesét Helesfay védte nagy bravúrral.

59. perc: A félidőben pályára lépő Sági lőtt kapura 18 méterről, Varga könnyedén hárított.

57. perc: Újabb pécsi csere, Grabant érkezik Bartha helyére.

55. perc: Lovrencsics passzolt Derekashoz, aki 17 méterről kapura lőtt, Helesfay óriási bravúrral tolta kapu fölé a labdát.

53. perc: Jobb oldali beadást követően Csernik fejelt 8 méterről kapura, azonban Helesfay könnyedén fogta a labdát.

50. perc: Pászka lőtt kapura 17 méterről, Helesfay nagy bravúrral tolta szögletre a labdát.

47. perc: Ritkán látható jelenetek szakították meg a mérkőzést. Vas László, a vendégek vezetőedzője egy általa tévesnek vélt játékvezetői ítéletet követően önként hagyta el a kispadot és felment a lelátóra. Ezt a játékvezető egy újabb sárga lappal jutalmazta, így a vendégek szakvezetője is a kiállítás sorsára jutott.

46. perc: A szünetben cserélt a Pécs. Óvári helyett Sági, Hegedűs helyett Németh Márk lépett pályára.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Óvári Zsolt (11) többször is helyzetbe került, azonban csapattársaival ellentétben nem tudott túljárni a hazai kapus eszén (Fotó: Árvai Károly)

45. perc:A játékvezető lefújta az első félidőt, Futó Zsombor korai góljával vezet a Pécs. Soroksár-Pécs0–1

44. perc: Óvári került lövőhelyzetbe a 16-os sarkánál, lövése szögletre vágódott.

41. perc: A vendégek vezetőedzője Vas László nehezen viseli el a játékvezető ítéleteit, reklamálásért sárga lapot kapott.

39. perc: Szerető kapott remek kiugratást a jobb szélen, majd középre passzolt Oroszhoz, aki 9 méterről a kapuba lőtt. A hazai támadó azonban a passz pillanatában lesen állt, így a játékvezető ezt a gólt is érvénytelenítette.

35. perc: Újabb veszélyes pécsi kontra végén Hegedűs került helyzetbe a kapu előtt, azonban Varga az utolsó pillanatban elütötte a labdát a vendég játékos elől.

33. perc: Mivel a Soroksár nehezen tudja feltörni a vendégek masszív védelmét, ezért főleg távoli lövésekkel próbálkoznak a fehér mezesek. Ezúttal Orosz Márk 22 méteres próbálkozását védte könnyedén Helesfay.

32. perc: Hegedűs Márk szerzett labdát 20 méterre a kaputól, majd egy igazítást követően kapura lőtt, azonban Varga magabiztosan fogta a kapura tartó labdát.

28. perc: A kiállítást követően a Soroksár került enyhe mezőnyfölénybe, de helyzetet még nem sikerült kialakítani a hazaiaknak.

20. perc: A játékvezető úgy ítélte meg, hogy Rácz kézzel ütötte a kapuba a labdát, ezért sárga lapot mutatott fel a vendég védőnek. A játékosnak ez volt a második sárga lapja, így a kiállítás sorsára jutott.

19. perc: Egy hatalmas pécsi bedobást követően Rácz jutatta a kapuba a labdát, azonban a partjelző jelzésére a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

16. perc: Szerető két cselt követően 13 méterről kapura lőtt, azonban csak az oldalhálót találta el.

15. perc: Kapu elé ívelt szabadrúgást követően Lovrencsics Balázs fejelhetett 7 méterről kapura, azonban Helesfay könnyedén megfogta a labdát.

14. perc:Rácz rúgta meg a jobb szélen meginduló Szeretőt, sárga lap.

9. perc: Megvolt az első hazai lehetőség, Orosz Márk lőtt 17 méterről a kapu mellé.

4. perc: Újabb pécsi lehetőség! Óvári futott el a jobb szélen, betört a 16-oson belül, levezette a labdát az alapvonalig, majd középre passzolt, azonban a hazai védők az utolsó pillanatban tisztázni tudtak az érkező vendég támadók elől.

2. perc: Rögtön vezetést szerzett a Pécs! Egy hosszan előreívelt labda meglepte a lesre játszó hazai védőket és a hosszú oldalon üresen maradt Futó Zsombor 5 méterről a kilépő kapus feje fölött a hálóba bólintott.0–1

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A Soroksár tiszta fehérben, a Pécs piros–feketében lép pályára.

Ebben a felállásban utoljára 2008 márciusában játszottak bajnoki mérkőzést a csapatok, akkor az NB II Nyugati csoportjában a Pécs 3–1 arányban diadalmaskodott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a legutóbb Kaposváron diadalmaskodó Soroksár azzal a Péccsel, amely a legkevesebb gólt kapta a bajnokságban (9) és nyolc meccs óta veretlen.