Csak az első gólig volt kérdéses a Soroksár győzelme

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.12.13. 12:50
Takács Zsombor rendkívül magabiztosan állította meg a dorogi támadásokat (Fotó: Dömötör Csaba)
Ugyan veszélyesebben kezdett a kiesés rémétől fenyegetett Dorog, ám miután Lovrencsics tizenegyesből szerzett góljával fél óra elteltével megszerezte a vezetést a Soroksár, mintha hitüket veszítették volna a vendégek. A szünet után Derekas Zoltán gyorsan megduplázta a hazaiak előnyét, s ezzel végleg eldőlt a pontok sorsa.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–DOROGI FC 20 (10)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR: Varga Á. – Gárdos (Tóth D., 46.), Takács Zs., Valencsik, Vida K. – Huszák, Derekas – Szerető (Ladányi, 92.), Orosz M. (Lipcsei K., 92.), Csernik – Lovrencsics B. (Erdélyi, 86.).Megbízott edző: Milovanovics Dejan
DOROG: Mursits – Nyíri, Lénárth, Berkó, Zabari (Szerencsi, 70) – Zuigeber, Mészáros Á., Nagyházi, Papp M. – Girsik (Beliczky, 70.), Vígh Á. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Lovrencsics B. (34. – 11-esből), Derekas (59.)
Dejan Milovanovics:
– Amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk, mind megvalósult, magabiztos játékkal szereztük meg a három pontot. Végig jól működött a védelmünk, és volt önbizalma a csapatnak. Külön örülök a fiatal Vida Kristóf jó játékának, maradéktalanul megoldotta a rábízott feladatot.
Fenyvesi László: – Egy szöglet- és egy szabadrúgás eldöntötte a mérkőzést, pedig készültünk rá, hogy magas csapat a Soroksár. Sajnos mind a kétszer hibáztunk, így nem szereztünk pontot. Több helyzetünk is volt, de ameddig nincs önbizalmunk, nem szerzünk gólt sem.

Az első félidőben a Dorog teljesen egyenrangú partnere volt a hazai együttesnek. Sőt, amennyiben Girsik egy kicsit is határozottabb, könnyedén a vezetést is megszerezhette volna. Nem tette, és ezért nem sokkal később súlyos árat fizetett. A piros-feketék ugyanis összehoztak egy felesleges tizenegyest, Lovrencsics Balázs pedig nem kegyelmezett(10).A vendégek elsősorban Vígh Ádám fejét keresve próbáltak veszélyt okozni a hazai kapu előtt, de Takács Zsombor és Valencsik Dávid a szünetig sikerrel semlegesítette a dorogiak hórihorgas csatárát.

A szünetben cserélt az eltiltott Lipcsei Pétert helyettesítő Milovanovics Dejan: a megsérült Gárdos helyére Csernik lépett vissza, elé a fiatal Tóth Dominik érkezett. Mindez nem érződött a hazaiak játékán, továbbra is rendkívül stabilak voltak hátul, elöl pedig egy újabb pontrúgást követően még Derekas csúsztatásával növelték is előnyüket(20). Beliczky pályára lépéséve ugyan veszélyesebbé vált a Dorog, de még szépítenie sem sikerült. A hazai gárda a látottak alapján teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2141717–41–2412

90+2. perc: A játékvezető lefújta a találkozót, a hazaiak megérdemelten nyerték meg az összecsapást. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Kettős hazai csere: Orosz és Szerető le, Lipcsei és Ladányi be.

90. perc:Kettő perc lesz a hosszabbítás.

90. perc:Csernik Kornél is besárgult.

87. perc:Beliczky kapott sárga lapot, miután buktatta Derekast.

86. perc: Soroksári csere: Lovrencsics Balázs helyére Erdélyi László érkezik.

84. perc: Lénárth rántotta le Lovrencsicset a tizenhatos vonala előtt egy méterrel, villant a sárga.

78. perc: Ezt megúszta a Soroksár! Beliczky mesteri átadása után Vígh 8 méterről, a jobbösszekötő helyéről, nagy helyzetben az oldalhálóba bombázott.

74. perc: Lovrencsics a bal oldalról varázsolta a labdát a két védő szorításában érkező Tóth Dominik mellére, aki levette, majd ballal centikkel a jobb sarok mellé lőtt.

71. perc: Cserél a Dorog: Girsik helyére Beliczky, illetve Zabari helyére Szerencsi érkezik.

67. perc: Könyöklésért Valencsik Dávid kapott sárga lapot.

65. perc: Nyíri jobb oldali beadását Vígh középről 7 méterről fejelte a jobb felső irányába, ám Varga Ádám magabiztosan védett.

62. perc: Szerető száguldott végig a balösszekötő helyén, a tizenhatos vonalánál pontosan gurított keresztbe, érkezett Orosz Márk, ám nagy helyzetben nem talált kaput.

A dorogiak próbálkoztak becsülettel, de nem sikerült a kapuba találniuk (Fotó: Dömötör Csaba)

59. perc: GÓÓÓL!!!! Már kettővel vezet a Soroksár! Orosz szabadrúgását Derekas Zoltán 8 méterről, a rövid sarok közeléből csúsztatta be a hosszúba. 2–0

57. perc:Papp Máté (véletlenül) fejbe rúgta Cserniket a bal oldali vonal mellett, ez is sárga.

56. perc: Reklamálásért Nagyházi Dávid kapott sárga lapot.

46. perc: A szünetben cserélt a Soroksár, Gárdos helyére Tóth Dominik érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, 45 perc letelte után lefújta az első félidőt, szünet. Vezet a Soroksár 10-ra.

41. perc:Lovrencsics a saját tizenhatosa előterében buktatta Zuigébert, ez is sárga.

39. perc: Ismét Husz
ák volt a szenvedő fél, ezúttal Nyíri rúgott oda neki sárga lapot érően.

38. perc: Girsik jobbról lőtte középre a labdát az érkező Papp elől Gárdos estében csúsztatta ki az alapvonalon túlra.

34. perc: GÓÓÓL!!! Előny a Soroksárnál! Lovrencsics Balázs higgadtan a bal felső sarokba lőtte a tizenegyest. 10

33. perc: Csernik 17 méteres, jobb lábas lövésébe még bele tudott lépni Lénárth, róla a jobb sarok mellé pattant a labda. A szögletet követően Nagyházi lerántotta Huszákot a tizenegyes ponton, büntető!

30. perc: Huszák buktatásáért Zuigéber Ákosnak mutatta fel a sárga lapot a játékvezető.

28. perc: Nyíri a jobb oldali vonal mellől ívelt a kapu elé, Vígh átfejelte a labdát a kapujából rossz ütemben kimozduló Varga felett, de fejese elsuhant a gólvonal előtt.

25. perc: Derekas bal oldali beadását Berkó estében vágta ki a mögötte gólra éhesen berobbanó Lovrencsics elől az ötös vonalán.

19. perc: A kapus támadásáért Huszák Tamás kapott sárga lapot.

Gárdos perdítésénél nagyot védett Mursits kapus (Fotó: Dömötör Csaba)

18. perc: Gárdos jobb oldali beadása után Nyíri lökte fel látványosan Cserniket az ötös jobb sarkán, ám a játékvezető nem látott okot a közbe vatkozásra. A kapu előtt pattogó labdát középről Gárdos estében rákanalazta, Mursits óriási bravúrral hárított a gólvonalon.

17. perc: Derekas próbált a középső védők között kilépő Oroszhoz passzolni, ám Mursits az ötösön felszedte előle a labdát.

8. perc: Mit hagyott ki a Dorog? A hazapasszolt labdát Varga késlekedve, pontatlanul rúgta ki, éppen Girsiket találta meg vele, aki azonban 14 méterről addig várt a lövéssel, míg bele tudtak lépni a labda útjába.

6. perc: Gárdos a tizenhatos jobb sarkáról kanyarított a kapu elé, labdája felpörgött Zabari lábán és veszélyesen lecsapódva a léc fölött pattant szögletre.

3. perc: Nagyházi szabadrúgából elvéfzett felívelését Vígh fejelte kapura, Vargának a léc alól kellett kitenyerelni a labdát.

1. perc:Elkezdődött a találkozó, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-fekete szerelésben léptek pályára.

Melegítenek a hazai csapat labdarúgói (Fotó: Dömötör Csaba)

A hazai gárda kispadjáról az elmúlt héthez hasonlóan ma is Milovanovics Dejan irányítja a gárdát, lévén Lipcsei Péter vezetőedző eltiltásából egy meccs még hátra van.

A soroksári játékosokon már a bemelegítés közben érezni lehetett, hogy a három pontért lépnek pályára (Fotó: Dömötör Csaba

Régen látott rossz sorozatban van a dorogi együttes, utolsó tíz mérkőzésén a megszerezhető 30 pontból mindössze négyet gyűjtött be – ráadásul hatszor gólképtelennek bizonyult –, így nem csoda, hogy a kieső zónába csúszott vissza. Ugyanakkor a Soroksár ezen időszak alatt tizenöttel gyarapította pontjai számát, és még úgy is stabilizálta helyét a középmezőny elején, hogy legutóbb meglepetésre vereséget szenvedett a sereghajtó DEAC-tól.Mindkét szakvezetőnek számos hiányzó pótlását kell megoldani a mai meccsen, hiszen sérülés, illetve betegség miatt tucatnyian kénytelenek kihagyni az összecsapást.

Soroksáron is nézők nélkül rendezik a találkozót (Fotó: Dömötör Csaba)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző fordulóban meglepetésre a sereghajtó DEAC-tól vereséget szenvedett Soroksár SC a legutóbb a Pécstől hazai pályán hatalmas pofont kapott és még éppen bennmaradást jelentő helyen tanyázó Dorogi FC ellen.