Fiataljai szállították a Budafok győzelmét Soroksáron

Patai GergelyPatai Gergely
2022.11.27. 12:50
Nagy skalpot gyűjtött be a Budafok Soroksáron (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Budafok a 21 éves Beke Péter révén gyorsan előnybe került a Soroksár otthonában, s bár a vendéglátók az első játékrész feléhez érve egyenlítettek, a szünet után a 19 esztendős Sós Máté góljára már nem érkezett válasz, így Mátyus János alakulata 2–1-re nyert a Haraszti úton.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–1)
Szamosi Mihály Sporttelep, 300
néző. Vezette:Antal Péter (Csatári Tibor, Belicza Bence)
SOROKSÁR: Holczer – Króner, Kékesi A., Valencsik, Csontos D. (Pintér D., 61.) – Hudák M. (Redzic, 61.), Haris, Halmai Á. (Köböl K., 80.), Lőrinczy (Erdélyi, 80.), Lisztes K. (Hajdú R., 69.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik (Kalmár O., 66.) – Horváth O. (Györgyi, 82.), Soltész I., Adorján (Oláh B., 77.), Kovács D. (Margitics, a szünetben), Csonka – Sós M., Beke P. (Takács R., 66.).Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:Halmai Á. (23.), ill. Beke P. (4.), Sós M. (56.)
Lipcsei Péter
:– Ismét egyéni hibát követtünk el, így szerzett vezetést a vendégcsapat, de a gól után átvettük az irányítást, és egyenlítettünk is. Bíztam benne, hogy a második félidőben sikerül megszerezni a három pontot, de egy újabb egyéni hiba eldöntötte a mérkőzést.
Mátyus János:– Roppant jó iramú és harcos mérkőzést játszottunk, amelyen apróságok döntöttek a javunkra.

Nem jött jókor a válogatott szünet a lendületben lévő Budafoknak, de Mátyus János csapata edzőmérkőzést is játszott az elmúlt két hétben, és a tabellán hatodik helyen álló Soroksár otthonában is bravúrra készült.

Villámrajtot vettek a vendégek, alig telt el három perc a fővárosi rangadóból, amikor máris vezetést szereztek, Beke Péterpimasz csel után tekert a hosszúba (0–1). A Soroksár azonban nem fogott padlót a gyorsan kapott góltól, az első játékrész így kimondottan élvezetes játékot hozott, a fokozódó hazai mezőnyfölény pedig Halmai Ádám révén érett góllá (1–1). A szünetig mindkét oldalon adódtak helyzetek, a soroksáriak közel jártak a fordításhoz, de Gundel-Takács Bence több bravúrt is bemutatott.

A fordulás után sem változott a játék képe, a házigazda birtokolta többet a labdát, de a Budafok fegyelmezetten védekezett, és egy gyors ellentámadás végén Sós Máté góljával ismét előnybe került (1–2). A hátralévő bő fél órában nem tudott már ritmust váltani a Soroksár, a vendégek nagy akarattal, lendületesen futballoztak, és a látottak alapján megérdemelten vitték el mindhárom pontot a Haraszti útról.

20. Dorogi FC18341119–33–1413

Halmai Ádám szép gólt szerzett, de csapata pont nélkül maradt (Fotó: Török Attila)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Budafok 2–1-re nyert Soroksáron, a látottak alapján megérdemelten. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Erdélyiis sárga lapot kapott, a szabadrúgással nem siet a Budafok.

Négy perc hosszabbítás következik.

Egyre nagyobb erőket mozgósít a Soroksár az egyenlítés érdekében, de fogy az idő.

82. perc:Mátyus János is utoljára változtatott a mérkőzésen, Horváth helyére Györgyiérkezett.

„Álé, álé, nagyon hideg van” – skandálja a soroksári tábor. És valóban.

80. perc:Kihasználta utolsó cserelehetőségeit Lipcsei Péter, Lőrinczyt Erdélyi, Halmait Köbölváltotta.

77. perc:Újabb budafoki csere, Adorján helyén Oláha hajrában.

76. perc: Redzicszép cselekkel játszotta tisztára magát a jobb szélen, majd laposan középre adott, de pontatlanul, a hosszú kapufánál nem érkezett csapattárs.

Ment előre az egyenlítésért a Soroksár, hiába (Fotó: Török Attila)

73. perc: Redzictekert kapura 18 méterről, a félmagas próbálkozást könnyedén fogta Gundel-Takács.

71. perc: NAGY VÉDÉS! Lőrinczy17 méteres szabadrúgását bravúrral tolta ki a léc alól Gundel-Takács.

69. perc:Kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérülő LisztestHajdúváltotta.

68. perc:Budafoki kontra végén Takács lövése kerülte el méterekkel a kaput.

66. perc:Kettőt cserélt a Budafok is, Fótyik mellett a gólt és gólpasszt jegyző Bekeis lejött, helyükre Takácsés Kalmárérkezett.

65. perc: Fótyikszabálytalankodott a felezőnél, ezúttal is jogos a sárga lap.

64. perc: Lőrinczylövése megpattant, így könnyű zsákmány volt Gundel-Takácsnak.

61. perc:Kettős soroksári csere, Csontos és Hudák le, Pintér és Redzic be.

60. perc: Horgosikapott sárga lapot visszahúzásért.

59. perc:Csonka készített le Bekének, aki laposan lőtt, a labda egy védő lábáról pattant szögletre.

Továbbra is a fiatalok tolják a szekeret, a gólszerző Sós Máté mindössze 19 éves.

Másodszor is vezetést szerzett a Budafok (Fotó: Török Attila)

56. perc: GÓÓÓL, ISMÉT VEZET A BUDAFOK! Beke ezúttal a bal szélen indult meg, lerázta magáról védőjét, majd laposan középre adott, az érkező Sós Máté pedig közelről a bal alsóba gurított.1–2!

55. perc:Haris tálalt jó ütemben Liszteselé, aki 18 méterről életerős lövéssel próbálkozott, a labda centikkel zúgott el a keresztléc felett.

52. perc:Újabb sárga lap, ezúttal Adorjánkapta.

50. perc:Lisztes cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd Lőrinczynekkészített le, de a lövést Soltészblokkolta.

48. perc: Hudákszabálytalankodott a felezőnél, villant a sárga lap.

46. perc:A szünetben cserélt a Budafok, Kovács Dávidot Margitics váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Nagy küzdelem, jó iram, két gól az első félidőben (Fotó: Török Attila)

45+2. perc: Véget ért az első játékrész, két 21 éves játékos góljával a szünetben 1–1-re állnak a felek.

Egy perc hosszabbítás következik az első félidő végén.

37. perc:Ismét a jobb szélen került a soroksári védelem mögé a Budafok, Kovács Dávid hozta helyzetbe Bekét,aki a hosszú felsőt vette célba, de nem talált kaput.

Az elmúlt percekben nem forogtak veszélyben a kapuk, de az iramra továbbra sem lehet panasz.

31. perc: Halmaiezúttal 18 méterről lőtt laposan, de rosszul találta el a labdát, Gundel-Takács könnyedén védett.

28. perc:Először villant a sárga lap a találkozón, a vendégek csapatkapitánya, Kovács Dávid kapta.

A gólszerző Halmai Ádámot búbolták a csapattársak (Fotó: Török Attila)

23. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT A SOROKSÁR! A tizenhatoson belülre érve Lovrencsics Balázs készített le Halmai Ádámnak, aki 12 méterről a kapufát találta el, de a labda Gundel-Takácsról a budafoki kapuba pattant.1–1!

20. perc: MI MARADT KI? Gyors soroksári kontra végén Lőrinczy szöktette a jobb szélen Halmait,aki ziccerben törhetett kapura, de emelését Gundel-Takács szögeltre ütötte.

A kezdeti budafoki nyomás alól kiszabadulva magára talált a Soroksár, kimondottan jó a meccs.

A látszat néha csal: a korai gól ellenére nem fogtak padlót a hazaiak (Fotó: Török Attila)

17. perc:A szöglet után Halmailőtt 17 méterről, Gundel-Takács bravúrral tolta ki a léc alá tartó labdát.

16. perc:Ismét Lisztesveszélyeztetett, a balösszekötő helyéről húzott befelé, majd 12 méterről lőtt, a labda egy védőről vágódott a kapu mellé.

13. perc:Lisztesvette célba a jobb alsót a tizenhatos előteréből, Gundel-Takács szögletre tolta a labdát.

9. perc:Hazai szabadrúgás, Lőrinczya rövidet vette célba, Gundel-Takács könnyedén védett.

7. perc:Ismét Beke lépett ki a leshatárról, ezúttal a passzt választotta, a középen érkező Sós Mátéazonban sarokkal már nem tudta kapura húzni a labdát.

Nem kellett sokat várni az első gólra (Fotó: Török Attila)

4. perc: GÓÓÓL, MÁRIS VEZET A BUDAFOK! Adorján indította Beke Pétert a jobb szélen, aki egy csel után 14 méterről a jobb alsóba tekert. 0–1!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár indította útjára a labdát.

Egy perces gyászszünettel emlékezünk a61-szeres válogatott középhátvédre, a nemzeti csapat egykori szövetségi kapitányára, a héten elhunyt Mészöly Kálmánra.

A Soroksár 26 ponttal a hatodik, míg a Budafok 18 ponttal a 17. helyről várhatja a találkozót – ez is mutatja, milyen sűrű a középmezőny. A másodosztályban eddig tízszer találkozott egymással a két csapat, öt soroksári és három budafoki siker mellett két döntetlen született.

„Az erőnléti edzővel egyeztetve a héten már fokozatosan visszatértek a sérültjeink, akik egyre jobb állapotban vannak – adott helyzetjelentést a találkozó előtt Lipcsei Péter, a Soroksár trénere. – Gyorsan túltettük magunkat a békéscsabai vereségen, tiszta lappal kezdtünk el készülni a Budafok elleni mérkőzésre, amely nehéz erőpróbának ígérkezik. Felállt védelem ellen fogunk játszani, de kielemeztük ellenfelünk játékát, szeretnénk mihamarabb feltörni a reteszt. Mátyus Janit jól ismerem, remek edzőnek tartom, a kieső helyen vette át a Budafokot, és azóta egyre markánsabb teljesítményt nyújt a csapata.”

A vendégszurkolók már félórával a kezdés előtt elfoglalták helyüket (Fotó: Török Attila)

„Nem jött jókor a válogatott szünet, de igyekeztünk kihasználni az időt, sokat edzettünk és játszottunk egy felkészülési meccset is, amelyen a sérülésből visszatérők és a kevesebb lehetőséget kapó játékosaink is pályára léphettek mondta a klubhonlapnak Mátyus János, a Budafok vezetőedzője. – Jó játékosok alkotják a Soroksár keretét, de önbizalommal felvértezve megyünk a meccsre. A papírforma a hazaiak mellett szól, ám ebben az idényben ezt már többször sikerült borítanunk, ezúttal is erre készülünk. Különleges lesz nekem a találkozó, mert az ellenfél edzőjével, Lipcsei Péterrel remek viszonyt ápolok. Már gyerekként szerettem a játékát és szurkoltam neki, aztán úgy alakult az élet, hogy csapattársak és barátok is lettünk.”

Nem jött jókor a válogatott szünet a Budafoknak (Fotó: Török Attila)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két győzelem után a legutóbbi játéknapon Békéscsabán vereséget szenvedő Soroksár SC az előző három fordulóban hét pontot gyűjtő, de még így is osztályozós pozícióban levő Budafoki MTE ellen.