Az Ajka folytatta győzelmi sorozatát Soroksáron

2022.05.01. 16:50
Gaál Bálint góljával szerezte meg a vezetést az Ajka Soroksáron (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a vendég ajkaiak jó felépítésű, erős játékosai révén felőrölték a több sebből vérző – Kékesit, Vargát és Harist is nélkülöző – Soroksárt és 3–1-re nyertek. Ezúttal nem tudta az elmúlt hetekben bemutatott szervezett játékát nyújtani a hazai gárda, a látottak alapján a vendégek megérdemelten diadalmaskodtak. Ez volt az Ajka negyedik győzelme zsinórban.

LABDARÚGÓ NB II

35. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–FC AJKA 1–3 (0–1)
Szamosi Mihály Sporttelep, 400
néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SOROKSÁR: Abu– Katona M., Gyömbér, Valencsik (Ternován, 39.), Csontos – Csernik, Hudák M. – Redzic (Kovac, 62.), Lőrinczy, Korozmán (Szerető, 62.) – Lovrencsics B. Vezetőedző:Lipcsei Péter
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger (Csemer, 70.) – Tóth G., Lehoczky (Vizler, 80.) – Csizmadia Z., Sejben (Vogyicska, a szünetben), Gaál B. (Kenderes, 80.) – Szarka.Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Gaál (0–1) a 8., Csizmadia (0–2) a 48., Szarka (0–3) a 75., Lőrinczy (1–3) a 81. percben
Kiállítva: Csontos (a második sárga lap után) a 88. percben
Lipcsei Péter
. – Nem voltam elégedett… Nem voltunk harcosak, pontosak, és sok párharcot vesztettünk. Még három nehéz mérkőzés vár ránk, a DVTK, a Csákvár és a Vasas elleni találkozók.
Kis Károly: – Átengedtük a területet a hazaiaknak, és ez tudatos volt. Ezt a sikert nagyon meg kell becsülnünk, mert jó csapatot győztünk le.

Gyönyörű napsütéses időben, jó iramban kezdődött a találkozó. Bár a Soroksár igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést: Szűcs Kristóf mesterien tekert középre, Katona Máté elmélázott, így Gaál Bálint könnyedén megelőzve védőjét a hálóba lőtt. A góltól még inkább megnyugodott az Ajka és higgadtan, szervezetten futballozva könnyedén őrizte előnyét. A hazaiak a játékrész hajrájában ocsúdtak fel a sokkból, ekkor már egyre többször odaértek Horváth kapuja elé, ám Lovrencsics Balázs fejesénél bravúrral hárított Horváth Dániel. Szünet után azonnal növelte előnyét a vendégcsapat, Csizmadia Zoltán feltartóztathatatlanul száguldott el a jobb szélen és az ötös sarkáról ki is lőtte a hosszút. Az ajkaiak magas, erős felépítésű játékosaival nem boldogultak a hazaiak. Szarka gólját követően úgy tűnt, vége a meccsnek, a hazaiak azonban nem adták fel. Szépítettek, mindent elkövettek, hogy még szorosabbá tegyék az állást, ám Csontos fegyelmezetlenségével végleg elszálltak reményeik. 1–3

20. Szolnoki MÁV FC358101731–51–2034

Vége a találkozónak, a látottak alapján megérdemelten nyert az Ajka.

92. perc: Gyömbér kapott sárga lapot reklamálásért.

Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Csontos megkapta második sárga lapját, így villant a piros.

81. perc: Lovrencsics helyére Magyari érkezett.

81. perc: GÓL!!! Lovrencsics a jobb oldalról pontosan gurított keresztbe, a hosszún érkezett Lőrinczy és 10 méterről nem hibázott, 1–3.

80. perc: Kettős vendégcsere: Lehoczkit Vizler, Gaált Kenderes váltotta.

79. perc: Csemer kapott sárga lapot műesésért.

75. perc: GÓL!!! Gaál beadása után Tóth Gergely egy lépésről keresztbe lőtte az üres kapu előtt a labdát. A hazaiak megálltak, Csizmadia jobbról visszaemelt, Szarka pedig két lépésről nem hibázta el a ziccert, 0–3.

70. perc: Katonát rántotték le a tizenhatoson belül, a jogosnak tűnő tizenegyes és piros lap azonban elmaradt...

A bakonyiak felülmúlták a Soroksárt (Fotó: Meder István)

70. perc: Vendégcsere: Présinger helyére Csemer érkezett.

65. perc: Vogyicska bal oldali szabadrúgását Szarka fejelte kapura a hosszú saroknál, Abu a léc alól tenyerelte szögletre.

63. perc: Ezt megúszta az Ajka! Lőrinczy Attila 16 méterről, középről nagyon megnézta a bal alsót, de lövése centikkel a kapufa mellett suhant el.

62. perc: Kettős hazai csere: Korozmánt Szerető, Redzicet Kovac váltja.

56. perc: Csontos megköszönheti a játékvezetőnek, hogy a pályán maradhatott miután egy perccel sárgáját követően csúnyán felrúgta Gaált.

55. perc: Csontos sárga lapot kapott, miután neki dobta a labdát ellenfelének.

48. perc:GÓL!!! Csizmadia futott le mindenkit a jobb oldalon, majd az ötös sarkáról kilőtte a hosszút, 0–2.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A vendégcsapat cserélt, Vogyicska érkezett Sejben helyére.

Vége az első félidőnek, Gaál Bálint góljával szünetben vezet az Ajka.

Kettő perc a hosszabbítás.

43. perc: Gyönyörű támadás és védés! Katona mesterien tekerte középre a labdát, Lovrencsics hihetetlen mozdulattal fejelt kapura Tar mellől, Horváth óriási bravúrral, visszafelé vetődve, a gólvonalon hárított.

39. perc: Kényszerű hazai csere: a bordasérülést szenvedett Valencsik helyére Ternován érkezett.

35. perc: Szarka nagy szólója végén - hárman sem tudták szerelni -, középre gurított labdáját az utolsó pillanatban vágta szögletre Gaál elől Csernik.

34. perc: Csizmadia viharzott el a jobb szélen, Valencsik a tizenhatoson belül, tanítani való becsúszással mentett szögletre.

22. perc: Redzic tört előre a felezővonaltól, három jó csel után kiugratta Lovrencsicset a jobb szélen, aki élesen középre lőtt, de Horváth kivetődve tisztázni tudott.

17. perc: Majdnem összehozta az Ajka az egyenlítő gólt! Szűcs visszafelé futva elrúgta a labdát Korozmán elől, ám ezzel éppen kiugratta Redzicet, aki azonban 10 méterről nem tudta a kifutó Horváth felett átemelni a labdát.

8. perc: GÓL!!! Szűcs viharzott el a bal oldalon, okosan áttekerte hosszú oldalra a labdát, ahol az elalvó Katonát megelőzve Gaál érkezett és a tehetetlen Abu mellett 8 méterről a jobb sarokba lőtt, 0–1.

6. perc: Az első lövés: Korozmán ugratta ki a balösszekötő helyén beinduló Redzicet, aki 10 méterről, ballal rátűzte, Horváth vetődve fogta.

Hudák Martinék (szemben) az első perctől kezdve igyekeztek szoroson fogni a vendégek támadóit   (Fotó: Meder István)
Hudák Martinék (szemben) az első perctől kezdve igyekeztek szoroson fogni a vendégek támadóit  (Fotó: Meder István)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kék-feketében léptek pályára. Ünnepélyes kezdőrúgást az 50. születésnapját ünneplő soroksári törzsszurkoló, Bálint Zoltán végezte el.

Két jó passzban lévő együttes találkozik ma a Haraszti úton: a Soroksár utolsó négy, az Ajka utolsó három meccsét egyaránt megnyerte, így élvezetes összecsapásra van kilátás.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy bajnokiját megnyerő Soroksár az előző három meccsén diadalmaskodó Ajka ellen.