Kiküzdötte a győzelmet a Szolnok a Balaton partján

Vörös SándorVörös Sándor
2021.02.14. 13:50
Egyetlen gól három pontot ért a fehér mezes szolnokiaknak Siófokon (Fotó: Németh András)
Tizenegy meccsesre növelte veretlenségi szériáját a Szolnoki MÁV FC, amely a labdarúgó NB II 24. fordulójában Novák Csanád góljával 1–0-s győzelmet aratott a BFC Siófok otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
BFC Siófok–Szolnoki MÁV FC 0–1 (0–0)
Siófok, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Sipos Tamás (Hofbauer Roland, Vörös Dániel)
SIÓFOK:
Hutvágner – Tömösvári, Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Kecskés T. (Hajnal G., 69.), Tajthy T. (Varjas Z., 63.) – Cipf, Gaál B., Balogh B. (Horváth P., 53.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
SZOLNOK:
Molnár-Farkas – Szekszárdi, Horgosi, Tamás L. – Tajti B. (Tóth B., 63.), Kónya M., Tisza K., Rokszin (Berdó, a szünetben), Kotula M. (Bárdos, 88.) – Novák Cs., Lakatos I. (Kurdics, 68.). Megbízott edző: Romanek János
Gólszerző: Novák Cs. (53.)

Érdekes mérkőzésre van kilátás – hangzott el a közvetítőállásban nem sokkal a kezdő sípszó előtt. Való igaz, amikor e két csapat találkozik, akkor a kemény fizikai párharcokkal tarkított kilencven perc szinte borítékolható. Nem volt ez másképp tavaly augusztusban sem, amikor a Szolnoki MÁV FC hazai pályán 3–1-re nyert a Balaton-partiakkal szemben, egy színvonalasnak nem mondható, inkább verekedős mérkőzésen.

A csípős reggel után a szeles, de napos idő vette át a főszerepet Siófokon, s bár az utóbbi napok időjárási eseményei után nagy kérdés volt, hogy a játéktér mire lesz alkalmas, végül ideálisnak mondható, de fagyos pálya várta a csapatokat. Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, inkább a küzdelem, mint a szórakoztató játék dominált. Az első félidő kiegyenlített futballt hozott, a kapuk előtt igazán veszélyes helyzet nem alakult ki, csupán tizennyolc szabálytalanságot (6–12) és négy siófoki szögletet jegyezhettünk fel a veszélytelen próbálkozások mellett.

A térfélcsere után a vendégek szinte a semmiből szerezték meg a vezetést, hiszen az 53. percben Kotula bal oldali beadását vétette el középen Horváth Milán, s az érkező Novák Csanád megköszönve a lehetőséget, 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (0–1). A szolnokiak vezető gólja után abból a szempontból nem változott a játék képe, hogy párharcokkal tarkított, küzdelmes mérkőzést vívtak a felek, ám a házigazdák fokozatosan átvették az irányítás jogát. A Waltner Róbert által vezetett siófoki játékosok többször is ígéretes helyzetbe kerültek, de minden erőfeszítés ellenére nem tudtak túljárni a fehér mezes védelem eszén, így mondhatjuk, hogy a vendégek kiküzdötték a három pontot az összesen 34 szabálytalanságot hozó találkozón.

A Szolnoki MÁV FC 1–0-s győzelmének köszönhetően 11 meccsesre növelte veretlenségi szériáját, s a teljességhez tartozik, hogy a Tisza-partiak Szolnoktól távol legutóbb még a tavalyi idényben, 2020. március 8-án nyertek (WKW ETO FC Győr 0–1) bajnokit. Ami az egyik oldalon öröm, a másikon bánat, hiszen a balatoniak hazai pályán zsinórban három győzelmet számláltak, s pályaválasztóként 2020. november 1-je óta először maradtak pont nélkül.

20.00:
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2442019–50–3112

Tizenegy hónap után nyert idegenben a Szolnok (Fotó: Németh András)

90+3. perc: A Szolnoki MÁV FC 1–0-s győzelmével véget ért a mérkőzés. Köszönjük, hogy figyeltek ránk!

90+3. perc: Molnár-Farkas Tamás kapott sárga lapott időhúzásért.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően három perc a hosszabbítás.

88. perc: Negyedik szolnoki változtatás: Kotula Máté le – Bárdos Bence Zsolt be.

87. perc: Horváth Péter bal oldali beadásra Gaál Bálint érkezett, s mintegy hat méteres fejesét Molnár-Farkas hárította.

85. perc: A siófokiak egy perc leforgása alatt egymás után három szögletet is elvégezhettek. Ezek közül az elsőnél jegyezhettünk fel említésre méltó eseményt, amikor Kiss Balázs 17 méterről kapura lőtt, labdája megpattant egy szolnoki védőn, s alig pattant a bal alsó sarok mellé.

76. perc: Horváth Péter bal olalról érkező beadását Cipf kapásból, hét méterről lőtte a kapu fölé.

A szolnokiak vezető gólja után sem változott a játék képe, párharcokkal tarkított, küzdelmes mérkőzést vívnak a felek. A siófokiak érthetően próbálják átvenni a kezdeményezés jogát, de egyik kapu sem forog igazán veszélyben.

69. perc: Cserére csere a válasz: a siófokiak oldalán Kecskés Tamás hagyta el a pályát, a rutinos középpályást Hajnal Gergely váltotta.

68. perc: Túl vagyunk a harmadik Tisza-parti cserén: a jól teljesítő Lakatos István helyett Kurdics Levente a pályán.

63. perc: Mindkét csapat újabb cserét eszközölt: a hazaiak oldalán Tajthy Tamást Varjas Zoltán váltotta, míg a szolnokiaknál Tajti Balázs József helyére Tóth Benjámin érkezett.

60. perc: A siófoki vezetőedzője, Waltner Róbert kapott sárga lapot reklamálásért.

Novák Csanád jókor volt jó helyen, góljával szerzett vezetést a fehér mezes együttes (Fotó: Németh András)

53. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SZOLNOKI MÁV FC! Kotula Máté bal oldali beadását vétette el középen Horváth Milán, az érkező Novák Csanád köszönte szépen a lehetőséget, s mintegy 13 méterről, fordulásból, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 0–1!

53. perc: Változtattak a házigazdák is: Balogh Bence Benitó le – Horváth Péter be.

51. perc: Elek Bence faultolta ellenfelét sárga lapot érően. A siófokiak támadója szezonbeli ötödik sárga lapját kapta, így a következő fordulóban, a Gyirmót FC Győr otthonában nem léphet pályára.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek: Rokszin Ádám helyett Berdó Péter a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyvenöt perc, ahogy arra előzetesen számítani lehetett, inkább a küzdelem, mint a szórakoztató játék dominált. A kapuk előtt igazán veszélyes helyzet nem alakult ki, a szabálytalanságok száma a félidőben 6–12.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő. Hamarosan jövünk a második felvonással!

Inkább a küzdelem, mint a szórakoztató játék dominált az első játékrészben (Fotó: Németh András)

44. perc: Az előző szituációhoz kísértetiesen hasonló helyzetben Balogh Bence Benitó adta középre a szabadrúgást a jobb oldalról. Félmagasan érkező labdáját Molnár-Farkas ütötte szögletre, amiből szintén nem alakult ki igazi veszély a vendégek kapuja előtt.

37. perc: Horgosi Donát buktatta sárga lapot érően Gaál Bálintot. A megítélt szabadrúgást 17 méterről Tömösvári laposan tekerte középre, veszély azonban nem alakult ki, a szolnoki védők határozottan tisztáztak.

Az előző gondolatmenetet folytatva… A Tisza-partiak kapuja nyolc bajnokin maradt érintetlen, ebből idegenben két mérkőzésen (Szentlőrinc SE, Budaörsi SC) nem kaptak gólt. A szolnoki együttes idegenben öt mérkőzésen maradt lőtt gól nélkül.

A házigazda tópartiak az elmúlt 23 fordulóban mindössze három mérkőzésen nem szereztek gólt, s valamennyi hazai bajnokijukon betaláltak legalább egyszer az ellenfél kapujába. Ami pedig a hátsó szekciót illeti: a siófokiak három találkozót hoztak le kapott gól nélkül, ebből kettőt hazai környezetben.

30. perc: Szekszárdi Tamás kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután arcon ütötte Balogh Bence Benitót.

A kép csalóka, hiszen a kapuk nem forogtak veszélyben az első félidőben (Fotó: Németh András)

28. perc: A hazaiak kilencedik szabadrúgása is Gaál Bálint nevéhez fűződik. A középről, mintegy 30 méterről leadott lövése vélhetően kevéssel elment volna a jobb felső sarok mellett, de Molnár-Farkas biztos, ami biztos alapon szögletre tenyerelte a labdát.

A két klub ezen a délutánon 18. egymás elleni bajnoki mérkőzését vívja meg a másodosztályban, a közös történelmük 1983. október 30. óta íródik. Az azóta eltelt 38 esztendőben nyolc siófoki győzelem és négy döntetlen mellett öt szolnoki siker született, s a gólkülönbség (24–21) is a somogyiaknak kedvez(ett). A Balaton-parton a mai délutáni a kilencedik egymás elleni találkozó, a múltban négy hazai és kettő vendégsiker mellett kettő kék-fehér győzelem született.

18. perc: Egy elveszettnek tűnő labda került Rokszin elé, aki remekül ugratta ki Novákot. A vendégek támadója kapura fordult, majd a ballábas lövését Hutvágner magabiztosan védte.

11. perc: A negyedik vendégszabálytalanság után a siófoki szabadrúgást középen, a kaputól 22 méterre Gaál Bálint végezte el. Lapos lövése a bal alsó sarokba tartott, Molnár-Farkas Tamás magabiztosan szedte fel a labdát.

A BFC Siófok a megszerzett 29 pontjából tizenkilencet hazai pályán gyűjtött (6–1–4-es mutató), míg a szolnokiak 36 pontjukból mindössze nyolcat (!) zsebeltek be vendégként. Waltner Róbert tanítványai pályaválasztóként legutóbbi három mérkőzésüket megnyerték, hazai környezetben legutóbb 2020. november 1-jén kaptak ki a Nyíregyháza Spartacus FC ellen (1–2). Ezzel szemben a kék-fehérek idegenben nyolc döntetlen mellett három vereséget számlálnak, Szolnoktól távol legutóbb még a tavalyi szezonban, 2020. március 8-án nyertek (WKW ETO FC Győr 0–1).

6. perc: A mérkőzés első szögletét Gaál Bálint tekerte be a bal oldalról, magasan érkező labdáját az üresen maradó Tömösvári Bálint 14 méterről kapura lőtte, de kísérlete után Novák magabiztosan tisztázott.

A szerelmesek napján rendezendő bajnokit Sipos Tamás vezeti, munkáját Hofbauer Roland és Vörös Dániel segíti. A 29 éves játékvezető pályafutása 5. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, s az eddigi fellépésein 20 sárga lapot osztott ki. Az őszi szezonban Sipos Tamás vezette a BFC Siófok ajkai vendégjátékát, mely 1–1-es döntetlennel zárult. A Komárom-Esztergom megyei játékvezető a szolnokiaknak még nem vezetett mérkőzést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, előbb a Tisza-partiak, majd a balatoniak! A BFC Siófok játékosai ezen a napon tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig zöld dresszében véd. A Szolnoki MÁV FC futballistái tiszta fehérben játszanak, míg Molnár-Farkas Tamás citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

A leghosszabb ideje veretlen együttest fektetnék két vállra a hazai pályán remeklő siófokiak (Fotó: Németh András)

A vendégeknél Novák Csanád és Szekszárdi Tamás letöltötte eltiltását, ám Kovács Olivér ugyanilyen ok miatt hiányzik a védelemből. A Debreceni VSC elleni bajnoki 58. percében piros lappal kiállított Csábi József helyett megbízott edzőként Romanek János irányítja a szolnokiakat. A hazaik oldalán eltiltás nem nehezítette a munkát, ugyanakkor az Elek Bence, Gaál Bálint, Izing Martin, Kiss Balázs négyes négy sárga lappal a neve mellett lép(het) pályára ma. A vendégek részéről Tamás László Hunor rendelkezik négy sárgával, míg Vólent Roland bokaműtétje után még nem léphet pályára.

Tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet- és időjárás-jelentéssel indítjuk: február második vasárnapján a fagyos reggel után a szeles, de napos idő vette át főszerepet. Bő másfél órával a kezdősípszó előtt mínusz 2 Celsius-fokot mérhettünk. Az utóbbi napok időjárási eseményei után nagy kérdés volt, hogy a játéktér mire lesz alkalmas, ám mivel a Városi Stadion gyepszőnyege két hónapja nem volt igénybe véve, a látottak alapján mondhatjuk, hogy a körülményekhez képest ideális, de fagyos pálya várta a csapatokat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 29 pontot gyűjtő, a tabella 13. helyén álló BFC Siófok a 36 ponttal a nyolcadik pozícióban állomásozó Szolnoki MÁV FC-vel találkozik. A két csapatot a fordulót megelőzően öt hely és hét pont választotta el egymástól. Hamarosan megtudjuk, hogy mire megy a legutóbb a DEAC otthonában kiütéses győzelmet arató balatoni együttes az előző fordulóban a listavezető Debreceni VSC ellen nyerni tudó Tisza-partiakkal szemben.