Drámai hajrában dőlt el az alsóházi helyosztó három pontja

2021.04.11. 16:50
A tét rányomta bélyegét a mérkőzésre, melyen egy hajrágól döntött a dorogiak javára (Fotó: Németh András)
Egyre nehezebb helyzetbe kerül a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 32. fordulójában 1–0-ra kikapott a remek tavaszt produkáló Dorogi FC-től. A vendégek nagy lépést tettek a bennmaradás felé, míg a siófokiak kieső helyre sodródtak.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ
BFC Siófok–Dorogi FC 0–1 (0–0)
Siófok, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergely (Király Zsolt, Bognár László)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Izing (Deutsch, a szünetben), Kiss B. – Tajthy T. (Tömösvári, 86.), Nikházi (Szakály A., 54.) – Gaál B., Cipf (Kecskés T., 54.), Balogh B. (Hajnal G., 72.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Mihalecz István
DOROG: Borsos – Kárász, Dlusztus, Belényesi, Papp M. – Rjasko – Girsik (Szerencsi, 67.), Lénárt, Csillag (Berkó, 88.), Szedlár (Zuigéber, 8.) – Kanalos (Barna, 88.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Rjasko (84.)
Mihalecz István: – Szoktuk mondani, tipikus egygólos mérkőzés – nos, most valóban az a csapat nyert, amelyik lényegesen jobban átérezte a kilencven perc fontosságát.
Fenyvesi László: – Az első félidei játékunk nem tetszett, de a szünetben rendeztük a sorokat. A második játékrészben ritmust tudtunk váltani, és közvetlen rivális ellen sikerült nagyon fontos pontokat szerezni.

Egy pici még mindig hiányzik – gondolhattuk a BFC Siófok negatív szériájának megtörésével kapcsolatban a hétközi, Soroksár SC elleni találkozót követően. A tópartiak egységesek és szervezettek voltak a Szamosi Mihály Sporttelepen, ahol hiába dolgoztak ki szép számmal helyzeteket, a győzelmet jelentő gólt végül nem sikerült bekotorni Szécsi Gergő kapujába. Ezzel együtt a sárga-kékek nyeretlenségi sorozata nyolcmeccsesre duzzadt, de a szerdán látottak alapján bizakodva várhatták a Dorogi FC elleni bajnokit.

A siófokiak számára követendő példa lehet a bányászvárosiaké, hiszen a szintén a bennmaradást megcélzó Komárom-Esztergom megyei gárda az előző tíz bajnokijából csak egyet vesztett el, ennek köszönhetően a 14. helyre lépett előre, hat ponttal eltávolodva a kieső helyektől. A piros-feketék a listavezető Debreceni VSC legyőzését követően látogattak a Balaton déli partjára, ahol mindkét csapat számára nagyon fontos lett volna a három pont begyűjtése.

A tét bizony rányomta bélyegét a meccsre. Ezt hűen tükrözi, hogy az első félidőben két említésre méltó eseményt jegyezhettünk fel: előbb a 6. percben egy szöglet után Nikházi két méterről fejjel vette célba a dorogi kaput, a léc alá tartó labdát Borsos bravúros mozdulattal ütötte fölé. Tizenkilenc perccel később Kanalos ugratta ki Zuigébert, az utánpótlás-válogatott középpályás elpasszolta a labdát Hutvágner mellett, majd elesett, de Kovács Gergely sípja – helyesen – néma maradt, miközben Polényi tisztázni tudott.

A második félidő hasonlóan alakult az elsőhöz, az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a siófokiak valamivel többet tettek a vezető gólért: a 64. percben Balogh Bence Benitó 13 méteres lövése után kellett nagy védést bemutatnia Borsosnak, majd kilenc perccel a vége előtt Hajnal Gergely lőtt nagy helyzetben, félfordulattal fölé. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, hiszen a hajrában egy hosszú kirúgás után a házigazdák több alkalommal sem tudtak felszabadítani, majd Tony-Markos Kanalos passzát Mihajlo Rjasko gólra váltotta (0–1).

A bekapott találat hidegzuhanyként érte a hazai játékosokat, akik a hátralévő rövid időben nem tudtak váratlant húzni és válaszolni, így már sorozatban kilenc nyeretlen mérkőzésnél tartanak, s ennek köszönhetően kieső helyre sodródtak. Ezzel szemben a dorogiak ötödik tavaszi győzelmük megszerzése után nemcsak a tabellán ugrottak egy helyet előre, de nagy lépést tettek a bennmaradás felé is.

A lefújás után Mihalecz István, a siófokiak szakmai igazgatója úgy fogalmazott, hogy a tipikus egygólos mérkőzésen az a csapat nyert, amelyik lényegesen jobban átérezte a fontosságát. A vendégek szakvezetője, Fenyvesi László kiemelte, hogy csapata mutatott játéka az első félidőben nem tetszett, de a második játékrészben sikerült ritmust váltaniuk, ennek köszönhetően pedig nagyon fontos három pontot szerezniük.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, a Dorogi FC a hajrában szerzett góllal 1–0-s győzelmet aratott a BFC Siófok otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Kovács Gergely négy percet hosszabbít a mérkőzés végén.

88. perc: Egyszerre kettőt is cseréltek a bányászvárosiak: Tony-Markos Kanalos helyére Barna Gergő Ákos érkezett, míg Csillag Dáriust Berkó Ádám váltotta.

86. perc: Az utolsó siófoki csere alkalmával Tajthy Tamás helyére Tömösvári Bálint érkezett.

86. perc: Papp Máté kapta az alsóházi helyosztó harmadik sárga lapját, miután hátulról buktatta Tajthy Tamást.

84. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A DOROGI FC! Borsos hosszú kirúgása után a siófokiak több alkalommal sem tudtak felszabadítani, majd egy lepattanó labdával Tony-Markos Kanalos iramodott meg. A vendégek játékosa villámgyorsan az ötös bal sarkáig vezette, majd Mihajlo Rjasko elé játszott, aki a kapu bal oldalába lőtte. 0–1!

81. perc: Egy hosszú bedobást követően Szakály Attila csúsztatta tovább fejjel a labdát, majd a jól helyezkedő Hajnal Gergely Kárász Krisztián szorításában, 6 méterről félfordulattal fölé lőtt.

78. perc: Mihajlo Rjasko esett el Tajthy Tamás faultját követően a siófoki kaputól 20 méterre. A szabadrúgást a sértett végezte el, de kísérlete jócskán elkerülte a hazaiak kapuját. Azért ebben a szituációban annál több lett volna, mint amit a bányászvárosiak kihoztak belőle.

72. perc: Tizennyolc perc után ismét változtat a hazaiak szakmai stábja: Balogh Bence Benitó helyére Hajnal Gergely érkezett.

A második félidő hasonlóan alakult az elsőhöz (Fotó: Németh András)

67. perc: Következik a második dorogi változtatás, de ez most nem kényszerű okokból történik: Girsik Áron-Róbert le – Szerencsi Miklós be.

64. perc: Tajthy harcos labdaszerzését követően lendületesen kapura tört, majd az ötösön érkező Gaál Bálinthoz passzolt, aki védője szorításában rögtön visszatette a labdát Balogh Bence Benitó elé. A siófokiak tíz gólos játékosa 13 méterről a kapu bal oldalát vette célba, Borsos bravúrral ütötte ki a mezőnybe a labdát!

S akkor essen szó a kapott találatokról is... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 52 állt, melyek közül 18 az első, 34 a második félidőben született (00–30. perc között: 16, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 24). A piros-feketék védelme 39 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizennyolcszor az első félidőben, huszonegyszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 13, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 14).

58. perc: Tony-Markos Kanalos buktatta sárga lapot érően Tajthy Tamást.

54. perc: Kettős csere a tópartiak oldalán: Nikházi Márk helyett Szakály Attila a pályán, Cipf Dominik pedig Kecskés Tamásnak adta át a helyét.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 31 forduló alatt 40 gólt szereztek, melyek közül 16 az első félidőben, 24 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 11, 31–59. perc között: 11, 60–90. perc között: 18). Ezzel szemben a vendégek 28 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 10, míg a másodikban 18 gólt jegyezve (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 15).

46. perc: A szünetben cseréltek a siófokiak: a 38. percben sárga lapot kapó Izing Martin helyett Deutsch Bence jött ki a folytatásra.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő. Hamarosan jövünk a második felvonással!

38. perc:Izing Martin kapta a találkozó első sárga lapját, miután Zuigéber Ákos elesett a szorításában.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 31 forduló alatt hét mérkőzésen nem szerzett gólt, míg a Dorogi FC tizenhárom alkalommal maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből kettőt hazai környezetben –, míg a vendégek kilenc alkalommal – ebből egyszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

25. perc: Borsos hosszú kirúgását, majd egy lefejelt labdát követően Kanalos ugratta ki Zuigéber Ákost. A magyar utánpótlás-válogatott középpályás elpasszolta a labdát Hutvágner mellett, majd elesett. Kovács Gergely sípja – helyesen – néma maradt, miközben Polényi tisztázni tudott.

21. perc: A negyedik balatoni sarokrúgást követően Dlusztus András tisztázott a vendégek részéről, ez a próbálkozás is eredménytelenül zárult. Maradjunk annyiban, hogy az eddig látottak alapján a tét rányomja bélyegét a mérkőzésre...

Ahogy korábban írtuk, a két csapat ellentétes előjelekkel várja a találkozót: a házigazdák nyolc forduló óta nyeretlenek, a vendégek viszont az előző tíz bajnokijukból csak egyet vesztettek el. Ha csak a tavaszi tabellát vesszük figyelembe, akkor a BFC Siófok 1–2–7-es mérleggel, 11–18-as gólkülönbséggel a 19. helyen állomásozik, míg a Dorogi FC 4–5–1-es mutatóval, 10–5-ös gólaránnyal a hetedik.

A két együttest hat pont és három hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 31 pontjából tizenkilencet szerzett pályaválasztóként, míg a Dorogi FC 37 pontjából tizenötöt zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 40 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 32 ponttal rendelkeznek.

8. perc: Kényszerű csere a vendégek oldalán: Szedlár Zoltán sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot, Zuigéber Ákos érkezett a helyére.

6. perc: A második siófoki szögletet Gaál Bálint adta középre a jobb oldalról. A tizenhatosra érkező labdáját Horváth Péter nagyszerűen továbbfejelte, majd Nikházi Márk két méterről szintén fejjel avatkozott játékba – a léc alá tartó labdát Borsos bravúros mozdulattal szögletre ütötte! Nagy helyzet maradt ki!

A találkozót dr. Kovács Gergely vezeti, munkáját Király Zsolt és Bognár László segíti. Kovács ezen a délutánon pályafutása 65. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 284 sárga mellett 9 piros lap a mérlege. A 38. születésnapját öt nappal ezelőtt ünneplő játékvezető a Siófoknak eddig tizenkétszer, míg a Dorognak négyszer vezetett mérkőzést.

A siófokiak oldalán három játékos, Horváth Milán (9 sárga), Balogh Bence Benitó és Gaál Bálint (4–4 sárga) van veszélyben, míg a dorogiaknál Belényesi Csaba, Mihajlo Viktorovics Rjasko, Nagyházi Dávid és Zuigéber Ákos (4–4 sárga) van egyetlen lapnyira az eltiltástól.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította kilencven perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, előbb a siófokiak, majd a dorogiak! A házigazdák ezen a napon tiszta sárgában szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig zöld dresszében véd. Fenyvesi László tanítványai piros mezben és sportszárban, illetve fekete nadrágban játsszák le az előttünk álló találkozót, Borsos Vilmos Hutvágnerhez hasonlóan zöld szerelésben áll a gólvonal elé.

Hatvanhárom nap és nyolc nyeretlen bajnoki után győzne ismét a BFC Siófok (Fotó: Németh András)

Mindkét oldalon vannak hiányzók ezen a napon is: a hazaiak részéről például az eddig hat gólt jegyző Elek Bencére, Lapos Mátéra, valamint Varjas Zoltánra nem számíthat a szakmai stáb, míg Jagodics Bence tíz sárga lapja miatt eltiltását tölti. A vendégek oldalán Beke Péter és Lencsés Balázs műtét után lábadozik, Délczeg Gergely, Mészáros Áron és Vígh Ádám sérült státuszban van.

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: a harmadik áprilisi bajnoki forduló napján borult égbolt fogadta a csapatokat, bő másfél órával a kezdősípszó előtt 15 Celsius-fokot mérhettünk. A játéktér az előző vasárnaphoz hasonlóan kifogástalan állapotúnak tűnik, minden adott tehát egy remek összecsapáshoz.

Az őszi szezonban a fehér mezes siófokiak 2–1–s győzelmet arattak Dorogon (Fotó: Dömötör Csaba)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a jelenleg csak több győzelmének köszönhetően bennmaradó pozícióban lévő BFC Siófok a tavaszi menetelésével a 14. helyre feljött Dorogi FC ellen. A két csapat ellentétes előjelekkel várja a találkozót, miközben a Balaton-parti együttes nyolc forduló óta nyeretlen, addig a Komárom-Esztergom megyei gárda az előző tíz bajnokijából csak egyet vesztett el.