Csak ráijeszteni tudott a Szentlőrinc a PMFC-re

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.11.27. 14:50
A végén is örülhetett a PMFC (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a két jobban szereplő baranyai csapat, a dobogós PMFC és a középmezőnyben tanyázó Szentlőrinc csapott össze egymással előbbi otthonában, és a hazaiak 2–1-re nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

PMFC–SZENTLŐRINC 2–1 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 2000 néző. Vezette: Berke Balázs (Tóth II. Vencel, Vígh-Tarsonyi)
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Marques-Airosa, 90+2.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Kesztyűs B. – Gera Z., Nikitscher, Kocsis B. (Terbe, 71.), Harsányi – Tóth-Gábor. Megbízott edző:Lazar Sztanisics
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt, Nagy Zs., Havas, Kiss-Szemán – Németh E. – Rétyi (Tamás L., 90.), László D. (Grumics, 71.), Daróczi (Vidnyánszky, 82.), Szabó M. – Filipovics (Mervó, 71.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Nikitscher (13.), Harsányi (90+1.), ill. Grumics (85.)
Lazar Sztanisics
: – Igazi rangadót játszottunk, nagyon intenzív meccset láthattak a szurkolók. Az első félidőben még nem kaptunk vissza mindent abból, amit elterveztünk, a másodikban viszont sokkal többet. A végén ismét megmutattuk, remek a mentalitásunk.
Jeremiás Gergő: – Kaptunk némi ízelítőt abból, hogy a Pécs miért szerepel ott a tabellán, ahol. Sokat tettünk azért, hogy pontot szerezzünk, mindkét félidőben akadtak lehetőségeink, de a végén váltott és nyert a Pécs.

Kiegyenlített mérkőzést kezdett egymással a PMFC és a Szentlőrinc. Mindkét gárdának volt nagy helyzete, Szabó Máté lövését már a hetedik percben bravúrral kellett védenie a pécsiek kapusának, Helesfaynak. Azonban a hátul eladott labdákból a Pécs is rohamozhatott. Az első gólra nem is kellett egész negyedórát várni, a felezőtől Nikitscher már egyedül vezethette Prokopra a labdát, majd 40 méterről elpasszolta Prokop mellett.

A szünetig maradt kiegyenlített a találkozó, Daróczi lőtt még egy kapufát, illetve Rétyi lábáról kellett a pécsi hálóőrnek leszednie a labdát, de Harsányinak is volt veszélyes fejese, valamint Gera Zalánnak egy kapáslövése.

A fordulás után már a PMFC nyomott, s meg is voltak a helyzetei, főleg Gera révén, hogy lezárja a meccset. Ezt viszont nem sikerült megcselekednie, s a hajrában jött a sokk, szöglet után a semmiből egyenlített Grumics. A Pécs viszont nem adta fel, s szépen végigvitt akcióból Svedjuk beadásából Harsányi közelről korábbi csapata hálójába fejelt.2–1

Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Grumics kapott sárga lapot.

90+2. perc: Sevdyuk helyére Marques-Airosa állt be a PMFC-be.

90+1. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ismét vezet a PMFC! Egyjobb oldali beadás után Harsányi fejelt közelről a vendégek hálójába.2–1

90. perc: Rétyi helyett Tamás László érkezett.

85. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Szentlőrinc. Szabó Máté jobb oldali szöglet tökéletesen hullott a tizenegyespont környékén állóGrumics elé, aki kapásból visszalőtte a hosszúba a labdát. 1–1

85. perc: Szabó Máté tört be a jobb oldalról, de lövését védte Helesfay.

82. perc: Daróczi helyén Vidnyánszky folytatja a Szentlőrincben.

79. perc: Terbe rohant végig a bal oldalon, centerezését Gera egy csukafejessel küldte fölé.

73. perc: Rétyi is besárgult.

71. perc: Cserél mind két csapat. Pécsi oldalon Kocsis helyére Terbe érkezett. A Szentlőrincnél Filipovic és László Dávid helyére Grumics és Mervó érkezett.

70. perc: Hadaró fejelte nem sokkal a bal alsó mellé a szögletet.

69. perc: Gera próbálkozott távolról, de Prokop leért a bal alsóhoz.

66. perc: Tóth-Gábor lépett ki jól a védők közül, ballal lőtt kissé balról 14 méterről, de Prokop védeni tudott.

56. perc:Havaskapott sárga lapot.

Hadaró és Helesfay lezárta az utat Rétyi előtt (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

50. perc: Nagy Zsombor csúsztatott bele úgy egy pécsi szabadrúgásba, hogy Prokopnak óriásit kellett védenie.

46. perc: Ismét útján a labda!

Gera Zalán és Daróczi lábában is ott a gól (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Vége az első félidőnek!

43. perc: Harsányi villant ismét, hanyatt dőlve lőtt hat méterről kapura, de Prokop védett.

41. perc: Harsányi is besárgult egy kései belépő után.

Rácz csúsztatása nem volt jó (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

35. perc: Egy szögletet követően Gera lőtt tizenhatról, de lapos lövését lábbal hárítani tudta Prokop.

30. perc: Harsányi kapott labdát 17 méterre a kaputól, tüzelt is középről, de lövése mellé ment.

Svedjuk mellett nincs könnyű dolga Szabó Máténak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

29. perc: Katona Filipovicsba fejelte a labdát, aki egyedül indult meg a pécsi kapu felé, a tizenhatosra becselezte magát, majd Helesfayba lőtt.

László Dávidra oda kell figyelnie a pécsi védőknek (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

26. perc: Daróczi mélységi indítására Rétyi robbant be, de Helesfay remekül mozdult ki, és elakadt benne a labda.

19. perc: Nagyon közel állt az egyenlítéshez a Szentlőrinc. Daróczi egy igazítás után 20 méterről eltalált a kapufa bal sarkát, a kipattanó Rétyit találta meg, de a vendég támadó lövésébe Katona belevetődött.

13. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Egy labdaszerzés után villámgyors támadást indított a PMFC. A felezőnél Nikitscher teljesen egyedül kapta már a labdát Kocsistól, rávezette a térfele közepén álló Prokopra, majd 40 méterről a kapuba passzolt. Sokáig kellett várni, mire a labda átgurult a gólvonalon. 1–0

12. perc: Hadaró reklamálásáért, Katona Rétyi buktatásáért kapott sárga lapot. Utóbbinak ez az ötödik lapja, így a következő meccset biztosan kihagyja.

9. perc: Harsányi cselezett balról az alapvonalon befelé, le is gurította a labdát, de a társ lövésébe belelépett egy védő.

Szabó lövése után kellett a Helesfay bravúr (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

7. perc: Szabó Máté kapott remek labdát Daróczitól, majd hét méterről jobbról tüzelt Helesfay bal füle mellé, a kapus a kapufára ütötte a labdát reflexből.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a fehérben játszó vendégek indították útjára, a PMFC szokásos piros-fekete szerelésében.

A PMFC már készen áll (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Megérkeztek a csapatok! Hamarosan kezdünk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a baranyai rangadón a még mindig veretlen Pécs az előző négy meccsén vereséget szenvedő Szentlőrinc ellen.