Drámai végjátékkal szerezte meg a három pontot a PMFC

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.09.12. 16:50
A labdarúgó NB II 7. fordulójában PMFC a Csákvárt fogadta, és 2–1-es győzelmet aratott ellene.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ
7. FORDULÓ

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Molnár Attila (Sinkovicz Dániel, Vörös Dániel)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona – Grabant (Kónya, 62.), Króner (Futó, 62.), Kövesdi, Hegedűs M. (Hursán, 79.) – Geiger, Adamcsek (Tihanyi, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Csákvár: Auerbach – Major G., Vaskó (Tányéros, 57.), Dulló, László N. – Mim (Molnár R., 62.), Mészáros D., Posztobányi, Kalmár B. – Torvund (Baracskai, 62.) – Takács T. (Murai, 83.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Geiger (29.), Preklet (90+2.), ill. Takács T. (43. – 11-esből)

A PMFC-n és a Csákváron is meglátszott a válogatott mérkőzések miatti egyhetes szünet a találkozó első perceiben. Apró pontatlanságok és hibák jellemezték a játékot. Az első igazán veszélyes helyzetig a 21. percig kellett várni, amikor Geigert találta meg remekül Kövesdi, Auerbach viszont elérte a tizenkét méterről laposan érkező labdát.

Az első fél óra végéhez közeledve úgy tűnt, a csákváriak szereznek vezetést, mert több olyan ígéretes lehetőségük is volt, amelynél Helesfaynak nagyon kellett figyelnie. A 29. percben mégis a Pécs örülhetett, Geiger ezúttal már nem hibázott, s a jobb kapufát is eltalálva a kapuba lőtt tizenegy méterről. A szünet előtt viszont még egyenlíteni tudtak a vendégek. Króner szabálytalansága után Takács Tamás értékesítette magabiztosan a megítélt büntetőt.

A fordulás után a Csákvár járt közelebb az újabb gólhoz, de nem tudott élni a helyzeteivel, a hosszabbításban viszont Preklet megszerezte szöglet után a pontokat érő találatot a Pécsnek. 2–1

20. Tiszakécske7258–16–82

90+ 2. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PÉCS! Egy jobbról elvégzett szögelt után a csákvári védők az alapvonalhoz közel álló Preklet elé fejelték a labdát, aki mellel maga elé tette, majd 5 méterről, éles szögből jobbal a hosszú sarokba lőtt, 2–1. Auerbach kapus nem volt a helyzet magaslatán.

90+1. perc: Kalmár vezethette egyedül Helesfayra a labdát, de nem tudta kicselezni. A kontra végén Tihanyi passzolt Preklet elé, de a védő estében fölé lőtt. Az akció végén Hursán sárgát kapott.

90. perc: Molnár Rajmund csodálatos indítást adott Murainak, de a társ sokáig vezette a labdát, kiszorított helyzetből eleresztett jobb külsős kapuja pedig keresztben elszállt a kapu előtt. Ha ezt beadásnak szánta, akkor nagyon erősen próbálkozott.

86. perc:Rácz László kapott sárga lapot Kalmár Benedek buktatásáért.

83. perc: Cseréltek a vendégek. Takács Tamás helyére Murai érkezett.

79. perc: Hegedűs helyére Hursán érkezett a PMFC-be.

78. perc: Sági egy húszméteres szabadrúgást laposan a sorfalba lőtt.

76. perc: újabb sárga lap, Kalmár Benedek kapta.

76. perc: Kónya került helyzetbe, de lapos balos lövését könnyedén felszedte Auerbach.

75. perc: Posztobányi is besárgult.

73. perc: Helesfay borzasztó kirúgása után Takács Tamás gyalogolhatott a kapuig, de a bal kapufát találta telibe közelről kicsit a kaputól jobbról, pedig Molnár Rajmund üresen kísérte végig.

70. perc: Major kapott sárga lapot egy kései belépőért.

68. perc: Hegedűs indult el befelé a jobb szélről, de tizennyolcról elengedett balos tekerése nem talált kaput.

67. perc: Sági vezette be jobb oldalon a vendég tizenhatoson belülre a labdát, de centerezését blokkolni tudta Tányéros.

66. perc: Geiger emelt a jobb oldalról középre, de centikkel lemaradt a labdáról Tihanyi.

63. perc: A frissen beállt Molnár Rajmund indult be a bal szélen. Nyolc méterre a kaputól lőtt, de Helesfay bravúrral védett.

62. perc: Mindkét csapat kettőt változtatott. A hazaiaknál Króner és Grabant helyett Futó és Kónya folytatja, a vendégeknél Torvund és Mim helyett Baracskai és Molnár Rajmund érkezett.

58. perc: Mészáros Dávid lépett ki a védők közül remekül, de az utolsó pillanatban Preklet beérte, és beleugrott a lövésébe.

57. perc: a Csákvár is cserélt. Vaskó hagyta el a pályát Tányéros érkezett a helyére.

56. perc: Mim lőtt 20 méterről, de elszállt a labda a kapu felett.

55. perc: Hegedűs kényszerítőzött Tihanyival, de kicsit erősen kapta vissza a labdát, így csak becsúszva tudott lőni, így viszont nem talált kaput.

53. perc: Hegedűs jobb oldali szabadrúgásába Króner csúsztatott bele, így viszont Kövesdi feje felett elment a labda.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A Pécsbe Tihanyi érkezett Adamcsek helyett a szünetben.

Vége az első félidőnek!

45. perc: Hegedűs baloldali szabadrúgását Vaskó rúgta szögletre.

43. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Csákvár! Takács Tamás nagyon magabiztosan bombázott a léc alá a tizenegyespontról. 1–1

41. perc: Króner buktatta Torvundot, büntető következik.

Kövesdi akadt fent a vendégek falán (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

36. perc: Geiger nagyszerűen tekert a bal szélről Adamcsek elé, de a partjelző lest intett.

33. perc: Hegedűs indult el a bal szélen, befelé cselezett, majd 15 méterről jobbal lőtt, de Vaskó lábában elakadt a labda, így szöglet következik.

29. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Pécs!Geiger kapott nagyszerű labdát a tizenhatoson belül, s tizenegy méterről gurított a jobb alsó felé Auerbach mellett, erős lövése a kapufáról pattant a hálóba. 1–0

28. perc: A szögletet követően a Csákvárnál maradt a labda, s Major próbálkozhatott 17-18 méterről, de Helesfay óriási bravúrral kiszedte a jobb felsőből a jobbról érkező lövést.

27. perc: Kalmár Benedek cselezte át magát két pécsi védőn is, de az előkészítése pontatlan volt. Szöglet következik.

Hegedűs Márk többször is meg tudta forgatni ellenfeleit (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

26. perc: Takács Tamás egy méterről fejelt a Pécs kapujára, de pont ott állt előtte Helesfay.

21. perc: Kövesdi vette észre a beinduló Geigert, és nagyszerűen tálalt elé. A támadó balról, tizenkét méterről lőtt laposan a bal alsó irányába, de Auerbach elérte a labdát.

17. perc: Hegedűs Márk kapott sárga lapot egy kései becsúszásért, Mimről késett le.

13. perc: Mészáros Dávid 25 méterről emelt a pécsi kapura, mert észrevette, hogy a korábban rosszul kirontó Helesfay még nem ért vissza, de egy pár méterrel elmérte a célt.

11. perc: Vaskó kapott remek labdát a pécsi tizenhatoson belül, nyolc méterről estében lőtt, de Helesfay térddel blokkolt.

6. perc: László Noel jobbról, alacsonyan középre érkező szabadrúgását Posztobányi tovább tudta kotorni, de ez Helesfaynak csemege volt.

5. perc: Adamcsek jobboldali szabadrúgását Geiger csúsztatta meg középen, de nem találta el a kaput.

A Csákvár számára is nagyon fontos lenne pontot szerezni (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

2. perc: Grabant kapott nagyszerű labdát, de jobb oldalról érkező centerezését László blokkolni tudta. Az ezt követő pécsi szöglet nem volt veszélyes.

A PMFC-nek nagyon kell a győzelem (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy egymással a két gyengén rajtoló együttes.