A Vasas sem tudta feltörni a Pécs védelmét

2020.11.04. 17:50
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Pécsi MFC a Vasast látta vendégül. A két gárda nagy csatát vívott egymással, főleg a mezőnyben, hiszen egyik sem talált rést a másik védelmén. Így mindkét csapatnak be kellett érnie az egy ponttal.

A szabályozások ellenére is sokan voltak kíváncsiak a Pécs–Vasas rangadóra (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

PÉCSI MFC–VASAS FC 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 1120 néző. Vezette: Oláh Gábor (Becséri G., Kovács II. G.)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Németh M. – Kónya, Tölgyesi (Geiger, 56.), Futó, Óvári (Hegedűs, 56.) – Bartha (Adamcsek, 64.) – Keresztes. Vezetőedző: Vas László
Vasas: Jova – Terbe, Viczián, Szilágyi, Silye – Pátkai, Hidi, Kovács M. – Pekár (Szatmári, 63.), Feczesin, Radó (Balajti, 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Nem esett neki felelőtlenül a PMFC-nek a Vasas. Bár a vendégek dominálták a mérkőzést, nem nagyon találták a réseket a pécsi védelmen, így egy-két távoli próbálkozáson kívül nem is nagyon lőttek kapura. A legveszélyesebb helyzet Pekár szólója után alakult ki, amikor a támadó Németh Márkot elfektette egy visszahúzós csellel, azonban Helesfay eszén már nem tudott túljárni. A hazaiak közben kontrákkal próbálkoztak veszélyeztetni, de a Viczián, Szilágyi páros remekül zárta le a területeket, így esélye sem nyílt a gólszerzésre azon az oldalon.

A második játékrészben már többet volt a hazaiaknál a labda, Hegedűs és Geiger becserélését követően a játék is felpörgött. Hiába lettek azonban lendületesebbek a Pécs támadásai, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, a szögleteket követően pedig nem alakultak ki veszélyes helyzetek. Ráadásul így is a Vasas került közelebb a gólszerzéshez, Pátkai ötméteres kapáslövését viszont Helesfay óriási bravúrral védte. Ezt követően is bátran próbálkozott mindkét csapat, de a kapuk érintetlenek maradtak.

90+2. perc:Vége a találkozónak, nem született gól egyik oldalon sem.

89. perc: Pátkai harcolt ki egy szabadrúgást veszélyes helyzetből, de Szatmári rövid szabadrúgását Preklet kifejelte.

87. perc:Króner kapott sárgát egy buktatásért a felezőnél.

85. perc: Keresztes tört be a Vasas tizenhatosára a balszélről, de a rövid alsóba tartó lövését könnyen hárította Jova.

81. perc: Cserélt ismét a Vasas. Radó helyére Balajti érkezett.

74. perc: Pátkai lőhetett a Pécs ötöséről, de Helesfay bravúrral hárított.

65. perc: Hegedűs baloldali szögletét a hosszún érkező Rácz László a Vasas kapuja mellé fejelte.

64. perc: Cserélt a Pécs is. Bartha helyén Adamcsek folytatja.

63. perc: Cserél a Vasas. Pekár helyére Szatmári érkezett.

59. perc: Pekár centerezése csak centikkel szált el a becsúszó Radó lába előtt.

56. perc: Kettőt cserél a Pécs. Tölgyesi helyére Geiger, Óvári helyére Hegedűs jött.

56. perc:Kovács Milán kapott sárga lapot egy buktatásért a felezőnél.

55. perc: Németh Márk sarokkal játszotta Keresztes elé a labdát, de a pécsi támadó azt már nem tudta társhoz passzolni a Vasas tizenhatosán belül.

49. perc: Pekár tekert mellé egy 17 méteres szabadrúgást.

45. perc:Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem változtatott a szünetben.

45. perc:Véget ért az első játékrész.

Futó Zsombor (labdával) remekül szűrte a felezőnél a Vasas indításait (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

35. perc: Barthától kapott remek labdát Óvári, de egyedül nem tudott lövőhelyzetig jutni a Vasas védők között. A tizenhatos vonalán állították meg a pécsi támadót.

32. perc: Pekár jobb oldali beadását Radó fejelte el Rácz László mellől, de a Pécs kapujára nem jelentett veszélyt a próbálkozás.

Rácz László (pirosban) mellett  Feczesin sem tudott érvényesülni (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

27. perc: Óvári szögletét Németh Márk fejelte kapura, de Jova könnyedén lehúzta a labdát.

22. perc: Pekár indult befele a jobb szélről, elfektette Németh Márkot egy visszahúzós csellel, de Helesfay lábbal védte a Vasas támadójának lapos lövését.

21. perc: Hidi távoli lövése messze elkerülte a pécsi kaput.

20. perc: Kónya passzát nem érte el Keresztes a Vasas tizenhatosán belül.

18. perc: Pekár távoli szabadrúgása a Pécs kapuja mellett szállt el.

11. perc:Pekár szöglete Helesfay ölébe hullt.

9. perc: Radó ugrott ki a pécsi védők közül, de lesen helyezkedett.

6. perc: Egyelőre a mezőnyben csatáznak nagyot a csapatok, a kapuk nem forogtak eddig veszélyben.

A PMFC is ráhangolódott a meccsre (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

3. perc: Futó nagybedobása után Rácz László csúsztatott, de Jova fogta a labdát.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A Pécs indította útjára a labdát.

A Vasas felkészült a Pécs kemény védekezésére (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut a bőven várakozáson felül szereplő újonc Pécsi MFC a szintén négymeccses győzelmi sorozatban lévő Vasassal.