NB II: pontot rabolt a Szeged idegenben az éllovastól

2022.10.31. 22:00
Nagy köd ereszkedett a pécsi stadionra (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 14. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető PMFC és az 5. helyezett Szeged-Csanád GA ütközött meg a mindkét csapat számára létfontosságú pontokért. Gólt végül egyik gárda sem tudott szerezni, így kénytelenek voltak osztozni a pontokon, amivel a pécsiek továbbra is őrzik veretlenségüket.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ
PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 0–0
Pécs, 2500
néző. Vezette: Káprály Mihály (Máyer Gábor, Kovács Gábor)
PÉCS: Helesfay – Mayer J. (Svedjuk, 62.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles – Kesztyűs B. (Terbe, 78.) – Kocsis B., Nikitscher, Harsányi I. (Gera Z., 62.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
SZEGED: Takács J. – Könczey, Temesvári A., Szilágyi Z., Tóth B. – Farkas A., Simon Á. – Papp Á. (Szakály D., 83.), Gajdos, Kundrák (Szatmári L., 76.) – Haruna (Daru, 83.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Weitner Ádám:
– Nem lehetünk telhetetlenek, bár a támadójátékunkból ma hiányzott egy kis plusz. Kemény, harcos mérkőzésen értünk el egy pontot.
Alekszandar Sztevanovics: – Nehéz, küzdelmes mérkőzés volt, mindét oldalon jól teljesített a védelem, elégedett vagyok az egy ponttal.

Nem kezdődött igazán eseménydúsan a PMFC és a Szeged rangadója, az első lövésig majd negyedórát kellett várni, s akkor is távoli próbálkozással tornáztatta meg Helesfayt Gajdos, hogy ne fázzon ezen a ködös hétfő estén. A pécsi szurkolóknak ezt követően még jó tíz percet kellett várniuk, hogy saját csapatukat lássák veszélyesnek, akkor viszont Kesztyűsék nagyon beindultak, s távoli bombával, majd szögletekkel, közeli lövésekkel is próbálkoztak. Azonban mindig volt egy vendégvédő vagy épp Takács János, a vendégek hálóőre, aki hárítani tudott. Így a szünetre döntetlennel mehettek a csapatok.

A fordulás után olykor már lehetett érezni, hogy a vendégek az iksszel is beérnék. Kundrák is igen lassan hagyta el a pályát a lecserélésekor. A PMFC azonban hiába tolta egyre feljebb és feljebb a védővonalát, egyszerűen nem tudta megtörni Temesváriékat. A mérkőzés végén így kénytelen volt osztozni a pontokon az éllovas riválisával. 0–0

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Farkas Aurél helyére Sipos Szabolcs érkezett a vendégeknél.

83. perc: Haruna helyére Daru, Papp Áron helyére Szakály Dénes érkezett a Szegedbe.

81. perc: Gera lőtt kapura, de célt tévesztett, az ellentámadás végén Gajdos durrantott a pécsi kapu fölé.

78. perc: Kesztyűs helyére Terbe érkezett a PMFC-nél.

76. perc: Kundrák helyére a korábbi pécsi csapatkapitány, Szatmári Lóránd érkezett a Szegedbe.

70. perc: Nikitscher kapott sárgát.

70. perc: Hadaró 20 méteres lökete nem okozott gondot Takács Jánosnak.

68. perc: Egy szabadrúgást követően Temesvári csúsztatott mellé a hazaiak tizenegyespontja környékéről.

67. perc: Egy gyorsan elvégzett bedobás után tört be Tóth-Gábor a vendég tizenhatoson belülre, de előbb a keresztben érkező Nikitscher, majd az ő lövését is blokkolni tudták a védők.

63. perc: Harsányi helyett Gera Zalán, Mayer helyett Svedyuk folytatja a PMFC-ben.

62 perc: Farkas Aurél kapott sárga lapot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, nem volt csere a szünetben.

Véget ért az első félidő hosszabbítás nélkül.

Szeles és Gajdos nagy csatát vívott a mezőnyben (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

39. perc: Kocsis 20 méterről lőtt a bal alsó irányába, de Takács János ismét hárítani tudott.

33. perc: A szegedi kispadon kapott valaki sárga lapot.

29. perc: Kesztyűs jó 30-ról középre tartó bombáját kellett védenie Takács Jánosnak, a kipattanóra azonban oda ért a pécsi középpályás. Az ismétlésből szöglet lett, ami újabb távoli kapáslövést hozott Kocsistól, az viszont egy vendég lábról pörgött a kapu fölé.

Tóth-Gábornak csak szabálytalanul sikerült elfektetnie Temesvárit (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

25. perc: Hadaró a bal szögletzászlótól adott középre, ahol Tóth-Gábor és Kocsis zavarta kissé egymást, de így is utóbbinál maradt a labda. Végül egy szögletet tudott kiharcolni, amit a rövidnél bevetődve Harsányi egy kicsivel fölé fejelt.

Nikitscher riogatta a szegedi védőket (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

22. perc: Nikitscher szerzett labdát a Szeged tizenhatosánál becsúszva, de beadása pontatlan volt.

13. perc: Gajdos vállalkozott távolról egy látványos lövésre, de Helesfay nagyot nyújtózva védeni tudott.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés! A találkozón a piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát. A Szeged fehérben játszik.

Kövesdiék is készen állnak a bevetésre (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán egy kivételével minden bajnokiját megnyerő, listavezető Pécs az előző öt bajnokijából négyet megnyerő Szeged ellen.