Bravúros fordítással maradt a tabella élén a PMFC

SZUCS ZSOLTSZUCS ZSOLT
2022.10.09. 16:50
Bár a harcias pécsiek hátrányba kerültek, végül a Soroksár ellen is győztesen jöhettek le a pályáról (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Baljósan indult, ám annál sikeresebbre kerekedett végül a Soroksár elleni összecsapás a PMFC számára. A vendégek hamar vezetést szereztek, amit jó darabig igyekeztek is tartogatni, de ez csak nem sokkal a második játékrész elejéig sikerült. A PMFC magasabb fokozatra kapcsolva nemcsak egyenlített egy büntetőből, hanem a vezetést is megszerezte, és ezzel továbbra is a tabella egyetlen veretlen gárdájaként áll az élen.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 2–1 (0–1)
Pécs,
1200 néző. Vezette: Farkas Tibor (Máyer Gábor, Ország Péter).
PÉCSI MFC:
Helesfay – Svedjuk, Rácz, Katona, Hadaró – Szeles – Kocsis (Marques-Airosa, 89.), Niktscher (Terbe, 82.), Kesztyűs, Gera (Kövesdi, 86.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
SOROKSÁR:
Holczer – Ternován, Valencsik, Króner, Csontos (Pintér, 63.) – Haris, Hudák, Lisztes, Hajdú (Korozmán, 72.) – Lőrinczy (Hegyi, 85.), Halmai (Köböl, 72.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Tóth-Gábor (53., 73., – a másodikat 11-esből), ill.Hudák (20.)
Kiállítva:
Lisztes (66.)
Weitner Ádám: – Jó csapat ellen hátrányban sem ijedtünk meg, és sikerült fordítanunk.
Lipcsei Péter: – Van, aki nem engedte, hogy győzelemmel távozzunk Pécsről... Csúnyán belenyúltak a mérkőzésbe, és ezt akkor is vállalom, ha több meccsre eltiltanak, mert úgy gondolom, hogy egy fiatal magyart nem a műesésért kiállítva kell „segíteni”. Ráadásul ez már nem az első ilyen mérkőzésünk. Az első félidőben egy kapura lövése volt a Pécsnek, a második első húsz percében rossz felfogásban futballoztunk.

Az első fél óra képe alapján kevesen fogadtak volna rá, hogy a PMFC ezúttal is folytatja eddigi bravúros sorozatát. Nem játszott ugyan fölényben a Soroksár, ám Kesztyűsék sem úgy rohamoztak, mintha egy gólkülönbség-javító kilencven percre készülnének. Ráadásul a vezetést is Hudákék szerezték meg, és nem is egy végletekig kidolgozott helyzetből, hanem egy számukra jókor, jó helyre pattanó labdára éppen jó helyen álló játékos kapáslövésével (0–1).

Ezután a kicsit lanyhább iram miatt morgolódott a publikum, a vendégek főként arra törekedtek, hogy maradjon az előny, a félidő hátralévő részében nem a támadásokban jeleskedtek. A piros-feketék pedig próbáltak ugyan egyenlíteni, de akcióik sorra elhaltak a fokozott vendégvédekezésben.

A szünet után hasonlóan folytatódott a játék, a szándékosnak nem mondható, ám kétségkívül szabálytalan kezezésért megítélt jogos büntetőből szerzett elért Tóth-Gábor-találat pedig még jobban meghozta a hazaiak játékkedvét(1–1). Az egyre inkább felpörgő akciók megérdemelten vezettek Tóth-Gábor újabb góljáig (2–1), amit a hazai közönség már az utolsó percekben, majd a lefújás után is hosszan tartó ütemes tapssal és éljenzéssel honorált.

A PMFC ezzel megőrizte veretlenségét, és továbbra is a tabella élén várhatja a folytatást.

20. Dorogi FC111469–21–127

95. perc: Vége a találkozónak! A PMFC győzelmével továbbra is egyedüli veretlen csapatként őrzi vezető helyét a tabella élén.

90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.

89. perc: Újabb pécsi csere: Kocsis helyett Marques-Airosa folytatja.

87. perc: Farkas Tibor játékvezető ezúttal a kispad felé fordult, majd Lipcsei Pétervezetőedzőt elküldte a kispadról.

86. perc: Ezúttal a PMFC cserél: Gera Zalán helyett Kövesdi lép pályára.

85. perc: Újabb csere a vendégeknél: Lőrinczyt Hegyi váltotta.

84. perc: Kocsis kapott sárga lapot.

Kemény párharcokban nem volt hiány   (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Kemény párharcokban nem volt hiány (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

82. perc: Az első csere a pécsieknél: Nikitscher helyett Terbe Botondot küldte pályára Weitner Ádám vezetőedző.

76. perc: Gera is besárgult!

72. perc: Kettős csere a vendégeknél. Már a büntető megítélése után, de még elvégzése előtt kettős csere a Soroksárnál: Hajdú helyett Korozmán, Halmai helyett pedig Köböl folytathatja a játékot.

73. perc: GÓÓÓL! Előnyben a PMFC! Svedljuk akart középre ívelni jobbról, a 16-oson kívülről, a labdába azonban a mellette futó Hajdú kézzel ért bele, a játékvezető azonnal határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Tóth-Gábor magabiztosan lőtte a jobbra elfekvő kapus mellett laposan a kapu bal oldalába(2–1).

66. perc: Lisztesnek mutatta föl Farkas játékvezető a sárga lapot. Majd miután a földön ülő játékos fölállt, vélhetően beszédért, rögtön mellé emelte a pirosat is.

63. perc: Cserélt a Soroksár: Csontos helyére Pintér érkezett.

60. perc: Kesztyűs és Gera kényszerítőzött kiválóan a 16-os előtt, ám az ismét középre ívelt labda a fehér lábakon pattogva vesztette el az erejét. Fél perccel később Tóth-Gábor az ötösről ijesztgetett, ám a földre fejelt labda éppen a középen álló Holczer kezébe pattant.

53. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a PMFC! Jobb oldali szöglet után az ötösről egy védői lábról továbbpattant a labda a kapu felé. A hosszú oldalon érkező Tóth-Gábor bal belsővel, közvetlenül a kapu szájából a háló közepébe gurította a labdát. Ez már a hatodik találata ebben a bajnokságban. (1–1).

52. perc: Szeles villant meg a 16-osra berobbanva, bal lábas kapáslövése nyomán azonban a bal kapufa tövénél szállt a labda az alapvonalon túlra.

Szorosan védekezett a vendég Soroksár (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

49. perc: Pörgősebbé vált a játék, támadott a PMFC, sok sikerrel nem járt azonban, a soroksári védők sorra ugrottak a labdák, vagy a lábak elé, kétszer is a földre kerülő játékos miatt állt a játék.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Egyik edző sem cserélt.

45. perc: Véget ért az első félidő! Egygólos vendégelőnnyel vonulhatnak az öltözőbe a játékosok.

42. perc: A találat után kicsit leült a játék, a soroksáriak „ráültek" az előnyre, de a piros-feketék sem nagyon tudtak a vendégek 16-osa közelébe férkőzni; a középpályán próbáltak előreívelgetni a csapatok, kevés sikerrel.

35. perc: Kocsis került helyzetbe, amikor a védők lábáról az ötös csücskénél a lába elé pattant a labda. Meg is célozta az üres kapu bal alsó sarkát, ám egy utolsó pillanatban beugró védő lábáról ismét kipattant a labda.

Hadaró (32) csak szabálytalanul tudta megállítani a vendégek akcióját

31. perc:Hadarónak mutatta föl a játékvezető a mérkőzés első sárga lapját.

28. perc: Gera lőhetett a 16-os bal sarkán éppen túlról szabadrúgást. Az irány jó volt, a kapu közepére tartó magas labdába Holczer még ujjheggyel belenyúlt, de valószínűleg enélkül is éppen a léc fölé szállt volna.

Soroksári öröm Hudák gólja után (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

20. perc: GÓÓÓL! Váratlan vezetéshez jutott a Soroksár! Hajdú bal oldalról középre tette a labdát, amit a védők könnyedén kivágtak. Ám pechjükre éppen Hudák lába elé pattant, aki 20 méterről, ballal, gondolkodás nélkül kapura bombázta. A labda pedig egy sor láb mellett elcsúszva a tehetetlen Helesfay mellett a kapu bal alsó sarkában kötött ki. A PMFC ezzel augusztus 22. után kapott ismét gólt. (0–1).

16. perc: És végre itt az első helyzet! Kocsis szerezte meg Hudáktól remek csellel a labdát, majd a 16-os vonalát túllépve egyből rá is szúrta. Holczer kapus azonban jól helyezkedett, így nem kellett nagy bravúr a labda szögletre tenyereléséhez.

11. perc: Két gyors szöglet a pécsiek térdelén. A másodikat Csontos beadása előzte meg, ám a 16-oson fölfutó Lisztesnek pontatlan volt a labda, így a védők az alapvonalon túlra gurítottak.

7. perc: Ismét Kesztyűs, de ezúttal a túloldalon, és egy remek szöglettel vétette észre magát. A beívelés jónak tűnt, ám egy fehér láb jól nyúlt közbe, így az ötös sarkáról kivágódott a mezőnybe a labda.

3. perc: Kesztyűs indult meg a bal oldalon, majd egy becsúszás állította meg, ám hiába nézett széttárt karokkal a játékvezetőre, a játék bedobással folytatódhatott.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A kezdőrúgást a 60. születésnapját ünneplő pécsi ikon, Kónya Mihály végezte el, miután Győri János ügyvezető köszöntötte a kezdőkörben. A meccset a piros-feketében játszó PMFC kezdte, a Soroksár tiszta fehérben futballozik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a veretlenül listavezető Pécs a mindig kemény ellenfelének számító, hetedik helyen álló Soroksár ellen.